Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osta kodu praegu või oodata?

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Osta kodu praegu või oodata?

Postitas:
Kägu

Loomulikult. Ostad näiteks 150 tuhandega korteri, saad selle eest 10 aastat hiljem oma makstud raha+kasumi. Üürid sama korterit 10 aastat (10*12*700), oled 84 000 võrra vaesem ning kodu ikka pole.

150 000 saab praegu vast 2-toalise, mille üür kindlasti 700 ei ole. Korterite hinnad on meeletult tõusnud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

150 000 saab praegu vast 2-toalise, mille üür kindlasti 700 ei ole. Korterite hinnad on meeletult tõusnud.

150 000 saab Mustaka renoveeritud 3-toalise vanemas paneelikas, mille üür 650-700.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

150 000 saab Mustaka renoveeritud 3-toalise vanemas paneelikas, mille üür 650-700.

https://www.kv.ee/uurile-anda-varskelt-pohjaliku-kapitaalremondi-lab-3424241.html

näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kodu ostuks on alati õige aeg. Seda ütles ka maakler E. Liitmaa alles hiljuti raadiosaates.

Hetkel on müümiseks hea aeg, aga investeerimiseks mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ise vist ootaksin sügiseni.

Mina vist ei ootaks, aga oleneb ka, mida ostma hakatakse. Mina ostsin korteri eelmisel aastal suve lõpus ja protsess korteri vaatamas käimisest võtmete kätte saamiseni võttis umbes kolm nädalat. Võtmeid üle andes ütles müüja mulle, et heal ajal ostsin ära, kuna kui ta täna selle korteri müüki paneks, siis ta küsiks juba 4000€ kõrgemat hinda. Kui ma praegu vaatan enam-vähem samaväärseid kortereid samas piirkonnas, siis praegu enda korterit müües küsiksin ma juba vähemalt 10 000€ rohkem kui ise ostsin – ja seda ca 10 kuuga. Muidugi on alati võimalus, et käib krahh ja hinnad kukuvad mõneks ajaks, aga majandus käib teadupoolest tsüklitena ja kui plaan on osta selline korter, mida kohe välja vahetama ei plaani hakata, siis tulevikus tõenäoliselt ikkagi saab vähemalt sama hinnaga müüa kui mitte kallimalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ise vist ootaksin sügiseni.

Et veel 12-13% enam maksta? Aastaga on kallinenud 25%.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vähegi meeldiv pakkumine on, siis ostaks ära. No kui endale koduks, siis peab ikka meeldima. Ise ootasime mehega väga kaua. Selle sama raha eest, mis nüüd korteri ostame, oleks 10a tagasi veel maja saanud. Kui just lagunevasse pooltühja paneelikasse ei osta, siis pigem hind ei lange. Peale koroonat on kodukontor ka nii tavaline, et paljud just vaatavad väljaspoole tallinnat korterit, et oleks rahulikum ja odavam elu. Nii et väga ei usu, et hinnad langema hakkavad. Aga ega ju kunagi ei tea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Osta kodu praegu või oodata?