Esileht Ilu ja tervis Ortodont Tallinnas

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Ortodont Tallinnas

Postitas:
Kägu

7 aastasel ei mahu hambad suhu ära ja hambaarst palus pöörduda kindlasti ortodondile. Sain hambaarsti jutust aru, et põhjus miks pöördume ortodondi juurde ei kuule haigekassa poolt makstavate teenuste alla ja tasuda tuleb ise. Paljude kliinikute juures on tööl ka ortodondid, aga ehk saaksin siit mõned soovitused hea spetsialisti juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna sinna on mitmeaastased järjekorrad, siis tuleb võtta see, kelle saad.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle öeldi igal pool, et järjekorrad 5a. Ei teadnud kas nutta v naerda. Kui oleks vanem laps ja breketid vaja suhu panna, siis oleks kohe saanud. Lõpuks võttis meid vastu Tallinna Hambapolikliinik, aga aja saime inimese juurde, kes ei ole ortodont, vaid on seda mingil määral õppinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, sinna pakuti ka meile aega 11.04 juba, aga ortodondid pole Eesti ametlikus registris. Seega kahtlen. Teadsin pikkadest järjekordadest, aga eeldasin, et kui ise pean maksma on järjekorrad palju lühemad. Okei, hakkan siis kohti läbi helistama

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helista kõik läbi, keda guugeldada õnnestub ja siis ka veab, kui aasta pärast aja saad… Alustada soovitaks Smile ID kliinikust Stockmanni kõrval.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina hakkasin siit järjest võtma ja õnnestuski saada praktiliselt koheselt aeg:

Liikmed | EOS | Eesti Ortodontide Selts

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maxillas, Unimedis ja Kadriorus öeldi mulle kaks kuud tagasi, et järjekorrad mitu aastat. Kui TA peaks neisse nüüd aja saama, siis oleks küll põnev😀

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu lastel olid breketid 5 a tagasi ja juba siis olid mitme aasta pikkused järjekorrad…

7a lapse puhul on väga suur tõenäosus, et lapse kasvades kasvab ka lõualuu nii palju, et hambad mahuvad ilusti ära. Selles vanuses breketeid nagunii ei panda (st ükski mõistlik arst ei pane).

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pane aeg kirja ja hakka ootama. 7 aastase lapse puhul tõepoolest lõualuu veel kasvab ja aega probleemi lahendamisega on. Sellepärast arst sul tungivalt pöörduda soovitaski, et ta teab, et järjekord on pikk.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie peame sügisel tagasi minema, laps saab kaped. Muidu öeldi ka, et peaksid ise paika minema

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, sinna pakuti ka meile aega 11.04 juba, aga ortodondid pole Eesti ametlikus registris. Seega kahtlen. Teadsin pikkadest järjekordadest, aga eeldasin, et kui ise pean maksma on järjekorrad palju lühemad. Okei, hakkan siis kohti läbi helistama

Minu lapsel just lõppeb breketiravi Sakala hambaravis. Ta on 13. Neil lepingut pole Haigekassaga, seega maksime ise. Polnud võimalust uuridagi kas see probleem, mis meil oli, oleks olnud Haigekassa poolt hüvitatav. See oli tookord 3a tagasi ainus koht kus jutule üldse saime. Enne seda olin ka üle poole aasta järjekorras ja aasta enne seda ei õnnestunud ühtegi aega saada, ka tasulist mitte.

Need kohad kuhu 4a tagasi ootejärjekorda panin, pole tagasi helistanud. Miks üldse seda tehakse, ei tea.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niisiis. Kõned tehtud ja meilid saadetud. Hetkel jäin järjekorda Smile ID Tallinna kesklinnas. Seal oli tegelikult üks aeg 11.04 sellel aastal juba, aga meile siiski liiga varajane ja panin järjekorda mis on 9-18 kuu vahel. Andis lootust, et sügisel ehk saaks juba. Haigekassaga lepingut pole, aga meile poleks sellest kasu olnudki. Tõesti, suuremad tegijad on töösse uppumas ja järjekorda ei panda ent leiab kohti küll kuhu saab. Ära ütlen aja ja mis esimesel päeval panin. Tallinna Hambakliinik. Seal sain ka aja 11.04 sellel aastal juba. Konks selles, et tegemist küll oma ala spetsialistidega keda kiidetakse ent nad pole Eesti hambaarstide registris.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konks selles, et tegemist küll oma ala spetsialistidega keda kiidetakse ent nad pole Eesti hambaarstide registris.

No neid ikka väga ei kiideta ka, igasugu süürlased jne, kellel pole kehtivaid pabereid. Mind paneb imestama, kuidas nad saavad siin töötada. Tuttav käis lapsega konsultatsioonil ja aeti ikka väga kummalist juttu. Muidugi mitte ka eesti keeles.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konks selles, et tegemist küll oma ala spetsialistidega keda kiidetakse ent nad pole Eesti hambaarstide registris.

Kuidas selline arst töötada saab?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellised töötavad siin täiesti tuntud kliinikutes.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellised töötavad siin täiesti tuntud kliinikutes.

Küsimus oli, et kuidas? Miks siis ukrainlased ei saa?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitteametlikult saavad ukrainlased ka.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haigekassaga lepingut pole, aga meile poleks sellest kasu olnudki.

Sa ei tea veel diagnoosigi aga juba tead et haigekassa ei maksa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitteametlikult saavad ukrainlased ka.

No seda on mul küll raske uskuda, et ametliku loata inimesed töötavad avalikult mitteametlikult.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

7-aastastega tehakse ortodondi juures nii mõndagi. See on vanus, kui lõualuud annab veel venitada. Hiljem breketitega saab küll hambad sirgesse ritta, aga lõualuud enam palju suuremaks ei saa. Kui ikka öeldakse, et on oht, et jäävhambad ei mahu lõualuusse ära, ei tohiks kindlasti niisama ootama jääda. Minu 9-aastasel on esimene ring ortodontilist ravi juba tehtud, alustati 7-aastaselt. Diagnoos risthambumus (ülemised hambad olid osaliselt alumiste taga), raviks pakuti kapesid või quad helix’it. Me valisime viimase, sest see on püsivalt suus, mul poleks laps neid kapesid suus hoidnud kardetavasti. Praegu on ülemine lõualuu niipalu suuremaks venitatud, et ülemised hambad on kõik alumistest eespool, isegi kui uued praegu puseriti kasvavad, on hiljem ruumi neid breketitega sirgesse rivisse tõmmata. Samuti ei nühi hambad enam kokku pannes teineteise vastu. Kui oleks olukorra breketiravini risthambumusse jätnud, oleks tal breketiravi ajaks need jäävhambad lootusetult kulunud olnud, mis omavahel risti kokku käisid.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haigekassaga lepingut pole, aga meile poleks sellest kasu olnudki.

Sa ei tea veel diagnoosigi aga juba tead et haigekassa ei maksa.

Targutajad võiks ise proovida Haigekassa lepinguga kliinikusse aega konsultatsiooniks  saada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

7-aastastega tehakse ortodondi juures nii mõndagi. See on vanus, kui lõualuud annab veel venitada. Hiljem breketitega saab küll hambad sirgesse ritta, aga lõualuud enam palju suuremaks ei saa. Kui ikka öeldakse, et on oht, et jäävhambad ei mahu lõualuusse ära, ei tohiks kindlasti niisama ootama jääda. Minu 9-aastasel on esimene ring ortodontilist ravi juba tehtud, alustati 7-aastaselt. Diagnoos risthambumus (ülemised hambad olid osaliselt alumiste taga), raviks pakuti kapesid või quad helix’it. Me valisime viimase, sest see on püsivalt suus, mul poleks laps neid kapesid suus hoidnud kardetavasti. Praegu on ülemine lõualuu niipalu suuremaks venitatud, et ülemised hambad on kõik alumistest eespool, isegi kui uued praegu puseriti kasvavad, on hiljem ruumi neid breketitega sirgesse rivisse tõmmata. Samuti ei nühi hambad enam kokku pannes teineteise vastu. Kui oleks olukorra breketiravini risthambumusse jätnud, oleks tal breketiravi ajaks need jäävhambad lootusetult kulunud olnud, mis omavahel risti kokku käisid.

Mul on laps 13 ja lõppemas ühepoolse risthambumuse ravi. Breketravi.

Peale breketite eemaldamist on vaja 2 a öösel kapesid kanda.

Niikaua kui laps on kasvueas, on kõik võimalik. Hiljem võtab lihtsalt rohkem aega ja tulemus ei pruugi nii püsiv ja hea olla.

Helix ravi oli mul ühel lapsel u 10-12  aastaselt. 15 a tagasi.Tehti ruumi ühele purihambale allreas ja silmahambale ülareas. Hiljem breketravi ei vajanud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No seda on mul küll raske uskuda, et ametliku loata inimesed töötavad avalikult mitteametlikult.

Töötavad küll tuntud kliinikutes. Minu tuttav sattus sellise juurde, oli süürlane. Helistas ja soovis ortodondi juurde ja öeldigi, et meil on mitmeaastased järjekorrad, aga kuu aja pärast saab süüria arsti juurde, kes ei valda eesti keelt ja kes ei ole Eesti arstide registris. Valik on teie.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saanud ühegi ortodondi juurde aega  . Proovisin  pool aastat  ortodondile aega saada  aga tulemusteta  .Lõpuks jätsin asja katki  .

0
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ilu ja tervis Ortodont Tallinnas