Esileht Tööelu, raha ja seadused. osalise ajaga töö ja uue töö otsimine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: osalise ajaga töö ja uue töö otsimine

Postitas:

Küsimus, mida teeksite teie, kui teil on 0.5 kohaga erialane töö + otsite uut erialast tööd? Kas jätta 0.5 kohta igal juhul alles uue kõrvale (kui uus tööandja muidugi nõus on)?

Ma olen aastaid töötanud ühes kohas 0.5 kohaga, vahepeal oli ka täiskoht, kuid seda vähendati.
Siis otsisingi uue täiskohaga töö, kus lubati ka teises kohas käia (samas oli selge, et neile see eriti ei meeldinud – mitu korda küsiti, et kuidas sa 8+4 tundi päevas töötad).
Nüüd koondati sealt täiskohalt ära ja kui otsin uut tööd, siis mulle tundub töövestlustel, et kui mainin, et ma tahaks seda 0.5 kohta alles jätta (sest ajaliselt iga kuu läheb sinna 10-20 tundi, enamasti, kuigi ametlikult on 0.5 kohta), siis tehakse mõistev nägu, kuid ma ei usu, et sellele eriti hästi vaadatakse.

Mida teeksite? Kas vestlusel ütlete, et jah, loobute ka sellest 0.5 kohast, et uuele 100% pühenduda või otsida vaid 0.5 kohaga tööd (erialast tööd 0.5 kohaga on peaaegu võimatu leida).

Ma juba ise kaalun, et jääbki see 0.5 kohta, puhkan niiöelda, lapsed ka veel koolieelikud, võtaks mingi koristamistöö laupäeviti mõned tunnid ja siis ….. AGA kodulaenu maksmine sellisel juhul on väga piiripealne, sel juhul vireleksime, sõna otses mõttes.

Ja nüüd ma aina mõtlen, et aga no miks ma olen nii kinni selles 0.5 kohas. Miks ma olen nii kohusetundlik, truu ühele tööandjale, kuigi see mulle endale tekitab probleeme/närvikulu. Ma mõistan, et tal ei ole mulle täiskohta pakkuda, samas olen ma siiani olnud kättesaadav kogu aeg (kella 8-17 vahel). Nüüd hakkasingi mõtlema, et kui otsingi uue töö, siis peaks talle võib olla tegema ettepaneku, et ma ei saa enam igal kellaajal tulla – et kui teeks mingi kellaja – 8-12 näiteks?! või?! Samas, ma saan ka temast aru, et talle jälle niisugused kellaajad ei sobi alati.
Lisaks tekitab süümepiinu mulle see, et vahel möödub kuu või paar nii, et ma ei tee tundigi tööd – lihtsalt raha tuleb.
Ja siit tuleb veel üks põhjus, miks ei tahaks nii heast tööst loobuda. Ehk siis ahneks kipun minema.

Aga nüüd tunnen, et mu närvid ei pea sellele enam vastu, sest töö otsimine ei ole juba 2 kuud õnnestunud ja hirm kodust ilma jääda aina kasvab. Lisaks on tõesti aegajalt raske keskenduda 8+4 tundi päevas (või isegi rohkem, kui mõlemas kohas kiired ajad on).
Mida teha?!

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 00:39; 16.11 09:06; 17.11 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et sul on veel töökohti, see pole info, mida kohe töövestlusel esile tõsta. Räägi siiski muudest aspektidest-tööõlesannetest, kodus töötamise võimalikkusest, tööaegadest (n otsid paindlikku tööaega või ütled, et võib olla kord kuus olukordi, kus pead tööaega muutma) jne Kui sa ise oled kindel, et selle 0,5 koha töö teed kõrvalt ja põhitöökohta segamata ära, ei maksa seda kohe algul rõhutada ja tähtsaks teha. Kui see oleks n ö võimalusel kas või nädalavahetuseti, õhtuti vms tehtav koht, jätaks selle üldse mainimata uuele tööandjale st kui saad korraldada nii, et see ei sega 1,0 koormusega kohal töötamist.

Samuti (kui tegelikkused 0,5 kohta ei tähenda 5p nädalas 4t päevas kindlal ajal ja kohas töötamist) ära räägi sellest rangelt kui 0,5 koormusega töökohast vaid maini, et sul on väikese koormusega lisatöö, 10-20 t kuus nagu ju tegelikult ongi.

Inimese töökohtade arv pole piiratud ja see info ei pea olema tööandjal isegi teada, et mujal ka töötad, muidugi tingimusel, et see kummaski kohas ei sega kui ikka mõlemas töökohas on kindel tööl viibimise kellaaeg ja need kattuvad, siis ei saa. Paindliku graafiku korral või osaliselt kodukontoris vms täiesti teostatav.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oota, sul on eelkooliealised lapsed ja sa ei taha teha tööd ühe täiskohaga, vaid su igatsus on teha tööd 1,5 kohaga aga kui sa ei saa olla 1,5 kohaga, siis pigem loobud tervest kohast ja oled poole kohaga tööl?

Sulle endale ei tundu see loogika kipakas? Kui su eesmärk on olla lastega rohkem koos, siis mis ime pärast sa otsid endale 1,5 kohta? Loobu sellest poolest kohast ja tee rahulikult ühe koha tööd.

Lõppude lõpuks aga – kui see töö on sul 20 tundi kuus, siis see ei ole ju pool kohta, vaid pigem 0,2, isegi alla selle. Nii et mis poolest kohast me siin üldse räägime?

Loogiline, et sa pead seda lisatööd sättima nii, et see ei sega su täistöökohta või siis loobud sellest väiksemast tööst.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 10:22; 17.11 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte alati ja igas olukorras, aga teemaalgatuses kirjeldatud juhtumil loomulikult lõpetaks vana 0,5 kohaga töö ära, kui uus koht kindel – ja pühenduks sellele. Ilmselt saab sealgi lisa teenida, kui kohal olla, keskenduda ja panustada, mitte tööl olles mõelda, kuidas teise töö graafikuga klapitada ja lisaks veel lapsi kasvatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 10:37; 19.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega keegi sinu asju ju paremini ei tea kui sina ise, seega nõu anda ei saagi. Minul on olnud lisatöid põhikoha kõrval. Oli ka ükskord 0,5 kohaga töö, mis tähendas samamoodi seda, et üldiselt seal polnud palju tööd tundide mõttes, aga kogu aeg eeldati nagu valvel olemist. Et kui on mingi asi, siis see tuleb kohe ära teha, olgu mul parasjagu laste jõulupidu, puhkus või mida iganes. Samas täiskohaga tööd vahel anti, vahel jälle mitte, täiesti ebakindel värk. Lõpuks ütlesin ausalt, et ma kahjuks ei vea selliselt rahaliselt kuidagi välja ja võtan juurde teise pool kohta mujal. Selle peale kirtsutati nina, millest mina ei teinud välja. Muidugi juhtus, et kahe koha ülesanded olid täpselt samal ajal, aga üldiselt olid asjad tehtud. Nüüd on täistöökohaga töö ja asi lihtsam. Sinu asemel otsiks täiskohaga töö, esialgu üritaks seda poolt kohta ka pidada. Kui läheb raskeks, ütleks selle pool kohta ära, aga esialgu vaataks, kuidas asjad sujuma hakkavad. Võib-olla polegi midagi hullu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 12:13; 19.11 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid! Olen saanud häid mõtteid. Mustvalgel välja kirjutamine ja ka nö pahandada saamine teeb mõtted selgemaks. Aga ootan ikka veel arvamusi.

Aga vastuseks esimesele – 0.5 kohta on ametlikult ja see ju kajastub CV’s, kuidas ma saan siis öelda, et on vähem. Jah, ma saan jutu sees mainida, et tegelikult on viimastel kuudel olnud vähem, aga see ju võib edaspidi teoreetiliselt muutuda, kui tööd juurde tuleb – leping on ju ikkagi 0.5 kohta.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 00:39; 16.11 09:06; 17.11 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid! Olen saanud häid mõtteid. Mustvalgel välja kirjutamine ja ka nö pahandada saamine teeb mõtted selgemaks. Aga ootan ikka veel arvamusi.

Aga vastuseks esimesele – 0.5 kohta on ametlikult ja see ju kajastub CV’s, kuidas ma saan siis öelda, et on vähem. Jah, ma saan jutu sees mainida, et tegelikult on viimastel kuudel olnud vähem, aga see ju võib edaspidi teoreetiliselt muutuda, kui tööd juurde tuleb – leping on ju ikkagi 0.5 kohta.

CV’s on kirjas see, mis sa sinna ise paned. Kui sind on just koondatud teisest kohast, siis on ju väga lihtne. Selle poole kohaga töö võid sisse jätta, aga nii et ei oleks aru saada, et hetkel seal ikka tööl oled.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on nii olnud juba aastakümneid ja ükski tööandja pole sellele vastu seisnud.
enamgi veel, ka neil on kasu sellest, et olen seotud mitme asutusega: nt kui asutus esitab mõne projekti rahataotluse, siis peab sinna alati märkima ka nende töötajate cv, kes seda projekti ellu hakkab viima. mis te arvate, kummal juhul on suurem tõenäosus raha saada, kas siis, kui sellega peaks tegelema hakkama täiskohaga töötav pikaajaline töötaja, kel puudub projektijuhtimiskogemus. või kui seda hakkab tegema osakoormusega töötaja, kes sarnaseid projekte juhtimas juba ka mujal (rigiasutuses, ülikoolis, erafirmas)

mis puutub eespool mainitud rahalist külge, siis minu kogemus, et 0,5+0,5 annab alati suurema sissetuleku kui 1 täiskoht.
lisaks saab neid osakoormusega kohti tihti sättida ka nii, et nt 1 päev nädalas on täitsa vaba (et sel päeval teha siis midagi kolmandat), täiskoha korral sellist võimalust üldjuhul pole.
ja just neist asjadest, mis sel vabal päeval teed, võib erialaselt (ja rahaliselt) hiljem kõige rohkem kasu olla (nt istud kuskil komisjonis või annad eksperthinnanguid vmt)

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vastuseks esimesele – 0.5 kohta on ametlikult ja see ju kajastub CV’s

tead, ma olen käinud Töötukassa koolitusel, kus soovitati julgelt pooled asjad CV-st üldse välja jätta. Et ei ole vaja iga suvist tööampsu sisse panna või isegi kõiki koole ja koolitusi üles loetleda. Näiteks kui keegi kandideerib kassapidajaks, aga tal on kõrgharidus, siis soovitati seda üldse mitte mainida.

Nii et CVs on tõesti vaid see kirjas, mida sa ise sinna paned ja teatud olukordades soovitab isegi Töötukassa ametnik seda, et kõiki asju ära kirja pane.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 10:22; 17.11 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma kirjutan projektitaotlust huviringi jaoks, siis panen ma CVsse kirja kõik oma selle huviga seotud konkurssidel ja žüriides osalemised. Kui ma kirjutan CVd kontoritööle kandideerimiseks, siis panen heal juhul kirja kuskile ühe rea, et aastatel see kuni too muuhulgas huviringi juhendamine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid! Olen saanud häid mõtteid. Mustvalgel välja kirjutamine ja ka nö pahandada saamine teeb mõtted selgemaks. Aga ootan ikka veel arvamusi.

Aga vastuseks esimesele – 0.5 kohta on ametlikult ja see ju kajastub CV’s, kuidas ma saan siis öelda, et on vähem. Jah, ma saan jutu sees mainida, et tegelikult on viimastel kuudel olnud vähem, aga see ju võib edaspidi teoreetiliselt muutuda, kui tööd juurde tuleb – leping on ju ikkagi 0.5 kohta.

CV’s on kirjas see, mis sa sinna ise paned. Kui sind on just koondatud teisest kohast, siis on ju väga lihtne. Selle poole kohaga töö võid sisse jätta, aga nii et ei oleks aru saada, et hetkel seal ikka tööl oled.

Teema algataja.

Kuidas on lihtne jätta sisse koondatud koht, samas ära peita 0.5 koht?! Sel juhul ju peaksin olema töötu/ei tööta olukorras. Kuidas ma siis seletaks uuele tööandjale, millal ma saan alustada või et mul oleks vaja aegajalt päeval teises kohas koosolekutel käia?
Ja teiseks, koondamine, ütleme siiski ausalt, ei ole järgmisele tööandjale just kõige ahvatlevam. Ma olen käinud nüüd 3 töövestlusel ja iga kord küsitakse, miks te eelmisest kohast ära tulite/otsite tööd. Ja kui vastan, et koondati, siis väga rõõmsad näod vastu ei vaata. Keegi muidugi ei põhjenda minu mitte valimist sellega, et ma olen koondatud, kuid küsimusi tekitab neile see kindlasti, kuna mind koondanud tööandjal on praegu 3-4 töökuulutust üleval (nii juba paar kuud) – ja veel TÄPSELT sama ameti nimetusega.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 00:39; 16.11 09:06; 17.11 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tööandjana tahaks seda teada ja kui meil ei ole vaja, et sa istud kellast kellani… mulle sobiks.
aga tulumaksusoodustuse avalduse kui täiskohta pakkuv töökoht, see palun meilt. ongi kõik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis asi on tulumaksusoodustuse avaldus? Kas palgad on on nii väikesed, et töötajal on mingit tulumaksuvaba miinimumi saada iga kuu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algataja.

Kuidas on lihtne jätta sisse koondatud koht, samas ära peita 0.5 koht?! Sel juhul ju peaksin olema töötu/ei tööta olukorras. Kuidas ma siis seletaks uuele tööandjale, millal ma saan alustada või et mul oleks vaja aegajalt päeval teises kohas koosolekutel käia?

Loomulikult saad uue koha siis, kui see vana poolik töölkäimist ei sega. Ei huvita tööandjat sinu pooliku koha koosolekute graafik! Koht võib muidugi olla cv-s, eriti kui kvalifikatsiooni ja aktiivsust näitab. Aga mingit keset päeva mujale koosolekule mineku juttu ei taha tööandja kandidaadilt kuulda.
Ütlema (ja ka ise mõtlema) peaksid, et 0,5 ei hakka segama tööd uuel täistööajaga kohal ja kui hakkab, lõpetad pooliku ära.
Või üldse – kohe kui uue koha leiad, tuledki sealt vanast lõplikult ära.
Ole enda vastu aus, tegelikult otsid isegi selleks motivatsiooni ja küsisid kohe teemaalgatuses iseendalt, miks sa küll hoiad sellest 0,5-st kinni… Ei ole vaja hoida, luba endal edasi liikuda ja areneda.
Kui sa ei võimalda endal piisavalt ühele kohale keskenduda, ei saavutagi sa kunagi sellist tööd, mille sissetulek oleks ka 1.0 koormusega piisav.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 10:37; 19.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis asi on tulumaksusoodustuse avaldus? Kas palgad on on nii väikesed, et töötajal on mingit tulumaksuvaba miinimumi saada iga kuu?

Sulle teadmiseks, et üle 70 protsendi töökohtadest on nii väikese palgaga. Ilmselt ka teemaalgataja oma, ega muidu 1,5 koha pidamist ei kaaluks. Eks ikka sellepärast, et palgad on üldjoontes nii väikesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 12:13; 19.11 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tööandjana tahaks seda teada ja kui meil ei ole vaja, et sa istud kellast kellani… mulle sobiks.

aga tulumaksusoodustuse avalduse kui täiskohta pakkuv töökoht, see palun meilt. ongi kõik!

Miks see oluline sulle on? Mina küsin tulumaksusoodustust ainult ühest kohast ja see ei pea tingimata olema see, kus ma suurema koormusega olen ning raamatupidamislikult – mis vahet seal on?

Teemaalgatajale: tööandjal on vaja teada millal sa olemas oled. Aga oma töövälisel ajal võib inimene teha mida iganes (mis seadustega on kooskõlas ega kahjusta tööandja mainet). Mina oma “põhikohas” ei öelnudki, et ma võtsin teise töö ka veel juurde ja peaaegu 2 aastat sain nii olla, kuniks “põhikohast” koondati. Allesjäänud töökohast läksin varsti LHP-le ja selle ajal olen kolmandas kohas töötanud, ilma, et teise kohta teada oleksin andnud ja samuti ei teadnud kolmas koht teises kohas töölepingu olemasolust. Kandideerides ja töö korralduses kokku leppides olen öelnud millal mina “saadaval” olen ja neil aegadel olengi selle töökoha jaoks tööl.
CV-sse pole ma isegi kõike oma haridust alati kirja pannud, rääkimata mõningatest töökohtadest. Minu jaoks on kõik ausad tööd põhimõtteliselt tehtavad, aga näiteks poemüüja kogemus on pigem negatiivne ülikooli tööle kandideerides, samuti vastupidi. Eriti eriala vahetades tekib olukord, kus ei maksa igat töökogemust kirja panna. Paarikuuline auk CVs pole ka midagi eriskummalist, see võib olla kasvõi aeg iseendale. Paariaastast auku võiks millegagi täita. Kui lapsed on, siis nende eest hoolitsemine sobib alati, või õppimine, kui seda on tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. osalise ajaga töö ja uue töö otsimine