Esileht Kodunurk orhidee abi palun

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: orhidee abi palun

Postitas:

esiteks ütlen, et lugesin hommikul igalt poolt mis kirjutati aga vot ei saa aru jälle..mul on kodus see tavaline orhidee, kuuking, õitses ilusasti eelmise aasta novembrist kuni eelmise nädalani.
Järsku hakkasid õied longu vajuma ja kukkusid üksteise järel ära.
No vot siis, lugesin, et peale paari nädalast \”puhkust\” hakkab uuesti tegutsema, peab siis temperatuuri langetama ?? kuidas suve keskel, eks ole?? ja vähe kastma.
Praegu on oksad raagus, mida ma pean siis tegema, laskma niisama \”olla\” , mitte midagi ette võtma või lill on hukas ja prügikasti.
Ma kohe ei raatsiks ära visata, kuidagi nii kahju oleks..kas peaks midagi ette võtma..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lille ära visata nüüd küll pole vaja! Orhidee tahab peale õitsemist lihtsalt puhata. Puhkeperioodi pikkus oleneb taimest ja kasvutingimustest.
Kui õievars hakkab ära kuivama, siis lõika see ära. Taim kasvatab pärast puhkeperioodi ise uue varre. Temperatuuri võib langetada, aga pole kohustuslik. Kuna hetkel soe aeg, siis kasta ikkagi sellest lähtuvalt, millal pott on piisavalt kerge, st läbi kuivanud. Väetama hakka siis, kui näed, et taim ajab uut lehte või hakkab vart kasvatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa õievarsi ei kuiva ära vaid ajab uued pungad
st
ära kiirusta ära lõikama, kui pole kuivanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära kohe algusest küll lõika, lõika ära ainult kuivanud osa (või pruunikaskollane), ta ajab tõenäoliselt tipule lähimast uinuvast pungast (väikese lehekesega sõlmekoht õievarrel) uue õievarre välja ja õitseb edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, muidugi ei pea taime ära viskama! Lilleke puhkab veidi, vart ära ära lõika kui see on ilus roheline, ta võib vana varre külge uued pungad kasvatada. Kui vars peaks ära kuivama, vaid siis tuleb see ära lõigata. Mina pole ühelgi kuukingal temperatuuri alandanud ja õitsevad pidevalt.
Soovitan lugeda http://www.orhideefoorum.com/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk orhidee abi palun

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.