Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Orhidee õied kuivavad ära

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Orhidee õied kuivavad ära

Postitas:

Mis on orhideel viga või puudu, kui pungad tulevad, kuid enne avanemist juba kuivavad varre otsas ära? Kastmise vähesuses ei tohiks asi olla. Juba teist korda sama lugu – tulevad pungad ja kuivavad ilma avanemata ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see mitte üleväetamise tunnus ei ole? mul juhtus niimoodi paar korda ja siis uurisin ning jõudsin üleväetamiseni. nüüd olen väetamisega sellel ajal väga ettevaatlik olnud ja õitsevad ilusti.

0
0
Please wait...
Postitas:

kas see mitte üleväetamise tunnus ei ole? mul juhtus niimoodi paar korda ja siis uurisin ning jõudsin üleväetamiseni. nüüd olen väetamisega sellel ajal väga ettevaatlik olnud ja õitsevad ilusti.

Lugesin selle artikli läbi ja siinsetest pattudest ma küll ühtegi omaks ei võta. Pigem väetan liiga vähe (harva), aga seda pole põhjusena nimetatud. Kastan kord nädalas, lill juba aastaid ühes ja samas kohas ning ühtepidi, vett potti ei jäta, tuuletõmbust ei ole.

https://maakodu.delfi.ee/artikkel/69538079/5-pohjust-miks-su-kuukinga-oienupud-varisevad

0
0
Please wait...
Postitas:

Kord nädalas on liiga palju. Kui taim seda vajab, siis on vale asukoht.

+4
0
Please wait...
Postitas:

Orhideed kastan mina siis, kui lehed kortsus. Ehk siis kord kuus, vahel kauemgi. Panen anumasse vett ja lasen taimel end vett täis imeda. Arvesta, et looduses on orhidee parasiit.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kord nädalas on kaugelt liiga tihti, kui sa just piserdamist vms kerget ei mõtle. Aga kui õiepungad kukuvad, siis mul on olnud põhjuseks, et taime sai liigutatud ja talle see koht ei meeldinud või tuuletõmbus (hiljem kasvatas uued pungad, aga vahepeal viskas juba arenevad õied maha küll).

+1
0
Please wait...
Postitas:

Lisan veidi teise küsimuse – ostsin Rimist allahinnatud orhidee, sest nii kahju hakkas neist seal. Vaatasin neid mitu korda, nähtavaid satikaid ei näe. Paigutasin esialgu teistest taimedest eraldi. Mida ma temaga nüüd alustuseks tegema peaksin? Täna jätsin veel poe tsellofaani sisse, aga homme juba tuleks see ilmselt maha võtta? Kas vahetan substraadi ära ja kui, siis millal? Millal esimest korda kasta? Kas lõunapoolne aken sobib?

Pole orhideedega kokkupuuteid olnud :). Lihtsalt ostsin, kuna ilmselt on tal meie juures veidi suuremaid shansse ellu jääda kui seal rimi riiulil.

0
0
Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Kodunurk Orhidee õied kuivavad ära