Esileht Erivajadustega laps Õpiraskustega ATH kahtlusega tavakoolis

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Õpiraskustega ATH kahtlusega tavakoolis

Postitas:

Räägime siin teemas ATH või selle kahtlusega laste hakkamasaamisest tavakoolis. Miks otsustasite lapse tavakooli panna. Kas olete Nõstamiskomisjonilt ka väikeklassi taotlenud jne?

Minul on 10a ATH kahtlusega poiss kes käib tavakoolis. Koolis tunnistusel 2-sid ei ole olnud ja kool igati toetab abiõppe, logopeedi jms näol. Kodus näeme ka palju vaeva, tänu sellele saab hakkama.
Siiski on jube raske, matemaatikas tal kasvõi korrutustabel jääb jube raskelt meelde. Peasrarvutamine on ka raske aga laias laastus saab hakkama. Mulle tundub, et ta ei suuda erinevates ainetes oma peas loogikat kasutada, seoseid luua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolilapse all on paar head pikka teemat selle kohta, otsi ja loe.

Minu tähelepanuhäirega laps käib väikeklassis ja on väga rahul. Eile uurisin ta käest, et äkki läheks sügisest veidi suuremasse klassi, aga ta oli väga vastu- seal ta ei saavat hästi hakkama ja läheb raskeks.

Väikeklassis on mu lapsel koolirõõm. 32 lapsega klassis ta nuttis hommikuti kooli minnes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 06:43; 07.04 06:44; 07.04 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu söbranna poeg läks eelmisel aasta üle väikeklassi. Kui varem ei olnud nöus rääkima 4.klassis käiv poiss koolist, siis nüüd ta läeb sinna lauluga.
Nende klassis kuulutatakse välja igal kuul parim öpilane. Juba oktoobris oli poiss klassi parim ja ta sai sellega väga suure motivatsiooni ja tähelepanu- ta oli järsku keegi. Tal tekkisid söbrad ja teda ainult ei noomita vaid ka pidevalt kiidetakse.
Söbranna ainult kahetseb, et ta varem ei viinud last üle väikeklassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikeklass, vajadusel individuaalne õppekava nt matemaatikas. Minu lapsel on ATH ilma hüperaktiivsuseta ning ka autismispektrihäire, ent väikeklass tavakoolis on suurepärane. Laps on väga rahul ja üle mitme aasta ka mina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult on praeguse olukorra taga paljuski meie \”armas\” haridussüsteem, mis nõuab igal ajahetkel alla 20ste klasside kokkupanekut.
praeguste 40-50a-ste kooliajal oli algklassides tihti alla 20 õpilase ja kõik tulid kenasti toime.

muide, üks värske näide meie hariduselust:
koolis kaks paralleeli, mõlemas päris mitmeid lapsi, kel kas ATH, kõnehäired, mingi muu puue, mis segab veidi keskendumist vmt. Kuna mõlemas klassis on hetkel alla 20 õpilase, suudavad nad kõik kenasti tavaklassis toime tulla ja jõuavad abitundide ja logopeedi toel ka klassist klassi edasi.
Nüüd aga tuli kooli kõrgemalt poolt raha kokkuhoiu nimel kõva käsk kaks klassi kokku panna. Kuna nii suur klass on nii lapsevanematele kui ka koolile vastumeelt, siis soovitati kõigile diagnoosiga laste vanematele \”paberid korda ajada\”, tulemuseks see, et tegelikult tuleks nüüd \”normide järgi\” avada lisaks tavaklassile lausa kaks väikeklassi, mis tegelikult ju hoopis suurendab haridussüsteemi kulusid…
täiesti absurdne \”kokkuhoid\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tegelikult on praeguse olukorra taga paljuski meie \”armas\” haridussüsteem, mis nõuab igal ajahetkel alla 20ste klasside kokkupanekut.
praeguste 40-50a-ste kooliajal oli algklassides tihti alla 20 õpilase ja kõik tulid kenasti toime.

muide, üks värske näide meie hariduselust:
koolis kaks paralleeli, mõlemas päris mitmeid lapsi, kel kas ATH, kõnehäired, mingi muu puue, mis segab veidi keskendumist vmt. Kuna mõlemas klassis on hetkel alla 20 õpilase, suudavad nad kõik kenasti tavaklassis toime tulla ja jõuavad abitundide ja logopeedi toel ka klassist klassi edasi.
Nüüd aga tuli kooli kõrgemalt poolt raha kokkuhoiu nimel kõva käsk kaks klassi kokku panna. Kuna nii suur klass on nii lapsevanematele kui ka koolile vastumeelt, siis soovitati kõigile diagnoosiga laste vanematele \”paberid korda ajada\”, tulemuseks see, et tegelikult tuleks nüüd \”normide järgi\” avada lisaks tavaklassile lausa kaks väikeklassi, mis tegelikult ju hoopis suurendab haridussüsteemi kulusid…
täiesti absurdne \”kokkuhoid\”[/tsitaat]
no ma ei tea, ma olen 44 seega peaks sellest 40-50 aastaste põlvkonnast olema. ise käisin klassis kus oli 34 last algklassides, enamus minu eakaaslasi käis suurlinnades lausa 40 õpilasega klassis. no, ok meie koolis oli praeguse väikeklassi moodi klass kus oli vist 16 õpilast. agapaljudes koolidespolnud sedagi. samas muidugi oli maakoole kus väiksemad klassid. seega kui laps ei saanud linnakoolis hakkama, saadeti ta maakooli. ka praegu on ju maakoolides väiksemad klassid kui linnades, sest lapsi vähe,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teate, minu viiendas klassis käiva poja klassivennal on tõsine ATH ja ta vanemad ei taha teda väikeklassi panna. Selle tulemusena on terve klassi rütm häiritud, poiss segab pidevalt tundi, sõimab, ropendab jne. Kogu klassi õppeedukus kannatab. Kui see poiss juhtub haige olema, siis on terve klass õnnelikud ja õpetajad ütlevad ka, et ometi saab lõpuks õppida. Kõik kannatavad. Kui see poiss minu last ründas, tõstatasin probleemi ja siis anti talle tugiisik – see püsis siis kuu jagu, edasi jälle polnud. Vallal/koolil pole raha, pole inimesi. Aga miks peab ühe lapse pärast 23 kannatama? Vaevalt, et sellel poisilgi hea on – kõik klassikaaslased tõsiselt vihkavad teda, õpetajad takkapihta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tead- varsti suunatakse enamus erivajadustega lapsi väikeklassidest tagasi tavaklassidesse. Siis on igas klassis mitu sellist. Selline on ministeeriumi viimane suundumus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 06:43; 07.04 06:44; 07.04 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen hetkel valiku ees,kas panna oma septembris 7a saav poiss tavaklassi või tasandusklassi.Käisime pool aastat psühholoogi ja psühhiaatri juures.Öeldi,et kerged ATH tunnused(keskendumisraskused,tähelepanu hajub,agressiivsus) ja soovitati ehk aasta veel lasteaias olla.Õpetajatega konsulteerides leidsime aga,et panen lapse kooli aga õpiraskustega väikeklassi.Viimased kuu aega olen aga hakanud kahtlema.
Esiteks see,et lasteaias on tema rühmas ka üks probleemne poiss(kiusab kõiki,ei kuula lasteaia õpetajaid ega eelkooli õpetajat).Minu laps ei tahtnud tema pärast enam eelkooligi minna,sest segab,norib ja lööb teda.Ka tema läheb sügisel väikeklassi ja minu laps ei taha koos temaga ühes klassis käia.
Teiseks on viimase kuu ajaga näha lapse arengut positiivses suunas.Sotsiaalsed oskused on paranenud ja suudab oma agressiivsust rohkem kontrolli alla hoida.Ei ole pidanud ka palderjani enam mitu kuud andma.Lisaks on koolini veel aega ligi 5 kuud veel nö areneda.
Muidu arvutab 10-ne piires,veerib lugeda nii kirja- kui trükitähti.Eelkoolis saab ilusti hakkama ja mis peamine – laps ise väga tahab kooli minna(suurem vend ka ees ootamas).
Kolmandaks avatakse koolis sel aastal mitu 1.kl ja tavapärase 20-24 lapse asemel tulevad klassid veidi väiksemad(ca 18 last).Tasandusklassis on aga 12 last.
Mul on veel veidi aega otsustada,sest komisjon varsti.Kardan aga seda,et laps ei taha üldse sügisel kooli minna,kui peab selle teise poisiga ühes klassis olema.Samas kardan ka tavaklassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa kõiki neid asju kardad, vb peaksid siis ise palderjani võtma ja lapse tavaklassi saatma. Klasside vahel liikuda jõuab vajadusel küll ja küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 06:43; 07.04 06:44; 07.04 13:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Erivajadustega laps Õpiraskustega ATH kahtlusega tavakoolis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.