Esileht Lapse ootamine Oscar testis veres kõrge risk ja Nipitfy testi tulemused

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Oscar testis veres kõrge risk ja Nipitfy testi tulemused

Postitas:

Sain üleeile Oscar testil kõrge riski downi sündroomile ehk siis 1:45.Kuklavolt oli 1,6 ja ninaluu olemas.Riski andis siis ilmselt vereproov ja vanus 36.Sain aja koorionibiopsiale 30 detsember ja siis veel 2 nädalat ootamist ehk siis kuu aega muret ja ootamist.Otsustasin täna teha Nipitfy testi,mille vastuse peaks siis saama aasta lõpuks.Kas kellelgi olnud nii ,et Oscar testis kõrge risk ,aga Nipitfy korras? Kas kui Nipitfy korras teeksite ikka igaksjuhuks koorionibiopsia või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 19:59; 17.12 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuest aastast saab muidu Nipitfy teste haigekassa toetusega teha, kui riskid kõrged. Mulle öeldi, et kui Nipitfy korras, siis koorionibiopsiat või siis LVU´d teha ei ole vaja. Need siis vajadusel, kui Nipitfy´ga leitakse midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 20:59; 18.12 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuest aastast saab muidu Nipitfy teste haigekassa toetusega teha, kui riskid kõrged. Mulle öeldi, et kui Nipitfy korras, siis koorionibiopsiat või siis LVU´d teha ei ole vaja. Need siis vajadusel, kui Nipitfy´ga leitakse midagi.

Kust see info, et HK uuest aastast kompenseerib?

Aga vastuseks- mul tuli 1:52, koorionibiopsiat ei soovinud (risk suurem, kui lvu-l).Otsustasin teha lvu ja selleks, et ootamine (4 nädalat protseduurini ja 2 näd vastusteni) kergem oleks, tegin Niptify ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 22:35; 18.12 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuest aastast saab muidu Nipitfy teste haigekassa toetusega teha, kui riskid kõrged. Mulle öeldi, et kui Nipitfy korras, siis koorionibiopsiat või siis LVU´d teha ei ole vaja. Need siis vajadusel, kui Nipitfy´ga leitakse midagi.

Kust see info, et HK uuest aastast kompenseerib?

Aga vastuseks- mul tuli 1:52, koorionibiopsiat ei soovinud (risk suurem, kui lvu-l).Otsustasin teha lvu ja selleks, et ootamine (4 nädalat protseduurini ja 2 näd vastusteni) kergem oleks, tegin Niptify ka.

Kas Nipitfy vastust veel pole sul? Anna teada kui vastuse saad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 19:59; 17.12 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui risk tuli, ei tähenda see kohe diagnoosi, aga teeksin riski testide asemel pigem ikka koorioni või lvu. Seda enam kui Oscariga tuli ikka mingi risk.
Ise lasin teha koorioni, oli risk downile 1:96 ja oli korras. Sest kui sa Nipty teed ja seal ka risk tuleb, siis on jälle ootamist lvu või koorioni vastustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin mõned päevad tagasi lvu’d tegemas. Arst pakkus variandi, et mu riskide puhul saaks uuest aastast hk toel teha. Otsustasin siiski LVU kasuks, tänaseks kiirvastus käes. Põhjalikum vastus tuleb vast aasta alguseks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 20:59; 18.12 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hinnati Oscar testil algul downi sündroomile 1:21 ja arst arvas et Niptifyd pole üldse mõtet teha nii kõrge riskiga, tahtis saata otse LVUd tegema, sest koorioni ei olevat mulle võimalik teha. Sellisel juhul oleksin pidanud poolteist kuud närveerima ja tulemusi ootama. Tahtsin ikkagi saada mingitki lisainfot vahepealsel ajal ja läksin järgmine päev Niptify testi tegema. Ülekaalu tõttu läks esimene katsetus aia taha, pidin nädal aega hiljem uuesti verd andma. Läksin ka igaks juhuks erakliinikusse uuesti Oscar testile, et äkki mõõdeti rasvapolstri vahelt midagi valesti eelmises ultrahelis, sest nad pusisid mul seal kõhu peal ikka tükk aega ja virisesid nähtavuse üle. Erakas vaadati kohe, et kõhu pealt on raske ja tegid kohe teist kaudu ilma mingite muude probleemideta, ei häirinud asend ega miski. Uue tulemusena aga sain veel hullema riski 1:6, sest ninaluud ei olnud näha, südamelöökide sagedus oli kõrge, kuklavolt oli ka pigem paksemavõitu ja veel mingid muud näitajad mängisid rolli.

Niptify vastused sain 10 päeva hiljem – riskid madalad. Nüüd siis mõtlengi, et kas peaks seda LVUd minema tegema või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niptify vastused sain 10 päeva hiljem – riskid madalad. Nüüd siis mõtlengi, et kas peaks seda LVUd minema tegema või mitte.

Kindlasti teeksin südamerahuks LVU, kui võimalus on, sest Niptify ja muud NIPT-testid ei ole ju diagnostilised, vaid nad arvutavad tõenäosust. Siiski, ilmselt võid rahulikult hingata, sest valenegatiivsed vastused on NIPTide puhul väga harvad (kui üldse). Pigem annavad nad valepositiivseid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hinnati Oscar testil algul downi sündroomile 1:21 ja arst arvas et Niptifyd pole üldse mõtet teha nii kõrge riskiga, tahtis saata otse LVUd tegema, sest koorioni ei olevat mulle võimalik teha. Sellisel juhul oleksin pidanud poolteist kuud närveerima ja tulemusi ootama. Tahtsin ikkagi saada mingitki lisainfot vahepealsel ajal ja läksin järgmine päev Niptify testi tegema. Ülekaalu tõttu läks esimene katsetus aia taha, pidin nädal aega hiljem uuesti verd andma. Läksin ka igaks juhuks erakliinikusse uuesti Oscar testile, et äkki mõõdeti rasvapolstri vahelt midagi valesti eelmises ultrahelis, sest nad pusisid mul seal kõhu peal ikka tükk aega ja virisesid nähtavuse üle. Erakas vaadati kohe, et kõhu pealt on raske ja tegid kohe teist kaudu ilma mingite muude probleemideta, ei häirinud asend ega miski. Uue tulemusena aga sain veel hullema riski 1:6, sest ninaluud ei olnud näha, südamelöökide sagedus oli kõrge, kuklavolt oli ka pigem paksemavõitu ja veel mingid muud näitajad mängisid rolli.

Niptify vastused sain 10 päeva hiljem – riskid madalad. Nüüd siis mõtlengi, et kas peaks seda LVUd minema tegema või mitte.

Mina teeksin LVU kindlasti. Olen kunagi teinud ja see ei ole hullu midagi, lisaks saad kindla vastuse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuest aastast saab muidu Nipitfy teste haigekassa toetusega teha, kui riskid kõrged. Mulle öeldi, et kui Nipitfy korras, siis koorionibiopsiat või siis LVU´d teha ei ole vaja. Need siis vajadusel, kui Nipitfy´ga leitakse midagi.

Kust see info, et HK uuest aastast kompenseerib?

Aga vastuseks- mul tuli 1:52, koorionibiopsiat ei soovinud (risk suurem, kui lvu-l).Otsustasin teha lvu ja selleks, et ootamine (4 nädalat protseduurini ja 2 näd vastusteni) kergem oleks, tegin Niptify ka.

Kas Nipitfy vastust veel pole sul? Anna teada kui vastuse saad?

Nii Niptify kui LVU olid korras, lapski juba sündinud, täitsa terve 🙂 Niptify vastus tuli nädal enne LVUd, aga kuna soovisin 100% kindlust, tegin lvu ka ikkagi, lihtsalt muretum oli oodata vastust. Tegin juba puhtalt sellepärast lvu ka, et lvus võib välja tulla ka mõni muu kromosoomiviga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 22:35; 18.12 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma viimast poega 2017a oodates oli samuti uh-s kõik korras,ninaluu olemas,kv 1,84mm,aga Oscar testil arvutis vereproovidega vōrreldes sain algul riskiks 1:145 downi sündroomile.
Läksin järgmine päev uuele uh-le jälle kõik korras,aga vereproovidega võrreldes sain riskiks juba 1:85-le.
Seega vähem kui 24 h muutusid need numbrid selliseks.
Kui küsisin kuidas see võimalik,siis öeldi,aga rasedus ju kasvab.
Sain samuti aja looteveeuuringule.
Läksin kohale Itk tuntud arsti juurde.
Sisetunne ütles,et mu lapsega kõik korras,ma ei peaks seda tegema ja oma last ohtu panema.
Öelgu,mis tahes,aga perekoolistki leidsin neid näiteid kellel täiesti terve rasedus peale lvu katkenud,seega minimaalne risk alati olemas.
Arutasin arstiga ja kuna muud näidud korras,uh oli korras,arvas,et võin küll pigem selle veretesti teha,et need väga täpsed ja kui midagi seal paigast ära,siis koorionbiopsiale.
Testiks oli siis Panorama,peaks sama olema mis nüüd Niptify test.
10 päeva pärast sain tulemused,mis olid igati korras,kõik riskid madalad ja sain boonusena teada soo .
Raseduse lõpupoole sain rasedusdiabeedi,võimalik,et seegi midagi enne mõjutas.
Igaljuhul laps sündis igati tervena ja praegu juba 1,5 a tragi kutt.
Seega mina soovitan küll neid teste,On usaldusväärsed.
Arst ütles ka,et kui see test korras,siis võib usaldada ja koorionbiopsiaks vajadust pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma viimast poega 2017a oodates oli samuti uh-s kõik korras,ninaluu olemas,kv 1,84mm,aga Oscar testil arvutis vereproovidega vōrreldes sain algul riskiks 1:145 downi sündroomile.

Läksin järgmine päev uuele uh-le jälle kõik korras,aga vereproovidega võrreldes sain riskiks juba 1:85-le.

Seega vähem kui 24 h muutusid need numbrid selliseks.

Kui küsisin kuidas see võimalik,siis öeldi,aga rasedus ju kasvab.

Sain samuti aja looteveeuuringule.

Läksin kohale Itk tuntud arsti juurde.

Sisetunne ütles,et mu lapsega kõik korras,ma ei peaks seda tegema ja oma last ohtu panema.

Öelgu,mis tahes,aga perekoolistki leidsin neid näiteid kellel täiesti terve rasedus peale lvu katkenud,seega minimaalne risk alati olemas.

Arutasin arstiga ja kuna muud näidud korras,uh oli korras,arvas,et võin küll pigem selle veretesti teha,et need väga täpsed ja kui midagi seal paigast ära,siis koorionbiopsiale.

Testiks oli siis Panorama,peaks sama olema mis nüüd Niptify test.

10 päeva pärast sain tulemused,mis olid igati korras,kõik riskid madalad ja sain boonusena teada soo .

Raseduse lõpupoole sain rasedusdiabeedi,võimalik,et seegi midagi enne mõjutas.

Igaljuhul laps sündis igati tervena ja praegu juba 1,5 a tragi kutt.

Seega mina soovitan küll neid teste,On usaldusväärsed.

Arst ütles ka,et kui see test korras,siis võib usaldada ja koorionbiopsiaks vajadust pole.

Panorama ja niptify on erinevad testid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Lapse ootamine Oscar testis veres kõrge risk ja Nipitfy testi tulemused