Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osaline töövõime ja lisatöö, kas võib?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Osaline töövõime ja lisatöö, kas võib?

Postitas:
Kägu

Kas tööandja saab osaliselt töövõimetu(puue) töötaja saata lisatööd tegema?
Alla 7 aastase lapse ema ei saa sundida aga kui puue kas siis saab või mitte?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mismoodi saata? Mida selle lisatööle “saatmise” all mõtled?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas tööandja saab osaliselt töövõimetu(puue) töötaja saata lisatööd tegema?

Alla 7 aastase lapse ema ei saa sundida aga kui puue kas siis saab või mitte?

sunnitööle? igasugune lepinguväline töö on ainult poolte kokkuleppel

alla 7aastase lapse vanemal on õigus nõuda põhipuhkust talle sobival ajal

alla 3aastase vanemat ei saa saata töölähetusse
§ 21. Töölähetus
(1) Tööandja võib lähetada töötaja tööülesannete täitmiseks väljapoole töölepinguga ettenähtud töö tegemise kohta.
(2) Töötajat ei või töölähetusse saata kauemaks kui 30 järjestikuseks kalendripäevaks, kui tööandja ja töötaja ei ole kokku leppinud pikemat tähtaega.
(3) Rasedat ja töötajat, kes kasvatab alla kolmeaastast või puudega last, võib töölähetusse saata üksnes tema nõusolekul.
(4) Alaealist töötajat võib töölähetusse saata üksnes alaealise ja tema seadusliku esindaja eelneval nõusolekul.

töötaja puue ei takista lähetusse saatmist

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No näiteks, teen oma töö ära aga teises kohas on tööline puudu ja saadetakse tegema teisse kohta tema tööd.
Töö on füüsiline ehk koristus.
Igal töölisel on oma pind koristuseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Räägid siis ületunnitööst? Alla 7-aastase lapse vanem pole küll erand, alla 3-aastase lapse vanem, rase ja alaealine ei tohi ületunde teha. Osaline töövõime ei ole takistuseks.

§ 44. Ületunnitöö
(1) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja (ületunnitöö). Summeeritud tööaja arvestuse korral on ületunnitöö kokkulepitud tööaega ületav töö arvestusperioodi lõpul.

(2) Ületunnitöö kokkulepe alaealisega on tühine.

(3) Ületunnitöö kokkulepe töötajaga, kes puutub töökeskkonnas kokku ohuteguriga ja kelle tööaega on sellest tulenevalt seaduse alusel lühendatud, on tühine.

(4) Tööandja võib töötajalt vastavalt hea usu põhimõttele nõuda ületunnitöö tegemist tööandja ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks.

(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 sätestatud ületunnitöö tegemist ei saa nõuda alaealiselt, rasedalt ja töötajalt, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele.

(6) Tööandja hüvitab ületunnitöö vaba ajaga ületunnitöö ajaga võrdses ulatuses, kui ei ole kokku lepitud ületunnitöö hüvitamist rahas.

(7) Ületunnitöö hüvitamisel rahas maksab tööandja töötajale 1,5-kordset töötasu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah saad töötada küll aga kui brutopalk ûletab 1240 EUR, siis hakkab töövõime toetus vähenema

Please wait...
Postitas:
Kägu

No näiteks, teen oma töö ära aga teises kohas on tööline puudu ja saadetakse tegema teisse kohta tema tööd.

Töö on füüsiline ehk koristus.

Igal töölisel on oma pind koristuseks.

kõik sõltub sellest, mis on kirjas sinu töölepingus
kui see oma töö + teine objekt jääb sinu lepingujärgse tööaja sisse, siis ikka võib.
kui sul on lepingus kirjas, et tööaeg on nt 2 tundi päevas ja see 2 tundi kulub sul oma objektil ära, siis kuhugi mujale saatmine on ületunnitöö ja ainult poolte kokkuleppel. kui aga on tööaeg nt 10 tundi nädalas, siis võib saata sind 3 korda 2 tunniks sinu objektile ning 4 tunniks muule objektile koristama.
kas sul on üldse tööleping? koristajatega tehakse tihti töövõtulepingud, neil on veel omad reeglid.
tööinspektsiooni juristid vastavad tasuta sellistele küsimustele, kui helistad e-r 9-16.30 numbrile 640 6000

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Muidugi saab, puue või osaline töövõime ei ole takistuseks. Sinusse suhtutakse kui tavalisse töötajasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi saab, puue või osaline töövõime ei ole takistuseks. Sinusse suhtutakse kui tavalisse töötajasse.

Aitäh!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osaline töövõime ja lisatöö, kas võib?