Esileht Koolilaps Õpilased teatris

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Õpilased teatris

Postitas:

Käisin etendusel, kus oli klassitäite kaupa lapsi. Kapuutsiga dsressipluusid, lõhkised teksad, T-särgid, spordisokid, tossud… Kas teater polegi enam koht, kus käiakse pidulike riietega?
Ometi on pisemate etendustel lapsed kõik kenasti riides.
Või ei käi paljud pered oma lastega üldse teatris, et nad saaksid riietumist ja muid kombeid õppida? Teatrisaalis süüakse krõpse, juuakse limonaadi, torgitakse telefone!

+19
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.01 17:26; 23.01 20:32; 24.01 07:06; 24.01 07:09; 26.01 10:07; 26.01 10:09; 26.01 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan selliseid reegleid:

Päevastele laste ja noorte etendustele lasen lapsed minna teksadega, peale käsen panna veidi pidulikuma pluusi-kampsuni. Asi on selles, et enne on neil veel koolis mitu tundi, vaja varahommikul maalt linna bussipeatusesse kilomeeter läbi vihma ja tuule kõndida, mööda linna koos mitme kotiga veel trenni marssida pärast teatrit, siis bussijaamas bussi oodata, taas üle põllu koju kõmpida. Sukkadega on see mõttetu külmetamine. Õhtustele täiskasvanutele mõeldud etendustele läheme reeglina autoga, siis on ka sukad ok. Keset koolipäeva toimuva teatrikülastuse unustavad lapsed ka lihtsalt sageli ära, või neil lihtsalt ei tule meelde, et võiks teised riided panna, õhtul ei pane riideid valmis, hommikul kiirustavad ja panevad tavalised kooliriided. Mina üldiselt hoidun olemast see valvekoer, kes E-kooli kogu aeg loeb, see on laste kohustus.

Krõpsud-limonaadid… Selle rumala kombe on mõned teatrid ise sisse kasvatanud, olen ise olnud sellisel teatrietendusel, kus julgustati lapsi vaheajal süüa ostma ja sellega teatrisaali tulema, ei tule meelde, mis teatris see oli, aga oli.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 19:26; 24.01 15:13; 26.01 21:31; 29.01 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jõudsid lausa spordisokid üle vaadata?
Tegelikult on nii, et enamikel lastel ei ole lihtsalt pidulikumaid riideid ja jalanõusid kui teksad ja mingid poolspordijalanõud.
Mul on poiss ja ausalt – peale seda kui viimased pidulikud kingad sai vaid ühe korra jalga, enne kui väikseks jäid (jalad kasvavad praegu 1-2 numbrit aastas), ei ole ise ka enam pidulikumaid jalanõusid lapsele ostnud. Talle endale neid kanda ei meeldi, kooliaktustel ja muudel pidelikumatel juhtudel on normaalsema väljanägemisega mustad nahast spordikingad ja mustad teksad.

Krõpsud ja lõhkised teksad ja porised tossud pole muidugi ok, aga ei tasu t-särke nüüd üledramatiseerida ka. Väga tihti ju lasteetendused keset päeva ja minnakse otse koolist.

+16
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 19:30; 24.01 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jõudsid lausa spordisokid üle vaadata?

Tegelikult on nii, et enamikel lastel ei ole lihtsalt pidulikumaid riideid ja jalanõusid kui teksad ja mingid poolspordijalanõud.

Mul on poiss ja ausalt – peale seda kui viimased pidulikud kingad sai vaid ühe korra jalga, enne kui väikseks jäid (jalad kasvavad praegu 1-2 numbrit aastas), ei ole ise ka enam pidulikumaid jalanõusid lapsele ostnud. Talle endale neid kanda ei meeldi, kooliaktustel ja muudel pidelikumatel juhtudel on normaalsema väljanägemisega mustad nahast spordikingad ja mustad teksad.

Krõpsud ja lõhkised teksad ja porised tossud pole muidugi ok, aga ei tasu t-särke nüüd üledramatiseerida ka. Väga tihti ju lasteetendused keset päeva ja minnakse otse koolist.

Koolis on siis sellised riided sobilikud?
Kuidas küll varem inimesed jõukamad olid, et suudeti lastele pidulikke riideid osta…

+15
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.01 17:26; 23.01 20:32; 24.01 07:06; 24.01 07:09; 26.01 10:07; 26.01 10:09; 26.01 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma imestan et paljud ütlevad lapsed kannavad üks kord neid riideid. Kas te siis perega ei käi restoranis, teatris, kontsertitel, sünnipäevadel? Ülejäänud aja elate koopas?

+21
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 20:52; 23.01 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma imestan et paljud ütlevad lapsed kannavad üks kord neid riideid. Kas te siis perega ei käi restoranis, teatris, kontsertitel, sünnipäevadel? Ülejäänud aja elate koopas?

sellises restoranis, kuhu minek eeldab pidulikku riietust, pole aastaid sattunud.
miks peaks laps sünnipäevale minema viigipükstes??? meil lapsed käivad sünnipäevadel pigem dressides, sest enamik sünnipäevi peetakse sellistes kohtades, kus ennast liigutatakase. kusagil batuudikeskuses või seiklusrajal oleks viikaritega ikka väga nadi olla.
perea teatris käies sobivad tumedad teksad ja polo ka.
klassiga minnakse teatrisse enamasti peale koolipäeva, seega mingi pidulik riietus oleks selleks ajaks niikuinii oma värskuse kaotanud. pigem tasub olla õnnelik, et lapsed üldse teatrisse lähevad. neid, erinevalt sinust, ei huvita üldse, mida seal seljas kantakse, nad pigem vaatavad etendust

+22
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan muret tundmast. Minu lapsed käivad teatris pea iga kuu. Etiketti võiks küll teada iga inimene. Kui ülikooli lõpetamisele tullakse perse paljas kleidiga, siis on kodusest kasvatusest küll midagi puudu. No restoranis ei käi ma kunagi ei dressides ega ammugi teksades.Pidulikke riideid on muid ka peale viigipükste.

+15
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 20:52; 23.01 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa järeldad, et nad pole kunagi teatris käinud? Kui minnakse klassiga, siis ega vanematel ju mingit jõudu pole määrata või keelata. Olgu, kui õhtune etendus ja lapsed kodust tulevad, siis muidugi. Krõpse ja muud jama aga küll nüüd ükski vanem lapsele teatrisse kaasa ei pane 🙂
Aga välismaal ju teater nii käibki. Olen Londonis korduvalt teatris käinud, mitut lasteetendust ja muusikali vaadanud – seal pole garderoobigi, jope visatakse pingi seljatoele, kraamitakse seljakotist kommikott välja ja räägitakse ka rahulikult juttu etenduse ajal – õnneks vaiksemate kohtade ajal siiski mitte.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 22:08; 24.01 00:35; 24.01 01:35; 27.01 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, buumer.
Küllap sinu (vana)vanemad sattusid ka hüsteeriasse, kui sa 70ndatel mikromini selga tõmbasid, rinnahoidja ära põletasid ning jalutasid ringi poisiga, kelle juuksed ulatusid pluusikraele ja püksisääred olid alt meeter laiad.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, buumer.

Küllap sinu (vana)vanemad sattusid ka hüsteeriasse, kui sa 70ndatel mikromini selga tõmbasid, rinnahoidja ära põletasid ning jalutasid ringi poisiga, kelle juuksed ulatusid pluusikraele ja püksisääred olid alt meeter laiad.

Mnjaa, mina sinu asemel toonuks võrdluse 20. sajandi alguse teatririietuse (smoking ja õhtukleit) ning sõjajärgse muutuse (ülikond ja lihtsalt kleit) vahel. See olnuks adekvaatne ja tõesti, elul on omad tendentsid, glamuur väheneb, kõik lihtsustub. AGA – ka varasemas teatrikülastaja riietuses toimusid muutused ainult piduliku riietuse raames – õhtukleidid kadusid moest ja seetõttu ka teatririietusest. Praegune muutus ei jää aga piduliku rõivastuse raamidesse – lõhkine ükskõik-kui-kallis teksa ei ole piduriie. Ja söök teatrisaalis? Midagi võiks ju alles ka jääda, ei pea kõike ära lammutama ja sisse sülitama.
Pead meid buumeriteks – mis seal ikka. Ennustan – kunagi peetakse ka sind, kui sa püüad midagi kaitsta, mis sulle oluline on. Kuigi siis on selleks muidugi mingi muu sõna juba.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 22:08; 24.01 00:35; 24.01 01:35; 27.01 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teatris müüakse krõpse ja popcorni siis ilmselgelt teater eeldab, et see ka kohapeal ära tarbitakse. Teater ei ole ometi toidupood, et käid seal oma koduseid varusid täiendamas.
Väga lihtne oleks selliste toodete müümine lõpetada. Kui seda ei teha, siis järelikult on söömine sobiv.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 01:24; 24.01 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teatris müüakse krõpse ja popcorni siis ilmselgelt teater eeldab, et see ka kohapeal ära tarbitakse. Teater ei ole ometi toidupood, et käid seal oma koduseid varusid täiendamas.

Väga lihtne oleks selliste toodete müümine lõpetada. Kui seda ei teha, siis järelikult on söömine sobiv.

Jah. Kui teater neid müüb, siis on kõik korras. Mina aga ei ole kohanud teatrit (Eestis), mis krõpse ja popcorni müüks. Sina oled?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 22:08; 24.01 00:35; 24.01 01:35; 27.01 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Riided on täiesti pisiasi. Käisin viimati oma noorema lapsega Nukuteatri jõuluetendust vaatamas. Klassideviisi teismelisi oli saalis. Alguses kuulsin uhkeid kommentaare, et kuidas on ikka hulk mingeid põnne saalis. Lõpptulemusena suutsid kõik ema-isa-vanaemaga tulnud väiksemad rahulikult ja tasa olla, aga teismelised käitusid nii, nagu keegi oleks nad karistuseks teatrisse viinud. Etendust vaatasid vähesed-omavahel vesteldi, vaadati telefone-naerdi. Õpetaja vaevus ainult korra keelama. Ühe kooli omad olid küll vähemalt esmapilgul viisakad – nemad olid koolivormiga – äkki on Rocca kool see, kellel on kollase-mustaga detailid koolivormil.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teatris müüakse krõpse ja popcorni siis ilmselgelt teater eeldab, et see ka kohapeal ära tarbitakse. Teater ei ole ometi toidupood, et käid seal oma koduseid varusid täiendamas.

Väga lihtne oleks selliste toodete müümine lõpetada. Kui seda ei teha, siis järelikult on söömine sobiv.

Mitte etenuse ajal ometi, vaid enne või vaheajal!

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.01 17:26; 23.01 20:32; 24.01 07:06; 24.01 07:09; 26.01 10:07; 26.01 10:09; 26.01 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin uuesti: kas koolis on OK lõhkised teksad, dressid, T-särgid ja kapuutsiga dressipluusid?
Kool on ettevalmistus edaspidiseks eluks. Tööl käiakse ikka tööriietega – kas vormiga, ülikonnaga vms.

+10
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.01 17:26; 23.01 20:32; 24.01 07:06; 24.01 07:09; 26.01 10:07; 26.01 10:09; 26.01 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan muret tundmast. Minu lapsed käivad teatris pea iga kuu. Etiketti võiks küll teada iga inimene. Kui ülikooli lõpetamisele tullakse perse paljas kleidiga, siis on kodusest kasvatusest küll midagi puudu. No restoranis ei käi ma kunagi ei dressides ega ammugi teksades.Pidulikke riideid on muid ka peale viigipükste.

Sellest eest on meile viisakas sõnavara kodusest kasvatusest kaasa antud.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 07:20; 28.01 08:08; 29.01 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin uuesti: kas koolis on OK lõhkised teksad, dressid, T-särgid ja kapuutsiga dressipluusid?
Kool on ettevalmistus edaspidiseks eluks. Tööl käiakse ikka tööriietega – kas vormiga, ülikonnaga vms.

Jah, on ok. Enamasti on tööl ka ok.
Valdav enamus minu lähematest tuttavatest käib tööl tavaliste vabaajariietega, stiil muidugi varieerub vastavalt isiklikele eelistustele. Loomulikult nõuab töö iseloom mõnel juhul eririietust või vormi, aga õppimine küll mitte.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.

mul pole mehelgi viigipükse, aga see ei sega teatris ja restoranis käimist…
On nö pidulikud tumedad (aukudeta) teksad, kingad ja triiksärk. Ülikond on olemas, aga no ei ole lemmikrõivas ning selga ei pane. Mind ei häiri.

Teismelisele poisile argiõhtul ülikond selga toppida on julm.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on oluline, et noored teatrisse saadakse ja käitumise osas instrueeritakse, küll riietus tuleb tasapisi koos vanusega järgi.
eks teismelistel on karjaefekt ka – eraldi võttes on kõik päris kenad inimesed, aga kui kamp koos, siis kipub aru kuidagi kaduma.

aga see on küll tõsi, et kui teatris krõpse ei müüdaks, siis poleks neid võimalik ka etenduse ajal süüa.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama teema, et kui vahest harva klassiga/kooliga teatris käiakse, käivad niimoodi nagu mugavam.
Koolis on ALATI ja tunnid enne teatrit. Ühel korral läksid peale teatrit ka loomaaeda????.
Kui keegi seda kirjutaks siia, ma ei usuks, ausõna! No et ikka kulusid kokku hoida.

Kuidas ma saadan lapse sukkpükstes ja seelikuga varakevadel peale teatrit külmetama?

Panebki sellised riided, mis katab kõiki selle päeva vajadusi. Dressipluusid ja lõhkised teksad need ja tõesti pole.
Mõlemal lapsel on väga pidulikud riided olemas ja käivad nendega meelsasti…aga päevastes teatrites kahjuks mitte.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingis vanuses (teismelisena) on osadel lastel nagu valus panna selga midagi vähegi korralikumat. Olen ise ka väsinud oma lapsega kaklemisest sel teemal ja leppinud kompromissiga, et korralikud puhtad teksad ja kenam kampsun või pluus on teatris ok. Ise teatris käies vaatan etendust ja teiste inimeste (eriti veel teismeliste laste) riietusele tähelepanu ei pööra.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 09:58; 24.01 11:25; 28.01 17:34;
To report this post you need to login first.

Käisin etendusel, kus oli klassitäite kaupa lapsi. Kapuutsiga dsressipluusid, lõhkised teksad, T-särgid, spordisokid, tossud… Kas teater polegi enam koht, kus käiakse pidulike riietega?

Ometi on pisemate etendustel lapsed kõik kenasti riides.

Või ei käi paljud pered oma lastega üldse teatris, et nad saaksid riietumist ja muid kombeid õppida? Teatrisaalis süüakse krõpse, juuakse limonaadi, torgitakse telefone!

Jätke need teismelised ometi rahule! Riietus on küll viimane asi, mille kallal tänitada. Teatris käiakse etenduse pärast, mitte ennast näitamas!

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 10:34; 24.01 10:37;
To report this post you need to login first.

Küsin uuesti: kas koolis on OK lõhkised teksad, dressid, T-särgid ja kapuutsiga dressipluusid?

Kool on ettevalmistus edaspidiseks eluks. Tööl käiakse ikka tööriietega – kas vormiga, ülikonnaga vms.

Ära liialda. Palju neid töökohti tänapäevalon, kus ülikonnas käiakse? Valdavalt on tööriietuseks ikka smart casual.

Noored on alati mässumeelsed olnud, pole mõtet riietuse pärast õiendada.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 10:34; 24.01 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb koolist ka. Nagu siin keegi eespool kirjutas, oli koolivormis klass. Meie klass käib ainult piduliku koolivormiga teatris, mis tähendab tumedaid pükse/seelikut, valget pluusi ja koolikampsunit. Olen samuti näinud klassikaupa etendusel lapsi, kus lastel on katkised teksad, T-särgid, määrdunud tossud. Mina sellest probleemi enda jaoks ei tee, perekooli ma teemat ei tee. Tunded, mida ma tunnen on kurbus. Mul on kahju neist lastest, kellele vanemad ei õpeta viisakust, puhtust. Mul kahju, et nad peavad käima sellises koolis, kus ei väärtustata etiketi õpetamist. Aga mis teha, ühiskond ongi mitmekesine. Kui minu enda laps küsib imestunult, et miks need lapsed selliste riietega on teatris, siis selgitangi nii – ühiskonnas on mitmeid kihte, koolid on erinevad, nõuded on erinevad koolides jne.

Kui ise käin lastega teatris, siis päris ülikonda ma pole lapsi riietanud, aga triiksärk ja korralikud tumedad püksid panevad küll.

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 10:39; 24.01 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin uuesti: kas koolis on OK lõhkised teksad, dressid, T-särgid ja kapuutsiga dressipluusid?

Kool on ettevalmistus edaspidiseks eluks. Tööl käiakse ikka tööriietega – kas vormiga, ülikonnaga vms.

Oleneb koolist ja lapsevanem on see, kes valib selle kooli. Meie koolis (vabandust, et pean jälle ära mainima, et kesklinn eliitkool), ei ole lõhkised teksad, T-särgid lubatud ning mul on selle üle väga hea meel. Kool ei õpeta ainult matemaatikat, eesti keelt vaid ka käitumist ja ühiskonnanorme. Olen oma koolile selle eest tänulik.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 10:39; 24.01 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin uuesti: kas koolis on OK lõhkised teksad, dressid, T-särgid ja kapuutsiga dressipluusid?

Kool on ettevalmistus edaspidiseks eluks. Tööl käiakse ikka tööriietega – kas vormiga, ülikonnaga vms.

Tööl käiakse nii nagu vastav asutus ja amet nõuab. Ise olen teadlane-õppejõud ja enamasti tööl teksades (T-särki tööle selga ei pane, aga mõned kolleegid kannavad). Mõnda suuremat loengut lugedes veits korralikumalt, aga mitte päris kostüümis-kleidis. Abikaasa töötab IT-firmas ja seal on nad kõik t-särkides-teksades, sisejalanõudeks suvalised sussid. Muide, neil on firma dressipluusid, kapuutsiga – neid nad just oma T-särkide peal kannavadki 🙂

Kui amet just ei nõua pidevat esinduslikkust, siis minuarust ongi normaalne, et tööriietus on piisavalt mugav, et ta ei segaks tööle keskendumist. Kooliga samamoodi – teksad kooliriietusena on vägagi ok, isegi kui nad on lõhkised. Aga samas on ka ok, kui kool kehtestab oma kodukorras mingid nõuded – olgu selleks koolivorm või siis mingid piirangud (ülinapp miniseelik või nabapluus ikka päris ok ei ole minuarust). Sellisel juhul on ka vanematel lihtsam nõuda oma lastelt, et kooli kodukorda peab järgima. Niisama heast peast last sundida viigipükstes või kleidiga koolis käima, kui laps ennast lõhkistes teksades paremini tunneb (ja see ka kooli jaoks ok on), ei ole küll mõtet.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 09:58; 24.01 11:25; 28.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates viisakas inimene teiste riideid ei arvusta, ei teatris ega mujal, kui teater peaks vajalikuks mingi dresscode kehtestada, siis nad ka seda teeks. Teine teema on hoopis teiste vaatajate segamine etenduse ajal nt tel kasutades (valgus segab) või jutustades. Teatrietendusi tehakse selleks, et inimene/laps oskaks maailma/ennast paremini mõista, riietus on sealjuures vähetähtis.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma imestan et paljud ütlevad lapsed kannavad üks kord neid riideid. Kas te siis perega ei käi restoranis, teatris, kontsertitel, sünnipäevadel? Ülejäänud aja elate koopas?

Mina saan küll aru, miks pidulike riiete ja eriti just jalanõude ostmine tundub mõttetu tegevus. No meie käime terve perega (s.t. ka kolme lapsega) kontserdil ja teatris ehk kolm korda aastas. Ma tõesti leian, et rohkem pole mõtet, lisaks tuleb käia veel ujumas, muuseumides, naaberriigis, matkarajal, telkimas, seiklurajal, vanaemal külas, paadiga sõitmas, rahvajooksul, mehega kahekesi mõnel kontserdil või etendusel jne. Tegevust jagub. Aktuseid ja esinemisi on ka ehk 4 korda aastas. Paar korda käivad kooliga teatris ka ja siis teatab õpetaja, et jalanõusid vahetama ei hakka, sest, kui kogu klass seda teeb läheb mõttetult palju aega ja sahmimist (väiksemate klasside puhul). Lastele tuleb keskeltläbi kaks korda aastas uued pidulikud kingad osta. Mul on kolm last samast soost. Eile just laps võttis kapis kingasahtli lahti, pani ritta 8 paari õdedelt saadud peaaegu kasutamata silma järgi justkui parajaid pidulikke kingi ja mitte ükski neist ei olnud talle paras, kõik kas loksusid või pigistasid, lõpuks toppisin lapsel kinganina vatti täis. Sai kuidagi hakkama. Lihtsalt kui aastas kuus korda oled uusi pidukingi käinud ostmas (kolmele lapsele) ja näed, et selle tegevuse mõttekus on nullilähedane, iga kingapaariga 1-2 üritust, siis motivatsioon kaob. Sest esimese septembri aktuseks ostetud kingad enam jõulu ajal esinemisele jalga ei mahu. Või esinetakse jõulu saabudes üldse päkapiku kostüümis ja piduliku kleidi ja jalanõud võid kappi rippuma jätta.

Restoranides me pidulikult ei riietu. Eraldi kingi küll lastele restorani kaasa ei võta, pole kunagi võtnud. Ülipidulikes eliitrestoranides lastega me ei käi, milleks?. Kahvlite-lusikate asetust jne saab õppida kusagil päevarestoranis ka. Sünnipäevadel me pidukingadega ei käi, pidulik pluus teksade peal on minu rigkonnas väga ok sünnipäevariietus. Viimasel ajal on enamik sünnipäevi sattunud ka pigem sellised olema, kus laste riided peavad võimaldama õues mängimist või metsas lõkke ääres istumist.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 19:26; 24.01 15:13; 26.01 21:31; 29.01 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin uuesti: kas koolis on OK lõhkised teksad, dressid, T-särgid ja kapuutsiga dressipluusid?

Kool on ettevalmistus edaspidiseks eluks. Tööl käiakse ikka tööriietega – kas vormiga, ülikonnaga vms.

Jah, koolis on teksad ja t-särgid omal kohal, ka kapuutsiga dressipluusid, kui koolimaja on külm (õnneks on piisavalt soe, ni et ollakse selle “jubeda” t-särgi väel siis). Muide, koolil on ka oma vorm ja kujutad ette, et vormipluusiks on ka t-särk??! Lõhkised riided jah võiks olemata olla, aga neid kannavad nagunii suhteliselt vähesed.

Lapse koolis tehakse aeg-ajalt tunde õues – näiteks loodusõpetuse vaatlusi ja vahel möllati kompassiga orienteeruda. Selleks puhuks pole mingid viikarid head, teksad ikka kõige lollikindlamad.

Sa ilmselt oled suhteliselt iganenud maailmavaatega (kus koopas sa küll elad??). Palun vaata ringi – pooled täiskasvanutest, kaasa arvatud needsamad eeskuju näitavad õpetajad käivad tööl teksades, mitte KOSTÜÜMIS.

Ja kui just valge-lina-restosse ei lähe, siis pole ennast küll vaja üles lüüa, saab hakkama nendesamade riietega, millega hommikul tööle läksid.

Sa oled vist seesama, kes külalistelt vahetusjalanõude kaasavõtmist eeldab, et muidu käivad need mööda tema peent parketti pardikombel.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 19:30; 24.01 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin uuesti: kas koolis on OK lõhkised teksad, dressid, T-särgid ja kapuutsiga dressipluusid?

Kool on ettevalmistus edaspidiseks eluks. Tööl käiakse ikka tööriietega – kas vormiga, ülikonnaga vms.

Nüüd kisub küll libaks ära. Kõigepealt silmatorkavad spordisokid ja siis kohustuslik univorm.

Aga vastuseks sulle- jah, kõik need riided on ok nii tööl kui koolis. Kui inimene pole alasti, ei haise ja ei määri teisi inimesi või ümbritsevaid esemeid oma räpaste riietega, siis on täiesti sobiv kanda mida iganes keegi soovib ja kus soovib.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 01:24; 24.01 20:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Koolilaps Õpilased teatris