Esileht Tasuta teated Osale uuringus – tarbija motiivid jogurti ostmisel

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Osale uuringus – tarbija motiivid jogurti ostmisel

Postitas:

Hea inimene,

Palun Teie abi magistritöö valmimisel, mille teemaks on “Tarbija motiivid jogurti ostmisel Eestis.” Selleks palun osaleda uuringus, mille eesmärgiks on välja selgitada, millised motiivid mõjutavad tarbija ostuotsust jogurti valimisel.

Uuringus osalemine on anonüümne ja vastuseid kasutatakse vaid üldistatud kujul. Küsimustele vastamine võtab aega umbes 7 minutit.

Küsimustik on kättesaadav siit: https://forms.gle/Tk7YyVZNE24TLQu26

Loodan väga, et leiate selle aja oma kiirest päevast.
Suured tänud juba ette

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 19:39; 03.03 15:54;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Magistritöö kirjutaja teab, et sõna “tänu” on ainsusesõna. Kõik tänude soovijad on minu jaoks automaatselt ????

Mõnda hüüumärki oleks tahtnud näha (käib käsk-, soov- ja hüüdlause lõppu).

Viisakas küsija ei ole ka anonüümne.
Nendel põhjustel ei hakanud linki lahtigi võtma.

Pole tänu väärt!

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin selle küsimustiku ära. Kõik tegin ära. Ja siis ei saatnud ära, sest ma kuni lõpuni ootasin, et tuleb põhiline küsimus, mida ma lootsin. Või siis tuleb mingi koht, kus ma saan kirjutada veel mingit lisainfot.

Ainult ja ainult tegin ma seda küsimustikku sellepärast, et ma lootsin, et kuskil tuleb küsimus suhkru kohta. Nimelt, mulle väga maitsevad jogurtid. Ka maitsega jogurtid. Ainult et ma ei osta neid kunagi, sest ma ei suuda nii magusaid asju süüa. Ja küsimus ei ole suhkrus, vaid magususes, magusainetega asjad on veel ekstra jäledad.

Edu küsimustikuga! Kuigi mis point on jogurti pakendi välimusel, kui selle sisu on sama magus nagu komm?

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 16:28; 03.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna esimene vastaja oli nii sapine, siis tegin ära.
Vormis kõik andmed olemas, mille puudumist ette heideti.
Valimi kujunemine ja esinduslikkus on natuke teine teema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kohukestega see liiga magusa teema. Neid ma üldse süüa ei saa. Eriti hull on see glasuur seal peal. Selles küsimuste reas oli kuidagi liiga palju tähelepanu lõpus nende sõprade ja tuttavate ehk teistele mulje avaldamisega ja teiste järgi mingi teema oli. Olen valmis alati uusi jogurteid proovima. Kahjuks on paljud lemmikud aja jooksul kadunud tootmisest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kohukestega see liiga magusa teema. Neid ma üldse süüa ei saa. Eriti hull on see glasuur seal peal. Selles küsimuste reas oli kuidagi liiga palju tähelepanu lõpus nende sõprade ja tuttavate ehk teistele mulje avaldamisega ja teiste järgi mingi teema oli. Olen valmis alati uusi jogurteid proovima. Kahjuks on paljud lemmikud aja jooksul kadunud tootmisest.

No jah, kust ma üldse tean, mis jogurteid teised söövad? Uurin külla minnes nende külmkappi? Või et loon enesekuvandit läbi jogurti ja siis kui keegi külla tuleb, lehvin jogurt käes mööda maja ringi?

Ei, see ei ole isegi kriitika küsimustiku koostajale, see on kohutav tõdemus, et selline tendents üldse ringi liigub. Asjadest on vähe, nüüd püüame läbi toidu popid olla.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 16:28; 03.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei osta enam jogurteid, kohupiimakreeme, kohukesi ja jäätistest ostan ainult mõnd üksikut sorti. Valusalt magusad on kõik.

Natuke nalja raskesse aega.

Täitma ei hakka kuna kõige olulisema (magususe) kohta väidetavalt küsimus puudub.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 16:46; 03.03 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna üks vastaja juba ütles, et suhkru kohta ei küsitud, siis ma ei hakka avama, vaid vastan siiasamasse. Minu jaoks on ainus argument suhkru sisaldus. Sellepärast ma jogurteid ei ostagi, et need on jubedad suhkrupommid. Ostan ainult maitsestamata jugurtit, skyri jne. Stevia/erütritooliga magustatuid ostaksin hea meelega. Aegajalt kiikan, äkki keegi on hakanud tootma, aga tutkit. Pakend, sõbrad vms ei oma mitte mingit tähtsust.

 

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin küsitluse lahti ja jäin kohe esimesel lehel hätta. Kui tihti ostate jogurteid? Kuna ma käin poes korra nädalas (juba mitu aastat enne koroonat elasin nii), siis ma ostan korraga 2-3 L jogurtitooteid. Võibolla oleks mõistlikum küsida: “kui tihti sööte jogurtit?” Mis vahet seal on, kui tihti ma ostan, kui ma seda iga päev söön? Või on vahet?

Mina loen ka Skyri ja Rjazenka jogurtiteks, need on ka ainsad maitsestatud jogurtid, mida tarbin, sest ülejäänud on sigamagusad. Kui külapoes kahte eelpoolmainitut võtta pole, siis ostan mõne magusa ja suure paki maitsestamata jogurtit ning süües segan 1:2 vahekorras kokku. Kunagi elasin Saksamaal ja seal müüdi araablaste poes ka näiteks tomatijogurtit, mis oli toona mu absoluutne lemmik: ei olnud soolane ja polnud ka magus. Igasugu suhkruasendajate ja muude magusainetega jogurtid jääksid minust poodi, sest seda magusat maitset ma lihtsalt ei soovi.

Pakend, sõbrad jms on täiesti ükskõik, ostueelistuse määrab toote maitse.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole magusa jogurti vastu midagi, seda ma söön. Mulle meeldib, kui on maitse ja eriti tore on, kui on puuviljatükidd/marjad sees. Ja maitsestamata jogurtit ostan teise eesmärgiga (salati kastmeks jms retseptideks). Aga see ostmistiheduse küsimus oli naljakas. Ma käin poes paar korda nädalas. Vahel ostan viis jogurtit korraga. Aga mitu korda kuus ma siis nüüd jogurtit ostsin, kui ma nt ainult ühe korra ostsin 5 tk? Vastan, et korra kuus, eks ole, kuigi sõin 5 jogurtit sel kuul. Ja kui ma käiksin 5 korda poes ja ostaks iga kord ühe jogurti, siis ma ostaks 5 korda kuus jogurtit. Mida need tulemused siis nüüd näitavad? Mitte igal juhul seda, kui palju keegi jogurtit tarbib.  Ma ei kujuta ette ka, kelle identiteet on jogurt või kes ostab jogurtit sõprade järgi või kes üldse räägib sõpradega, mis jogurtit ta sööb. Aga mul on vähe sõpru ja mitte seepärast, et nad ei taha minuga sama jogurtit või mina nendega sama jogurtit süüa või nad mulle oma jogurtijuttudega kuidagi närvidele käiks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellise asjaga magistritöö välja veab, täitsa huviga küsin.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just ostan magusaid jogurte, mingit maitsestamata või mittemaguasaid lurre ei osta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viisakas küsija ei ole ka anonüümne.

Nimi on seal ju täiesti olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleksin samuti soovinud lisainfot kirjutada. Saatsin vastused ära, aga reaalset pilti neist paraku ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just ostan magusaid jogurte, mingit maitsestamata või mittemaguasaid lurre ei osta.

Jogúrte, sellise rõhuasetusega?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seal pole küsitud iga jogurti kohta eraldi, kas see on mänguhimuline, lõbus või hooliv, siis see pole mingi tõsine küsimustik, ja ma ei hakka seda avamagi. 😀

Et see on magistritöö osa – no kui see pole just mahuka töö üks väike komponent – siis on magistrihariduse tase ka juba läbi põranda vajunud. Kägu, kes rääkis ostmise ja söömise erinevusest, andis ka päris hea pildi. Magister võiks selliseid apsakaid siiski vältida.

Tehke neid jogurtimagistreid ilma minuta. Neid küsimustulemusi võib ju täiesti vabalt ka ise välja mõelda või kui südametunnistus piinama hakkaks, siis paari sõbranna käest andmeid võtta. Kõrgharidus massidesse! Siis on haritud rahvas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 18:39; 03.03 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seal pole küsitud iga jogurti kohta eraldi, kas see on mänguhimuline, lõbus või hooliv, siis see pole mingi tõsine küsimustik, ja ma ei hakka seda avamagi.

Minult küsiti kunagi kas .xx.. külmkapp on seksikas. See oli tükkmaad enne Taavi külmakapiseksi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 16:46; 03.03 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga uudishimust siiski avasin. No ja olemas! Pole vajagi seikluslikkust ja hoolivust, siin on parematki.

Kui ostan jogurtit, tunnen, et olen see, kes ma tegelikult olen!

Braavo, see on võimas ja selle kõrval kahvatuvad need lahjemat sorti väited sõpradest ja kuuluvusest ja millest veel.

Kui ostan jogurtit, tunnen, et olen see, kes ma tegelikult olen … Tänase ülejäänud päeva ma mõtisklen selle sügava filosoofia üle ja tänan Eesti kõrgharidussüsteemi, mis toodab sisuliselt ikka suuri mõtlejaid, olgem nüüd ausad.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 18:39; 03.03 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga uudishimust siiski avasin. No ja olemas! Pole vajagi seikluslikkust ja hoolivust, siin on parematki.

Kui ostan jogurtit, tunnen, et olen see, kes ma tegelikult olen!

Braavo, see on võimas ja selle kõrval kahvatuvad need lahjemat sorti väited sõpradest ja kuuluvusest ja millest veel.

Kui ostan jogurtit, tunnen, et olen see, kes ma tegelikult olen … Tänase ülejäänud päeva ma mõtisklen selle sügava filosoofia üle ja tänan Eesti kõrgharidussüsteemi, mis toodab sisuliselt ikka suuri mõtlejaid, olgem nüüd ausad.

Väga hea ???????????? Mõtlesin just sedasama, seda ja nii mõndagi teist tooteuuringut täites, et appi mis küsimused, et tõeline “kõrgem filosoofia”. Ja siis tundsin end korraga nii lollina, et ma ei osanud seal midagi vastata- no ei mõtle ju nii, et kas pakend on seksikas või kas mingi jogurt on minulik vms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magistrikraadi taotlev inimene võiks teada, et “Teie” lause keskel suure algustähega on viisakusvorm ÜHE inimese suhtes. Ainsus, noh.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldis samuti see küsimus, kus ennast läbi jogurti identifitseerida sai. Võiks kohe öelda: “Jogurt – see olen mina!”

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magistritöö kirjutaja teab, et sõna “tänu” on ainsusesõna. Kõik tänude soovijad on minu jaoks automaatselt ????

Mõnda hüüumärki oleks tahtnud näha (käib käsk-, soov- ja hüüdlause lõppu).

Viisakas küsija ei ole ka anonüümne.

Nendel põhjustel ei hakanud linki lahtigi võtma.

Pole tänu väärt!

Ma tavaliselt grammatika teemadel ei kommenteeri, aga täna… Keel on pidevalt arenev nähtus. Võib-olla kunagi “tänud” lisandub ka ametlikult ÕSi. Emotsiooni-märgid pole ka ju eesti kirjakeel, kuidas sa seda julgesid siin ise kasutada ning ei pannud isegi punkti selle lause lõppu? Inimesi päris ühe (kirja)vea pärast hinnata ei saa.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsin ära ja jätan sulle mõned tähelepanekud, mida retsenseerijad kaitsmisel ka kindlasti küsivad:

– “Kui tihti ostate jogurtit” küsimus on väga ebaõnnestunud. Üks vastaja ostab ühe jogurti iga päev, teine ostab seitse jogurtit korra nädalas ja kolmas ostab 14 jogurtit korra kahe nädala jooksul. Neist kõigil on igaks päevaks üks jogurt kapis olemas, mingit vahet ei ole kui tihti nad poes käisid.

– Teine tähelepanek sama küsimuse kohta – vastusevariandid ei ole läbi mõeldud. Kas tegelikult on mingit vahet, kas ostan jogurtit iga päev või ainult kuuel päeval nädalas? Küll aga lähevad need vastused erinevatesse lahtritesse. Ja kui sellel, kas ostan kuuel või seitsmel päeval nädalas on nii suur erinevus, et need erinevate vastuste alla tuli panna, siis variantide viimane ots on “harvem kui kaks korda kuus” ja “pole kunagi jogurtit ostnud”, millel on päris suur vahe.

– “Valin jogurtit kvaliteedi järgi” – see on väga lai mõiste ja esmalt peaksid kindlaks tegema, mida keegi kvaliteedi  all silmas peab, sest üks tarbija peab kvaliteediks ilusat pakendit, teine on koostise nimekirja omale korralikult selgeks teinud. Milline üldse on ebakvaliteetne jogurt? Kui palju meil selliseid müügil on?

– “Valin maitse järgi” – jällegi, kas sa pead silmas, et maitseb kreemiselt või et maitseb magusalt või et maitseb nagu maasikas. Mille maitse järgi? Praegu on kõik ühes pajas.

– “Valin tervislikkuse järgi” – peaks täpsustama, mis teeb jogurti tervislikuks? Kas lühike säilivusaeg ehk naturaalne koostis; vähesem suhkur; vähesem rasvasisaldus; vms

– “Mulle ei meeldi kui teised ütlevad mulle, mis jogurtit valida” – mulle ei ole pika elu jooksul mitte kordagi keegi öelnud, mis jogurtit ma peaksin sööma, ma ei oleks nii kindel, et see üldse nii levinud on, et uurimistöös sellest järeldusi saaks teha.

– “Vajan jogurti ostmiseks väliseid tegureid (reklaam, soovitused)” – selle väite juures tekkis mul juba sportlik huvi, et kui paljud vastajad ütlesid, et on nii saamatud, et nii igapäevast ja odavat asja nagu jogurt ei suuda nad ilma instrueerimiseta välja valida.

– “Kindla jogurti eelistamine väljendab minu isiksust” – ???

– “Kui ostan jogurtit, tunnen, et olen see, kes ma tegelikult olen” – ma tõesti ei taha pahasti öelda, aga mind panevad sellised väited veidi kulmu kergitama…

– “Kindlat jogurtit ostes tean, et sõbrad arvavad ka, et see on hea jogurt/tean, kuidas lähedased reageerivad mu ostule” – ma ei usu, et inimesed on suuremat kursis, mis nende sõprade külmikus leidub (pluss see ju varieerub ka). “Lähedased”? Millised lähedased? Et kui ostan maasikajogurtit, siis tean, et minu teises linnas elav ema, kes on kahtlemata üks lähedastest, reageerib sellele kuidagi? Miks ta peaks? Või pidasid silmas minu leibkonna liikmeid (sest küsimus ei olnud leibkonna kohta ju). Leibkonna osas on samas elementaarne, et ostetakse seda, mis pereliikmetele maitseb, selle kohta pole mõtet eraldi küsida.

 

Ma loodan, et tegemist on pilootküsimustikuga, sest sellisel kujul ei saa siit küll sellist uurimust teha, mis ülikoolitasemeni küündiks. Mida sa siit järeldad? Et inimesed, kes ostavad jogurtit neli korda nädalas, arvavad, et kindel jogurtimark väljendab kõige paremini nende isiksust?

Igasuguse uurimistöö alus on korralik küsimustik. Täpselt nagu maja ei saa kanajalgadele ehitada, ei seisa ka uurimus kehva küsimustiku peal koos. Ma ei kujuta ette, et juhendaja sellise töö kaitsmisele saaks lubada. Magistritöö jaoks ei ole selles kindlasti piisavat sügavust, isegi bakatööks mitte. Uut küsimustikku tehes pea meeles, et iga küsimus peab olema üheselt mõistetav ja sul peab olema mingi tagamõte, kuhu sellega jõuda tahad.

Kui ümber tegemiseks enam aega pole, võta vähemalt see esimene jogurtiostmise küsimus välja, seda ei  kaitse sa mitte  mingi nipiga ära, sest see küsimus on lihtsalt nii kehvasti koostatud.

Aga muidu edu! Tubli, et õpid ja uurimistöö kirjutamine, teiste tööde retsenseerimine ja enda oma kaitsmine on tegelikult väga õpetlik (kuigi jube tüütu, ma tean).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle maitsevad magusad jogurtid. uhkelt puuvilja ja marja tükikesi teeb jogurti üliheaks. jogurt ongi minu jaoks magustoit.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tasuta teated Osale uuringus – tarbija motiivid jogurti ostmisel