Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osaliselt makstud elatis

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Osaliselt makstud elatis

Postitas:

Kui lapse isa on viimase aasta jooksul maksnud lapsele poole vähem elatist ja maksmata summa  on kokku juba ligi 2000 eurot, siis kas mul on õigus (elatis määratud kohtu kaudu) tagant järele see summa sisse nõuda?

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sul on selleks õigus.

Tead sa ka põhjust, miks ta on vähem maksnud? On ta jäänud töötuks või on ta pere suurenenud? On koroona tõttu tööaega ja töötasu kärbitud?

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 10:33; 15.01 19:26; 17.01 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+6
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 11:19; 15.01 19:29;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kuigi sa pole teemaalgataja ja omaarust oled humoorikas, on su vastus kui keskmise emme suust tulnud. Olgu või surnud, aga raha olgu olla.

Nii armas.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 10:33; 15.01 19:26; 17.01 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kuigi sa pole teemaalgataja ja omaarust oled humoorikas, on su vastus kui keskmise emme suust tulnud. Olgu või surnud, aga raha olgu olla.

Nii armas.

Aga äkki ma pole tibuemme? Vaid hoopiski paha paha tibuissi, kes on koomas? Tõesti raske aru saada mõnitavat alatooni?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 11:19; 15.01 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sul on selleks õigus.

Tead sa ka põhjust, miks ta on vähem maksnud? On ta jäänud töötuks või on ta pere suurenenud? On koroona tõttu tööaega ja töötasu kärbitud?

Vaata isegi kui see nii on, siis normaalne inimene annab teada, et selline ja selline lugu, et nüüd ei saa maksta nii palju, sest juhtus …  Kui oleks  arvestatav ja pikemaajaline põhjus, siis  antakse avaldus elatissumma vähendamiseks kohtule. Paraku on piisavalt neid kes leiavad, et ei peaks üldse midagi maksma, sest ex on igavene mõrd, ei lase rahulikult juua ja tahab et tööl käiks.   Või siis ei taha maksta, sest endalgi vähe ja oskab isegi ärakulutada. Meie laste isa kuulutas juba kohtus, et nagunii  mitte midagi ei anna, sest temale on ikka hirmsasti liiga tehtud ja tema mõnus elu ärarikutud.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest ex on igavene mõrd, ei lase rahulikult juua ja tahab et tööl käiks.   Või siis ei taha maksta, sest endalgi vähe

Ohh, mis sa õelutsed. Ise ei pea pennigi tõestama, ainult karjuks. Praegu on enamus kohti suletud. Ideaalne aeg ja võimalus ise oma lapsi kasvatada.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:41; 17.01 06:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas elatis on kohtus välja mõistetud? Ma kujutan ette, et kui ei ole, siis võib raskusi tekitada – vabatahtlikult maksmiseks võib ju mida iganes omavahel kokku leppida.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Huvitav isad langevad koomasse, jäävad töötuks, saavad perelisa peab last üksi kasvatav vanem mõistma? A kui minuga sama juhtub, siis võlun lapsele toidu lauale??? Siis karjub perekool, et otsi lisatöò aga papa puhul on arusaadav.</p>
Mina olen see vastik vanem, kes pöòrdus täituri poole. Riik maksab 100 aga muu tiksub võlsks edasi. Tema ei saa, tenal pole tööd. Mingu otsigu aga talle ei sobi muu töò, kui vaid see mille kaotas. Tal on uued lapsed. Mis see minu asi on, ega varasemad seetõttu ei kao. Sigid kui ei suuda kasvatada. Tal on alati põhjus mitte maksta. Kuid Tallinna südalinnas ûûrikorterit pidada ta suudab, kusjuures elukiht on tal mujal ja mitte ûûrikorter, st tal pole selleks üûrikaks mingit vajadust.

+7
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Huvitav isad langevad koomasse, jäävad töötuks, saavad perelisa peab last üksi kasvatav vanem mõistma? A kui minuga sama juhtub, siis võlun lapsele toidu lauale??? Siis karjub perekool, et otsi lisatöò aga papa puhul on arusaadav. 

Kas 600 eur ei pane inimene siis midagi kõrvale? Laste igapäevavajadused pidid üldiselt 200-300 eur kanti jääma. Sotsiaalosakonnas on toimetulekupiiriks 150-180 eur.  Riik maksab 100 eur+ lapsetoetus 60 eur ja sa ei saa lapsele nüüd toitu lauale? Inimesed jäävad ikka haigeks, töötuks jne. Selle peale tuleb mõelda ka maksimum elatist saades.

Teised lapsed peaksid sind väga huvitama. Me räägime ikkagi ju alaealistest lastest ja sina oled ju ikkagi täiskasvanud inimene. Kui sa töötuks jääd või muidu oma rasket elu halad, sa ju ka ei taha, et sulle öeldakse, mis sa sigisid üldse.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:41; 17.01 06:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata isegi kui see nii on, siis normaalne inimene annab teada, et selline ja selline lugu, et nüüd ei saa maksta nii palju, sest juhtus …

Teemaalgatuses pole sõnagi sellest, nagu poleks teada mitte antud.

Paraku on piisavalt neid kes leiavad, et ei peaks üldse midagi maksma, sest ex on igavene mõrd, ei lase rahulikult juua ja tahab et tööl käiks.

Teemaalgatuse kohaselt ju eksmees on maksnud, aga osaliselt. Ka joomisest ega tööl mittekäimisest pole sõnagi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Huvitav isad langevad koomasse, jäävad töötuks, saavad perelisa peab last üksi kasvatav vanem mõistma? A kui minuga sama juhtub, siis võlun lapsele toidu lauale??? Siis karjub perekool, et otsi lisatöò aga papa puhul on arusaadav.</p>

Mina olen see vastik vanem, kes pöòrdus täituri poole. Riik maksab 100 aga muu tiksub võlsks edasi. Tema ei saa, tenal pole tööd. Mingu otsigu aga talle ei sobi muu töò, kui vaid see mille kaotas. Tal on uued lapsed. Mis see minu asi on, ega varasemad seetõttu ei kao. Sigid kui ei suuda kasvatada. Tal on alati põhjus mitte maksta. Kuid Tallinna südalinnas ûûrikorterit pidada ta suudab, kusjuures elukiht on tal mujal ja mitte ûûrikorter, st tal pole selleks üûrikaks mingit vajadust.

Ei imesta, et sellise suhtumisega üksikemaks jäid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Huvitav isad langevad koomasse, jäävad töötuks, saavad perelisa peab last üksi kasvatav vanem mõistma? A kui minuga sama juhtub, siis võlun lapsele toidu lauale??? Siis karjub perekool, et otsi lisatöò aga papa puhul on arusaadav.</p>

Mina olen see vastik vanem, kes pöòrdus täituri poole. Riik maksab 100 aga muu tiksub võlsks edasi. Tema ei saa, tenal pole tööd. Mingu otsigu aga talle ei sobi muu töò, kui vaid see mille kaotas. Tal on uued lapsed. Mis see minu asi on, ega varasemad seetõttu ei kao. Sigid kui ei suuda kasvatada. Tal on alati põhjus mitte maksta. Kuid Tallinna südalinnas ûûrikorterit pidada ta suudab, kusjuures elukiht on tal mujal ja mitte ûûrikorter, st tal pole selleks üûrikaks mingit vajadust.

Sama võiks sinu kohta öelda, miks sa siis sigid kui ei suuda nüüd üksi neid kasvatada. Ema peaks ju lapsed ometi täiesti teadlikult saama? Kaks last peaks üks tavaline eesti naine ju suutma üles kasvatada? Või on neid seitse?

Tal on uued lapsed. Mis see sinu asi on? Ega sinu omad paremad ei ole kui need, mis uue naisega. On lapsi juures, jagatagu raha proportsionaalselt nende vahel. Sinu suhtumise järgi on need sinu omad kõige tähtsamad. Ei, ma kindlasti ei poolda sarisigimist ei meeste ega naiste puhul, aga su suhtumisest tuleb välja, et mees peale lahkuminekut ei tohi oma eluga kindlasti edasi minna. Mine ka, siis sa ehk ei ole enam nii kibestunud?

LISAKS. Riik maksab sulle lapse kohta 100 eurot kuus. Palju sul lapsi ongi, kaks? Siis saad ju veel 2*60 eurot lastetoetust. Eeldatakse, et mõlemad vanemad panustavad lastesse võrdselt. Sina eeldad, et su laste isa kannaks sulle igas kuus miinimumelatisemäära järgi ehk siis 2*292 eurot. Hetkel ta seda ei tee, aga sa vähemalt eeldad, et ta peaks seda tegema. Seega ka sinu igakuine rahaline kohustus peaks olema 2*292 eurot.

2*100+2*60+2*292, kokku siis 904 eurot kahele lapsele igakuiselt, hetkel. Kui isa maksaks nii, nagu peaks, siis 2*60+2*292+2*292, kokku 1288 eurot kuus kahele lapsele kulutamiseks. Just nimelt kulutamiseks, mitte kuludeks. Kulud ei ole iial nii suured. On ju ebanormaalselt suur summa?

Sa võid muidugi kiunatada, et sul ei ole võimalik nii suurt summat igakuiselt panustada. Aga isal peab olema?

Õpi teistega ka arvestama ja ära pressi oma laste abil raha välja. Teame kõik, et hetkel kehtiv riiklik elatisnorm on ebamõistlikult suur ja teada on ka see, et see seadus läheb muutmisele.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 10:33; 15.01 19:26; 17.01 15:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osaliselt makstud elatis