Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. osaline tööaeg ja palk

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: osaline tööaeg ja palk

Postitas:

Kui mul on töölepingus kirjas, et mu töötasu arvutatakse tunnipalgana ja töötas osalise koormusega poole kohaga, kas siis tööandja arvestab palka selle poole koha tundide järgi? Mul on 5 euri tunnitasu. Enamasti olen rohkem kui nö poole kohaga tunde teinud. Palgapäeval aga saan rohkem kui ise arvutan. Detsembris olin tööl vist vaevu 60 tundi, aga palka arvutati 80 pealt. Kas tööandja siis maksab üle 0,5 koormuse minevad tunnid ületundidena? Ja kas see 0,5 koormus tuleb nagunii maksta või ei viitsinud ta lihtsalt tunde kokku lüüa ja pani umbes? Ma unustan iga kord küsida, sest kontoris tegelen tööasjade, aga mitte töötasuga. Kui keegi tahab nöökida mu väikest palka, siis mainin, et käin seal pigem hobikorras ja haigekassa pärast. Töö on mõnus ja kinos käimised lähevad ka töötundidena kirja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 22:36; 09.01 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt makstakse ikka reaalselt töötatud tundide eest, mitte mingi teoreetilise numbri järgi. Ning arusaamatu miks sa siin kardad \”väikese palga\” palga pärast nöökimist, miinimumtunnipalk jääb alla 2 euro, nii et ilmselgelt pole su palk kõige väikesem, eriti kui seal (mingil arusaamatul põhjusel) ka mingid kõrvalised tegevused töötundidena kirja lähevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lähevad jah ületundidena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötunde on lubatud arvutada kuni 4-kuuse ajavahemiku jooksul kokku, st mõnel kuul võib esineda üle-, mõnel alatunde. palka peab maksma vähemalt normtundide eest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töölepingus on fikseeritud töökoormus 50% täistööajast, siis on tööandja kohustus tagada sulle tööa töölepingus fikseeritud koormuse ulatuses. Kui tööandja ei suuda sulle reaalset tööd kokkulepitud mahus anda, siis on tal ikkagi kohustus maksta lepingujärgse koormuse osas minimaalselt. Rohkem võib alati maksta, vähem ei või. Kui koormust ei ole kokku lepitud ja arvestus toimub ainult tunnitasu alusel saad sa täpselt niipalju palka, kui palju sa reaalselt tööd tegid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajatele. Sain targemaks. Vähem ei ole kunagi makstud.
Pealik küsis vahepeal, et kas ma täiskohaga ei taha olla. Kuna töökoormus oleks ikka sama, siis arvasin, et pole pointi. Tegin talle siis kasulik tehingu, sest nagu ma aru saan, oleks ta mulle pidanud ka täiskoha tundide eest palka maksma. Töö on selline, et käin kohal nii palju kui vaja. Mõnel nädalal ainult nt kahel päeval mõneks tunniks. Ja sealjuures otsustan ise, millal parasjagu vaja on. Järgmine kord võtan vist pakkumise vastu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 22:36; 09.01 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis töö see selline on? 😛
tahaks ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. osaline tööaeg ja palk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.