Esileht Koolilaps Ortodondi vastuvõtule

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Ortodondi vastuvõtule

Postitas:

Soovitage kuhu pöörduda, et saaks lãhiajal ortodondi juurde kontrolli. Arst saatis lapse, aga Saaremaal ootejärjekord juba aasta aega. Äkki saaksin mujale varem????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal pool on sama. https://www.err.ee/1608231573/ortodondid-taunivad-hambaarste-kes-erivaljaoppeta-nende-tood-teevad

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka aga Tallinnas olevaid kliinikuid läbi helistama. Küsi kas on mõni äraöeldud aeg ja ole valmis kasvõi järgmine päev Tallinnasse sõitma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu 575bf75c3107

Mõni väiksem linn kui Tallinn pigem.

Meil praegu ravi pooleli ja õnnestus ca poole aastaga saada Tallinnas erakliinikusse kus pole Haigekassa lepingut. See oli 3a tagasi. Maksame ise koguvravi kinni.  Kusjuures need kliinikud mis võtsid ootejärjekorda pole isegi ühendust võtnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rakveres on uue patsiendina juba kaks aastat olnud pea võimatu aega ortodondile saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rakveres on uue patsiendina juba kaks aastat olnud pea võimatu aega ortodondile saada.

Ega see ei olegi mingi uus mure. Mu lapsed ootasid Tallinnas juba 5 a tagasi üle aasta järjekorras, et esimesele visiidile saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasub järjest hakata läbi helistama, me saime lapsele Vagodenti ortodondi juurde aja päris kiirest (mitte küll kohe järgmiseks kuuks, aga tuli oodata vaid mõned kuud, mis keskmisega võrreldes üsna lühike aeg).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni väiksem linn kui Tallinn pigem.

Meil praegu ravi pooleli ja õnnestus ca poole aastaga saada Tallinnas erakliinikusse kus pole Haigekassa lepingut. See oli 3a tagasi. Maksame ise koguvravi kinni. Kusjuures need kliinikud mis võtsid ootejärjekorda pole isegi ühendust võtnud.

Lohuta end sellega, et isegi kui kliinikul Haigekassaga leping on, siis ortodontilist ravi kompenseeritakse vaid väga harvadel juhtudel. Üldiselt ikka vanemad maksavadki kõik kinni.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus järjekord 2-6 aastat. Isegi siis kui on arsti saatekiri.

Kas see on normaalne? Tegutseda oleks teismelise puhul vaja kohe, aga seni vaat et saab juba täiskasvanuks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga Pärnus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni väiksem linn kui Tallinn pigem.

Meil praegu ravi pooleli ja õnnestus ca poole aastaga saada Tallinnas erakliinikusse kus pole Haigekassa lepingut. See oli 3a tagasi. Maksame ise koguvravi kinni. Kusjuures need kliinikud mis võtsid ootejärjekorda pole isegi ühendust võtnud.

Lohuta end sellega, et isegi kui kliinikul Haigekassaga leping on, siis ortodontilist ravi kompenseeritakse vaid väga harvadel juhtudel. Üldiselt ikka vanemad maksavadki kõik kinni.

Ma arvan , et meie probleemi puhul oleks võibolla see harv juhus olnud. Aga polnud võimalustki teada saada. Tegemist pole lihtsalt puseriti hammastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane ikka Saaremaale ka aeg kinni. Täitsa võimalik, et saad hoopis kiiremini kui aasta pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on normaalne? Tegutseda oleks teismelise puhul vaja kohe, aga seni vaat et saab juba täiskasvanuks.

See, kui kiire on, sõltub vast ikka probleemist. Mina käisin oma teismelisega, kellel hambaarsti meelest on väga puseriti hambad, aga hinnatu ortodondi arvates (sain aja Tartus mingi 4-5 kuuga, vedas) on tegelikult vaid mõnevõrra puseriti ja ütles, et see on vaid puhtalt kosmeetiline probleem ning pole vahet, kas hambumust korrigeerida nüüd või täiskasvanuna.
On muidugi teistsuguseid ortodontilisi probleeme, mis on ehk üsna ajakriitilised, aga tahaks rahustada neid, kel on vaid hambad puseriti – sellest ei juhtu midagi, kui kohe aega ei saa. Küll aga tasub ooteajal sisse harjutada väga hea suuhügieen ja käia ka hügienisti juures. Mul endal on ka breketid olnud ja tean juba sellestki ajast, et hambaid puhastada on breketitega keerulisem, aga vaat et olulisemgi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on normaalne? Tegutseda oleks teismelise puhul vaja kohe, aga seni vaat et saab juba täiskasvanuks.

See, kui kiire on, sõltub vast ikka probleemist. Mina käisin ortodondi juures oma teismelisega, kellel hambaarsti meelest on väga puseriti hambad, aga hinnatud ortodondi arvates (sain aja Tartus mingi 4-5 kuuga, vedas) on tegelikult vaid mõnevõrra puseriti. Ja ta ütles, et see on vaid puhtalt kosmeetiline probleem ning pole vahet, kas hambumust korrigeerida nüüd või täiskasvanuna.

On muidugi teistsuguseid ortodontilisi probleeme, mis on ehk üsna ajakriitilised, aga tahaks rahustada neid, kel on vaid hambad puseriti – sellest ei juhtu midagi, kui kohe aega ei saa. Küll aga tasub ooteajal sisse harjutada väga hea suuhügieen ja käia ka hügienisti juures. Mul endal on ka breketid olnud ja tean juba sellestki ajast, et hambaid puhastada on breketitega keerulisem, aga vaat et olulisemgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on normaalne? Tegutseda oleks teismelise puhul vaja kohe, aga seni vaat et saab juba täiskasvanuks.

See, kui kiire on, sõltub vast ikka probleemist. Mina käisin oma teismelisega, kellel hambaarsti meelest on väga puseriti hambad, aga hinnatu ortodondi arvates (sain aja Tartus mingi 4-5 kuuga, vedas) on tegelikult vaid mõnevõrra puseriti ja ütles, et see on vaid puhtalt kosmeetiline probleem ning pole vahet, kas hambumust korrigeerida nüüd või täiskasvanuna.

On muidugi teistsuguseid ortodontilisi probleeme, mis on ehk üsna ajakriitilised, aga tahaks rahustada neid, kel on vaid hambad puseriti – sellest ei juhtu midagi, kui kohe aega ei saa. Küll aga tasub ooteajal sisse harjutada väga hea suuhügieen ja käia ka hügienisti juures. Mul endal on ka breketid olnud ja tean juba sellestki ajast, et hambaid puhastada on breketitega keerulisem, aga vaat et olulisemgi.

Puseriti hambad pole hetkel probleem, vaid valesti asetsevad lõualuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ole ise aktiivne. Helista ja uuri.

Mul oli ka alguses masendus, sest meil oli ka tegemist suuremate probleemidega, kui puseriti hambad. Nüüdseks oleme 3.5 aastat käinud ja käia on veel pikk maa. Muidugi oleme me kõik valmis kuhu-iganes-sõitma, a tegelt liiga kaugele võib ikkagi keeruline olla käia.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagan oma lapse teekonda.

1) kõigepealt leia kliinik, kus on nii hambaarstid kui ortodondid

2) esmalt pane lapsele aeg kinni sinna kliinikusse hambaarstile

3) lapsega hambaarstile minnes räägi ortodondilisest murest hambaarstile

4) kui veab, suunab see hambaarst oma kliiniku ortodondi juurde edasi

Meil õnnestus niimoodi saada vähem kui poole aastaga Merimetsa hambakliiniku ortodondi juurde.

Samuti probleem tõsisem kui vaid puseriti hambad.

 

Igaks juhuks märgin, et laps sai hambaarsti aja üsna kiiresti, kuna ma ise olen selle kliiniku klient ning siis pereliikmeid võetakse kergemini vist uuteks klientideks.

Ilmselt selline mudel ei pruugi ka alati toimida – aga meil õnnestus sel viisil ravile pääseda.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas Kaarli hambapolikliinikust läksid suht päeva pealt minema 3-4 ortodonti ja tegid oma ettevõtte. Googeldasin arsti nime ja sain kliiniku teada. Helistasin ja aegu tol hetkel oli neil väga palju. See oli aasta tagasi. Nüüd kuulen, et seal kliinikus suht võimatu uuele patsiendile aega saada, sest mingi hetk nad enam uusi juurde ei võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ortodondid on ikka väga erineva teadmistepagasiga.

Kunagi käisime Tln hambapolikliinikus ja seal sattusime ühe noore venelanna otsa. Ilma liialdamata, ta vaataa sisuliselt möödaminnes lapse hambad üle ja teatas, et tulge paari aaata pärast ja arve on 3000€.

Õnneks tegin veel uurimistööd ja saime sellise arsti juurde, kes päriselt uuris ja kuna lõualuuga oli pahasti, maksab meie ravi kinni HK. Raviga alustas ta kohe ja see on kestnud juba 3.5 aastat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asutusega tegemist. Uuriksin korra. Sest sinna Kaarlisse juba ka helistasin ei saa. Ja Järve unimedis òeldi 5 aastat järts 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on juba aastaid häda, et ortodonte on vähe, patsiente palju ja aegu kohutavalt raske ja pika ootamisega saada. Hakka aga helistama kõikidesse kliinikutesse, nt iga kuu korra. Kaarlis vist enam pole ortodonti, mitu nende arsti läksid ära ja tegid omale enda kliiniku, smile ID, proovi neile kõigepealt. Ise saime paarikuulise ootamiseajaga endale esmakordse aja, edasi annab aegu juba arst ise. Smileid.ee on vist.

Kui ortodont leiab, et on vaja, siis katab haigekassa ravikulud, selle esimese konsultatsiooni tasu ikka leiate, kui haigekassaga, siis ülejäänu on lapsele tasuta (5.- visiiditasu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ütles hambaarst üle aasta tagasi, et pöörduksime tütrega ortodondi vastuvõtule (oli siis 7 saanud). Edasi oli selline “tore” aeg. Algul, kuna mujale ei saanud, läksime meie hambaarstiga koostööd tegeva ortodondi juurde (ilma haigekassa lepinguta), kes vaatas lapsele suhu ja ütles kohe, et tegu on Haigekassa kompenseeritava raviga ning et me püüaks saada kuhugi, kus on leping. Tegime ka röntgeni. Esmalt helistasin kõik kliinikud läbi, mis Haigekassa kodulehel kirjas. Sain siis aru, et mitte kuhugi me sedasi järjekorda ei saa. Siis saatsin neisse kõigisse kirja koos röntgenipildiga. 2 kliinikut vastasid mu nutulaulu peale. Ühe arsti kohta googeldasin ja sain ainult palju negatiivseid hinnanguid. Teisest kliinikust pakuti meile umber 4 kuu pärast aega, kuna seal näidati ortodondile meie röntgenpilti.

Olen nüüd nii palju targem, et kuigi mitmest kohast küsimise peale nähvati mulle, siis elu on näidanud teiste kogemuste põhjal, et tasuks saada lapsele esmalt hambaarstiaeg sellisesse kliinikusse, kus reaalselt töötab ka ortodont. Kui on alust arvata, et tegu võiks olla haigekassa kompenseeritava raviga, peaks aja panema ka sellisesse kliinikusse, kus leping olemas.

Ühestki teisest kliinikust ei ole me siiani isegi ootejärjekorrast edasi saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võtsin kohe muud linnad ette, aga sain juba esimesse kohta kuu pärast aja, kuhu helistasin. Tartusse on küll kehv mul saada ja sõidule ikka aega kulub, aga parem kui mitte midagi. Vähemalt sai löögile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks ei oska soovitada ortodonti.
Ma lihtsalt loen ja olen täiesti hämmingus millised ulmelised ooteajad Eestis arstidele on!
Ma käin lapsega Soomes ortodondil, sest tal on risthambumus ja paari nädala pärast talle paigaldatakse ülalõua laiendamise instrument. Laps on 7a.
Ma hirmuga mõtlen, et kui oleksin lapsega selle tee ette võtnud Eestis siis lapse hambumus jääkski korrigeerimata. Soomes on läinud küll ludinal kõik, siin eriarstidele riiklikus tervisekeskuses saadetakse arstiajad automaatselt koju, ise ei pea kuhugile helistama. Kas Eestis ei ole mingit maks aega patsiendile tagatud, mille jooksul peab visiidile pääsema? 2-3-5 aastat oodata aega ei ole normaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks ei oska soovitada ortodonti.

Ma lihtsalt loen ja olen täiesti hämmingus millised ulmelised ooteajad Eestis arstidele on!

Ma käin lapsega Soomes ortodondil, sest tal on risthambumus ja paari nädala pärast talle paigaldatakse ülalõua laiendamise instrument. Laps on 7a.

Ma hirmuga mõtlen, et kui oleksin lapsega selle tee ette võtnud Eestis siis lapse hambumus jääkski korrigeerimata. Soomes on läinud küll ludinal kõik, siin eriarstidele riiklikus tervisekeskuses saadetakse arstiajad automaatselt koju, ise ei pea kuhugile helistama. Kas Eestis ei ole mingit maks aega patsiendile tagatud, mille jooksul peab visiidile pääsema? 2-3-5 aastat oodata aega ei ole normaalne.

Eestis ei ole nö riiklikku hambaravi. On erapraksised milledest osadel on Haigekassa lepingud. St kompenseeritakse imeväike osa haigekassa poolt.

Ja tõenäoliselt töötab osa eesti päritolu ortodonte  parema palga tõttu ka sinukiidetud Soomes.

Ma olen juba leppinud sellega, et parim lastepsühhiaater kellega oli kokkupuude kolis perega Rootsi, naistearst Soome jne

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis ei ole nö riiklikku hambaravi. On erapraksised milledest osadel on Haigekassa lepingud. St kompenseeritakse imeväike osa haigekassa poolt.

Haigekassa poolt kompenseeritakse neil, kel ei tegemist  vaid iluveaga. Neid, kes saavad HK kompenseerimisega, neid on ja kogu ravi kompenseeritakse, mitte imeväike osa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rakveres on uue patsiendina juba kaks aastat olnud pea võimatu aega ortodondile saada.

Me küll saime Rakveresse aja. Eelmine sügis helistasin. Öeldi kuupäev, millal nad uusi aegasid annavad. See oli kevadel millalgi. Suveks saime esimese konsultatsiooni aja. Tehti röntgen ja pildid. Nüüd lähme septembri lõpus. Selgub, kas Haigekassa kompenseerib midagi või mitte. Lapsel ülalõualuu äärmiselt kitsas ja hambad ei mahu ära. Suu ei seisa kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis ei ole nö riiklikku hambaravi. On erapraksised milledest osadel on Haigekassa lepingud. St kompenseeritakse imeväike osa haigekassa poolt.

Haigekassa poolt kompenseeritakse neil, kel ei tegemist vaid iluveaga. Neid, kes saavad HK kompenseerimisega, neid on ja kogu ravi kompenseeritakse, mitte imeväike osa.

Ma mõtlesin tegelikult hambaravi ja täiskasvanute oma. See tuleb endal kinni maksta. Õnneks on rodu kliinikuid kel haigekassaga leping ja laste hambaravi eest tasud vaid visiiditasu.

Aga meil pole riiklikke kliinikuid kuhu suunatakse nagu see Soome süsteemi kiitja kirjeldab.

Aga mis mul kasu teadmisest , et on palju neid lapsi kelle ortodontilise ravi haigekassa kinni maksab kui mul õnnestus jalg ukse vahele saada vaid kliinikus kus pole lepingut ja meie pere rahakotist on juba 2000 läinud lapse raviks ja läheb veel kuna ravi pooleli. Proovisin löögile saada 2 aastat ja lõpuks lõin käega. Hea, et see tasuline variantki on. Ka sinna oli raske saada.

Minu lapsel pole iluviga, on risthambumus. Hambad on pealtnäha ilusasti reas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me küll saime Rakveresse aja. Eelmine sügis helistasin. Öeldi kuupäev, millal nad uusi aegasid annavad.

No mulle öeldi ka kuupäev, suvel helistades öeldi oktoobri kuupäev ja et hommikul kohe tuleb helistada, muidu saavad kõik ajad kohe täis. Mina aga kahjuks annan täpselt sel hetkel koolis lastele füüsikatundi. Ja minu kogemuse põhjal peab seal telefoni otsas tükk aega rippuma ja uuesti ning uuesti valima, et löögile pääseda. Võta või koolist haigusleht, et saaks oma lastele ortodondi aega kirja panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me küll saime Rakveresse aja. Eelmine sügis helistasin. Öeldi kuupäev, millal nad uusi aegasid annavad.

No mulle öeldi ka kuupäev, suvel helistades öeldi oktoobri kuupäev ja et hommikul kohe tuleb helistada, muidu saavad kõik ajad kohe täis. Mina aga kahjuks annan täpselt sel hetkel koolis lastele füüsikatundi. Ja minu kogemuse põhjal peab seal telefoni otsas tükk aega rippuma ja uuesti ning uuesti valima, et löögile pääseda. Võta või koolist haigusleht, et saaks oma lastele ortodondi aega kirja panna.

Ja, täpselt nii oligi. Ma olin ka sel hetkel tööl ja kohe kuidagi ei saanud selle helistamisega tegeleda. Aga õnneks abikaasa helistas ja nii me aja saimegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Ortodondi vastuvõtule