Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osta kodu praegu või oodata?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Osta kodu praegu või oodata?

Postitas:
Kägu

Kuidas sa said selle maja?

Mis mõttes?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa said selle maja?

Mis mõttes?

Kas ostsid valalise noore neiuna ja oledki eluaeg seal üksinda elanud rõõmsana või siiski lõite kodu koos mehega, kasvatasite seal lapsed jne Vahe sees ju, suur vahe.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on kyll selge, et hinnad enam ei kuku. Mingi hetk tuleb ehk stabiliseerumine.

https://www.kv.ee/kortermuua-3toaline-renoveerimist-vajav-korter-kor-3424080.html?fbclid=IwAR1Vb-kS945dmamzUfsCnolT__JtBPLCbv30900l73M8sHw-pMyZtus5aSY

https://www.kv.ee/muua-avar-ja-valguskullane-3toaline-korter-mustama-3408803.html?fbclid=IwAR11oZbksUclY2lSiazk9Tvy5–Da_R5j-9hacnDAb0Y7BsX4LBeYG0VjhM

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan üksi 4-toalises 300-ruuduses majas ning on väga okei.

Kuidas sa said selle maja?

Ma küsiks hoopis, millega sa kütad seda 300 ruutmeetrit ?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsiks hoopis, millega sa kütad seda 300 ruutmeetrit ?

Gaasiga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ostsid valalise noore neiuna ja oledki eluaeg seal üksinda elanud rõõmsana või siiski lõite kodu koos mehega, kasvatasite seal lapsed jne Vahe sees ju, suur vahe.

Ei, 18-aastasena oli mul 1-toaline, 22-aastasena 2-toaline, 24-sena 3-toaline ning 35-sena maja. Ei ole kunagi soovinud kellegagi kahasse kinnisvara osta, ikka enda oma.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

18-aastasena oli mul 1-toaline, 22-aastasena 2-toaline, 24-sena 3-toaline ning 35-sena maja. Ei ole kunagi soovinud kellegagi kahasse kinnisvara osta, ikka enda oma.

Miks sa koguaeg suuremale pinnale oled kolinud?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa koguaeg suuremale pinnale oled kolinud?

Sest lapse sünniks on vajalik vähemalt kahene ning kui laps paariaastane, peab tal oma tuba olema. Maja on nagunii mõnusam kui korter. Sealt edasi ei taha minna, piisab vast surmani.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis praegu viga hinda tõsta, kui iga päev avaldatakse artikleid teemal, kuidas korterid on kohe otsa saamas ja kuidas hinnad muudkui tõusevad. Suurest hirmust krabatakse kõike ja iga hinnaga (nõudlus ju nii suur), aga eks igal asjal on oma aeg. Mina ei karda ja paanikaga kaasa ei lähe.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostaks ära, aga üksikuna küll mitte nii suurt, eriti väiksemas linnas.

Ostaks 2-toalise.

Teemaalgataja ei öelnud, et on üksik, vaid et ostab selle üksi – võib-olla on seitsme lapse üksikema, võib-olla ei taha elukaaslasega ühist kinnisvara, misiganes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostaks ära, aga üksikuna küll mitte nii suurt, eriti väiksemas linnas.

Ostaks 2-toalise.

Ma ka üksikuna ostaks väiksema pinna, aga mul on ka lapsed, kes vajavad ruumi. Seetõttu otsin vähemalt kolmetoalist, ideaalis, kui hea pakkumine peaks tulema, neljatoalist korterit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OK minu viga see üksi elamise oletus.
Aga milleks see “Elamispinna ostaksin üksi” üldse vajalik siis mainida oli?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OK minu viga see üksi elamise oletus. Aga milleks see “Elamispinna ostaksin üksi” üldse vajalik siis mainida oli?

Ehh, tavaline ükseelamisasi on alla 20 m2 ja 100 000.-

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on kyll selge, et hinnad enam ei kuku. Mingi hetk tuleb ehk stabiliseerumine.

https://www.kv.ee/kortermuua-3toaline-renoveerimist-vajav-korter-kor-3424080.html?fbclid=IwAR1Vb-kS945dmamzUfsCnolT__JtBPLCbv30900l73M8sHw-pMyZtus5aSY

https://www.kv.ee/muua-avar-ja-valguskullane-3toaline-korter-mustama-3408803.html?fbclid=IwAR11oZbksUclY2lSiazk9Tvy5–Da_R5j-9hacnDAb0Y7BsX4LBeYG0VjhM

Vaatasin neid kuulutusi ja ei jõua ära imestada, kui palju hinnad on tõusnud. Me ostsime samas seisus ja suuruses korteri 2014. aastal 60000.- eest. Nüüd on hinnad topelt ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin neid kuulutusi ja ei jõua ära imestada, kui palju hinnad on tõusnud. Me ostsime samas seisus ja suuruses korteri 2014. aastal 60000.- eest. Nüüd on hinnad topelt ????

Ma kinkisin heas korras  samas piirkonnas samaväärse korteri oma lapsele-150 K perelt liita 240K lastelt-saab enam-vähem 2-3toalise 390K-ga.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

150 K perelt liita 240K lastelt-saab enam-vähem 2-3toalise 390K-ga.

Misasja?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja?

Millest sa aru ei saanud? Kui vanemad toetavad last 150 000, siis nende osalusega 240 000 saab juba normaalse korteri alla 400 000 eest.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa aru ei saanud? Kui vanemad toetavad last 150 000, siis nende osalusega 240 000 saab juba normaalse korteri alla 400 000 eest.

Eelmise aasta lõpus sai normaalse 3-toalise 300 tuhande eest, nüüd on tõesti juba hinnad 370-400 000 sama korteri eest. Masendav.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. kui ma oleks üksi elav pensionär siis selles töötoas ma saaks kasvõi näiteks kangasteljed püsti ajada. No või teha õmblustoaks, paneks õmblusmasina sinna ja ei peaks iga päev seda kuskile kappi ära kraamima. Teeks lapitekke…

See on ainult näide, ei tasu sõnasõnalt kinni jääda. Pensionäridel on paljugi selliseid hobisid, mille jaoks eraldi tegelemistuba ära kuluks.

Eks palju asju võib olla, aga raha paneb lõpuks su unelmad ja reaalsuse paika. Üksik pensionär võib elada muide ka oma majas Vahemeremaades heas kliimas, kus tal on lausa 3 vaba tegelustuba. Aga mis on sellest praalimisest kasu siinses teemas, kui suure elukalliduse tõusu taustal tuleb valida elukoht, mida ülal pidada jaksatakse? TA ei tundu miljonär olema, kui seni üürikas elab ja euro haaval kogub, kusjuures summad vaid 100,000.- juures. Sellisel juhul votaks mina kindlasti optimaalse ehk 2-toalise, kommunaalid mõistlikumad, jaksan pidada. Iga ruutmeetrit tuleb ju kütta.

Tulevikus saab alati myya ja kolmese vastu vahetada.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. kui ma oleks üksi elav pensionär siis selles töötoas ma saaks kasvõi näiteks kangasteljed püsti ajada. No või teha õmblustoaks, paneks õmblusmasina sinna ja ei peaks iga päev seda kuskile kappi ära kraamima. Teeks lapitekke…

See on ainult näide, ei tasu sõnasõnalt kinni jääda. Pensionäridel on paljugi selliseid hobisid, mille jaoks eraldi tegelemistuba ära kuluks.

Tuletan meelde, et korteris peab selle “tegelemistoa” eest ka kommunaale maksma. Kui jutt käib keskmisest pensionärist, siis nende pension küll “tegelemistuba” ülal pidada ei võimalda. Imelik, et te seda ei tea.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuletan meelde, et korteris peab selle “tegelemistoa” eest ka kommunaale maksma. Kui jutt käib keskmisest pensionärist, siis nende pension küll “tegelemistuba” ülal pidada ei võimalda. Imelik, et te seda ei tea.

Jutt oli ju sellest, et kes saavad endale lubada, siis milline elupind ei oleks sugugi suur, vaid kuluks marjaks ära. Kes ei ole võimeline endale seda lubama, see loomulikult ei kaalugi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine räägib töötoast, mitte tegelustoast. Ehk siis pensionär, kes teeb mingit tööd ja saab selle eest ka sissetulekut, jaksab ilmselt selle toa kommunaale ka maksta. Aga mitte see polnud teemaks, kinnisvara ostetakse ikka vastavalt oma võimalustele, mitte sellele, mida mingi kägu arvab või eelistab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kinnisvara ostetakse ikka vastavalt oma võimalustele

Ehk ikka ka vastavalt vajadusele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk ikka ka vastavalt vajadusele.

No mul oleks näiteks vajadus selle järele, et mul oleks neli tuba, aga näe, ei ole võimalik nii suurt korterit osta ja elan kahetoalises. Väga ei meeldi, aga mis parata, hea et üldse oma pind on.

Ideaalses maailmas tõesti mõtled, missugust sa soovid ja vaja oleks, aga reaalselt ei ole kõigil võimalused sellised, et perfektselt vajadustele vastaval pinnal elada, ikka mingi kompromiss kuskilt tuleb leida.

Ma saaks endale neljatoalise osta maarajoonidesse, kui praeguse korteri maha müüks. Aga maal elades ma ei tahaks elada korteris, siis võiks ikka juba maja olla. Pluss see, et maakohtades on muud teemad lisaks – kas on töökohta, kas kool on mõistlikus kauguses jne. Logistikaprobleemid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus näitab, et kinnisvara hind ei lange vaid kogu aeg tõuseb. Kui sobiv kodu on leitud, siis tasub osta.

2011. a ostsin 2-toalise, kahe aasta pärast müüsin väikese kasumiga, 2013. a ostsin 3-toalise uusarenduses, 2017. a müüsin suure kasumiga. 2017. a ostsin ridaelamu, 2021. müüsin suure kasumiga,  2021 suvel broneerisinn 5 toalise maja garaažiga, ootasin pool aastat üürikas kui saab valmis, kolisin. Nüüd maja hind on 100 tuh tõusnud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus näitab, et kinnisvara hind ei lange vaid kogu aeg tõuseb. Kui sobiv kodu on leitud, siis tasub osta.

Loomulikult.

Ostad näiteks 150 tuhandega korteri, saad selle eest 10 aastat hiljem oma makstud raha+kasumi.

Üürid sama korterit 10 aastat (10*12*700), oled 84 000 võrra vaesem ning kodu ikka pole.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib ju langeda ka mingiks ajaks, aga siis võivad pangad väga ihnsaks muutuda ja kas sul siis enam töökohtagi on kui see hädajutt täituma peaks

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120004101/euroopa-tippjuhid-paanikas-suur-krahh-voib-alles-ees-olla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostaks ära, aga üksikuna küll mitte nii suurt, eriti väiksemas linnas. Ostaks 2-toalise.

Kui ta on noor ja plaanib tulevikus pere luua, siis on mõistlik kohe suurem osta. Mina ostsin 2-toalise korteri kesklinna, praegu mõtlen, et oleks võinud selle raha eest hoopis linnalähedale maja osta. ???? Pensionipõlves võibolla küll rõõmustan jälle selle üle, et on korter Tallinna kesklinnas ja mitte maja kuskil Paldiskis.

Mina vaatan alati haletsusega neid kesklinnas elavad pensionäre. Süüa ostavad Kaubamajast, kus linna kõige kõrgemad hinnad. Ka muu kraami ostmiseks tuleb ju teekond äärelinna ette võtta, sest kaubanduskeskused ju ei ole linna keskel. Kogu aeg müra-kära sees ja jäävad kiirustavatele kesklinna massidele oma keppide-karkudega jalgu. Kesklinna majades elab palju parema sissetulekuga inimesi, kes tahaks maja uhkemakss renoveerida, vuntsida, aga sente lugev pensionär neile pinnuks silmas.

Äärelinnas või väikelinnas on palju inimsõbralikum keskkond vanurile.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib ju langeda ka mingiks ajaks, aga siis võivad pangad väga ihnsaks muutuda ja kas sul siis enam töökohtagi on kui see hädajutt täituma peaks

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120004101/euroopa-tippjuhid-paanikas-suur-krahh-voib-alles-ees-olla

Delfile meeldib hüsteerilisi peakirju panna, kuidas maailm hakkab kohe kokku kukkuma – kõik on aina hüsteerias, paanikas, šokis jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk ikka ka vastavalt vajadusele.

No mul oleks näiteks vajadus selle järele, et mul oleks neli tuba, aga näe, ei ole võimalik nii suurt korterit osta ja elan kahetoalises. Väga ei meeldi, aga mis parata, hea et üldse oma pind on.

Ideaalses maailmas tõesti mõtled, missugust sa soovid ja vaja oleks, aga reaalselt ei ole kõigil võimalused sellised, et perfektselt vajadustele vastaval pinnal elada, ikka mingi kompromiss kuskilt tuleb leida.

Ma saaks endale neljatoalise osta maarajoonidesse, kui praeguse korteri maha müüks. Aga maal elades ma ei tahaks elada korteris, siis võiks ikka juba maja olla. Pluss see, et maakohtades on muud teemad lisaks – kas on töökohta, kas kool on mõistlikus kauguses jne. Logistikaprobleemid.

Paljuks seal maapiirkondades üldse kortermaju? Endistes kolhoosikeskustes kahekorruselised, mis enamasti näevad väga räämas välja ja pooled korterid tühjad. Väikelinnasid ma aga maapiirkonnaks ei nimetaks ja seal on koolid ja üldsegi kõik vägagi käe-jala juures. Pluss alati on lasteaias ja koolis kohti, ei mingit järjekorras ootamist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osta kodu praegu või oodata?