Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õppelaenu kustutamine seoses puuduva töövõimega

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Õppelaenu kustutamine seoses puuduva töövõimega

Postitas:
Kägu

Tere!

Kes on esitanud hiljuti taotluse Sotsiaalkindlustusametileõppelaenu kustutamiseks seoses puuduva töövõimega, kui kaua on aega võtnud menetlus? Otsest menetluse tähtaega selle kohta ei leia, iseteeninduses pole kirjale vastatud, facebooki vestlus suunab iseteenindusse, kõnepuude pärast ei saa ka helistada.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjalikule pöördumisele vastamise aeg on vist kuni 30 päeva ju. On see aeg läbi?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjalikule pöördumisele vastamise aeg on vist kuni 30 päeva ju. On see aeg läbi?

Kõikide teiste taotluste menetlemise aeg on kirjas 10 tööpäeva, eeldasin pigem seda?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain suure hädaga helistatud, 30 päeva on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis inimesed panevad sellisele postitusele miinuseid? Imbetsillid, mitte inimesed!

+9
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis inimesed panevad sellisele postitusele miinuseid? Imbetsillid, mitte inimesed!

No nagu et miks sellises olukorras üldse õppelaenu võtta? Ja kui kiire selle vastusega siis olla saab?

+10
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis inimesed panevad sellisele postitusele miinuseid? Imbetsillid, mitte inimesed!

No nagu et miks sellises olukorras üldse õppelaenu võtta? Ja kui kiire selle vastusega siis olla saab?

Tingimused seda ju ei lubagi, õppelaen kustutatakse vaid siis, kui õppimise ajal veel töövõimetust ei olnud. Nt jääb aasta pärast lõpetamist avarii tagajärjel vigaseks vms.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nagu et miks sellises olukorras üldse õppelaenu võtta?

Iga inimene võib suvalisel ilusal hommikul õnnetusse sattuda või saada paar aastat pärast lõpetamist ja osaliselt juba laenu tagasi maksnuna teada, et on väga raskelt haige.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja, samuti ei saa miinustajatest aru. Kustutatakse ainult see õppelaen, mis on võetud ENNE puuduva töövõime määramist. St sellist võimalust pole olemaski, et mul on puuduv töövõime ja muudkui võtan õppelaenu ja riik maksab tagasi.

Puuduv töövõime määrati mulle üle 4 aasta tagasi, õppelaenud võetud üle 10 aasta tagasi. Olen tuhandeid eurosid maksnud töövõimetuna õppelaenu tagasi ja tõesti on kiire, sest töövõimetoetus on ainult ca 500 eurot ja see igakuine ca 100 eurot on ju viiendik sellest. Ma olen praegu nii kurb, et ma seda võimalust varem ei avastanud ja natuke pettunud, et nt Töötukassa mind sellest ei informeerinud ja et ma ei osanud sellise asja peale tullagi… Avastasin selle täiesti juhuslikult mingit teist infot otsides sotsiaalkindlustusameti kodulehelt ja pidin toolilt peaaegu maha kukkuma.

KUI palju muret mul oleks vähem olnud, kui see laen oleks juba 4 aastat tagasi kustutatud… Mis seal ikka, elu on selline, olen õnnelik, et sellest tuhandetesse ulatuvast laenust nüüdki lahti saan. Praegu isegi hirmul, et äkki on mingi seadusepügal, miks just minul seda ära ei kustutata…

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suur see õppelaen siis oli, et üle 10 aasta juba makstud ja ikka tuhandeid eurosid maksta veel?!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja, samuti ei saa miinustajatest aru. Kustutatakse ainult see õppelaen, mis on võetud ENNE puuduva töövõime määramist. St sellist võimalust pole olemaski, et mul on puuduv töövõime ja muudkui võtan õppelaenu ja riik maksab tagasi.

Puuduv töövõime määrati mulle üle 4 aasta tagasi, õppelaenud võetud üle 10 aasta tagasi. Olen tuhandeid eurosid maksnud töövõimetuna õppelaenu tagasi ja tõesti on kiire, sest töövõimetoetus on ainult ca 500 eurot ja see igakuine ca 100 eurot on ju viiendik sellest. Ma olen praegu nii kurb, et ma seda võimalust varem ei avastanud ja natuke pettunud, et nt Töötukassa mind sellest ei informeerinud ja et ma ei osanud sellise asja peale tullagi… Avastasin selle täiesti juhuslikult mingit teist infot otsides sotsiaalkindlustusameti kodulehelt ja pidin toolilt peaaegu maha kukkuma.

KUI palju muret mul oleks vähem olnud, kui see laen oleks juba 4 aastat tagasi kustutatud… Mis seal ikka, elu on selline, olen õnnelik, et sellest tuhandetesse ulatuvast laenust nüüdki lahti saan. Praegu isegi hirmul, et äkki on mingi seadusepügal, miks just minul seda ära ei kustutata…

Täpselt niimoodi käis see ka 20 aastat tagasi. Avastasin juhuslikult, et töövõimetuse tõttu saan taotleda õppelaenu kustutamist, küsisin pangast üle (tookord käis see panga kaudu), öeldi, et jah, nii on, tegin panka avalduse ja laenujääk kustutati.  Mitte keegi seda sulle ise ütlema ei tulegi, paraku. Õnneks mina avastasin ikka rutem kui 4 aastaga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suur see õppelaen siis oli, et üle 10 aasta juba makstud ja ikka tuhandeid eurosid maksta veel?!

Üle 10 aasta tagasi võtsin laenu, isegi 15 vist, kohe esimesel õppima asumise aastal ja nii kaua kuni anti igal aastal ning maksimumi, mis võimalik, väga vaesest perest olin.

Maksma hakatakse tagasi alles pärast lõpetamist ja õpe oli pikk ja vaevaline.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suur see õppelaen siis oli, et üle 10 aasta juba makstud ja ikka tuhandeid eurosid maksta veel?!

Üle 10 aasta tagasi võtsin laenu, isegi 15 vist, kohe esimesel õppima asumise aastal ja nii kaua kuni anti igal aastal ning maksimumi, mis võimalik, väga vaesest perest olin.

Maksma hakatakse tagasi alles pärast lõpetamist ja õpe oli pikk ja vaevaline.

Lisan: mitu õppeastet ja eriala, lisaks akadeemilised puhkused tervislikel põhjustel.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt niimoodi käis see ka 20 aastat tagasi.

Kas siis polnud ka nii, et õpitud erialal töötamine vähendas juba laenusummat ja laste saamisega oli ka mingi teema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100 eurot kuus? Võtsin samuti maksimumsumma 15 a tagasi ja maksin 20 eurot kuus. Vôi oli 25? No igatahes väga väike summa

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100 eurot kuus? Võtsin samuti maksimumsumma 15 a tagasi ja maksin 20 eurot kuus. Vôi oli 25? No igatahes väga väike summa

Mul sai ikka tõesti palju laenu võetud igal aastal, aga õppimisega läks väga kaua, graafiku saab ise valida kui ära lõpetad, ju siis meil väga erinevad graafikud ka. Rahalise poole pealt oli see aeg väga raske, pidin ülal pidama ka teist inimest. Lapsi polnud.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus nüüd need finantsgurumaanist käod on, kes iga hinna eest maksaks tagasi enda laenu ja ei laseks seda kustutada/aegumist kohaldada vms? Pank saab oma raha igal juhul kätte ja selle laenujäägi maksab kinni maksumaksja.

Ma sain ka mõned aastat tagasi laenu ära kustutada. Võtsin maksimumi igal aastal ja ka vahepeal 1 aasta olin akadeemilisel. Siis juhtus tööõnnetus ja sain püsiva töövõimetuse ning mulle soovitas sõbranna lasta see kustutada. Ta ise töötas sel ajal Sotsiaalministeeriumis samas osakonnas. Minu poolt oli tagasi makstud ca 500 eurot. Sain mitmed tuhanded eurod nn korstnasse kirjutada.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain mitmed tuhanded eurod nn korstnasse kirjutada.

Nii nunnu. Mine võta veel laenu, äkki saad selle ka maksumaksjale tasumiseks jätta.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puuduv töövõime määrati mulle üle 4 aasta tagasi, õppelaenud võetud üle 10 aasta tagasi. Olen tuhandeid eurosid maksnud töövõimetuna õppelaenu tagasi ja tõesti on kiire, sest töövõimetoetus on ainult ca 500 eurot ja see igakuine ca 100 eurot on ju viiendik sellest. Ma olen praegu nii kurb, et ma seda võimalust varem ei avastanud ja natuke pettunud, et nt Töötukassa mind sellest ei informeerinud ja et ma ei osanud sellise asja peale tullagi… Avastasin selle täiesti juhuslikult mingit teist infot otsides sotsiaalkindlustusameti kodulehelt ja pidin toolilt peaaegu maha kukkuma.

[/quote]
Miks Töötukassa peaks sinu õppelaenust miskit teadma? Alustaks õppelaenu tingimuste lugemisest, soovitavalt enne laenu võtmist.

Puuduva töövõimega inimesel on mitmeid soodustusi, nii seadusest tulenevaid, KOV kui ettevõtete poolseid. Mingit koondnimekirja nendest minu teada kuskil ei eksisteeri. Peadki ise uurima, küsima ja kasutustingimuste kribukirja lugema. Laenu võttes, bussiga sõites, spaasse minnes jne.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puuduv töövõime määrati mulle üle 4 aasta tagasi, õppelaenud võetud üle 10 aasta tagasi. Olen tuhandeid eurosid maksnud töövõimetuna õppelaenu tagasi ja tõesti on kiire, sest töövõimetoetus on ainult ca 500 eurot ja see igakuine ca 100 eurot on ju viiendik sellest. Ma olen praegu nii kurb, et ma seda võimalust varem ei avastanud ja natuke pettunud, et nt Töötukassa mind sellest ei informeerinud ja et ma ei osanud sellise asja peale tullagi… Avastasin selle täiesti juhuslikult mingit teist infot otsides sotsiaalkindlustusameti kodulehelt ja pidin toolilt peaaegu maha kukkuma.

Miks Töötukassa peaks sinu õppelaenust miskit teadma? Alustaks õppelaenu tingimuste lugemisest, soovitavalt enne laenu võtmist.

Puuduva töövõimega inimesel on mitmeid soodustusi, nii seadusest tulenevaid, KOV kui ettevõtete poolseid. Mingit koondnimekirja nendest minu teada kuskil ei eksisteeri. Peadki ise uurima, küsima ja kasutustingimuste kribukirja lugema. Laenu võttes, bussiga sõites, spaasse minnes jne.

[/quote]
Kas sa oled seesama kägu, kes igal pool pasundab, et KÕIK asjad on vaja enne suhte alustamist ometigi ju selgeks rääkida!?

Õppelaenu võttes pidin juba eeldama, et kaotan töövõime? Ma loengi KÕIK lepingud läbi, aga ometi 15 aastat tagasi sõlmitud leping mul tõesti peas pole. Tihiti on töövõime kaotanud isik töövõime kaotanud just vaimse tervise tõttu, sa arvad, et see kohe oskab igalt poolt abi otsida ja küsida? Ma väljendasin lihtsalt pettumust, et selle täiesti juhuslikult avastasin ja viiendiku oma sissetulekust maksin teadmatusest. Väljendasin piisavalt selgelt ju, et olen õnnelik, et nüüdki avastasin. Sellised sapipritsid on nii haiged ikka…

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain mitmed tuhanded eurod nn korstnasse kirjutada.

Nii nunnu. Mine võta veel laenu, äkki saad selle ka maksumaksjale tasumiseks jätta.

Kustutatakse ainult see õppelaen, mis on võetud ENNE puuduva töövõime määramist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain mitmed tuhanded eurod nn korstnasse kirjutada.

Nii nunnu. Mine võta veel laenu, äkki saad selle ka maksumaksjale tasumiseks jätta.

Kustutatakse ainult see õppelaen, mis on võetud ENNE puuduva töövõime määramist.

Mul oligi enne võetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kustutatakse ainult see õppelaen, mis on võetud ENNE puuduva töövõime määramist.

Kas sa arvasid, et ta mõtles tõsiselt.
Sense the irony!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt niimoodi käis see ka 20 aastat tagasi.

Kas siis polnud ka nii, et õpitud erialal töötamine vähendas juba laenusummat ja laste saamisega oli ka mingi teema?

Ilmselt ei olnud, vähemalt mina seda kusagilt lepingust vm ei lugenud. Laenu võtsin 1993-4(5).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt niimoodi käis see ka 20 aastat tagasi.

Kas siis polnud ka nii, et õpitud erialal töötamine vähendas juba laenusummat ja laste saamisega oli ka mingi teema?

Ilmselt ei olnud, vähemalt mina seda kusagilt lepingust vm ei lugenud. Laenu võtsin 1993-4(5).

oli küll, kui 93-94-95 laenu võtsid. mina võtsin samadel aastatel ja kui 2000 laps sündis, siis kustutati pool laenujäägist. 2003 sündis teine ja siis taas pool jäägist kustutati.

tööleminekuga oli toona see asi, et kui läksid riigiasutusse tööle, siis maksis riik su eest laenumakseid.

ma pakuks, et 2006-2007 lõpetati see süsteem

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avastasin selle täiesti juhuslikult mingit teist infot otsides sotsiaalkindlustusameti kodulehelt ja pidin toolilt peaaegu maha kukkuma.

äkki lisad siia lingi, kust lugesid? kas kusagil on mingi soodustuste koond ka, mida puuduva töövõimega saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avastasin selle täiesti juhuslikult mingit teist infot otsides sotsiaalkindlustusameti kodulehelt ja pidin toolilt peaaegu maha kukkuma.

äkki lisad siia lingi, kust lugesid? kas kusagil on mingi soodustuste koond ka, mida puuduva töövõimega saab?

Ära loodagi, et kuskil mingi soodustuste ja toetuste loendit saad. Ise pead igalt poolt uurima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.epikoda.ee/soodustused

Puuetega inimeste soodustuste loend on siin, aga seda vast ikka kõik teavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/puue-ja-hoolekanne/oppelaenude-kustutamine

https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/riiginouded/oppelaen

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õppelaenu kustutamine seoses puuduva töövõimega