Esileht Kodunurk Ostetud kasvuhoone – kas ka luba vaja?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Ostetud kasvuhoone – kas ka luba vaja?

Postitas:

Kui ehitada kasvuhoone, siis oli ehitusluba vaja hankida. Kui aga on ostetud kasvuhoone, kas selle jaoks on ka luba vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 22:14; 10.05 22:38; 11.05 09:25; 11.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ajast on kodusele kasvuhoonele luba vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 22:22; 11.05 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isver, terveid kõrvalhooneid võib teatud suuruseni ilma ehitusloata ehitada. Kui sa just botaanikaaia-mõõtu palmihoonet ei planeeri, siis küll mingit luba pole vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see seadus on veel kehtiv? http://www.w3.ee/openarticle.php?id=1207486&lang=est

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 22:14; 10.05 22:38; 11.05 09:25; 11.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehitusluba minu teada vaja pole, küll aga peab kohalikku omavalitsust teavitama.
Linnades on vaja aga nt ka aiatee (astmekivide) teise kohta tõstmisel luba (detailplaneeringu muutus) saada KOV-ist.

Teemaalgataja- kui ehitada maja, on vaja luba. Aga kui lased maja kohale vedada, st on ostetud valmismaja moodul, siis ei ole luba vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 08:26; 11.05 19:44; 11.05 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Teemaalgataja- kui ehitada maja, on vaja luba. Aga kui lased maja kohale vedada, st on ostetud valmismaja moodul, siis ei ole luba vaja?[/tsitaat]Ära küsi minult, ma just küsin ise sama asja. 🙂 Ja artikkel, mille lingi panin, läks kõige tähtsama koha pealt just tasuliseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 22:14; 10.05 22:38; 11.05 09:25; 11.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei hakka kasvuhoone pärast mingeid lube taotlema. Päris hulluks inimesed läinud. Pane aga aeda, igaks juhuks naabrite käest ikka küsi, kas ei varja nende miljonivaadet nt ja ongi kõik, tomat-kurk kasvama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

kui kasvuhoone vundamendil ei ole, ei ole mingit luba vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korrektne on isegi vundamendita koerakuudile nõusolek KOV-ist saada. Selleks esita vormikohane kirjalik nõusoleku taotlus kohalikku omavalitsusse, see on lihtsalt seadusest tulenev kohustus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas katteloorile peab ka KOV-st loa võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No appike, kui hulluks ikka võimalik minna on?

Kas ma täna linnaõhku ikka hingata võin või pean luba taotlema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 22:22; 11.05 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind aga paneb imestama, et inimesed on maaomanikud ega tea oma kohustusi. Ironiseerima oleme kõik meistrid, aga seadusi ei tunne.
Ise me oleme valinud need linna(osa)valitsused, mis selliseid seadusi kehtestavad meile. Fakt on see, et luba on kasvuhoone jaoks vaja, kas seda reaalselt tehakse või ei, on teine asi. Teemaalgatus seda ka küsib. Ja kui vastatakse seadusest tulenevalt, siis hakatakse kildu rebima. Ärge taotlege luba siis, aga ärge pärast nutke ega tehke vihaseid kirju siin. Reaalselt käivad praegu linnaosi pidi linnavaraameti ametnikud ja teevad ettekirjutusi kooskõlastamata ehitiseosade (nt tõstetud katused, verandad, terrassid, eeskojad) kohta. Minul vend sai nt ettekirjutuse ehitis kõrvaldada või kooskõlla viia. Nalja oskan ma ka visata, aga reaalsus on see, et on luba vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 08:26; 11.05 19:44; 11.05 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas katteloorile peab ka KOV-st loa võtma?[/tsitaat]
Kas mingi õigusakt keelab seda?
Kui Teie katteloor on mõni hektar suur siis ilmselgelt peab jah. Katteloor põleb ka üsna hästi, Päästeamet on ka huvitatud asjast.
Kilest ja plastist paneelidega kasvuhoone ka ju ei põle mitte mingil juhul, topi ta kasvõi naabri sara serva alla!!! Kindlustust ka ei huvita ükski tuleohutusnõuete järgimine … eksju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mind aga paneb imestama, et inimesed on maaomanikud ega tea oma kohustusi. Ironiseerima oleme kõik meistrid, aga seadusi ei tunne.
Ise me oleme valinud need linna(osa)valitsused, mis selliseid seadusi kehtestavad meile. Fakt on see, et luba on kasvuhoone jaoks vaja, kas seda reaalselt tehakse või ei, on teine asi. Teemaalgatus seda ka küsib. Ja kui vastatakse seadusest tulenevalt, siis hakatakse kildu rebima. Ärge taotlege luba siis, aga ärge pärast nutke ega tehke vihaseid kirju siin. Reaalselt käivad praegu linnaosi pidi linnavaraameti ametnikud ja teevad ettekirjutusi kooskõlastamata ehitiseosade (nt tõstetud katused, verandad, terrassid, eeskojad) kohta. Minul vend sai nt ettekirjutuse ehitis kõrvaldada või kooskõlla viia. Nalja oskan ma ka visata, aga reaalsus on see, et on luba vaja.[/tsitaat]
On sulle keegi kunagi rääkinud, et peale Tallinna on teisi asulaid veel ja uskumatu- isegi mingid inimesed elavad nendes asulates! Küsi tuttavate käest, äkki mõni teab või on vähemalt kuulnud ja räägib sulle ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kusjuures nendes asulates peab ka loa võtma- kujuta ette! Ja vii ennast oma koduvalla ehitusseaduse ja planeerimisseadusega kurssi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 08:26; 11.05 19:44; 11.05 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mind aga paneb imestama, et inimesed on maaomanikud ega tea oma kohustusi. Ironiseerima oleme kõik meistrid, aga seadusi ei tunne.
Ise me oleme valinud need linna(osa)valitsused, mis selliseid seadusi kehtestavad meile. Fakt on see, et luba on kasvuhoone jaoks vaja, kas seda reaalselt tehakse või ei, on teine asi. Teemaalgatus seda ka küsib. Ja kui vastatakse seadusest tulenevalt, siis hakatakse kildu rebima. Ärge taotlege luba siis, aga ärge pärast nutke ega tehke vihaseid kirju siin. Reaalselt käivad praegu linnaosi pidi linnavaraameti ametnikud ja teevad ettekirjutusi kooskõlastamata ehitiseosade (nt tõstetud katused, verandad, terrassid, eeskojad) kohta. Minul vend sai nt ettekirjutuse ehitis kõrvaldada või kooskõlla viia. Nalja oskan ma ka visata, aga reaalsus on see, et on luba vaja.[/tsitaat]Sa näid olevat asjaga kursis, kust ma selle seaduse leiaks? Kasvuhoone jt ehitiste kohta oli vist ka määrus, mitme meetri kaugusel see naabri aiast olla võib – kas oli 4m või mu mälu petab mind? Sellepärast ma otsingi seadust, et end kurssi viia. Varem ma maaomanik polnud, siis polnud vaja ka peast neid asju teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 22:14; 10.05 22:38; 11.05 09:25; 11.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te materdate inimest, kõik oleneb asukohast. Meie kodu on nt merele nii lähedal, et peame tõepoolest kov’ga läbi arutama, kui mingi asja taha,e püsti panna. On selleks siis kasvuhoone või välikemmerg.
Kõige lihtsam on helistada ja küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ise me oleme valinud need linna(osa)valitsused, mis selliseid seadusi kehtestavad meile. [/tsitaat]
Eesti Vabariigis on ainus seadusandlik organ Riigikogu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 06:34; 12.05 06:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Sa näid olevat asjaga kursis, kust ma selle seaduse leiaks? Kasvuhoone jt ehitiste kohta oli vist ka määrus, mitme meetri kaugusel see naabri aiast olla võib – kas oli 4m või mu mälu petab mind? Sellepärast ma otsingi seadust, et end kurssi viia. Varem ma maaomanik polnud, siis polnud vaja ka peast neid asju teada.[/tsitaat]
Kõik seadused, määrused ja KOV otsused leiab Riigi Teatajast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 06:34; 12.05 06:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas katteloorile peab ka KOV-st loa võtma?[/tsitaat]Kas siis poest müüakse loori, kui ei ole seda luba müüjale ette näidata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingid neurootilised miinustajad on siin täna……Kõigepealt KOV-d ei anna mingeid seaduseid välja. Seadus, mis kehtib kõigile on ehitusseadus.

Valdades, linnades on kehtestatud ehitusmäärused. Mine otsi Riigiteatajast KOV-de terviktekste. Trüki ehitusmäärus otsingusse ja siis vaata kas leiad. Võid veel enda KOV-ga ära ka piiritleda otsingutulemused.

Aga üldiselt, ehitusseadusga vastuolus need igasugused määrused siiski ei ole. Seega, kui su kasvuhoone on üldpind on alla 20m2, siis pmst pole sul mingit luba vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Ostetud kasvuhoone – kas ka luba vaja?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.