Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õppelaenu maksepuhkus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Õppelaenu maksepuhkus

Postitas:

Kas keegi oskaks öelda, mida täpsemalt tähendab õppelaenu maksepuhkus? Ma mõtlen just seda, et kui riik maksab lapse 3.aastaseks saamiseni minu eest intresse, siis kas mina pean pärast riigile tagasi maksma? Et põhimõtteliselt minu igakuine summa väheneb ja seetõttu maksan laenu kauem tagasi kui ilma selle maksepuhkuseta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:05; 10.02 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähendab seda, et 3 aasta pärast jätkad täpselt sealt, kuhu enne maksepuhkust jäid – lihtsalt 3 aasta võrra maksetähtaeg pikeneb.

Midagi ei võida ega kaota sellega sisuliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tähendab seda, et 3 aasta pärast jätkad täpselt sealt, kuhu enne maksepuhkust jäid – lihtsalt 3 aasta võrra maksetähtaeg pikeneb.

Midagi ei võida ega kaota sellega sisuliselt.[/tsitaat]

Raha väärtus ajas ikka langeb, seega natuke ikka võidab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oli just eelmine kuus se küsimus. Ja sai pangaga pikalt suheldud. Kuna laps sündis eelmise aasta mais siis mõtlesin täpselt sama asja, nagu teemaalagataja, et võtan maksepuhkuse ja pärast pean selle tagasi maksma, et sel pole mõtet. Aga nii ikkagi ei ole ja mina sain ilusti vastu pükse.
Tglt on nii, et riik maksab kuni lapse 3a. saamiseni sinu eest intresse ja neid sa pärast tagasi maksma ei pea. See ju kasulik!!
Kusjuures samal ajal ei keela keegi sul endal põhiosa edasi maksta. Teatavasti koosneb laen ju 2st osast. Ja mina nii ka tegin – lõpuks!
Riik maksab nüüd minu eest intresse ja mina ise maksan põhiosa edasi ja lausa suurendasin seda summat, sest tahaks laenust ikka võimalikult ruttu lahti saada.
Vot nii on lood! Mina leian, et see ikka kasulik kui riik su eest intressid maksab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud teemaalgatajale:))
Mul hakkas ka nüüd mõte liikuma, et seoses lapse sünniga detsembris 2011: kas ka mina saaksin taodelda õppelaenu intresside kinnimaksmist (kool veel nö. pooleli)?
Kus/kellele see avaldus teha tuleb? Oma pangas?
(Siiani ei ole sellele üldse mõelnud)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 erinevat asja on olemas.

Intresside maksepuhkus. Riik maksab sinu eest kuni lapse 3a saamiseni intresse. See on kasulik kindlasti, sest ise ju siis ei pea neid maksma. Tagasi ka maksma ei pea.

Põhiosa maksepuhkus. Põhiosa lihtsalt seisab ja 3a pärast hakkad seda edasi maksma. Kasulik on veidi-veidi, sest raha väärtus on siiani kogu aeg vähenenud. Aga samas su laenumakse aeg pikeneb 3a võrra.

Mina eelistasin, et saan laenu kiiremini kaelast ära ja kasutasin ainult intresside maksepuhkust. Ma ei tea, kas siis ka saab, kui kool pooleli. Avalduse tegin ma oma pangas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Jah, ma just pidasingi silmas ainult intresside maksepuhkust 🙂 Selle taotluse teen siis kindlasti ära kohe kui laps sündinud on. Põhiosa tahan kindlasti edasi maksta, saaks laen kiiremini läbi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:05; 10.02 12:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Õppelaenu maksepuhkus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.