Esileht Tööelu, raha ja seadused. õppelaenu kustutamine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: õppelaenu kustutamine

Postitas:

kas kehtib veel see poole laenu kustutamine, kui tagasimakse ajal sünnib laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 10:18; 26.02 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ammu enam pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avaldusi sai esitada kuni 30.06.2009 minu teada. 01.07.2009 hakkas kehtima seadus, et enam ei kustutata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 10:33; 26.02 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenu ei kustustata, kuid avalduse esitamisel peatatakse intresside maksmine kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni. Avalduse saab esitada pangas, kus laen on võetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga tasub riik õppelaenu intressid kuni lapse 3 a saamiseks. Endal on laen seb-st ja tegin avalduse, et soovin maksepuhkust, kuid põhiosa tasumist jätkan ikkagi. Suurendasin veel põhiosamaksete summat ja riik tasub intressid minu eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mulle Swedbangast öeldi, et nii teha ei saa. Et kui tahan maksepuhkust (riik tasub intresse sel ajal), siis mina ise põhiosamakseid sel ajal tasuda ei saa. Et kui võtan maksepuhkuse, siis kuni 3-ks aastaks peatub minu poolt kogu maksmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see oleks küll hea varjant kui riik maksaks indressi ja ise põhiosa. peaks kohe lähemalt uurima seda asja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 10:18; 26.02 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]põri kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja mulle Swedbangast öeldi, et nii teha ei saa. Et kui tahan maksepuhkust (riik tasub intresse sel ajal), siis mina ise põhiosamakseid sel ajal tasuda ei saa. Et kui võtan maksepuhkuse, siis kuni 3-ks aastaks peatub minu poolt kogu maksmine.[/tsitaat]

sama öeldi Swedbangast mulle ka.

samas osad väidavad, et nad on põhiosa makseid jätkanud. kuigi maksepuhkus pankadel ju seisnebki selles, et antakse puhkus põhiosale ja intresse peab edasi maksma. aga sellel juhul maksab intresse riik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi nii, et SEBis saab põhiosa edasi maksta ja Swedbangas ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina SEBis sain küll põhiosa edasi maksta, aga intresse maksis riik. Tudnub, et see on Swedi enda tehtud seadus, et nii ei saa.

Sain valida, kas kasutan ainult intresside maksepuhkust (riik maksab need) või kasutan ka põhiosa maksepuhkust lisaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 10:33; 26.02 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina võtsin SEBist maksepuhkuse ehk intressid tasub riik ja põhiosa maksan ise ilusti edasi ja ka suurendasin igakuist makset, et rutemini sellest lahti saada! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka kasutaks seda nii hea meelega, et riik maksaks intressid. Lähen homme igaks juhuks swedi seda uurima. Ma maksan praegu kogu kupatust tagasi, kuid tõesti maksaks pigem ainult põhiosa ja intresse laseks riigil maksta. Niigi jäin pool aastat lõpetamisega hiljaks, et saada pool õppelaenust kustutatud 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas riik siis maksabki 3 aastat minu intresse? Või pean pärast need riigile veel tagasi maksma?

Ohh oleks varem teadnud, nüüd juba teine laps tulemas:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 07:26; 27.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik maksab intresse ja tagasi ei pea maksma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just kuuaega tagasi käisin pärnu Swedis ja öeldi, et saab põhiosa maksta paari maksega. a la 2x aastas näiteks. Siis tuleb esitada avaldus,et sel päeval soovin maksta põhiosa nii palju ja siis võetakse see põhiosa kogus rahakontolt maha. Maha võetakse ka see kogus intressi , mis oli kogunenud enne maksepuhkuse algust. Mina viisin avalduse päev peale makse maha minkut ja intressiks jäi 6 senti kui nüüd peaksin tahtma põhiosa vähendada, see 6 senti siis võetakse liaks maha. Muud intressi ei pea maksma, seda maksab ikkagi riik.
Noh parem ikka kui mitte midagi.
Riigi poolselt intressi maksmist ei pea tagasi maksma, sina jätkad oma maksmise samast punktist kui seisma jäid kui lapsel 3a täis saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 11:04; 27.02 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just kuuaega tagasi käisin pärnu Swedis ja öeldi, et saab põhiosa maksta paari maksega. a la 2x aastas näiteks. Siis tuleb esitada avaldus,et sel päeval soovin maksta põhiosa nii palju ja siis võetakse see põhiosa kogus rahakontolt maha. Maha võetakse ka see kogus intressi , mis oli kogunenud enne maksepuhkuse algust. Mina viisin avalduse päev peale makse maha minkut ja intressiks jäi 6 senti kui nüüd peaksin tahtma põhiosa vähendada, see 6 senti siis võetakse liaks maha. Muud intressi ei pea maksma, seda maksab ikkagi riik.
Noh parem ikka kui mitte midagi.
Riigi poolselt intressi maksmist ei pea tagasi maksma, sina jätkad oma maksmise samast punktist kui seisma jäid kui lapsel 3a täis saab. Mul 3. laps, kogetud seega maksepuhkust juba 2 korda ja võin kindlalt väita, et riigi makstut tagasi ei taheta. A tont teab, mis ansip välja võib mõleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 11:04; 27.02 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selleks peab panka kohale minema või saab asja ajada ka interneti teel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 07:26; 27.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seda varianti, et maksan ainult põhiosa ja riik maksab intressid, saab kasutada vaid lapse ema? Meil selline situatsioon, et mehel on õppelaen suurem kui minul ja seega ka kuumakse tunduvalt suurem. Et rahaliselt oleks kasulikum mehe õppelaenu niimoodi tagasi maksta. Aga kas see on võimalik? Ja mis hetkest selle õppelaenuga niimoodi teha saab, kas alates lapse sünnist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitab sama küsimus, mis viimasel Käol: et kas ainult ema saab maksepuhkust võtta? Keegi kellel kogemusi selle teemaga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 18:01; 17.03 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel mina, viimane kägu kirjutan – niipalju, kui ma SEB kodulehelt välja loen, võib ise valida, kas maksepuhkust kasutab ema või isa.
Mis on väga tore, sest mina ehk tulevane ema õppelaenu ei võtnud:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 18:01; 17.03 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks te tahate tagasi maksta kui intresse maksab riik?
pange see raha kasvõi tähajalisele hoiusele ja võtke siis välja kui laps kolmene ja makske siis.
ikka majanduslikult kasulikum kui maksta tagasi seda, mille pealt intressikulu teile ei ole.

lisaks inflatsioon….

aga ma saan aru, et eetlaslik \”võlg on võõra oma\” kaalub ka terve mõistuse argumendid üles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 19:20; 19.03 09:52;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga miks te tahate tagasi maksta kui intresse maksab riik?
pange see raha kasvõi tähajalisele hoiusele ja võtke siis välja kui laps kolmene ja makske siis.
ikka majanduslikult kasulikum kui maksta tagasi seda, mille pealt intressikulu teile ei ole.

lisaks inflatsioon….

aga ma saan aru, et eetlaslik \”võlg on võõra oma\” kaalub ka terve mõistuse argumendid üles.[/tsitaat]

Ma sain nii aru, et põhiosa makstakse selleks, et laen ei pikeneks 3 a võrra. Muidu ju nii, et riik maksab 3 a kyll intresse, kuid kui ise põhiosa ei tasu, siis summa peale lapse 3 a saamiseni väiksemaks ka ei muutu ehk siis nihkub edasi… Kas saan õigesti aru?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]happevihmablond kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma sain nii aru, et põhiosa makstakse selleks, et laen ei pikeneks 3 a võrra. Muidu ju nii, et riik maksab 3 a kyll intresse, kuid kui ise põhiosa ei tasu, siis summa peale lapse 3 a saamiseni väiksemaks ka ei muutu ehk siis nihkub edasi… Kas saan õigesti aru?[/tsitaat]

jah, väikesemaks ei muutu aga sul on võimalik see raha vahepeal teenima panna (kasvõi tähtajalisele hoiusele) selle asemel, et see ära maksta.
kui laps kolmene siis saad ju rohkem ära maksta.
elementaarne ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 19:20; 19.03 09:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. õppelaenu kustutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.