Esileht Koolilaps Ortodont Tallinnas

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Ortodont Tallinnas

Postitas:

Kas kellelgi on uuemat kogemust kuidas saada lapsele ortodondi aeg esmaseks konsultatsiooniks? Igal pool 2-aastased järjekorrad kuhu olen helistanud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 11:07; 04.10 07:29; 04.10 17:44; 16.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lihtsalt helistad ja helistad, kus võimlail, paned ootejärjekorda. kas tahad esmast konsultatsiooni hk raha eest? kui jah, siis võib juhtuda, et ise makstes saaksid kiiremini. kuigi minu kogemus näitab, et selle aasta raha on nagunii praeguseks otsas ja järgmise aasta aegu vist ei anta veel? kliinikutel pole ju kindlalt teada, kas neil on 2020 hk rahastus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 15:02; 04.10 08:45; 14.10 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav ortodont just rääkis, et järts on 2021.a.
2020 on ju veel väga hea.

Meil õnneks on olemas ja käia tuleb pikalt. Kõik tuttavad hädas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 19:01; 04.10 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ortodonte ongi vähe. HK lepingud on küll järgmiseks kolmeks aastaks teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 19:17; 05.10 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu! Kas väiksemates linnades ka nii pikad järjekorrad? Meie lähedal linnas 3 ortodonti vist umbes. Plaanisin ka millalgi helistada ja aja kirja panna lapsele. Mõtlesin just, et veel ei tegele asjaga. Peaks raha koguma rohkem. Aga tundub, et kohe on vaja helistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ortodont Mare Tilk (Tallinnas) on hea?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 20:22; 04.10 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu helistamismaratoni tulemus on 2 kohas järjekorras aastaks 2020.ühes kohas on neid 2000 ja teises 500 järjekorras. Teised ei võtnudki jutule.
Mul on laps juba 11, vahelduva eduga olen proovinud mitmeid aastaid.Alguses lihtsalt kontrolliks , aga nüüd juba hambaarst tuvastas ka probleemi millega tuleb kindlasti tegeleda. Nüüd on vm niipalju et võetakse järjekorda….
15 aastat tagasi kui vanem laps abi vajas, sain mõne kuuga aja ja õigel ajal ravile. Seetõttu olen tõesti hämmingus. Ei ole tasulisi ega ka tasuta võimalusi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 11:07; 04.10 07:29; 04.10 17:44; 16.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav, et ortodondid sedavõrd defitsiit on. Ometi peaks meil olema turumajandus, kus teenusepakkujad poevad lausa nahast välja, et ainult teenust müüa saaks. Mu meilikast ummistatakse iga jumala päev ära kümnetest reklaampostitustest, mida muudkui kustutan jne. Kõik pakuvad mingit mõttetut träni, mida ma ei vaja.

Ja samas, kui jutt on Vajalikust asjast, ehk lapse hambaravist, siis on kõik need pakkujate hordid kadunud ja järjekorrad aastatepikkused. Mis toimub?!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 20:22; 04.10 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu helistamismaratoni tulemus on 2 kohas järjekorras aastaks 2020.ühes kohas on neid 2000 ja teises 500 järjekorras.

see on nüüd küll raskestiusutav jutt. üks ortodont ei jõua kogu oma tööea jooksul neid patsiente ära ravida, seega ei paneks ükski kliinik patsiente järjekorda teadmisega, et arstile pääseks nt 10 a pärast. või mis kliinik on meil selliste mahtudega, et aasta jooksul saab vastu võtta 2000 ortodontilist patsienti? oleks kohe huvitav teada.

Mul on laps juba 11, vahelduva eduga olen proovinud mitmeid aastaid.

ega sa natuke üle ei reageeri? 11-aastane laps ja juba aastaid oled püüdnud konsultatsiooni minna? selles vanuses ei ole sellel reeglina mingit mõtet. ka 11-aastasel ei alusta normaalne ortodont breketiravi. minu tütrel tuvastati ravi vajadus 12-aastaselt ja prognoos oli 2,5-3 aastat, breketid pandi 16-aastaselt ja olid alla aasta – lõualuu oli nii palju kasvanud, et hambad mahtusid palju paremini ära kui 12-aastaselt (tal vahetusid hambad tavalisest oluliselt varem).

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 15:02; 04.10 08:45; 14.10 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu 1 pojal olid n.ö. abistavad breketid 8-aastaselt ja teisel on praegu, 9-aastaselt. Ülemiste esihammaste vahel oli suur vahe ja seetõttu teised hambad ei saanud suhu lõikuda ja hakkasid igemest välja tulema täiesti vales kohas. 15-16-aastaselt peab võibolla uuesti kogu suu breketid panema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu helistamismaratoni tulemus on 2 kohas järjekorras aastaks 2020.ühes kohas on neid 2000 ja teises 500 järjekorras.

see on nüüd küll raskestiusutav jutt. üks ortodont ei jõua kogu oma tööea jooksul neid patsiente ära ravida, seega ei paneks ükski kliinik patsiente järjekorda teadmisega, et arstile pääseks nt 10 a pärast. või mis kliinik on meil selliste mahtudega, et aasta jooksul saab vastu võtta 2000 ortodontilist patsienti? oleks kohe huvitav teada.

Mul on laps juba 11, vahelduva eduga olen proovinud mitmeid aastaid.

ega sa natuke üle ei reageeri? 11-aastane laps ja juba aastaid oled püüdnud konsultatsiooni minna? selles vanuses ei ole sellel reeglina mingit mõtet. ka 11-aastasel ei alusta normaalne ortodont breketiravi. minu tütrel tuvastati ravi vajadus 12-aastaselt ja prognoos oli 2,5-3 aastat, breketid pandi 16-aastaselt ja olid alla aasta – lõualuu oli nii palju kasvanud, et hambad mahtusid palju paremini ära kui 12-aastaselt (tal vahetusid hambad tavalisest oluliselt varem).

Ei paanitse üle.
Suuprobleemide lahendamiseks ei ole vaid breketiravi. Ja osadel juhtudel peab vara alustama. Kuna vanemal lapsel oli probleem juba 9-aastaselt ja kohese ravi tõttu sai abi, siis hiljem breketeid vaja polnud.
Olen tõesti viimased paar aastat aeg-ajalt proovinud saada konsultatsiooni aega kuna ju näen, et hambad ei kasva nii nagu peab. Ja loobunud kuna pole saanud järjekordagi panna. Nüüd juba soovitas ka hambaarst, sest suurem osa hambaid on lõikunud.
Ja tegu EI ole iluveaga vaid hambumuse veaga millega tuleb kiiremas korras tegeleda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 11:07; 04.10 07:29; 04.10 17:44; 16.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu helistamismaratoni tulemus on 2 kohas järjekorras aastaks 2020.ühes kohas on neid 2000 ja teises 500 järjekorras.

see on nüüd küll raskestiusutav jutt. üks ortodont ei jõua kogu oma tööea jooksul neid patsiente ära ravida, seega ei paneks ükski kliinik patsiente järjekorda teadmisega, et arstile pääseks nt 10 a pärast. või mis kliinik on meil selliste mahtudega, et aasta jooksul saab vastu võtta 2000 ortodontilist patsienti? oleks kohe huvitav teada.

Mul on laps juba 11, vahelduva eduga olen proovinud mitmeid aastaid.

ega sa natuke üle ei reageeri? 11-aastane laps ja juba aastaid oled püüdnud konsultatsiooni minna? selles vanuses ei ole sellel reeglina mingit mõtet. ka 11-aastasel ei alusta normaalne ortodont breketiravi. minu tütrel tuvastati ravi vajadus 12-aastaselt ja prognoos oli 2,5-3 aastat, breketid pandi 16-aastaselt ja olid alla aasta – lõualuu oli nii palju kasvanud, et hambad mahtusid palju paremini ära kui 12-aastaselt (tal vahetusid hambad tavalisest oluliselt varem).

Ilmselt need järjekorranumbrid ikka kliinikutes, kus rohkem ortodonte kui üks….

Minu lapsed on mõlemad alustanud ravi 8-9 aasta vanuselt. Ega siis breketid ainus meetod pole ravimiseks…varane ravi tõhusam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse raviga alustati 10.a ja breketiteni on meil ikka pikk maa minna. Kuuldavasti on kolme etapiline ravi. Esimene etapp on suulaega klambrid, need on olnud u 2 a. Tõsi, neid on vahetatud.
Lisaks on kogu neelamise süsteem vale ja teeb igapäevaselt suulihaste ja keeleharjutusi. Kui neelamine jääb valeks, pole ka breketitest kasu.
Ilmselt kestab kogu ravi kokku …aastaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 19:01; 04.10 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav, et ortodondid sedavõrd defitsiit on. Ometi peaks meil olema turumajandus, kus teenusepakkujad poevad lausa nahast välja, et ainult teenust müüa saaks. Mu meilikast ummistatakse iga jumala päev ära kümnetest reklaampostitustest, mida muudkui kustutan jne. Kõik pakuvad mingit mõttetut träni, mida ma ei vaja.

Ja samas, kui jutt on Vajalikust asjast, ehk lapse hambaravist, siis on kõik need pakkujate hordid kadunud ja järjekorrad aastatepikkused. Mis toimub?!

Kõikide inimeste eluunistuseks ei ole sinu lapse suus mässata.
Õpi ise ortodondiks, kui see nii vajslik ja ahvatlev amet on.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 19:17; 05.10 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et nii pikad järjekorrad.Äkki siis kuskil teises linnas käia konsultatsioonil. Tartus saab küll kuu-kahega aja. Just panin enda kahele lapsele raekoja platsi kliinikusse aja novembriks. Erakliinikusse saaks ilmselt rutemgi, kuid ma ei näe vajadust konsultatsiooni eest rohkem maksta, pealegi on arst sama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järjekorrad on tõesti pikad. Aitab ainult järjepidev helistamine. Ise tegelesin erinevatesse kliinikutesse helistamisega kevadel. Läänemere hambakliinikusse sain lapsele aja paari nädala pärast, aga sinna siiski tagasi ei läinud peale konsultatsiooni kuna tundus kuidagi liiga umbropsu tegutsemisena. Kohe visuaalsel vaatlusel teatas, et opereerime tarkusehambad välja kõigepealt, kiirelt läks üle suhtlusel vene keelele, lihtsatest asjadest ei saanud mu jutust aru, isegi kui olin mitu korda selgitanud. Ei tekitanud usaldust. Seejärel helistasin järjekordselt teistesse kliinikutesse ja õnnestus saada soovitud ortodondi juurde paari kuu pärast. Edasi läks juba kiirelt. Registratuurides töötavad äärmiselt meeldivad inimesed minuarust, viisakad ja abivalmid ning annavad soovitusi, millal jagavad ortotondid uutele patsientidele aegu ja tasub uuesti helistada. Ainus erand on Unimed, kus lihtsalt korduvalt plärtsuti telefoni otsas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin ka lapsele aja ja Kaarlist öeldi, et järjekorras on 2000 inimest. Aasta-poolteise pärast ehk pääseb löögile. Laps on 15. Paar aastat tagasi käisime ka konsultatsioonis ja siis sai aja järgmisesse kuusse. Ju inimesed on muutunud teadlikumaks ja juba enamik saab seda endale lubada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli risthambumus, mille diagnoosis hambaarst, siis kui laps oli kolmene ja saatis kohe ortodondile. Kohe muidugi löögile ei saanud, aga umbes viieselt pandi kurgulakke klamber, mis ülalõualuud väljapoole surus. See ravi kestis kolm aastat. Nüüd on paus ja ootame, kui on sobiv aeg breketite panemiseks.

Minu laps veel 11 ei ole ja ei kujuta ette, mis oleks saanud, kui raviga poleks enne kooli alustanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on ortodontiast saanud Tallinnas väga suur äri ja kuna lapsevanema jaoks on see üsna tume maa, siis saab panna igasuguseid diagnoose ning määrata mitmetesse aastatesse ulatuvaid ravisid, mille tulemus võib(ei pruugi) olla üsna küsitav. Iga pisikese iluvea pärast ei peaks ette võtma keerukat ja piinarikkat ravi, mis maksab ikka kohutavalt palju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on ortodontiast saanud Tallinnas väga suur äri ja kuna lapsevanema jaoks on see üsna tume maa, siis saab panna igasuguseid diagnoose ning määrata mitmetesse aastatesse ulatuvaid ravisid, mille tulemus võib(ei pruugi) olla üsna küsitav. Iga pisikese iluvea pärast ei peaks ette võtma keerukat ja piinarikkat ravi, mis maksab ikka kohutavalt palju.

väga nõus sinuga. ses suhtes olin meeldivalt üllatunud, kui kliinik 32 ortodont ütles, et ootame mõned aastad, kuni laps kasvab, vaatame siis, millises ulatuses on veel vaja sekkuda. ja nii läkski, ravi pikkus kujunes rohkem kui 2x lühemaks võrreldes sellega kui oleks kohe alustanud. stampmõtlemise järgi võiks pigem kliinik32 taolistelt kohtadelt oodata tarbetut sekkumist, eks ole, aga tegelikkus on hoopis vastupidine.

ja kui siis veel ühelt ja teiselt tuttavalt kuuled, kuidas ravi ei lõppenudki suulae ja traadiga, nii et paari aasta pärast tuli uuesti algusest alustada… usaldusväärse ortodondi leidmine on ikka suur õnn.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 15:02; 04.10 08:45; 14.10 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koormus on päris hull jah. Minu ravi toimus 10 aastat tagasi, käisin hiljuti sama arsti juures, et paari asja ette näidata ja nõu saada. Õnneks loeti mind olemasolevate klientide hulka, sain aja kiirelt. Mis mind üllatas, oli see, et tal oli samal ajal teine patsient, kellel oli parasjagu protseduur pooleli (liim kuivas vms). Vanasti sellist asja minu mäletamist mööda ei olnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 22:06; 16.10 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koormus on päris hull jah. Minu ravi toimus 10 aastat tagasi, käisin hiljuti sama arsti juures, et paari asja ette näidata ja nõu saada. Õnneks loeti mind olemasolevate klientide hulka, sain aja kiirelt. Mis mind üllatas, oli see, et tal oli samal ajal teine patsient, kellel oli parasjagu protseduur pooleli (liim kuivas vms). Vanasti sellist asja minu mäletamist mööda ei olnud.

Me käime Unimedis ja seal on korraga suisa kolm patsienti. Igal patsiendil oma arstiõde ja arst siis liigub jäjrepidevalt ühe juurest teise juurde. Vahepeal tegeleb patsiendiga õde, teeb ettevalmistusi, pilte vms ja siis jälle arst tagasi. Väga operatiivne ja arstile kindlasti ülikoormav. Aga mis teha, järjekord massidena ukse taga muredega ootamas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime nii: panin aja ortodondile Postimaja hambapolikliinikusse dr Tiina Laanemetsa juurde. Maksin visiiditasu eest ca 35 eur. Kuna meie 6a pojal oli tugev hambumus ja raviks suulaeplaat, mis on haigekassapoolt tasustatav, siis kutsus ta meid visiidile ca kuu pärast Tallinna Hambapolikliinikusse. Seal maksime ainult visiiditasu 5 eur. Soovitan proovida sellist varianti, muidu võidki jääda ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime nii: panin aja ortodondile Postimaja hambapolikliinikusse dr Tiina Laanemetsa juurde. Maksin visiiditasu eest ca 35 eur. Kuna meie 6a pojal oli tugev hambumus ja raviks suulaeplaat, mis on haigekassapoolt tasustatav, siis kutsus ta meid visiidile ca kuu pärast Tallinna Hambapolikliinikusse. Seal maksime ainult visiiditasu 5 eur. Soovitan proovida sellist varianti, muidu võidki jääda ootama.

Ka sellesse asutusse helistasin tookord. Ei ole aegu. Ka tasulisi mitte. Küsimus ongi selles, et pole ühtegi võimalust.
Eks ma üritan aasta lõpus, uue aasta alul uuesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.10 11:07; 04.10 07:29; 04.10 17:44; 16.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me käime Unimedis ja seal on korraga suisa kolm patsienti. Igal patsiendil oma arstiõde ja arst siis liigub jäjrepidevalt ühe juurest teise juurde. Vahepeal tegeleb patsiendiga õde, teeb ettevalmistusi, pilte vms ja siis jälle arst tagasi.

Ma seal käisingi tegelikult.
Mulle tundus tagantjärgi mõeldes, et ka taguses ruumis oli veel üks (e. kolmas) patsient, aga kirjutasin selle enda halva mälu arvele, sest see tundus liiga suure arvuna.

Ligi kümne aastaga on palju muutnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 22:06; 16.10 16:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Ortodont Tallinnas