Esileht Ilu ja tervis Ortopeed? Traumatoloog? Ei küsi diagnoosi, vaid nõu

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Ortopeed? Traumatoloog? Ei küsi diagnoosi, vaid nõu

Postitas:

Siin liiguvad vahel ka arstid. Ehk mõni ortopeed või traumatoloog või muu arst oskab midagi arvata. Mul on juba mõnda aega (aasta? paar?) kand valus peale toetudes hommikul, kui ärkan ja voodist tõusen. Kõnnin mõne sammu ja valu väheneb ning varsti kaob üldse. Päeval ei tee haiget, ainult mõnikord peale pikka istumist. Nüüd käisin sünnipäeval, tantsisin natuke intensiivselt – ja kand tulivalus, üldse liikuda ei saa enam – ja tantsimise ajal polnud midagi, pärast hakkas. Kand katsudes valus pole, aga toetuda on tuline valu. Kui hambad risti esimesed sammud ära teen, hakkab valu vähenema. Päkale saan toetuda, kui täitsa kikivarvule tõusen.
Muidugi ei küsi ma diagnoosi, aga küsin seda: ma ei läheks arstile, kui on tegu mingi liigeseteemaga, mis põhjustatud ülekaalust. Milleks minna arstile kuulma, et pean alla võtma. Üritan seda niigi ja lähen arstile siis, kui alla võtta suudan. Küll aga läheks arstile, kui see ei ole otseselt kaaluga seotud asi – ja tänase tantsimise järel mul tekkis tunne, et äkki võiks nii olla – liigeses pole asi, kanna luudes pole asi, pigem on asi lihases või kõõlustes.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 01:07; 11.07 09:49; 01.12 21:05; 02.12 11:34; 14.12 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kukekannus?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plantaarfaststiit ehk kannakõõluse põletik. Kõige levinum kannavalu põhjus täiskasvanutel. Kestab pikalt, ravitakse valuvaigistitega, millel ka põletikuvastane toime, ikka paar nädalat s66d ibuprofeeni. Pikapeale läheb ise üle ka kunagi. Mul on ka. Hommikul esimesed sammud on kõige hullemad, komberda nagu vanainime, hiljem “soojaks käies” on parem.
Aitavad kanna silikoontoed, puhkus jalale, õhtul külm kompress, ibukas või diklofenak kuurina, harjutused jalale- jalalaba hoida täisnurga all, on isegi sellised 66lahased. Youtube on täis plantar faciitis harjutusi ja tennisepalliga tallaluse masseerimise videosid- nädal aega õhtuti teed, ehk on abiks.
http://www.sportmed.ee/wp-content/uploads/2017/02/PLANTAARFASTSIIT.pdf

Plantaarfastsiidi kõige sagedasemad sümptomid:

Valu jalalaba alumises osas, kannapiirkonnas.
Valu hommikul esimeste sammude tegemisel või pika puhkamise järel, nt pärast autosõitu. Valu taandub paariminutise kõndimise järel.
Tugev valu pärast trenni või muud labajalga koormavat tegevust.

Konservatiivne ravi
90% plantaarfastsiidiga patsientidest paraneb keskmiselt kümne kuu jooksul alates konservatiivse ravi algusest:

Puhkus
Esimene samm valu vähendamiseks on piirata või lõpetada tegevus, mis põhjustab valu süvenemist. Võimalik, et tuleb lõpetada tegelemine spordialaga, mille puhul labajalg lööb tugevasti vastu jäika pinda – asfaldil või saalis jooksmine, steppaeroobika või muu.

Jahutus
Valu võib aidata vähendada, kui rullida labajalaga külma vee pudelit 20 minutit 3–4 korda päevas.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid
Ravimid, nagu ibuprofeen ja naprokseen, vähendavad valu ning põletikku. Kui kasutate neid ravimeid rohkem kui ühe kuu, peaksite konsulteerima oma raviarstiga!

Harjutused
Plantaarfastsiiti võivad süvendada jäigad sääre- ja labajalalihased. Säärte ja labajalgade venitamine on kõige efektiivsem meetod valu leevendamiseks.

Kukekannus on praktiliselt sama asi, põletiku tulemus. Seda luunokka kasvatab keha põletikukoha kaitseks.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 08:51; 11.07 14:28; 01.12 02:25; 01.12 15:16; 02.12 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, tänan, 8:51. Perekool on ikka müstiline koht, kõigele saab abi :).
Üsna selgelt ongi mul seesama asi.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 01:07; 11.07 09:49; 01.12 21:05; 02.12 11:34; 14.12 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, tore, kui sain abiks olla. Kardan, et perearst ütleks sama, et kui valutab, võta valuvaigistit… Kuigi, ega jargmisel vastajal on õigus, et kai ikka perearstil ara, egas doktor Google ja Perekooli tervisenurk ka ilmeksimatu pole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 08:51; 11.07 14:28; 01.12 02:25; 01.12 15:16; 02.12 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan siiski ka perearsti juures ära käia, paneb diagnoosi kirja ja saab kirjutada neid naprokseene ja muid spets retseptiga NSAIDe. Samuti abivahendi retsepti (tallatoed/kannapehmendused), ei tea küll, kas neile soodustus ka on või mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun ka kukekannust, kuigi arst pole. Mul omal see oli ja lõpuks hüppasin ühel jalal, sest valusa kannaga jalga ei saanud maha pannagi. Mina sain sellega 4x elektriravi ja läks vaikselt üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plantaarfastsiit võib olla ka mõne süsteemse haiguse tunnuseks. Palu perearstilt suunamist reumatoloogile. Ortopeed/traumatoloog pole siinkohal õiged erialad.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plantaarfastsiit võib olla ka mõne süsteemse haiguse tunnuseks. Palu perearstilt suunamist reumatoloogile. Ortopeed/traumatoloog pole siinkohal õiged erialad.

Mitte mingil juhul pole vaja reumatoloogile. Kui ei parane või tuleb juurde kaebusi, siis võib eriarstile suunamist mõelda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 07:06; 01.12 13:08; 01.12 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kukekannus kindlasti.
See paraneb kuid, aga paraneb.
Minu soovitus on valuvaigistitest loobuda, teha füsioteraapilisi harjutusi, venitusi ja vähendada koormust jalale miinimumini. Jalgsikäigud asendada rattaga sõitmisega jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:33; 15.12 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, aitäh, Kägu 11.07.2019 08:51! Minul ka täpselt sama häda. Perearstile pole läinud, sest ma tunnen ennast hüpohondrikuna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 18:27; 02.12 02:09; 14.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaevasin vana teema välja, et küsida, kuidas teemaalgatajal läheb, kui ta veel siin käib?
Mina käin oma jalaga elektriravis (shock wave therapy, lööklainega ravitakse), sest no ei paranenud see iseenesest mitte kuskile. Lõpuks hakkas sellest lonkamisest valutama ka teise jala kand, puhtalt ülekoormusest, sest toetusin ju rohkem sellele jalale, mis ei valutanud. Nüüd polnud enam kuskile toetuda! 🙂 hakka kasvõi käte peal käima, aga kindlasti oleks ka need varsti valutama hakanud…
2 korda on tehtud, märgataat paranemist veel pole, arst arvas, et 4-5 korda ja pärast ravi lõppu paari nädala jooksul peaks juba palju parem olema. Niiet kiirelt ei saa midagi. Ta ütles ka, et ega ikka ei parane küll nii lihtsalt ise, pigem läheb ilma ravita hullemaks. Ma ise tundsin ka, et see lonkamine rikub juba täiesti teisi jala lihaseid, kõnnakust ma ei räägigi, ei taha komberdada nagu vanur. Ega see elektriravi pole ka midagi ülimõnusat, pm väikse suruõhuhaamriga kopsitakse vastu niigi valusat kohta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 08:51; 11.07 14:28; 01.12 02:25; 01.12 15:16; 02.12 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaevasin vana teema välja, et küsida, kuidas teemaalgatajal läheb, kui ta veel siin käib?

Mina käin oma jalaga elektriravis (shock wave therapy, lööklainega ravitakse), sest no ei paranenud see iseenesest mitte kuskile. Lõpuks hakkas sellest lonkamisest valutama ka teise jala kand, puhtalt ülekoormusest, sest toetusin ju rohkem sellele jalale, mis ei valutanud. Nüüd polnud enam kuskile toetuda! ???? hakka kasvõi käte peal käima, aga kindlasti oleks ka need varsti valutama hakanud…

2 korda on tehtud, märgataat paranemist veel pole, arst arvas, et 4-5 korda ja pärast ravi lõppu paari nädala jooksul peaks juba palju parem olema. Niiet kiirelt ei saa midagi. Ta ütles ka, et ega ikka ei parane küll nii lihtsalt ise, pigem läheb ilma ravita hullemaks. Ma ise tundsin ka, et see lonkamine rikub juba täiesti teisi jala lihaseid, kõnnakust ma ei räägigi, ei taha komberdada nagu vanur. Ega see elektriravi pole ka midagi ülimõnusat, pm väikse suruõhuhaamriga kopsitakse vastu niigi valusat kohta.

Võimlemine!!!!!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 07:06; 01.12 13:08; 01.12 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei aita põletikulise kõõluse vastu püsivalt võimlemine, venitamine, öölahas, palli ja pudeliga masseerimine, jääkott jne, ma tegin seda kõike nädalate viisi! Ja kõige sellega koos longanud ja valu kannatanud ja oodanud “iseparanemist” vähemalt pool aastat. Ainult hetkeks oli leevendust nende koduste vahenditega. Ei aita VÄLJA ravida ka ibuprofeen ega põletikuvastased salvid jne, samuti aitab korraks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 08:51; 11.07 14:28; 01.12 02:25; 01.12 15:16; 02.12 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremini aitab kannalt koormuse maha võtmine. Ma ei saa aru, kuidas peaks aitama öölahas. Ehk peaks kõndima rohkem varvastel. Pehme kannakõrgendus, pidev võimlemine, labajala lihaste jõutreening koos venitusega.
Tablettravi on täiesti mõttetu.
Kui miski ei aita, siis soovitatakse uurida jalanärve, kui need korras. Siis alles ortopeedile.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 07:06; 01.12 13:08; 01.12 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalu langetamine ja võimlemine on need asjad, mis püsivaid tulemusi annavad.
Mul oli ka see probleem, tabletid võtsid küll /ajutiselt) valu ära, aga hommikul ärgates oli ikka sama seis- põrguvalu ja tablett põske.
Kaotasin kehakaalust 15 kilo, tegin harjutusi ja nüüd, kolm aastat hiljem on probleem ammu unustatud. Tegelen aktiivselt spordiga, jooksen, ujun ja valu pole tagasi tulnud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, teemaalgataja! Minul on kannaprobleem hetkel kadunud – kohe üldse ei piina (ptüi-ptüi-ptüi). Käisin ka arsti juures, sain mingi valuvaigisti kuuri (retseptiravim, mitte ibu). Soetasin kandadele geeltoed, eriti hästi aitas aga crocsidega käimine – kuna oli suvi ja olin suvitamas, siis liiklesin nendea igal võimalusel ja nende kand on väga vetruv. Augusti keskpaigaks oli see mure läinud (aga tuli uus, teise jala põlv teeb haiget – no ikka vaja jäätmejaama viia mind, midagi pole teha 😀 )

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 01:07; 11.07 09:49; 01.12 21:05; 02.12 11:34; 14.12 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, teemaalgataja! Minul on kannaprobleem hetkel kadunud – kohe üldse ei piina (ptüi-ptüi-ptüi). Käisin ka arsti juures, sain mingi valuvaigisti kuuri (retseptiravim, mitte ibu). Soetasin kandadele geeltoed, eriti hästi aitas aga crocsidega käimine – kuna oli suvi ja olin suvitamas, siis liiklesin nendea igal võimalusel ja nende kand on väga vetruv. Augusti keskpaigaks oli see mure läinud (aga tuli uus, teise jala põlv teeb haiget – no ikka vaja jäätmejaama viia mind, midagi pole teha ???? )

Kuidas sa need kannatoed sisetalla külge kinni said? Ma ostsin ka, aga need lihtsalt libisesid võlvitoeks ja siis varbatoeks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 18:27; 02.12 02:09; 14.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa need kannatoed sisetalla külge kinni said? Ma ostsin ka, aga need lihtsalt libisesid võlvitoeks ja siis varbatoeks.

Ei libisenud nad kuhugi, täiesti lahtiselt panin. Üldse pole libisemine probleem olnud, ilusti paigal. Mul on Slazengeri omad, Sportsdirectist ostsin. Midagi sellist https://www.amazon.co.uk/Slazenger-Unisex-Perforated-Heel-Cups/dp/B07HBW5DMJ

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 01:07; 11.07 09:49; 01.12 21:05; 02.12 11:34; 14.12 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on sellised silikoonid, veidi kleepuvad ja pehmed, jäävad iseenesest kinga sisse kinni. Ma tellisin need alist 1.-/paar, neil oli ka kleeps talla all. Kõvemate ja tekstiilist pooltaldadega on jah probleem, et ujuvad koha pealt minema, pane kasvõi kahepoolse teibiga kinni.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 08:51; 11.07 14:28; 01.12 02:25; 01.12 15:16; 02.12 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin sellised https://www.apotheka.ee/ciccarelli-nr-34-37-tugi-kukekannusega-jalale-n2-pmm0136171ee No ei seisa paigal.

Aga teemaalgataja, mis rohu arst sulle kirjutas? Mulle ka tohter kirjutas kaheks nädalaks. Nädal aega võetud ja ei saa üldse aru, et paremaks läheks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 18:27; 02.12 02:09; 14.12 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgataja, mis rohu arst sulle kirjutas? Mulle ka tohter kirjutas kaheks nädalaks. Nädal aega võetud ja ei saa üldse aru, et paremaks läheks.

Movalis oli rohu nimi. No ma ka ei ütle, et ta hoobilt mingit imet tegi, aga tasapisi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.07 01:07; 11.07 09:49; 01.12 21:05; 02.12 11:34; 14.12 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ka ei ütle, et ta hoobilt mingit imet tegi, aga tasapisi.

Tasapisi paraneb ise ka, kui koormust ei anna, aga venitusi teed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:33; 15.12 19:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Ortopeed? Traumatoloog? Ei küsi diagnoosi, vaid nõu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.