Esileht Lapse ootamine OSCAR testi vereproovi ei saa teha

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: OSCAR testi vereproovi ei saa teha

Postitas:

Mure selline – Oli kaks embrüot/loodet, üks rasedus katkes. Sellest tulenevalt ei saa teha ei OSCAR testi vereproovi ega ka Panorama testi, kuna ei saa usaldusväärset tulemust.

Kas keegi oskab öelda, millised variandid sellel puhul töötaksid? MaterniT21? Niptify? Verify? Või aitavad ainult invasiivsed protseduurid? Siiamaani pole ükski arst osanud vastata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 10:37; 22.04 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mure selline – Oli kaks embrüot/loodet, üks rasedus katkes. Sellest tulenevalt ei saa teha ei OSCAR testi vereproovi ega ka Panorama testi, kuna ei saa usaldusväärset tulemust.

Kas keegi oskab öelda, millised variandid sellel puhul töötaksid? MaterniT21? Niptify? Verify? Või aitavad ainult invasiivsed protseduurid? Siiamaani pole ükski arst osanud vastata…

Ema vereproovi põhised ilmselt ei sobi ükski. Ainus asi, mida saab teha mitteinvasiivselt on UH skriining (KV, aju ja südame UH markerid, ninaluu). Kui need on korras, siis ilmselt invasiivset ei määrata.

Invasiivset protseduuri siiski igaks juhuks ei tehta, paljudes väiksemates haiglates siiamaani ei tehta isegi Oskar uuringut (peab olema väga kaasaegne tehnika ja Oskar uurinrgule välja õpetatud UH arst). Kui saad mõnes suuremas haiglas korraliku UH skriiningu, on juba täitsa ok!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 11:51; 05.04 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist sellises olukorras kaupleks ikka LVU välja. Ma ei suudaks puhtalt UH põhjal uskuda, et kõik hästi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsin, et miks ei saa sellisel juhul oscarit teha?
Minul oli kaks lootemuna 5nädalal, 8.nädalal olid mõlemad kasvanud, ühel oli südametegevus ja teisel ei olnud ja oli poole väiksem. Arst ütles, et suure tõenäosusega teisest asja ei saa, aga 12.nädalal selgub tõde. OSCAR testi aga mõõras mulle küll. 9.nädalal vereproov ja 12.nädalal siis UH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsin, et miks ei saa sellisel juhul oscarit teha?

Minul oli kaks lootemuna 5nädalal, 8.nädalal olid mõlemad kasvanud, ühel oli südametegevus ja teisel ei olnud ja oli poole väiksem. Arst ütles, et suure tõenäosusega teisest asja ei saa, aga 12.nädalal selgub tõde. OSCAR testi aga mõõras mulle küll. 9.nädalal vereproov ja 12.nädalal siis UH.

Mul oleks sama küsimus, kuna esimesega oli ka nii, et 8nädalal tuvastati,et 2, aga kuna ühel süda ei löönud ja oli väiksem, siis võeti, kui heidet ja KV tehti ikka nagu tavaline (vereproov+uh). Riskid olid minimaalsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just imestssin ka, et miks teha ei saa. Ma praegu 21.nädalat rase. Oli samuti alguses 2 loodet. 8.nädalaks oli üks oluliselt väiksem ja arvati asja ei saa. Ei saanudki. Oscaris oli väiksem loode kadunud ja teisega kõik okei. Riskid väga madalad. Tegin igaks juhuks riiklikule ka Shoisi. Nüüd käisin LA ka shoisi juures, kõik okei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleme nii, et tegelikult saaks teha küll. Oskari markerid on aga sellised et nad ei pruugi õige vastust anda. Aga samas, kui Oskari järgi kõik kõik korras, siis ilmselt ongi kõik korras. Ja kui Oskar näitab kõrget riski, siis seda veel uskuda ei tasu, siis tulekski invasiivne teha (sest kõrge risk tõenäoliselt on seotud just peetunud lootega). Tasub ikka arsti käest üle küsida, miks ta üldse ei soovitanud Oskarit teha. Aga Panorama ja Niptify infos ongi kirjads, et kaksikute puhul ei tööta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 11:51; 05.04 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šois ütles, et vereproovi ei saa teha kuna peetunud loote dna võib tulemust mõjutada. Tehti ainult UH. Risk 1:13000. Pelgus tehti koos vereprooviga – risk 1:2000.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 10:37; 22.04 21:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine OSCAR testi vereproovi ei saa teha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.