Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osaline töövõime ja konfidentsiaalsus

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Osaline töövõime ja konfidentsiaalsus

Postitas:

Kui inimene taotleb osalust töövõimet, ja saab selle, kas see võib kuidagi ta elu ära rikkuda? Kas see töövõimetus on konfidentsiaalne? Kas tulevased tööandjad saavad seda kuskilt näha. Minu teada on konfidentsiaalne. Üks mu tuttav tahtis teha, arst soovitas, tegi juba kõik ära. Aga taotleda ei julge, et äkki kõik saavad teada ja rikub oma elu ära. Ma ei leia ka ühtegi seadust selle kohta, kus oleks mustvalgelt kirjas, et selline info on konfidentsiaalne.

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 16:28; 28.02 19:23; 28.02 19:26; 28.02 19:29; 28.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pigem on vastupidi: osalise töövõimega töötaja palkamine on tööandjale hulga kasulikum, sest tööandja hoiab sellise töötaja pealt ca 150€ kuus sots.maksu kokku. lisaks saab taotleda riigi abi töötaja töökoha parendamiseks ning sots.min kompenseerib osa väljamakstud puhkusetasust.

aga see kõik toimib juhul, kui osalise töövõimega töötaja oma seisundist tööandjat informeerib.
karta ei tasu midagi.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 16:35; 29.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ta ostis omale diagnoosi või kuidas on see seotud elu ära rikkumisega?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on siis nii suur häbiasi, et kohe elu rikutud saab? Haige olemine on häbi?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Skisofreenia?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pigem on vastupidi: osalise töövõimega töötaja palkamine on tööandjale hulga kasulikum, sest tööandja hoiab sellise töötaja pealt ca 150€ kuus sots.maksu kokku. lisaks saab taotleda riigi abi töötaja töökoha parendamiseks ning sots.min kompenseerib osa väljamakstud puhkusetasust.

aga see kõik toimib juhul, kui osalise töövõimega töötaja oma seisundist tööandjat informeerib.

karta ei tasu midagi.

Idee poolest ilus jutt, aga paraku ei võetagi osalise töövõimega inimest töölegi. Tuttava kogemus on selline, et kui tööandja sellest kuuleb on jutt ruttu läbi. Eeldatakse, et ta ei suuda teistega võrdväärne olla ja peab liialt ümberkorraldusi tegema. See 150 eurot ei kompenseeri ebameeldivusi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei räägigi, et mul osaline töövõime on. Just nimelt kägu 17:31 teksti tõttu. Siiski varem olen maininud kahel töövestlusel. Ühes öeldi, et äkki ikka käib töö ülejõu. Teises räägiti ainult kasust firmale, töötaja käigu või ilma palgata seal.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 17:46; 28.02 17:54; 28.02 18:40; 28.02 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osalise töövõimega inimesel on nädalajagu lisapuhkust saada. Mina ei võta sellepärast sellist inimest tööle, sest saab pidevalt puhkusel olla.

+3
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 17:51; 28.02 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mu tuttav tahtis teha, arst soovitas, tegi juba kõik ära. Aga taotleda ei julge, et äkki kõik saavad teada ja rikub oma elu ära. Ma ei leia ka ühtegi seadust selle kohta, kus oleks mustvalgelt kirjas, et selline info on konfidentsiaalne.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osalise töövõimega inimesel on nädalajagu lisapuhkust saada. Mina ei võta sellepärast sellist inimest tööle, sest saab pidevalt puhkusel olla.

Pidevalt? Kas see nädal lisaks kord aastas ei ole? Lastega naisi sa ka ei võta, sest neil on puhkuse 3 lisapäeva seadusega võimalik võtta?

+28
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 17:46; 28.02 17:54; 28.02 18:40; 28.02 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Idee poolest ilus jutt, aga paraku ei võetagi osalise töövõimega inimest töölegi. Tuttava kogemus on selline, et kui tööandja sellest kuuleb on jutt ruttu läbi. Eeldatakse, et ta ei suuda teistega võrdväärne olla ja peab liialt ümberkorraldusi tegema. See 150 eurot ei kompenseeri ebameeldivusi.

No see on tal vist kogemus mingi ühe tööandjaga. Töötan suures firmas ja meil on paaril inimesel silmaga nähtav puue – tööle on nad võetud ja keegi ei vaata halvasti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osalise töövõimega inimesel on nädalajagu lisapuhkust saada. Mina ei võta sellepärast sellist inimest tööle, sest saab pidevalt puhkusel olla.

Pidevalt? Kas see nädal lisaks kord aastas ei ole? Lastega naisi sa ka ei võta, sest neil on puhkuse 3 lisapäeva seadusega võimalik võtta?

3 päeva vrs nädal. Lisaks lõppevad lapsepäevad lapse 14a saades.

0
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 17:51; 28.02 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osalise töövõimega inimesel on nädalajagu lisapuhkust saada. Mina ei võta sellepärast sellist inimest tööle, sest saab pidevalt puhkusel olla.

Pidevalt? Kas see nädal lisaks kord aastas ei ole? Lastega naisi sa ka ei võta, sest neil on puhkuse 3 lisapäeva seadusega võimalik võtta?

3 päeva vrs nädal. Lisaks lõppevad lapsepäevad lapse 14a saades.

Osaline töövõime ei pruugi ka igavene olla.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 17:46; 28.02 17:54; 28.02 18:40; 28.02 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole oma tööandjaid eelnevalt teavitanud oma osalisest töövõimetusest. Kui puhkuserahad kuu sissetuleku lõhki ajasid, siis palusin tõendit, kuid selleks ajaks olin juba üle poole aasta töötanud ning end igati tõestanud. Mingit ebanormaalset käitumist tööandja poolt sellele ei järgnenud.
Ainuke erisus teistega on see, et hoian töökoormuse 0,5 peal, sest ma ei ole suuteline täiskoormusega töötama.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene taotleb osalust töövõimet, ja saab selle, kas see võib kuidagi ta elu ära rikkuda? Kas see töövõimetus on konfidentsiaalne? Kas tulevased tööandjad saavad seda kuskilt näha. Minu teada on konfidentsiaalne. Üks mu tuttav tahtis teha, arst soovitas, tegi juba kõik ära. Aga taotleda ei julge, et äkki kõik saavad teada ja rikub oma elu ära. Ma ei leia ka ühtegi seadust selle kohta, kus oleks mustvalgelt kirjas, et selline info on konfidentsiaalne.

Ei saa kusagilt tööandjad näha seda infot ja ei saa tööandja teada ka, kui inimene ise ei räägi.
Aga sel juhul ei ole inimesel võimalik saada ka näiteks ettenähtud lisapuhkust.
Ma mitte ei saa aru, kuidas sellest teada saamine elu ära rikuks või kuidas see üldse saaks elu ära rikkuda?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on siis nii suur häbiasi, et kohe elu rikutud saab? Haige olemine on häbi?

Teemaalgataja olen: Ma ei tea. Ta on küllaltki noor inimene. Ja kardab oma “tuleviku” ära rikkuda. Muud ma ka aru ei saa praegu. Et märk küljes, et midagi viga. U nagu mõni ei julge psühhiaatri juurde minna äkki rikub elu ära.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 16:28; 28.02 19:23; 28.02 19:26; 28.02 19:29; 28.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, see pole mina. See on hea tuttav, kel aitasin ankeeti täita, sest ta kardab selliseid asju. Mina ei karda. Oleks vaja, siis teeks. Ei hakkaks sulle siin valetama anonüümses foorumis.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 16:28; 28.02 19:23; 28.02 19:26; 28.02 19:29; 28.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene taotleb osalust töövõimet, ja saab selle, kas see võib kuidagi ta elu ära rikkuda? Kas see töövõimetus on konfidentsiaalne? Kas tulevased tööandjad saavad seda kuskilt näha. Minu teada on konfidentsiaalne. Üks mu tuttav tahtis teha, arst soovitas, tegi juba kõik ära. Aga taotleda ei julge, et äkki kõik saavad teada ja rikub oma elu ära. Ma ei leia ka ühtegi seadust selle kohta, kus oleks mustvalgelt kirjas, et selline info on konfidentsiaalne.

Ei saa kusagilt tööandjad näha seda infot ja ei saa tööandja teada ka, kui inimene ise ei räägi.

Aga sel juhul ei ole inimesel võimalik saada ka näiteks ettenähtud lisapuhkust.

Ma mitte ei saa aru, kuidas sellest teada saamine elu ära rikuks või kuidas see üldse saaks elu ära rikkuda?

No siin foorumis on juba üks tööandja, kes “”selliseid” tööle ei võta. Nii saabki ära rikkuda. Ta kardab, et see info jääb kuhugi “alles” ja teda ei võeta tööle tulevikus.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 16:28; 28.02 19:23; 28.02 19:26; 28.02 19:29; 28.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma selle teema tegin selleks, et äkki keegi teab mingit seadust nimetada, kus on kirjas, et sellised andmed on konfidentsiaalsed. Et talle näidata. Selline asi veenaks teda. Aga ma ri suuda leida kuskilt konkreetset seaduse paragrahvi.
Mina ise tean, et tööandja ei saa näha, aga ta ei usu mind. Mingi paanika või midagi noh.
Jah, kui puhkust tahta, siis peab ütlema. Aga see puhkus teda ei huvita. Ta justkui kardab end riigiga siduda, kuhugi oma andmeid saata…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 16:28; 28.02 19:23; 28.02 19:26; 28.02 19:29; 28.02 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pigem on vastupidi: osalise töövõimega töötaja palkamine on tööandjale hulga kasulikum, sest tööandja hoiab sellise töötaja pealt ca 150€ kuus sots.maksu kokku. lisaks saab taotleda riigi abi töötaja töökoha parendamiseks ning sots.min kompenseerib osa väljamakstud puhkusetasust.

aga see kõik toimib juhul, kui osalise töövõimega töötaja oma seisundist tööandjat informeerib.

karta ei tasu midagi.

Kõigepealt uuri järgi, kas asutus, kus töötad, kuulub nende hulka, kes saab sinu pealt sots maksu kokku hoida. Kui sul puhkus on juba 35 kalendripäeva, siis puhkust juurde ei saa. Mis on töökoha parandamiseks vaja? Kaldteed ratastoolile?
Tööandja ei pea midagi teadma, ei tule sulle tööandja poolt mingeid soodustusi.
Minul on puuduv töövõime, tööandja ütles, et tal pole selle teadmisega midagi peale hakata. Minu palk on vastavalt panusele. Kui liiga palju haiguse tõttu puuduma hakkan, siis ilmselt vastavalt kehtivatele seadustele lõpetame töösuhte.
Osalise (puuduva) töövõime saad kaheks aastaks. Ise otsustad, kas taotled edasi või mitte.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 19:52; 28.02 23:04; 01.03 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma selle teema tegin selleks, et äkki keegi teab mingit seadust nimetada, kus on kirjas, et sellised andmed on konfidentsiaalsed. Et talle näidata. Selline asi veenaks teda. Aga ma ri suuda leida kuskilt konkreetset seaduse paragrahvi.

Mina ise tean, et tööandja ei saa näha, aga ta ei usu mind. Mingi paanika või midagi noh.

Jah, kui puhkust tahta, siis peab ütlema. Aga see puhkus teda ei huvita. Ta justkui kardab end riigiga siduda, kuhugi oma andmeid saata…

Selle “seaduse” nimi on Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärus ehk GDPR. Terviseandmed on veel eriti kaitstud (vt artikkel 9).

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töötervishoiuarstil käid, siis temal on selle kohta küsimus. Ma ei tea, mis juhtub, kui varjad oma osalist töövõimet. Igatahes tööandjale sealt küll midagi ei teavitata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 19:52; 28.02 23:04; 01.03 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töötervishoiuarstil käid, siis temal on selle kohta küsimus. Ma ei tea, mis juhtub, kui varjad oma osalist töövõimet. Igatahes tööandjale sealt küll midagi ei teavitata.

Mul on elus päris mitmeid töökohti olnud ja vaid ühes 7 aasta jooksul ühe korra nägin sellist arsti. Ei mäleta, et ta midagi üldse küsinud oleks. Kaebuste kohta vist vaid ja tegi kohustusliku vererõhu mõõtmise ära. Ma ei usu, et on kohustus talle öelda ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 17:46; 28.02 17:54; 28.02 18:40; 28.02 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töötervishoiuarstil käid, siis temal on selle kohta küsimus. Ma ei tea, mis juhtub, kui varjad oma osalist töövõimet. Igatahes tööandjale sealt küll midagi ei teavitata.

Mul on elus päris mitmeid töökohti olnud ja vaid ühes 7 aasta jooksul ühe korra nägin sellist arsti. Ei mäleta, et ta midagi üldse küsinud oleks. Kaebuste kohta vist vaid ja tegi kohustusliku vererõhu mõõtmise ära. Ma ei usu, et on kohustus talle öelda ka.

see sõltub tehtavast tööst, kas tööandja peab töötaja saatma töötervishoiuarsti juurde või mitte. mõnda tööd tehes peab saatma korra aastas, mõne puhul pole üldse vajadust

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene taotleb osalust töövõimet, ja saab selle, kas see võib kuidagi ta elu ära rikkuda? Kas see töövõimetus on konfidentsiaalne? Kas tulevased tööandjad saavad seda kuskilt näha. Minu teada on konfidentsiaalne. Üks mu tuttav tahtis teha, arst soovitas, tegi juba kõik ära. Aga taotleda ei julge, et äkki kõik saavad teada ja rikub oma elu ära. Ma ei leia ka ühtegi seadust selle kohta, kus oleks mustvalgelt kirjas, et selline info on konfidentsiaalne.

Minul on puuduv töövõime ja pole ükski tööandja seda ise teada saanud. Nad ei saagi teada, kui sa ise ei ütle (et saada lisapuhkust või firmale anda maksusoodustusi).

Olen selle puuduva töövõimega saanud kaks uut töökohta ja pole vähimatki muret. Töövestlusel ma seda pole öelnud, kuna konkreetselt nende tööde tegemist see puue niivõrd ei sega, et see kuidagi tööandjale võiks valikul määravaks saada. Küll aga pole ma seda varjanud, ülemusega ka katseajal linnas sõites olen käekotist puudega inimese parkimiskaardi rahumeeli välja tõmmanud, kui vaja. Lisapuhkust ma pole soovinud. Praeguses kohas läksin esimesel töönädalal raamatupidamisse, et kuulge, ma olen puudega isik, ettevõte saaks maksusoodustust. Neid üldse ei huvitanud ja nad ei teadnudki, kuidas seda vormistada. Minu puuduva töövõime peale pole ükski ülemus isegi kulmu kergitanud.

Töötervishoiu arstil olen muidugi korduvalt käinud ja seal on see tõesti jutuks tulnud. Küsisin esimesel korral – nad ei pae seda tööandjale saadetavasse raportisse. Tööandja ei saa ei su mingeid muid andmeid ega midagi. Lihtsat “lubatud edasi töötada” vms väljend.

Ära põe. Mismoodi see saaks elu ära rikkudagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt uuri järgi, kas asutus, kus töötad, kuulub nende hulka, kes saab sinu pealt sots maksu kokku hoida. Kui sul puhkus on juba 35 kalendripäeva, siis puhkust juurde ei saa. Mis on töökoha parandamiseks vaja? Kaldteed ratastoolile?

See ei sõltu mitte sellest, kus töötad, vaid sellest, millise lepinguga töötad: töövõtu ja käsunduslepinguga ei saa sots.maksu soodustust, töölepinguga saab. Isegi FIE, kui ta palkab omale tööle töölepinguga osalise töövõimega töötaja, saab seda soodustust kasutada.
Erandiks on vaid olukord, kui töötajal on kaks töökohta, sel juhul saab selle sots.maksu soodustuse vaid ühes kohas, seal kuhu on antud ka tulumaksuvaba miinimumi arvestamise avaldus.
meil (väike erafirma) töötab üks tudeng ülikooli kõrvalt vaid mõned tunnid nädalas, aga kuna tal on osaline töövõime, siis vormistasime 0,1 koormusega töölepingu, mitte mõne muu, ning see soodustus kehtib.
juhul kui puhkus on niigi 35, 45 või 60 päeva, siis jah, lisapuhkust otsa puudega töötaja sellele ei saa, kuid tööandjale sellegipoolest osa puhkusetasust hüvitatakse.
kui osalise töövõimega töötaja oli enne tööle asumist ametlikult töötukassas arvel, siis on tööandjal võimalik saada ka palgatoetust (see on päris suur), aga seda saab vaid juhul, kui enne töölepingu sõlmimist sõlmib tööandja vastava lepingu töötukassaga, st et juba tööle kandideerimise faasis peaks osalise töövõimega kandidaat informeerima tulevast tööandjat selles, et ta on 1)osalise töövõimega, 2) tõõtukassas arvel, ( 3) kui tööandja pole asjaga kursis, siis ka sellest, kuidas tema tööle võtmine võrreldes tervetega tööandjale kasulikum on).

Töötukassa korraldab tööandjatele iga paari kuu tagant tasuta seminare üle eesti (ca tund kestab), seda teemat lugedes tundub, et lisaks firmajuhtidele, personalijuhtidele ja raamatupidajatele võiksid neilt vähemalt korra elus läbi astuda ka teemaalgatajasugused, saaks kõik seadusenõksud lihtsalt selgeks.

Praeguses kohas läksin esimesel töönädalal raamatupidamisse, et kuulge, ma olen puudega isik, ettevõte saaks maksusoodustust. Neid üldse ei huvitanud ja nad ei teadnudki, kuidas seda vormistada.

Tuttav lugu 🙂 Ma ka hiljuti juhendasin telefoni teel ühe oma tuttava ülemust, et kuhu ta nüüd seal töötukassa lehel linnukese peab tegema ja kuhu mis andmed kirjutama. Tema oli firmajuht olnud juba üle 20a, mina alla aasta (aga mul oli juba 2x kogemus puudega töötajate tööle võtmisel)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 16:35; 29.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei sõltu mitte sellest, kus töötad, vaid sellest, millise lepinguga: töövõtu ja käsunduslepinguga ei saa sots.maksu soodustust, töölepinguga saab.

SMS § 6 lg 1 p 5 kohaselt maksab riik (töötukassa kaudu) sotsiaalmaksu äriühingu, mittetulundusühingu, sihtasutuse või füüsilisest isikust ettevõtja töötaja eest, kes on osalise või puuduva töövõimega isik ning kelle eest sotsiaalmaksu maksmiseks on tööandja esitanud vastava taotluse.

!! Töötaja on isik, kes töötab ülalmainitud tööandja juures töölepingu alusel (töötamise registris peab olema registreeritud õige töötamise liik!). Töövõtu-, käsundus- või muu võlaõigusliku lepingu alusel või juhatuse liikme tasu saava isiku eest riik sotsiaalmaksu ei maksa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 19:52; 28.02 23:04; 01.03 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole oma tööandjaid eelnevalt teavitanud oma osalisest töövõimetusest. Kui puhkuserahad kuu sissetuleku lõhki ajasid, siis palusin tõendit, kuid selleks ajaks olin juba üle poole aasta töötanud ning end igati tõestanud. Mingit ebanormaalset käitumist tööandja poolt sellele ei järgnenud.

Ainuke erisus teistega on see, et hoian töökoormuse 0,5 peal, sest ma ei ole suuteline täiskoormusega töötama.

Palju siis riik toetab sind, et saad 0,5 kohaga hakkama?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll saanud 35+7 päeva puhkust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osaline töövõime ja konfidentsiaalsus