Esileht Lapse ootamine Oscar-teste ei tehta eriolukorra ajal. Mis teete?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Oscar-teste ei tehta eriolukorra ajal. Mis teete?

Postitas:

Mulle öeldi täna samuti, et Oscareid ei tehta paraku. Ega kedagi ilmselt pärast ei huvita, kui väärarenguga loode kõhus kasvamas ja suur rasedus tuleb katkestada. Mulle tundub küll, et naised jäetakse üksi selle murega.
Soovitati Niptify või Panorama, valisin viimase kasuks, neid praegu veel tehakse, aga olukord võivat iga hetkega muuta. Mida ise teete? Ma saan aru, et Panorama peaks ka olema päris hea väärarengu tuvastamiseks, kuigi siin UH-d ei tehta, Oscaris kombineeritakse UH verega. Või on keegi uurinud Oscari võimalust erakliinikus? Ise maksan Panorama eest 400, esialgu rohkem raha ei jätku.
Olen vanuse tõttu ka riskigrupis, seega ei julge jätta küll täitsa tegemata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.03 11:47; 19.03 12:40; 19.03 15:26; 20.03 11:15; 20.03 11:25; 27.03 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loote Ultrahelikeskus vähemalt kodulehe andmetel veel töötab. Äkki saab seal ära teha.

Mul endal varased skriiningud juba tehtud, aga ausalt öeldes ma olen täiesti vapustatud, et nii olulised uuringud ära jäetakse. Lõpuks on meil lisaks koroonaviirusse hüpoteetiliselt surnutele veel raskete puuetega laste sündimise laine. Mul on seda väga raske mõista, kas tõesti pole siis kaitsevahendeid, et nii arst kui patsient paneks maski ette ja teeks selle uuringu ära. Minu meelest see teema vajaks laiemat kajastust ja arutelu.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka õnneks OSCAR juba jaanuaris tehtud, kuid sellises olukorras pöörduksin Shoisi poole või kui seal on nii pikad järjekorrad, et ma enam ajaaknasse (kuni 13+6) ei mahuks, teeksin Niptify+ lihtsalt tasulise UH kuskil erakas (Fert, Elite?). Kui küsimus ei ole just nälga/võlgu/paljaks jäämises, kraabiksin selle raha kokku kuidagi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 12:22; 19.03 12:46; 21.03 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka õnneks OSCAR juba jaanuaris tehtud, kuid sellises olukorras pöörduksin Shoisi poole või kui seal on nii pikad järjekorrad, et ma enam ajaaknasse (kuni 13+6) ei mahuks, teeksin Niptify+ lihtsalt tasulise UH kuskil erakas (Fert, Elite?). Kui küsimus ei ole just nälga/võlgu/paljaks jäämises, kraabiksin selle raha kokku kuidagi.

Ma sain aru, et Panorama on parem kui Niptify? Viimane küll poole odavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.03 11:47; 19.03 12:40; 19.03 15:26; 20.03 11:15; 20.03 11:25; 27.03 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin just täna itk-s tegemas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka õnneks OSCAR juba jaanuaris tehtud, kuid sellises olukorras pöörduksin Shoisi poole või kui seal on nii pikad järjekorrad, et ma enam ajaaknasse (kuni 13+6) ei mahuks, teeksin Niptify+ lihtsalt tasulise UH kuskil erakas (Fert, Elite?). Kui küsimus ei ole just nälga/võlgu/paljaks jäämises, kraabiksin selle raha kokku kuidagi.

Ma sain aru, et Panorama on parem kui Niptify? Viimane küll poole odavam.

Kui võtta nn tavaline Panorama pakett, siis ei ole ta kuidagi laiem/parem. St see esimene siit tabelist vaatab täpselt samu asju, kui Niptify. https://www.sunnitusmaja.ee/panorama-test-nuud-odavam/

Teised on tõesti laiemad, aga ka minu jaoks nii kallid, et siis mul enam võimalik ilmselt UH võtta poleks, samas UH on ka asendamatu, kuna seal näeb väärarenguid (mida ju verest ei näe).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 12:22; 19.03 12:46; 21.03 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks on meil lisaks koroonaviirusse hüpoteetiliselt surnutele veel raskete puuetega laste sündimise laine.

Nii hull see asi ka pole – test ei tee last terveks ning mittetestimine ei tekita talle puuet. Enamus lapsi on ikka terved.

+4
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.03 13:56; 19.03 16:22; 20.03 09:40; 22.03 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks on meil lisaks koroonaviirusse hüpoteetiliselt surnutele veel raskete puuetega laste sündimise laine.

Nii hull see asi ka pole – test ei tee last terveks ning mittetestimine ei tekita talle puuet. Enamus lapsi on ikka terved.

Aga haige laps jääb tuvastamata! Seega pole võimalik emal rasedust varakult katkestada ja kes teab kas ajaliselt peale looteanatoomiat enam jõuab katkestada

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.03 15:01; 19.03 17:02; 19.03 19:52; 20.03 10:47; 20.03 12:28; 21.03 11:16; 21.03 13:06; 22.03 00:49; 24.03 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks on meil lisaks koroonaviirusse hüpoteetiliselt surnutele veel raskete puuetega laste sündimise laine.

Nii hull see asi ka pole – test ei tee last terveks ning mittetestimine ei tekita talle puuet. Enamus lapsi on ikka terved.

No rasedused ju katkestatakse lähtuvalt sellest testist, aga katkestada saab teatud nädalateni.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.03 11:47; 19.03 12:40; 19.03 15:26; 20.03 11:15; 20.03 11:25; 27.03 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks on meil lisaks koroonaviirusse hüpoteetiliselt surnutele veel raskete puuetega laste sündimise laine.

Nii hull see asi ka pole – test ei tee last terveks ning mittetestimine ei tekita talle puuet. Enamus lapsi on ikka terved.

No rasedused ju katkestatakse lähtuvalt sellest testist, aga katkestada saab teatud nädalateni.

Ma vastasin väitele, et nüüd tekib Eestis raskete puuetega laste sündimise laine. See on liialdus – mittetestimine ei tee lapsi haigeks. Mingit lainet riigis sellest küll ei teki. Tõsi, konkreetse naise ja pere seisukohalt on see loomulikult hull.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.03 13:56; 19.03 16:22; 20.03 09:40; 22.03 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks on meil lisaks koroonaviirusse hüpoteetiliselt surnutele veel raskete puuetega laste sündimise laine.

Nii hull see asi ka pole – test ei tee last terveks ning mittetestimine ei tekita talle puuet. Enamus lapsi on ikka terved.

No rasedused ju katkestatakse lähtuvalt sellest testist, aga katkestada saab teatud nädalateni.

Ma vastasin väitele, et nüüd tekib Eestis raskete puuetega laste sündimise laine. See on liialdus – mittetestimine ei tee lapsi haigeks. Mingit lainet riigis sellest küll ei teki. Tõsi, konkreetse naise ja pere seisukohalt on see loomulikult hull.

Ja miks peaks naine ja tema pere kannatama selle tõttu, et riik otsustas nii tähtsa uh uuringu ära jätta? See ei ole okei. See rikub terve pere elu ära kui perre sünnib sündroomiga laps. Kus see riik siis on kui on abi vaja? Vaevalt nad oma tegude järgselt selle eest vastutama hakkavad!

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.03 15:01; 19.03 17:02; 19.03 19:52; 20.03 10:47; 20.03 12:28; 21.03 11:16; 21.03 13:06; 22.03 00:49; 24.03 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et Pealtnägija otsis naisi, kes oleks nõus rääkima, et neid ei lasta Oscarit tegema. Kui teie hulgas on julgeid, siis kirjutage Pealtnägijale, et olete nõus kajastama. Seal saab ju ka nägu ja häält moonutada, kui vaja. Pealtnägija võib aidata, sest meediasurve on haiglatele päris tugev argument.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakliinikutes saab teha! UH maksab ca 70-100 eurot sõltuvalt kliinikust ja mingi summa vast vereanalüüsile ka, endal õnneks vereanalüüs antud, nüüd lähen UH-d siis tasulisse tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 19:28; 20.03 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakliinikutes saab teha! UH maksab ca 70-100 eurot sõltuvalt kliinikust ja mingi summa vast vereanalüüsile ka, endal õnneks vereanalüüs antud, nüüd lähen UH-d siis tasulisse tegema.

Paljudel on see probleem, et UH on pandud 13+6 või nii, ja siis Pelgu eelmine päev tühistab aja ja ei pruugigi enam erakasse löögile saada…
Ise muidu läheks ka võimalusel erakasse, paningi omale LA sinna, Oscar õnneks oli juba eelmisel kuul.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 19:30; 19.03 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen ka erakasse, sest riikliku peale lootma ei jää aga siin on ikkagi asi põhimõttes. Kõigil ei ole sellist vaba raha, et minna ja teha erakas Oscar. Ma ei tea kus saab 70-100€ eest seda teha, sest mul läheb küll ühes Tallinna kliinikus 185€

Kui sulle öeldakse veel viimasel hetkel, et sorry, meie seda uuringut ei teosta, siis on ikka väga raske endale kuhugi aeg saada, sest naised kes sellest juba teadlikud on, broneerivad aegu ja need lähevad nagu soojad saiad.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.03 15:01; 19.03 17:02; 19.03 19:52; 20.03 10:47; 20.03 12:28; 21.03 11:16; 21.03 13:06; 22.03 00:49; 24.03 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on kuulujutt vōi kellelegi PÄRISELT öeldi, et sorry, teie Oscari uuring riiklikus haiglas on tühistatud? Kui uuringut siiski nõudsite, mis siis öeldi?

Küsin, sest mulle tundub see lihtsalt uskumatu, et nii oluline uuring ära jäetaks. Mitte, et 12ndl katkestamine kerge oleks, aga 20ndl ilmselt enamus naisi enam ei suudaks seda teha!!!

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 22:54; 19.03 23:55; 20.03 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peaks oscar ultraheli olema järgmisel nädalal ja Pelgust öeldi, et eriolukorra tõttu ultraheli ei toimu. Varem öeldi mulle lisaks, et jääb ära ka ämmaemanda visiit, et rasedusega arvele võtta. Seega võtsin ühendust ITK-ga ja sain aja rasedusega arvele võtmiseks (ITK visiidil ämmakas ütles, et I trimestri oscar uuringud väidetavalt igalpool tühistatakse, aga loote anatoomia 20.nädalal vast jääb paika). Nii, et ongi hetkel reaalselt selline olukord, kus rasedatele ülitähtis skriining (vähemalt teatud haiglates) tegemata jäetakse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 23:32; 20.03 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on kuulujutt vōi kellelegi PÄRISELT öeldi, et sorry, teie Oscari uuring riiklikus haiglas on tühistatud? Kui uuringut siiski nõudsite, mis siis öeldi?

Küsin, sest mulle tundub see lihtsalt uskumatu, et nii oluline uuring ära jäetaks. Mitte, et 12ndl katkestamine kerge oleks, aga 20ndl ilmselt enamus naisi enam ei suudaks seda teha!!!

Jah, tean 2 inimest vähemalt 🙁

Ka selles naistearstide seltsi juhendis on see kirjas, samuti GTT ärajätmine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 19:30; 19.03 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole sõnu isegi sellise jaburuse jaoks :/ Endal oli just sellel nädalal ITK-s kontroll ja ämmakas ütles, et see oleks mõeldamatu, kui oscarid või looteanatoomiad ära jääks. Vaatas mind natuke isegi nagu tobukest, et sellist asja küsisin. Ja nüüd siis juba selline muudatus? Ma saan aru kui ämmaka visiidid ära jäävad, aga kōige olulisem UH raseduse ajal???

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 22:54; 19.03 23:55; 20.03 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on meeles, et kui mina viimati rase olin (2012 aastal), siis Oscar oli minu mäletamise järgi vaid tasuline uuring. Tavakontroll riiklikus haiglas oli kuklavolt ja kogu lugu.
Ma mäletan väga hästi, kuidas paljud rääkisid Oscarist, Shoist jne – kui kuklavolt on kahlane, siis saadeti Oscarisse – minu teada oli see tol ajal nii.
MIKS nüüd te KÕIK Oscarit nõuate – kas nüüd see nö tavauuring?!

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, Oscar on tavauuring ja see tehakse kõikidele rasedatele tasuta. Jaburus, et see ära jäetakse.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõsi jah: https://tervise.geenius.ee/rubriik/uudis/eriolukorra-tottu-ei-tehta-rasedatele-i-trimestri-skriiningut/ .
Mõistus ei võta, kuidas nii saab!

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 07:08; 20.03 07:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on meeles, et kui mina viimati rase olin (2012 aastal), siis Oscar oli minu mäletamise järgi vaid tasuline uuring. Tavakontroll riiklikus haiglas oli kuklavolt ja kogu lugu.

Ma mäletan väga hästi, kuidas paljud rääkisid Oscarist, Shoist jne – kui kuklavolt on kahlane, siis saadeti Oscarisse – minu teada oli see tol ajal nii.

MIKS nüüd te KÕIK Oscarit nõuate – kas nüüd see nö tavauuring?!

Mina olin ka rase aastal 2012 ja I trimestri skriining oli siis kõigi rasedate jälgimise kavas sees. Praeguse plaani järgi ei tehta mitte midagi, mõistad. Ka mitte seda “lihtsalt kuklavolti”.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 07:08; 20.03 07:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jap, öeldi, et 80 euri – vereanalüüsid sai enne tehtud ja hind on vaid UH hind. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 19:28; 20.03 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pidi ka olema eile ITK-s. Helistasid mõned tunnid ette, nagu täiesti viimasel hetkel. Ma elan väiksemas linnas ja helistasin oma ämmaemandate. Saan kohalikus haiglas ultraheli, kus saavad vähemalt kuklavoltigi mõõta. Mõne nädala pärast tehakse veel mingi vereproov. See pole nüüd küll Oscar ega Triple vist ka mitte, aga midagi nad seal vähemalt välistavad ja täiesti ilma ei jää. Tallinna inimesena oleks seis küll nutune.
ITK-sse pakkusid mulle kohe vähemalt Loote anatoomia aega ja ütlesid, et see ei jää ära mitte mingil juhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 08:03; 08.04 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pidi ka olema eile ITK-s. Helistasid mõned tunnid ette, nagu täiesti viimasel hetkel. Ma elan väiksemas linnas ja helistasin oma ämmaemandate. Saan kohalikus haiglas ultraheli, kus saavad vähemalt kuklavoltigi mõõta. Mõne nädala pärast tehakse veel mingi vereproov. See pole nüüd küll Oscar ega Triple vist ka mitte, aga midagi nad seal vähemalt välistavad ja täiesti ilma ei jää. Tallinna inimesena oleks seis küll nutune.

ITK-sse pakkusid mulle kohe vähemalt Loote anatoomia aega ja ütlesid, et see ei jää ära mitte mingil juhul.

Mis ajaks sulle ITK-sse looteanatoomia uuringu aega pakuti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 23:32; 20.03 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai keskele pandi aeg. Siis ongi mul 20+, nii et täpselt õigele ajale pakuti. Arst ütles juba telefonis, et maksab kohe aeg kinni panna, sest nüüd hakkavad need kiirelt minema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks on meil lisaks koroonaviirusse hüpoteetiliselt surnutele veel raskete puuetega laste sündimise laine.

Nii hull see asi ka pole – test ei tee last terveks ning mittetestimine ei tekita talle puuet. Enamus lapsi on ikka terved.

No rasedused ju katkestatakse lähtuvalt sellest testist, aga katkestada saab teatud nädalateni.

Ma vastasin väitele, et nüüd tekib Eestis raskete puuetega laste sündimise laine. See on liialdus – mittetestimine ei tee lapsi haigeks. Mingit lainet riigis sellest küll ei teki. Tõsi, konkreetse naise ja pere seisukohalt on see loomulikult hull.

Ja miks peaks naine ja tema pere kannatama selle tõttu, et riik otsustas nii tähtsa uh uuringu ära jätta? See ei ole okei. See rikub terve pere elu ära kui perre sünnib sündroomiga laps. Kus see riik siis on kui on abi vaja? Vaevalt nad oma tegude järgselt selle eest vastutama hakkavad!

Ei peakski. Ma ei õigusta seda otsust ja arvan, et selle vastu tuleks võidelda. Kasvõi nõuda siis Niptify vms testi tasumist vms. Korrigeerisin vaid paanikat külvavat arvamust, mis ei vasta tõele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.03 13:56; 19.03 16:22; 20.03 09:40; 22.03 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna TÜKs küll I trimestri ultraheli toimus. Lisaks pandi aeg looteanatoomiale. Saab ka teha Niptify’d, Panoramat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 10:29; 20.03 11:23; 23.03 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna TÜKs küll I trimestri ultraheli toimus. Lisaks pandi aeg looteanatoomiale. Saab ka teha Niptify’d, Panoramat.

Praegu veel saab jah aga need naised kes peaks novembris sünnitama, jäävad ilma

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.03 15:01; 19.03 17:02; 19.03 19:52; 20.03 10:47; 20.03 12:28; 21.03 11:16; 21.03 13:06; 22.03 00:49; 24.03 13:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )


Esileht Lapse ootamine Oscar-teste ei tehta eriolukorra ajal. Mis teete?