Esileht Lapse ootamine Oscar test

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Oscar test

Postitas:

Küsimus siis Oscar testi kohta. Käisin eile Oscaril, nädalaid pidi olema 12+0. Kui kohale jõudsin siis arst vaatas vere analüüsi tulemusi ja küsis, et olen ma ikka päris kindel, et ma rase olen, et verepilt küll eriti raseda oma pole. PAPP-A 0 ja Fb-hCG 32. Tegi siis ikkagi UH ära, aga loode vastas ainult 10+6 vanusele, niiet erilisi andmeid ei saanud. Süda õnneks lõi. Arst ütles ainult, et talle veri ega UH ei meeldi ja järgmine nädal uuesti. Vere pidin juba eile uuesti andma. Täna olid vereanalüüsi tulemused üleval: PAPP-A 0,2 ja fb-hCG 21,2. Kas need tulemused natuke madalad pole ? Kuna arstini on päris palju aega siis kirjutan siia, lootuses, et ehk kellegil on kogemusi ?
NB: ma ei ootagi siit professionaalset arvamust, vaid pigem kogemuste jagamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.05 10:04; 14.05 12:39; 14.05 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean et ütlen suhteliselt kasutuna tunduva nõuande – eks aeg annab arutust. Aga kahjuks nii on. Näidud tunduvad madalapoolsed, aga täpsed referentsväärtused on olemas vaid selle riskikalulaatori väljatöötanud firmal. Üldiselt UH-s loetakse normiks kui sellises rasedusesuuruses loote suurus +/- 1 nädal vahemikku mahub, mis siin enam-vähem on. Ehk siis lihtsalt tuleb oodata ja parimat loota ning samas enda jaoks rahulikult läbi mõelda ka halvem stsenaarium.
Jõudu ja jaksu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu näidud olid sellised PAPP-A on 0.405 ja fb-hCG on 21.35 ning kv 0,2. Kõik korras riskid madalad.
Näitude suurus sõltub ka sellest mitmendal nädalal proovid antud. Kui lugeda inglisekeelset kirjandust, siis PAPP-A võib 0 olla ka ülekaalulistel naistel.
Eks igasugused võimalused on ja praegu tuleb oodata. Kas arst seda UH-d kuidagi kommenteeris ka, et miks ei meeldi? Mõõtis kv või veel midagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need verenäitajad on tugevalt seotud jah täpse rasedusega ja mõjutatud raseda vanusest, kaalust, suitsetamisest.
kas muidu UH tundus kõik korras lapsel, peale selle, et arengust nädal väiksem.
millal arsti aeg siis on, kummaline, et venitavad ja samas ei ütle, miks venitavad.
ma oleks sama päev Soisi kabinetti helistanud. ta võtab selliseid erandkorralisi juhtumeid vahele, õhtuti lisaks jne.

mul näiteks juhtus see, et tegin omaalgatuslikult juurde tasulise panorama testi. kaks korda käisin verd andmas ja mõlemal korral oli tulemus see, et veeniverest piisavalt materjali ei saadud, et riske hinnata. seda seostatakse, et lapsel võib olla taandareng, edwardsi sündroom. oscariga oli kõik väga korras, aga tegime panorama pärast koorionibiopsia. kõik oli väga hästi lapsel. öeldigi, et ei tea, kust sellised anomaaliad tekivad. minu eripära tõenäoliselt. tol hetkel kahetsesin, et selle panorama üldse tegin. sain 500 euri eest lihtsalt närve endal süüa, aga no nüüd süda rahul, et kromosoomid üle loetud, anomaaliad välistatud.

hetkel kõik võimalik, papp-a tundub madal, aga kannatlikku meelt ja loodetavasti lähiajal saad vastused!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 12:10; 14.05 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. UH viivitus selleks, et laps kasvada saaks. Aga kas see, et see fb-hCG langeb on ok ?

Kahjuks pole Tallinnas, niiet tasulised uurinud ei ole võimalus 🙁

Ise olen muidu alles 23, ei suitseta ega midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.05 10:04; 14.05 12:39; 14.05 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see fb-hCG langebki raseduse jooksul. kui kiiresti ta seda tegema peaks, ma ei tea.

mul oli see näit oscari ajal 18, aga kõik oli korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 12:10; 14.05 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. UH viivitus selleks, et laps kasvada saaks. Aga kas see, et see fb-hCG langeb on ok ?

Kahjuks pole Tallinnas, niiet tasulised uurinud ei ole võimalus ????

Ise olen muidu alles 23, ei suitseta ega midagi.

Ega jah, Tallinna ei sõida ühtki ühistransporti, ega autot ega midagi ????‍♀️
Ilmselgelt siit ju head tulemust ei tule, aga no kui ei viitsi lausa eraldi kontrolligi minna ju siis pole nii suure tähendusega see rasedus ????

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiski ootaks kohaliku arsti arvamuse ära ja alles siis võtaks vajadusel ette 800km reisi, mis eeldaks töölt vabaks võtmist, lapsele hoidja ledimist jms. Muidugi olen ma nõus vajadusel ükskõik kuhu sõitma, aga seda alles siis, kui selleks otsene vajadus tekib.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.05 10:04; 14.05 12:39; 14.05 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. UH viivitus selleks, et laps kasvada saaks. Aga kas see, et see fb-hCG langeb on ok ?

Kahjuks pole Tallinnas, niiet tasulised uurinud ei ole võimalus ????

Ise olen muidu alles 23, ei suitseta ega midagi.

Ega jah, Tallinna ei sõida ühtki ühistransporti, ega autot ega midagi ????‍♀️

Ilmselgelt siit ju head tulemust ei tule, aga no kui ei viitsi lausa eraldi kontrolligi minna ju siis pole nii suure tähendusega see rasedus ????

Appi.. Sa oled vist küll kõige rumalam inimene maailmas.. Ära sina küll lapsi tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Oscar test

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.