Esileht Koolilaps Õrna hingega tagasihoidlik laps = koolikiusamine?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Õrna hingega tagasihoidlik laps = koolikiusamine?

Postitas:
Kägu

Koolitee on algamas ja mul on suur hirm koolikiusamise ees. Poiss on nii tagasihoidlik, kardab kõike ja üleüldse väga õrna hingega.
Kas olete täheldanud seost sellise iseloomuga lapsel ja koolikiusamisel?
Võib-olla mõtlen lihtsalt üle?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtled üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võrdusmärki ei ole seal vahel. Minu poiss näiteks suhtleb enamasti koolis tüdrukutega, sest klapib nendega paremini. Poistega pole sellest mingit probleemi tekkinud, kuigi ka minul olid omad hirmud.

Kuidas lasteaias olukord oli? Kas kiusati?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Leiavad ka vaiksemad lapsed oma sôbrad üles. Kõik ei ole möllumehed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt oleneb koolist, et kas koolis on kiusamist või mitte. Vaiksemad poisid on hea koolikiusamise objektid muidugi, enamasti pole nad ju suhtlejad ja see teeb mõnelegile nalja. Üle sa kindlasti ei mõtle, aga kas sul valida erinavaid koole, siis uuri antud koolide laste vanematelt kuidas kiusamisega lood.
Minu poeg samuti tagasihoidlik, lasteaias otsest kiusamist ei esinenud, aga ega ta ei seltsinud ka eriti ja kasvatajatele oli eriti mugav laps kuna luges rahulikult omaette raamatunurgas raamatuid, kui keegi teda togis, siis vastu ta ei löönud vaid hakkas nutma. No selline käitumine teeb ju teistele paratamatult nalja. Mina ei saatnud teda üldse suurde piirkonnakooli, käib kodulähedases väikses erakoolis ja oma otsusega olen väga rahul. Kiusamine puudub, õppimine on intensiivsem kui piirkonnakoolis, aga kooli minnaksegi ju õppima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe läbi see raamat:

https://www.apollo.ee/tugev-tundlik-poiss.html

Teine, mida soovitan, on:

https://www.apollo.ee/ulitundlik-laps.html

Saad kindlasti teadmisi, kuidas oma poega paremini toetada! Tõesti – sellest ON abi. Ülitundlikel inimestel on raske, eriti poistel, aga seda tundlikkust saab hoopis enda kasuks ära kasutada, st see võib olla ka suur tugevus. Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul olid samad hirmud. Aga mu hirmud osutusid asjatuks. Mu poiss on nüüd 10, aga ta pole kunagi olnud traaveldaja tüüpi ja on alati tundlik olnud. Lasteaeda jäi ta ka enne kooli nutuga vahel. Aga eelkooli läks ta hea meelega ja samasse kooli 1.klassi. Nende klassis on täielik poiste ülekaal, aga esimesena otsis sõprust tüdrukutega. Nüüd ta läheb neljandasse ja tal on ka poistest sõpru tekkinud, aga tüdrukutega suhtleb meelsamini. Poistega mängib rohkem õues, aga tüdrukuid kutsutakse tuppa õppima, lugema, lauamänge mängima jm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie tuttavatel ka tagasihoidlik ja tundlik poiss ja oli koolis teiste poistega probleeme, mingid kambad olid jmt. Tuttavad panid siis lapse hoopis ühte kirikukooli ja seal pole mingeid probleeme, juba mitmes aasta läheb. Laps käib rõõmuga koolis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulgi läheb laps esimesse klassi ja koolikiusamise ees on hirm suur. Laps õnneks kõige tagasihoidlikum pole kuid pigem hoiab tahaplaanile. Endagi kooliajast meeles, kuidas tagasihoidlikumadte elu tõesti kerge polnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik lapsed on tundlikud, pole sinu oma selles mingi erand.
Kõik lapsed muretsevad ja kardavad natuke esimesse klassi minnes. Mitte keegi neist ei lähe sinna otsusega hakata koolikiusajaks.

Kõik sõltub nüüd sellest, mismoodi see laps oma tundlikkuse ja hirmudega seal hakkama saab ja millise käitumismustri valib.
Vabalt võib hoopis sinu tundlikust lapsest saada kiusaja, sest tema valib äkki deviisi, mis ütleb “parim kaitse on rünnak”.

Nagu ma ütlesin – kõik lapsed on tundlikud, ei ole vaja hakata juba eos võtma seisukohti, et “minu laps on tundlik, teised on kõik tuimad ja kurjad”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mingi tõde su jutus on, et kõik on tundlikud, kuid see määr on inimestel erinev. Ja mõned on ülitundlikud ja seetõttu võib neil olla keerulisem.

Ja kuigi ükski laps (loodetavasti) ei lähe kooli mõttega kedagi kiusata, tuleb välja, et ikkagi kiusatakse. Ja siis pole vahet, mis mõttega keegi sinna kooli läks – et näed, ei läinud mõttega kiusata, aga kiusab. Ja ei huvita seda kiusatavat last või tema vanemaid, et üks oma ema sõnul “tundlik nagu kõik teised” teisele halba teeb. Siis ongi see tegija nende jaoks kuri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära ette muretse ja kindlasti ära oma hirmu lapsele välja näita, vaid räägi koolist alati positiivsel toonil.

Mul on tagasihoidlik ja argliku loomuga tütar ning olin samuti mures, et kuidas ta koolis hakkama saab. Tema klassi ükski lasteaiast tuttav laps ei läinud ka, nii et täiesti uued klassikaaslased olid kõik.

Sõprade leidmine võttis tal aega, kuid lõpuks ikka leidis omale paar sõpra, kellega olid samad huvid. (Mingid arvutimängud.) Aitas kaasa ka kooli juures toimuvas kunstiringis käimine, kus käisid ka osad tema klassikaaslased ja seal sai siis natuke vabamas õhkkonnas suhelda. Kuna enne kunstiringi oli vaja tunnike oodata ja ega parajaks teha, siis sel ajal need sõprussuhted arenema hakkasidki.

Nii et ette ära kindlasti muretse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna tänapäeval peetakse kiusamiseks ka tõrjumist – st isegi kui see pole tahtlik vaid et lihtsalt ongi nii, et tagasihoidliku ja argliku lapsega ei suhelda, siis jah, võib juhtuda küll.

mul on kooliajast meeles 2 klassikaaslast, üks poiss 1-9kl ja teine tüdruk 10-12kl. Mõlemad olid väga vaiksed ja ei otsinud teistega kontakti ja eks kuna ei tekkinud ühtegi sõpra, siis suheldigi ainult nii palju, kui koolitöödega seoses oli vaja või pastaka laenamiseks. Ei kiusatud ka konkreetselt, aga eks ta ikka nii on, et igaüks suhtles oma sõpradega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi mõtled üle. Kiusamine ei sõltu niipalju sellest, milline laps ise on, kui sellest, kes temaga ühte klassi satuvad.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Õrna hingega tagasihoidlik laps = koolikiusamine?