Esileht Ajaviite- ja muud jutud Orgu toitumiskava, Stockholmi dieet jt toitumiskavad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )

Teema: Orgu toitumiskava, Stockholmi dieet jt toitumiskavad

Postitas:
Kägu

Sooviks maha võtta 5-7 kg. Eelmisel aastal proovisin Orgu dieeti ja kaal langes plaanipäraselt, samuti eiolnud näljatunnet, kõht sai korralikult täis, aga probleem oli minu jaoks selles, et minu meelest käis üks pidev toiduvaaritamine. Kolm korda päevas korralikku toitu teha on minu jaoks nii raske. Pealegi mulle ikkagi suurem osa Orgu retsepte ei maitsenud, seega pidin sagedamini tegema neid, mis maitsesid, ja asi jäi kuidagi ühekülgseks. Kas keegi, kel on kogemust erinevate dieetidega: millist oleks toidutegemise seisukohalt kergem jälgida? Noh, et kuluks nii palju aega söögitegemisele. Kas see Stockholmi dieet on keeruline retseptide osas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Stockholmi dieet on mõttetu näljutamine. Orgu, fitlap jms ongi tüütud.
Tee endale selgeks toitumise põhitõed ja püüa jälgida kilokaloreid ning liiguta end rohkem. Ainuke jätkusuutlik viis, kuidas kaalu kontrolli all hoida.
Alusta toitumine.ee lehelt näiteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogu dieedi saladus on selles, et sa pead kulutama rohkem kui tarbid.
Kui sa seda tead, siis võid ükskõik mida süüa.
Lihtsalt osa toitusid sisaldab oma koguse kohta vähem kaloreid kui teised, ja neid võib mahult rohkem süüa.
(just nüüd 9 kuuga võtsin alla 18kg)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle hakkab ka see vaaritamine mingil hetkel täiesti vastu ja siis jätan kava jälgimise kahjuks pooleli. Selle vastu aitavad aga valmistoidud, mis on kavaga kooskõlas. Kavast saab valida täiesti ainult poest ostetavatest ja kohe söödavatest valikutest menüü, kui toitu teha ei viitsi. Nädal aega seda ja siis hakkad juba viitsima. Õnneks pakub Fitlap nüüd ka valmistoidu koju tellimise võimalust, nii et ehk õnnestub mul nüüd neid kombineerides lõpuks normkaaluni jõuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kogu dieedi saladus on selles, et sa pead kulutama rohkem kui tarbid.
Kui sa seda tead, siis võid ükskõik mida süüa.

Jah, mingi aja see tõesti toimib. Aga seda ka seni, kuni ka ühe õuna söömine viib õgimishooni. Mitte näljast, vaid toitumine pole tasakaalus ja siis see süsivesikulaks viib algul veresuhkru tippu ja siis hooga alla tagasi ning seetõttu mõjutab ka meeleolu. Jama on selles, et seda ei saa kuidagi ette ennustada, et kui nüüd tarbin toidukorra ajal rohkem valke, siis ei saa õgimishoogu. Ilma süsivesikuteta ei ole ju tasakaalustatud toitumine. Mina ei saa süüa ükskõik mida, vaid kõik peab olema ette planeeritud ja toitained tasakaalus, ainult siis püsib kõht täis ja ei teki meeleolukõikumisi ja füüsilist ebamugavustunnet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mida te nii väga “vaaritate” kogu aeg? Kas enne orgut või fitlapi ei teinud endale süüa? Orgu kohta ei tea, aga Fitlapis on kavas näiteks puuvili ja juust, poekoogid, kodujuust puuvili pluss muidugi kõikvõimalikud supid ja praed jms. Tallinnas saab kavajärgset sööki lausa koju/tööle ka tellida. Ükski normaalne inimene ei jälgi kava ja valmista 4x päevas süüa, suppe-praade ikka umbes 4x kogus inimese kohta tehakse ühekorraga valmis. Täpselt nagu enne kavaga liitumist, või teine enne kavaga liitumist 3x päevas süüa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alla võtab mitte söömisega. Seega mida seal vaaritada? Ei vaarita, kaotad kaalu. Lihtne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mida te nii väga “vaaritate” kogu aeg?

Minu puhul tähendab see kogu aeg seda, et mõtted ongi sageli toidu juures – mitte süüa tahtmise pärast vaid hoopis menüü planeerimine, toidu ostmine, kaalumine ja valmistamine, portsudeks jagamine, hiljem söömine. Nii päevast päeva, nädalast nädalasse, kuust kuusse. Planeerin küll menüü 3-4 päevaks ette, valmistan igat toitu ka alati vähemalt 2-3 portsu, aga ikkagi hakkab see nööri mööda käimine mingil hetkel ajudele. See pidev söömine hakkab närvidele käima, uskumatu aga tõsi. On küll erinevaid valikuid, kohe poest ostetavaid ja ka valmistoite aga ühel hetkel on kõigest nii kõrini, et viskan kõik lihtsalt nurka. Olen kava jälginud juba 5 aastat, kõik toimib väga hästi, võtan alati mitukümmend kilo maha aga siis jaks raugeb ja kogun ülejäänud aastaga selle jälle tagasi. Vaja on aga maha võtta umbes 100 kg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaaritamine on ju just positiivne. Sööd sisse vähem suhkrut (mida topitakse iga võimaliku asja sisse), erinevaid e- ja säilitusaineid jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fitlap pakub nii valmistoite kui ka võimalust toite koju tellida, nii et tegelikult vaaritama ei pea, kui ei taha. Samas mina olen täpselt Fitlapi järgides võtnud pooleteise kuuga ainult ühe kilo alla, seegi kõigub. Nii et väga vaimustes ma sest värgist ei ole just.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mida te nii väga “vaaritate” kogu aeg? Kas enne orgut või fitlapi ei teinud endale süüa? Orgu kohta ei tea, aga Fitlapis on kavas näiteks puuvili ja juust, poekoogid, kodujuust puuvili pluss muidugi kõikvõimalikud supid ja praed jms. Tallinnas saab kavajärgset sööki lausa koju/tööle ka tellida. Ükski normaalne inimene ei jälgi kava ja valmista 4x päevas süüa, suppe-praade ikka umbes 4x kogus inimese kohta tehakse ühekorraga valmis. Täpselt nagu enne kavaga liitumist, või teine enne kavaga liitumist 3x päevas süüa?

Ma ei söö kunagi ühte toitu 3 v 4 korda järjest. Ja vaaritan iga päev värske toidu kolm korda päevas.

Please wait...
Postitas:
Kägu
Please wait...
Postitas:
Kägu

Dieedid on ajutised ja tüütud jah; olen elus mõndagi proovinud ja läbi kukkunud. Tippkaalus olin 36 aastaselt, 175cm pikkuse juures 99kg.

Aitas toitumise muutmine igaveseks, aga see võttis enam kui aasta aega enne kui sobivaks ja paika sai. Nüüd kaalun juba mitmeid aastaid 71-73 vahel, talvel rohkem, suvel vähem. Mõne jaoks kindlasti paks, kuid mulle nii sobib.

Valget suhkrut ja nisujahu ja nn halbasid rasvasid ei söö. Kui on suts nisu tumedas leivas, siis las olla, päris hulluks ei saa minna. Põhimõte on võimalikult palju ise süüa teha, ei osta ega tarbi toitu, mille algsed koostisosad tuvastatavad ei ole. See juba iseenesest välistab rämpsu ja suure osa valmistoite. Olen hakanud erinevaid palju erinevaid vürtse kasutama, Aasia- ja Lõuna-Ameerika toidud, kalalised ja ürdid vahemere köögist jne. Teravad toidud vähendavad kuidagi isu ja söödavat kogust.
See ei ole ka nii kallis kui kõlab, va kala ja mereannid, sest vürtside kulu on väike ning kes reisib, saab kaasa tuua, siis on nad sootuks odavad.

Ja nt kiiretel aegadel tööl ostan kõrval asuvast poest salatibaarist salati, vahel karbi kodujuustu ja lumekrabipulgad või tuunikalatükid vees, paki näkileibasid ja metsaseenesalati vms; õuna asemel söön sageli paprikat (maitseb) – on ka kiireid ja madala kaloriga lahendusi, ei pea end hulluks kokkama.

Põhiline on siiski pikaaegne elustiili muutus ja see võtab aega, erinevalt dieetidest, mis kiiremat, paraku ajutist, tulemust pakuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei saa süüa ükskõik mida, vaid kõik peab olema ette planeeritud ja toitained tasakaalus, ainult siis püsib kõht täis ja ei teki meeleolukõikumisi ja füüsilist ebamugavustunnet.

Aga nii ongi. Kõigi puhul. Enamus inimesi lihtsalt ei oska seda tähele panna ja seoseid luua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mõnel olid ju kava järgimisega probleemid stiilis “aga mida ma ülejäänud tomatikonserviga teen, kui restsept näeb ette pool purki?”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen endale süüa praegu nii (kaaluprobleemi pole):
-hommikul keedan alati putru, seest puder on nii lihtne asi, mille ma ka veidi unise olemisega alati tehtud saan. Teiseks on sooja putru hommikul mõnus süüa. Kuiv näks või väga rasvane asi (nt. peekon) mulle kohe hommikul eriti ei meeldi.
– lõunaooteks söön 1 (eelmisel päeval valmis keedetud) muna ja veidi leiba v. näkileiba
– lõunaks kokkan juba põhjalikumalt: mingi toit, kus on umbes 100g liha/kala/kana + köögivili+ keedukartul/riis/täisterapasta (tööpäeval siis muidugi valmiskokatud toit karbiga kaasa)
– õhtul olen jällegi laisk, ei viitsi kokata, söön paar võileiba juustu, singiga

Nii! Kui ma aga vaatan selle pilguga, et kui mul peaks vanusega (olen 40+) kaalu kogunemine tekkima ja ma enam niimoodi süüa ei saa (sest minu menüüs puder+lõunane kartul/riis + õhtused võileivaviilud annaks kokku ilmselt liiga palju neid va süsikaid) ning peaks hakkama Fitlapi järgima, siis kuidas see mulle tunduks? Olen tegelikult Fitlapi toite teinud, aga ainult päeva põhiroana (st. teisel toidukordadel on ikkagi oma stamptoit – puder, võileivad).

Et aga päris Fitlapi järgima hakata? Hmm, hommikusele ajale ehk saaks mõne pudru nihutatud (ka Fitlapis on mõned pudrud valikus), õhtuks ja lõunaks midagi külma, mis kokkamist ei nõua… ehk mängiks välja. Senisest palju rohkem tuleks hakata sööma liha/kala – ikka nii 100g+100g+100g! Minu jaoks tohutu kogus lihakraami ühe päevaga!(alternatiiv oleks kaunviljad ehk “vegan”, aga need mulle üldse ei sobi, tekitavad seedeprobleeme, nii et jäävad ära, ikkagi liha/kala). Ah, okei, piimatooteid (kohupiim) pakub kava ka vahel vist. Oi-oi, ma tõesti pole harjunud sööma ühe päevaga nii suurt kogust liha – tundub harjumatu, et kui ma juba olen söönud näit. 100g kanaliha, ma peaksin järgmisel söögikorral sööma veel 100g sealiha otsa ja siis veel nii 100g liha kala – samal päeval!

Orgu kavaga pole kursis, kas see on sama valgurikas-liharikas või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks peab üldse õhtul sööma? Miks te enne magaminekut kaloreid vajate? Jätke õhtusöök ära ja kaal alaneb märgatavalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on vahelduvpaast, ehk lihtsalt peale kuut ei söö (või mis kell sa magama lähedki, nt 4 tundi enne seda ja kuni hommikuni). Ei pea midagi ekstra vaaritama, söögiajal sööd normaalset toitu. Kõige tavalisem on 16:8 paast, st 16 tundi ei söö (sellest ca 8t magad maha) ja 8t sööd vabalt kõike (aga ei õgi).
Mina nt teen vahelduvpaastu hommikul 10- kell 18 on mul söögiaeg, hiljem läheb suhruta kohv, teed (must, rooibos, roheline jms), vett (mineraal, mulliga ja mullita), soe tee sidrunimahlaga (see törts ei tee midagi). Olen kaotanud 1,5 kuuga 6 kilo. Ja mingit nälga ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii, täna algab minu tunnine kõnd, peale kuut ei söö enam, see jah tegelikult toimib. Aitab, juba aasta annan lubadusi siin PK, et nüüd alustan. Mul on vaja maha saada ca -7kg, ja selle ma pean nüüd maha saama, tahaks jõuluks. Kas reaalis on päris võimalik, eks näis. Ühesõnaga teip suule, muud siin vaja pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtne: ma ei tarbi midagi, milles on rohkem kui 3 g süsivesikuid 100 g kohta.

Kaotasin sellega 27 kilo aastaga ja hoidnud tulemust 4,5 aastat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peab üldse õhtul sööma? Miks te enne magaminekut kaloreid vajate? Jätke õhtusöök ära ja kaal alaneb märgatavalt.

Lõunaeurooplase kombel enne magamaminekut praadi vitsutada ma, jah, ei taha. Kui nii mõelda – siis enamus toidukogusest langebki ju ajale enne kella 6. Tööinimesena olen seetõttu nüri järjekindlusega põhiroa tööle kaasa tassinud (samal ajal kui mõni teine ei söö midagi – läheb kõigepealt koju ja alles siis, kui pere laua ümber koos, toimub päeva põhisöömine).

Umbes 2t enne voodisseheitmist tahan siiski väikeses koguses süüa ja sooja taimeteed juua. Siis on magama minnes tunne ideaalselt mõnus: pole kõht liiga täis, aga ka mitte liiga tühi (et vähkred ja vähkred ning näljatunne ei lase unel tulla). Eriti veel trennipäevadel (varahommikune treening mulle absoluutselt ei sobi, nii et peale tööpäeva ongi ainus võimalik trenniaeg) – ei kujuta ette, et trenni ja magamamineku vahel absoluutselt midagi ei sööks.
Kui kaal liiga tegema hakkaks, ju ma siis asendaks õhtuse võileiva mingi vähem patuse (süsivesikuvaese) snäkiga , aga vaevalt ma õhtueine täitsa ära jätaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen proovinud igasugu kavasid ja mina hakkan kaalus alla võtma alles siis kui tunnen reaalselt tühja kõhu tunnet. Kusjuures sellega (tunduvalt vähenenud toidukogustega, allapoole igasugu kavade taset) harjub ja peale mõningast (mõned kuud) kohanemist hakkab hoopis täis kõhu tunne ebameeldiv tunduma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Alla võtab mitte söömisega. Seega mida seal vaaritada? Ei vaarita, kaotad kaalu. Lihtne.

Täielik jama ja teadus on selle ammu ümber lükanud. Alla võtmine ei ole nii lihtne, et söö vähem ja muudkui võtad. Vastupidi, võtad alla küll, aga pärast tuleb garanteeritult rohkem tagasi, kuna hormonaalne tasakaal nihkub paigast ära ja ainevahetus aeglustub.
Kes jaksab, loeb selle läbi. Kui mitte kogu teksti, siis vähemalt järeldusegi, aga soovitan kogu teksti lugeda. Ainult siis saab tegelikult aru ka, miks selline järeldus on tehtud. Ja see pole isegi mitte uus info.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5639963/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtne: ma ei tarbi midagi, milles on rohkem kui 3 g süsivesikuid 100 g kohta.

Kaotasin sellega 27 kilo aastaga ja hoidnud tulemust 4,5 aastat.

Tundub äärmiselt ebatervislik. Eelmisel nädalal juhtusin just nägema saadet, kus arst rääkis, millised pikaajalisemad tervisehädad toob kaasa valgu üleliigne tarbimine. Nii madala süsivesikute piiriga ei saa sa endale isegi tomatit lubada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei saa süüa ükskõik mida, vaid kõik peab olema ette planeeritud ja toitained tasakaalus, ainult siis püsib kõht täis ja ei teki meeleolukõikumisi ja füüsilist ebamugavustunnet.

Aga nii ongi. Kõigi puhul. Enamus inimesi lihtsalt ei oska seda tähele panna ja seoseid luua.

ega ikka ei ole küll kõigil nii.
see “kõht peab pidevalt täis olema, muidu suren” on ablaste õgijate tunne, aga mitte kõigi inimeste.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub äärmiselt ebatervislik. Eelmisel nädalal juhtusin just nägema saadet, kus arst rääkis, millised pikaajalisemad tervisehädad toob kaasa valgu üleliigne tarbimine. Nii madala süsivesikute piiriga ei saa sa endale isegi tomatit lubada.

Miks sa arvad, et ta just valke üleliia tarbib? Võib-olla teeb ketot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul toimib mu enda toitumiskava – maitsvaid, rammusaid asju natuke ja täitematerjaliks kah maitsvaid, aga rohkem vaeva nõudvaid köögiviljalisandeid ohtrasti. Näiteks vokituna.
Isegi mu hea isuga mees on hea mitu kilo alla võtnud.

Ilmselt on inimesed erinevad. Mulle ei sobi igasugused vahepalad ja näksimised. Veresuhkur stabiilne ja enne järgmist suuremat toidukorda nälga suremise tunnet ei ole. Võin süüa ka kell 9 õhtul, aga siis end kurguni täis ei pugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oi-oi, ma tõesti pole harjunud sööma ühe päevaga nii suurt kogust liha – tundub harjumatu, et kui ma juba olen söönud näit. 100g kanaliha, ma peaksin järgmisel söögikorral sööma veel 100g sealiha otsa ja siis veel nii 100g liha kala – samal päeval!

Appi. Ma söön ühe toidukorraga 200-300g lihatoodet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et ta just valke üleliia tarbib? Võib-olla teeb ketot.

Kui süsikaid ei tarbi, siis ülejäänud energiaallikad on valk ja/või rasv (see veel hullem).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ega ikka ei ole küll kõigil nii.
see “kõht peab pidevalt täis olema, muidu suren” on ablaste õgijate tunne, aga mitte kõigi inimeste.

Ei pea kõht pidevalt täis olema. Aga pean kindlasti jälgima, et ma ei laseks näljatundel nii kaugele minna, et hakkan valimatult üle sööma, st lisaks oma ettenähtud toidukorrale näksin mitu korda suurema portsu veel sellele juurde kuigi kõht on juba ammu täis. Seega peangi maksimaalselt iga 4 tunni järel sööma. Sest muidu tekivadki sellised õgimishood.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Orgu toitumiskava, Stockholmi dieet jt toitumiskavad