Esileht Tööelu, raha ja seadused. Orjatöö ja miinutunnid iga asja eest

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Orjatöö ja miinutunnid iga asja eest

Postitas:

Miks ma küll tegin selle vea ja kirjutasin Perekooli? Ma peaks olema targem, et siin on ainult elus pettunud ja kibestunud vihased käod koos, kes igas asjas ainult halba näevad ja siin sappi pritsivad. Kindlasti ma tegin selle kirjatüki selle mõttega, et mees saaks rohkem töölt ära viilida ning ega ta tegelikult tööd teha ei viitsigi. Iga päev käib arstil, iga päev käib isadepäeva pidamas lasteaias, iga päev käib id kaardil järgi.

Reaalsus: isadepäev on korra aastas, aeg ajalt on ka lasteaias, nii mõne kuu tagant ehk mingi muu üritus. Arstil käib tavaline normaalne inimene ka mõned korrad aastas, samuti haige lapsega ei käi iga päev arstil.

Küsimus on vaid selles, et kas selline asi on ok, et tööandja iga sellise asja puhul miinustunde arvestab?

Ja juttu ei ole sellest et mees ei jõuaks õigeks ajaks tööle, kui vaja lapsi lasteaeda viia vaid ta ei saa minna kell 07.00 tööle, sest lapsed on vaja viia lasteaeda ja ta jõuab normaalsel ajal tööle.

Miks mina ei saa lapsi viia lasteaeda? Sest meie peres on ühel inimesel ja selleks on mees see, kellel on load. Lasteaed ei asu üle ukse, sinna ei saa ka ühistranspordiga, sest elame Tallinnast väljas. Sinna on tükk maad jalutamist ja ka minul on vaja siiski hommikul tööle saada ja linna. Ma stardin kodunt üsna vara, et ühistranspordiga linna jõuda.

Kui ma sellest bussist maha jään, ei lähe uut transporti enne tundi aega.

Küsimus ei ole tööluusis. Vastupidi, mu mees on väga pikaaegne töötaja ja väga eeskujulik, temal on neid ära käimisi ikka üli vähe. Asi on põhimõttes. Miks peab inimene leppima väiksema palgaga vaid seepärast, et tal on vaja korra ära käia tõsisel põhjusel.

kui töölepingus või -eeskirjas on kirjas et tema tööpäev algab kell 7. ja töötaja ükskõik mis põhjusel ei jõua selleks ajaks, siis töötaja ei saa käia selles kohas tööl.

kas sa kujutad ette et su laste lasteaed, mis näiteks alates kella 7.30st peaks lapsi vastu võtma, ei tee seda sest kasvataja jõuab alles kaheksaks. mis ta teha saab – ta tõesti ei jõua. lasteaed on loll orjapidaja, et käsib kasvatajal avamise ajaks tulla.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas me peaksime takka kiitma, et kuigi su mees tööl ei käi, peaks ta ikkagi puudutud aja eest palka saama. Kui lasteaia tõttu ei saa mees töötada kohas, kus tööpäev algab kell 7, siis peabki endale leidma teise töökoha. Tööandjal on ikka hea kannatus küll, ma saan aru, et lisaks ärakäimistele – jääb mees hommikuti tööle hiljaks ka.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 00:33; 12.11 12:46; 12.11 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas me peaksime takka kiitma, et kuigi su mees tööl ei käi, peaks ta ikkagi puudutud aja eest palka saama. Kui lasteaia tõttu ei saa mees töötada kohas, kus tööpäev algab kell 7, siis peabki endale leidma teise töökoha. Tööandjal on ikka hea kannatus küll, ma saan aru, et lisaks ärakäimistele – jääb mees hommikuti tööle hiljaks ka.

Ja üks mamsel pole suutnud lube ära teha, ainult nõuab.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.11 21:59; 12.11 13:25; 12.11 17:06; 12.11 18:34; 13.11 11:29; 13.11 13:07; 13.11 16:59; 13.11 18:32; 14.11 00:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on tegelikult teoreetiliselt päris lihtne – mõlemat osapoolt, nii töötajat kui tööandjat peaks huvitama ainult üks asi ja see on kas nende poolt kokku lepitud töö saab tehtud. Selle töö eest maksab tööandja siis ka kokkulepitud tasu.

Kõik muu on tegelikult väheoluline ja see kõik muu ei sobi tänapäeva töökultuuri ega maailma – näiteks, tööandja kehtestab mingi põhjendamatu kellaaja, loeb minuteid kui keegi on kauem pausil (kuigi töö tehakse ära) jne.

Aitab vast korralik avalikustamine – nimetagem nimesid ja hoiatagem, kasutagem meediat. Lollide tööandjatega ei maksa koostööd teha.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on põhimõttes. Miks peab inimene leppima väiksema palgaga vaid seepärast, et tal on vaja korra ära käia tõsisel põhjusel.

Asi ongi põhimõttes ja sellest me siin pikalt ka räägime, tuues ka vastavaid näiteid. Kannatlikkusel on olemas ka mingi ülemine piir, kust kogu “profiil” muutub juba absurdseks ja kust edasi minna enam ei saa. Juhtimine nõuab oskusi ja paljudel neid oskusi ei ole, alates firmajuhtidest kuni poliitikani välja. On vaid mingi tobe kiusu ajamine.

Huvitav, et kõige kõvemad juhtide kompetentsi arvustajad on need, kellel endal ka juhilubade tegemine üle jõu käib.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kõige kõvemad juhtide kompetentsi arvustajad on need, kellel endal ka juhilubade tegemine üle jõu käib.

Mis puutuvad siia juhiload? Kas neid on või ei ole, arstid annavad ikka sellise visiidiaja, mis neil on anda, mitte selle järgi, kas sul on juhiluba või lausa isiklik lennuk. Ütleme, et sul algab tööaeg kell 8:00, kuid arstil on ainus vaba aeg kell 9:00. Põrutad oma massinaga tööle, istud seal 15 minutit ja siis põrutad 120-ga arsti juurde. Udupeen juhtimine..

aga siin teemas ei ole jutt sellest ühest arstiajast.

jutt on selelst et mees iga päev viib lapsi lasteaeda ja ei jõua tööajaks tööle

see ei ole ühekordne erand, see on süsteemne.
alustades sellest et tööandja asi pole et pooltel pere täiskasvanutel pole juhilubasid kuni selleni välja et lastele on võimalik selleks hommikuseks tunniks hoidja palgata kes võtab nad kodunt peale ja viib kohale.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 08:32; 12.11 15:15; 12.11 16:00; 13.11 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ettevõttes näiteks ka arstil käimine on asi mis tuleb järele teha põhimõtteliselt. kedagi ei huvita su perse-tool tunnid, aga töö peab tehtud olema tähtajaks.
vahel harva käies ei muuda see puudutud tund üldist tulemust ja pole vaja midagi eriti ette või järele teha. aga need kes sageli peavad tööajast ära käima, võtavad tööd koju kaasa või kokkuleppel vähendavad töökoormust tulevikus niimoodi, et neil on võimalik oma käimised käidud saada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 08:32; 12.11 15:15; 12.11 16:00; 13.11 12:11;
To report this post you need to login first.

arstilkäik – seadusega lubatud, mees kõnelgu ülemusega ja selgitagu.
Isadepäev lasteaias – selleks võib nt lapsepuhkuse päeva kasutada.
Igahommikune jama – no tõesti pole tööandja probleem, et elate kaugel ja ei saa oma asju korraldatud.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 16:39; 13.11 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma küll tegin selle vea ja kirjutasin Perekooli? Ma peaks olema targem, et siin on ainult elus pettunud ja kibestunud vihased käod koos, kes igas asjas ainult halba näevad ja siin sappi pritsivad. Kindlasti ma tegin selle kirjatüki selle mõttega, et mees saaks rohkem töölt ära viilida ning ega ta tegelikult tööd teha ei viitsigi. Iga päev käib arstil, iga päev käib isadepäeva pidamas lasteaias, iga päev käib id kaardil järgi.

Reaalsus: isadepäev on korra aastas, aeg ajalt on ka lasteaias, nii mõne kuu tagant ehk mingi muu üritus. Arstil käib tavaline normaalne inimene ka mõned korrad aastas, samuti haige lapsega ei käi iga päev arstil.

Küsimus on vaid selles, et kas selline asi on ok, et tööandja iga sellise asja puhul miinustunde arvestab?

Ja juttu ei ole sellest et mees ei jõuaks õigeks ajaks tööle, kui vaja lapsi lasteaeda viia vaid ta ei saa minna kell 07.00 tööle, sest lapsed on vaja viia lasteaeda ja ta jõuab normaalsel ajal tööle.

Miks mina ei saa lapsi viia lasteaeda? Sest meie peres on ühel inimesel ja selleks on mees see, kellel on load. Lasteaed ei asu üle ukse, sinna ei saa ka ühistranspordiga, sest elame Tallinnast väljas. Sinna on tükk maad jalutamist ja ka minul on vaja siiski hommikul tööle saada ja linna. Ma stardin kodunt üsna vara, et ühistranspordiga linna jõuda.

Kui ma sellest bussist maha jään, ei lähe uut transporti enne tundi aega.

Küsimus ei ole tööluusis. Vastupidi, mu mees on väga pikaaegne töötaja ja väga eeskujulik, temal on neid ära käimisi ikka üli vähe. Asi on põhimõttes. Miks peab inimene leppima väiksema palgaga vaid seepärast, et tal on vaja korra ära käia tõsisel põhjusel.

kui töölepingus või -eeskirjas on kirjas et tema tööpäev algab kell 7. ja töötaja ükskõik mis põhjusel ei jõua selleks ajaks, siis töötaja ei saa käia selles kohas tööl.

kas sa kujutad ette et su laste lasteaed, mis näiteks alates kella 7.30st peaks lapsi vastu võtma, ei tee seda sest kasvataja jõuab alles kaheksaks. mis ta teha saab – ta tõesti ei jõua. lasteaed on loll orjapidaja, et käsib kasvatajal avamise ajaks tulla.

Huvitav, et kõige kõvemad juhtide kompetentsi arvustajad on need, kellel endal ka juhilubade tegemine üle jõu käib.

Mis puutuvad siia juhiload? Kas neid on või ei ole, arstid annavad ikka sellise visiidiaja, mis neil on anda, mitte selle järgi, kas sul on juhiluba või lausa isiklik lennuk. Ütleme, et sul algab tööaeg kell 8:00, kuid arstil on ainus vaba aeg kell 9:00. Põrutad oma massinaga tööle, istud seal 15 minutit ja siis põrutad 120-ga arsti juurde. Udupeen juhtimine..

aga siin teemas ei ole jutt sellest ühest arstiajast.

jutt on selelst et mees iga päev viib lapsi lasteaeda ja ei jõua tööajaks tööle

see ei ole ühekordne erand, see on süsteemne.

alustades sellest et tööandja asi pole et pooltel pere täiskasvanutel pole juhilubasid kuni selleni välja et lastele on võimalik selleks hommikuseks tunniks hoidja palgata kes võtab nad kodunt peale ja viib kohale.

Ma ei saa aru, kas teil on lugemispuue või on teil mingi muu probleem? Teemaalgataja mees ei hiline iga päev tööle, vaid jõuab tööle õigeks ajaks. Enne seda viib ta lapse lasteaeda. Tööandja sooviks, et mees teeks töölt ära oldud aja eest ületunde, aga mees ei saa neid hommikul kell 7 teha, sest ta peab enne lapse lasteaeda viima. Nii kärbib tööandja teemaalgataja mehe palka.
Minu arust ebanormaalne olukord, sest saan aru, et küsimus on paaris lasteaiaürituses ja muudes harva toimuvates käimistes, mille eest tööandja palga kärpimisega karistab. Kui mees vajab tööajast ära käimist 3-4 korda aastas (ja ega neid lasteaiaüritusi ja arstilkäimisi ju rohkem olegi), siis see on mõistlik kogus ja selle eest võiks tööandja keskmist palka maksta, mitte palgakärpeid teha.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 16:51; 12.11 17:46; 13.11 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on tore, et perekoolis on koos vaid Eliit ja kõigil on load, on isiklik auto, kõigil on peres kaks autot. Super. Selle peale ka loomulikult keegi ei tule, et on inimesi, kes ei saa tervise tõttu teha lube või siis on inimesel niivõrd suured rahalised kohustused, näiteks peab ta ka abistama oma vanemaid või muu selline, et tal kahjuks ei ole rahalisi võimalusi lubade tegemiseks. Küll on tore, et teie jaoks elu must ja valge on.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 20:16; 12.11 11:47; 12.11 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees vajab tööajast ära käimist 3-4 korda aastas (ja ega neid lasteaiaüritusi ja arstilkäimisi ju rohkem olegi), siis see on mõistlik kogus ja selle eest võiks tööandja keskmist palka maksta, mitte palgakärpeid teha.

Arvad, et ainult 3-4 korda aastas? Ehk 2h korraga, jutt käib 40 eurost aastas? Ju siin ikka rohkem neid puudutud tunde on, vaevalt keegi 3-4 euro kaotamise pärast kuus hakkab perekooli teemat tegema ja orjaks nimetama.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.11 21:59; 12.11 13:25; 12.11 17:06; 12.11 18:34; 13.11 11:29; 13.11 13:07; 13.11 16:59; 13.11 18:32; 14.11 00:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees vajab tööajast ära käimist 3-4 korda aastas (ja ega neid lasteaiaüritusi ja arstilkäimisi ju rohkem olegi), siis see on mõistlik kogus ja selle eest võiks tööandja keskmist palka maksta, mitte palgakärpeid teha.

Arvad, et ainult 3-4 korda aastas? Ehk 2h korraga, jutt käib 40 eurost aastas? Ju siin ikka rohkem neid puudutud tunde on, vaevalt keegi 3-4 euro kaotamise pärast kuus hakkab perekooli teemat tegema ja orjaks nimetama.

Mina ei tea, kui suur on teemaalgataja mehe palk, seega ei oska ka spekuleerida, millisest summast võiks jutt käia. Noorele perele võib iga summa oluline olla. 3-4 eurot 2 tunni töö eest tundub ikka liiga väike palk, see ei ole ju miinimumgi.
Ja ega teemaalgataja vist raha pärast seda teemat teinudki, asi on põhimõttes. Kui tööseadus lubab töötajal mõistlikuse piires isiklikeks toimetustesks töölt ära minna ja tööandja peab selle eest keskmist palka maksma, siis miks ei võiks tööandja seadust täita?
Ise ei kujutaks ettegi, et mina tööandjana oma alluvatel palka kärbiks. Häid töötajaid peab hoidma ja eks see lasteaia ja titenduse aeg saab ju üks hetk läbi.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 16:51; 12.11 17:46; 13.11 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on just väga must- valge. Töötaja on lubanud 8 tundi oma aega tööandjale. Töösndja on lubanud 8 tunni eest maksta.
Kui töötaja oma lubadust ei pea, siis miks peab tööandja 8 tunni eest maksma?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 eurot 2 tunni töö eest tundub ikka liiga väike palk, see ei ole ju miinimumgi.

5 eurot tund oli minu arvutus. See on ca 900.-netopalk, mis on reaalne laotöötaja palk.
On ikka arvutusoskused inimestel.:(

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.11 21:59; 12.11 13:25; 12.11 17:06; 12.11 18:34; 13.11 11:29; 13.11 13:07; 13.11 16:59; 13.11 18:32; 14.11 00:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 38. Töötasu maksmine töötamise takistuse korral
Tööandja peab maksma töötajale keskmist töötasu mõistliku aja eest, mil töötaja ei saa tööd teha tema isikust tuleneval, kuid mitte tahtlikult või raske hooletuse tõttu tekkinud põhjusel või kui töötajalt ei saa töö tegemist oodata muul tema isikust mittetuleneval põhjusel.

Isikust tulenev põhjused ei ole lasteaiapeod. TLS seletuskirjas on öeldud nii:
Lisaks saab vaba aega ja keskmist töötasu nõuda, kui:
• töö tegemine on takistatud töötaja isikust mittetuleneval põhjusel (töötaja korteris on
toimunud vargus ning ta peab andma politseile sündmuskohal ütlusi; töötaja kodus
on veeavarii; ilmastikuolude või ühistranspordis toimuva streigi tõttu ei õnnestu töötajal tööle tulla; töötaja perekonnas on juhtunud õnnetus; töötaja laps on ootamatult
haigestunud; töötaja peab minema lähedase matusele, töötajal tuleb osaleda Kaitseressursside Ameti arstlikus komisjonis ja tal ei ole tööaja korraldusest lähtuvalt
seda muul ajal võimalik teha vms olukord);
• töötaja ei saa tööd teha piiratud ajavahemikul, st tegemist ei ole pikaajalise või püsiva takistusega.
Antud sätte puhul on oluline mõistlik aeg, mida hinnatakse iga üksikjuhtumi puhul eraldi.
Mõistlikkuse hindamisel võetakse aluseks VÕS § 7 lõige 1, mille kohaselt määrab mõistlikkuse sarnases olukorras heas usus tegutseva isiku tavapärane hinnang, arvestades suhte
olemust, eesmärki, tavasid ja praktikat ning muid asjaolusid. Kui töö tegemine on takistatud
töötaja poolt rohkem kui mõistliku aja võrra, siis on õigustatud ka vaba aja mitteandmine ja
töötasu mittemaksmine. Tegemist peab olema lühiajalise takistusega, mis võimaldab töötajal peagi töö tegemist jätkata. Näiteks saab pidada mõistlikuks arsti visiiti paari tunni ulatuses, samas kui paaripäevase terviserikke korral tuleb võtta haigusleht.
Kui töötaja aga pikema aja jooksul peab iga päev tööajast ühe tunni täitma perekondlikke kohustusi (hoolitsema vanema eest, käima lastel lasteaias järel) või käima meditsiinilistel protseduuridel, ei saa eeldada, et tööandjal on jätkuvalt vaba aja andmise ja töötasu
maksmise kohustus TLS § 38 alusel. Nimetatud juhul on põhjendatud töölepingus kokku
lepitud tööaja või töökohustuste ja sellest tulenevalt töötasu muutmine, mitte TLS § 38 rakendamine.
6. TLS § 38 kasutamine on õigustatud juhtudel, kus töötaja ei saa tööd takistavat olukorda
lahendada töövälisel ajal. Näiteks ei saa töötaja hambaarstiaega töövälisel ajal või arstivisiidi edasilükkamine ei ole valu tõttu võimalik.
7. Vaba aega ja töötasu maksmist ei ole õigustatud nõudma aga töötaja, kelle töö tegemist
võib takistada ühekordne üritus, mida saab korraldada viisil ja ajal, mis ei sega töö tegemist.
§ 38
84
3. ptk Töötaja ja tööandja kohustused
Näiteks peab töötaja korraldama pulma- või sünnipäevapeo enda vabal ajal, puhkusel olles
või tööst vabadel päevadel. Samas ei keela seadus töötaja ja tööandja vahelisi soodsamaid
kokkuleppeid.
8. Samuti sätestab vereseadus doonori õiguse saada tööandjalt vaba aega vere loovutamiseks (vereseaduse § 7 lõike 3 punkt 5). Kuna doonoriks olek on reguleeritud eriseadusega, ei saa doonoriks olemise aega käsitleda TLS § 38 võtmes. Tööandja peab vere
loovutamiseks andma küll vereseaduses ettenähtud vaba aega, kuid keskmist töötasu TLS
§ 38 alusel maksma ei pea.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 00:33; 12.11 12:46; 12.11 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kohustuslik tervisekontroll on ikka tööandja poolt läbi viidud:
Ja kui töötervishoiu arst suunab sealt edasi, siis ei ole tööandjal midagi vaielda.

Tervisekontroll korraldatakse tööajal ja tööandja kulul seda nii esmase kui ka perioodilise tervisekontrolli puhul. Töötaja ei pea minema tervisekontrolli temale vabal päeval. Töötajale makstakse tervisekontrollis käimise ajal keskmist tööpäevatasu.
Uute töötajate puhul nende tööle asumisest arvates esimese nelja kuu jooksul (esmane tervisekontroll).
Perioodiline tervisekontrolli sageduse määrab töötervishoiuarst. Tööandja ei otsusta, kas tervisekontroll viiakse edaspidi läbi ühe, kahe või kolme aasta möödumisel. Selle otsuse teeb töötervishoiuarst.
§ 131. Tervisekontroll
(1) Tööandja korraldab tervisekontrolli töötajale, kelle tervist võib töökeskkonna riskide hindamise tulemusel mõjutada järgmine töökeskkonna ohutegur või töö laad:
1) müra;
2) vibratsioon;
3) elektromagnetväljad;
4) tehislik optiline kiirgus;
5) ioniseeriv kiirgus;
6) ohtlikud kemikaalid ja neid sisaldavad materjalid, sealhulgas kantserogeenid ja mutageenid;
7) bioloogilised ohutegurid;
8) kuvariga töö;
9) raskuste käsitsi teisaldamine;
10) töö pidevas sundasendis, sealhulgas istuvas või seisvas asendis;
11) muu ohutegur või töö laad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tulebki mängu mõistlikkuse piir. Oma kommentaariga möönad isegi, et tegelikult ei ole selline asi ok, aga tööandjal oleks parem ära kannatada, kui uut inimest otsida. Nagu selline kerge väljapressimise noot on asjal kûljes.
Kui aga kümnest töötajast vaid üks käib pidevalt arstil ja lapsel lasteaias järel tööajast, on ilmselt siiski mõistlik uus inimene otsida. Juba seepärast, et ülejäänud üheksa ei hakkaks küsima samasuguseid privileege (ja täitsa õigustatult). Kes arsti juures ei käi, tahaks võib-olla oma igareedest pokkeriõhtut varem alustada. Küll põhjuse leiab, miks sama raha eest vähem tööl käia.

Ei ei mööna, et ei ole ok. Mina leian, et on täiesti normaalne kui töötajal on võimalik tööajast käia arstil ja minna varem ära, et jõuda lasteaeda peole ilma et tööandja tal palka kärbiks. Minu jaoks lähevad need mõistliku piiri alla. Selge see, et tegu peab olema ametiga, kust on võimalik tööajal ära minna.
Teine lugu on see, kui tööaeg kestab kella viieni, aga töötaja tahab iga päev kell neli ära minna. Sellised asjad peaks juba lepingu sõlmimisel teada andma ja kokku leppima ja kui kokkuleppele ei saa, siis sinna tööle ka minna ei saa. Või vähemalt mitte täispalga eest.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 23:51; 12.11 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on tore, et perekoolis on koos vaid Eliit ja kõigil on load, on isiklik auto, kõigil on peres kaks autot. Super. Selle peale ka loomulikult keegi ei tule, et on inimesi, kes ei saa tervise tõttu teha lube või siis on inimesel niivõrd suured rahalised kohustused, näiteks peab ta ka abistama oma vanemaid või muu selline, et tal kahjuks ei ole rahalisi võimalusi lubade tegemiseks. Küll on tore, et teie jaoks elu must ja valge on.

sel juhul tuleb leida selline elukoht/elukorraldus, mille korral sa autost ei sõltu.
nt mina ei juhi ka autot juba aastaid (pärast 20a tagust avariid), aga lasteaed oli kodust 200m, kool ja töökoht 2km kaugusel. sai kenasti jalgsi/trammiga käidud, ei mingit auto vajadust.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 10:28; 12.11 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma küll tegin selle vea ja kirjutasin Perekooli? Ma peaks olema targem, et siin on ainult elus pettunud ja kibestunud vihased käod koos, kes igas asjas ainult halba näevad ja siin sappi pritsivad. Kindlasti ma tegin selle kirjatüki selle mõttega, et mees saaks rohkem töölt ära viilida ning ega ta tegelikult tööd teha ei viitsigi. Iga päev käib arstil, iga päev käib isadepäeva pidamas lasteaias, iga päev käib id kaardil järgi.

Reaalsus: isadepäev on korra aastas, aeg ajalt on ka lasteaias, nii mõne kuu tagant ehk mingi muu üritus. Arstil käib tavaline normaalne inimene ka mõned korrad aastas, samuti haige lapsega ei käi iga päev arstil.

Küsimus on vaid selles, et kas selline asi on ok, et tööandja iga sellise asja puhul miinustunde arvestab?

Ja juttu ei ole sellest et mees ei jõuaks õigeks ajaks tööle, kui vaja lapsi lasteaeda viia vaid ta ei saa minna kell 07.00 tööle, sest lapsed on vaja viia lasteaeda ja ta jõuab normaalsel ajal tööle.

Miks mina ei saa lapsi viia lasteaeda? Sest meie peres on ühel inimesel ja selleks on mees see, kellel on load. Lasteaed ei asu üle ukse, sinna ei saa ka ühistranspordiga, sest elame Tallinnast väljas. Sinna on tükk maad jalutamist ja ka minul on vaja siiski hommikul tööle saada ja linna. Ma stardin kodunt üsna vara, et ühistranspordiga linna jõuda.

Kui ma sellest bussist maha jään, ei lähe uut transporti enne tundi aega.

Küsimus ei ole tööluusis. Vastupidi, mu mees on väga pikaaegne töötaja ja väga eeskujulik, temal on neid ära käimisi ikka üli vähe. Asi on põhimõttes. Miks peab inimene leppima väiksema palgaga vaid seepärast, et tal on vaja korra ära käia tõsisel põhjusel.

kui töölepingus või -eeskirjas on kirjas et tema tööpäev algab kell 7. ja töötaja ükskõik mis põhjusel ei jõua selleks ajaks, siis töötaja ei saa käia selles kohas tööl.

kas sa kujutad ette et su laste lasteaed, mis näiteks alates kella 7.30st peaks lapsi vastu võtma, ei tee seda sest kasvataja jõuab alles kaheksaks. mis ta teha saab – ta tõesti ei jõua. lasteaed on loll orjapidaja, et käsib kasvatajal avamise ajaks tulla.

Miks, taeva päralt, kirjutavad perekoolis inimesed, kes lugeda ei oska?! Kas kohe üldse piinlik pole? Teemaalgataja kirjutas, et tema mees ei saa minna enne tööaja ametlikku algust ja järele teha seda tundi aega, mis ta isadepäeva peol käis, aga üks enda arust jube tark kägu hakkas kaagutama sellest, et tööpäeva alguseks peab tööl olema.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 02:44; 12.11 23:25; 12.11 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kõige kõvemad juhtide kompetentsi arvustajad on need, kellel endal ka juhilubade tegemine üle jõu käib.

Mis puutuvad siia juhiload? Kas neid on või ei ole, arstid annavad ikka sellise visiidiaja, mis neil on anda, mitte selle järgi, kas sul on juhiluba või lausa isiklik lennuk. Ütleme, et sul algab tööaeg kell 8:00, kuid arstil on ainus vaba aeg kell 9:00. Põrutad oma massinaga tööle, istud seal 15 minutit ja siis põrutad 120-ga arsti juurde. Udupeen juhtimine..

aga siin teemas ei ole jutt sellest ühest arstiajast.

jutt on selelst et mees iga päev viib lapsi lasteaeda ja ei jõua tööajaks tööle

see ei ole ühekordne erand, see on süsteemne.

alustades sellest et tööandja asi pole et pooltel pere täiskasvanutel pole juhilubasid kuni selleni välja et lastele on võimalik selleks hommikuseks tunniks hoidja palgata kes võtab nad kodunt peale ja viib kohale.

Sa võiksid vähemalt proovida lugema õppida. Ära karda, nii haruldaselt rumal sa loodetavasti ei ole, et tõsise tahtmise ja tubli tööga funktsionaalset lugemisoskust ei omandaks. Aga ma tõlgin esialgu – teemaalgataja pole kusagil öelnud, et mees ei jõua hommikuti õigeks ajaks tööle. Ta ütles, et mees ei saa tund aega enne tööaja algust töötunde järele tegema minna, sest lapsed tuleb lasteaeda viia.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 02:44; 12.11 23:25; 12.11 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja juttu ei ole sellest et mees ei jõuaks õigeks ajaks tööle, kui vaja lapsi lasteaeda viia vaid ta ei saa minna kell 07.00 tööle, sest lapsed on vaja viia lasteaeda ja ta jõuab normaalsel ajal tööle.

Hästi segane lugu. Mis tähendab normaalsel ajal tööle jõudmine? Kas mehele makstakse normaalse tööaja raames palka ka? Kas selline tööaeg nagu “normaalne aeg” on ka töölepingus sees?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.11 09:08; 12.11 09:14; 12.11 09:38; 13.11 07:44; 13.11 08:21; 13.11 10:02; 13.11 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võiksid vähemalt proovida lugema õppida. Ära karda, nii haruldaselt rumal sa loodetavasti ei ole, et tõsise tahtmise ja tubli tööga funktsionaalset lugemisoskust ei omandaks. Aga ma tõlgin esialgu – teemaalgataja pole kusagil öelnud, et mees ei jõua hommikuti õigeks ajaks tööle. Ta ütles, et mees ei saa tund aega enne tööaja algust töötunde järele tegema minna, sest lapsed tuleb lasteaeda viia.

mina ütlen, sina ütled, tema mõtles… Veelkord, see, et teil on lapsed ja suguelu, see ei ole tööandja mure. Mees ei saa järelikult teha 100% tööaega, vaid peab tegema pere kõrvalt näiteks 75% või 50%. Palk vastavalt tehtud tööle. Ega lapsed igavesti lasteaeda jää, lahendus asjale oleks ajutine. Iseasi, kas tööandjal on vaja osalise tööajaga töötajat. Võimalik, et ei.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.11 09:08; 12.11 09:14; 12.11 09:38; 13.11 07:44; 13.11 08:21; 13.11 10:02; 13.11 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal peaks töötaja neid miinuseid tagasi tegema, kui hommikul varem ei saa tööle minna, kuna on vaja lapsed lasteaeda viia ja tööd ei ole nii palju, et saaks õhtuti väga kaua kauemaks jääda. Ja no see ei oleks ka nii ehk naa õige.

Väga kaua ei olegi vaja ju kauemaks jääda, sest ma saan aru, et neid “miinuseid” tekib ju üsna harva. Kui näiteks nädalas ühel päeval on 2 h ära käinud, on ülejäänud päevadel pool tundi kauem. Kui päris töö selleks ajaks kõik tehtud on, aga tööandja armastab tunde lugeda, siis korrastab töövahendeid vms. (kui tööandjal midagi targemat teha anda pole).
Aga jah, arstilkäigud ja minu arusaamist mööda ka id-kaardi järel käimine peaksid igatahes isikust sõltumatud põhjused olema, isadepäeva pidu mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et on laps ja suguelu, ka selle kohta tuleb paber viia tööandjale.:)

Vastupidi, pere olemasolu on isiklik asi. Tööandja huvi on et ettevõtte tööd saaks tehtud.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.11 09:08; 12.11 09:14; 12.11 09:38; 13.11 07:44; 13.11 08:21; 13.11 10:02; 13.11 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kuu on kehtestatud ju normtööpäevad ja normtöötunnid. Need kehtivad kõigile (st ka muudes töökohtades peavad raamatupidajad töötundide arvestust). Kui iga päev tund aega hiljem tulla ja varem ära minna, siis ei saagi täistööaega kokku.
Tööandjal on võimalik ka osalise tööajaga töö korraldada – näiteks 6 tundi päevas. Kui tööd napib, ei pea 8-tunniseid päevi pingutama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Udupeast juhid ei saa isegi huumorist aru…

Ei tea kui kaugele me sellises udus uitamusega jõuame?

Udupeen huumor võib töölepingu lõpetamisega lõppeda.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.11 09:08; 12.11 09:14; 12.11 09:38; 13.11 07:44; 13.11 08:21; 13.11 10:02; 13.11 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei ole võimalik näiteks laupäeviti tunde tasa teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 10:16; 13.11 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei ole võimalik näiteks laupäeviti tunde tasa teha?

Keegi ei nõua ju tagasitegemist. Kas tõesti on 3 või 4 euro kaotamine kuus nii suur asi?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.11 21:59; 12.11 13:25; 12.11 17:06; 12.11 18:34; 13.11 11:29; 13.11 13:07; 13.11 16:59; 13.11 18:32; 14.11 00:45;
To report this post you need to login first.

Udupeast juhid ei saa isegi huumorist aru…

Ei tea kui kaugele me sellises udus uitamusega jõuame?

Udupeen huumor võib töölepingu lõpetamisega lõppeda.

Puust ja punaseks – kas sinu firmas siis töötajate lapsukestele ei tehtagi jõuludeks kommipakke või hoiad selle pealt raha kokku?

vaatasin su 13 kommentaari, ja ei saagi aru mida sa taga ajad? Räägid mingitest paberilipakatest, “juhtimisest” – aga mis see point on? Et andku ettevõtja töötajatele vabad käed oma töö korraldamiseks? Samas pood peab ju lahti olema, ja töö vajab ka tegemist, samuti on vajalik töötajate võrdne kohtlemine.
Kontoritöötaja saab tõesti kodukontoriga oma tööelu mugavamalt seada, aga kui oled valinud teistsuguse töö, siis pole ju parata.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 16:39; 13.11 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tal on hommikune konjak joomata ja rohud võtmata
huvitavad teemasid valib risustamiseks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 08:32; 12.11 15:15; 12.11 16:00; 13.11 12:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Orjatöö ja miinutunnid iga asja eest