Esileht Erivajadustega laps Õpiraskused algklassides

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Õpiraskused algklassides

Postitas:
Kägu

Tere!

Kuidas on lahenenud teie peres õpiraskused algklassilastel? Kas olete teinud töö, kaasanud spetsialiste ja probleemid on lahenenud või olete vahetanud kooli ja õppekava?

Meil on suvelõpu poiss, kes vajab igas asjas pisut rohkem aega. Hetkel arvutamisega probleeme pole, kuid eesti keeles probleeme. Poiss loeb, aga esineb aimamisi lugemist ja vahest teeb lugemises palju vigu. Kohati jääb tunne, et tundides ei õpi midagi, et kogu töö tuleb kodus ära teha.

Tegemist 2 klassi lapsega.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka suvelõpu poiss ja lasteaias  käis liitrühmas. Aasta enne kooli avastasin, et ei oska lugeda, hakkasin ise õpetama (tähti tundis varem, need olin selgeks õpetanud), aga kooli läks nii, et ei osanud lugeda. Võtsin koduõpetaja – hakkas käima 2x nädalas, väga hea õpetaja, oleks pidanud enne kooli võtma.  Eesti keelega on siiani probleeme (4 kl) ja see tekitab probleeme teistes ainetes –  aga hakkama saab.

Seega võtke kohe kogenud pedagoog appi, kui näete, et ise hakkama ei saa.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega kooli ja õppekava vahetamine midagi aita, kui probleem on selles, et lapsel on õpiraskused ja/või et ta pole praeguseks veel omandanud neid oskuseid, mis üldiselt sellesse klassi jõudnudtel peaks olema.

Mida varem spetsialiste kaasad, seda parem lahendus probleemile ja seda paremad tulemused.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida arvab ja soovitab klassijuhataja? Kui arenguvestluseni on palju aega, siis võib ka lihtsalt leppida õpetajaga eraldi kohtumise. Esiteks õpetaja oskab võibolla täpsemalt välja tuua, mis on lapse probleem (nõrk lugemisoskus või hoopis keskendumine või midagi muud) ning soovitada kuhu konkreetselt pöörduda. Võibolla on laps kooli meelest eakohane ning hoopis sinu ootused on liiga kõrged, kuna olid ise väga edukas õpilane.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kui laps on madala õpivõimekusega siis tuleks leida sobilik keskkond. Kui on näha, et tavakoolis ta toime ei tule siis tuleks pöörduda kohalikku Rajaleidjasse ja seal aidatakse edasi mõelda.
Hea on öelda ” koolis ei tehta midagi” aga kui laps käib tavakoolis siis seal ei olegi erandeid ja õpetajal pole ka ressurssi tegeleda mahajäämusega lapsega. Soovitan rääkida õpetajaga ning kui praegu on kasutatud kooli tugisüsteem (õpiabi, logopeed jms) aga sellest ei piisa siis pole see lapsele õige kool.</p>

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Erivajadustega laps Õpiraskused algklassides