Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Ostueelisõigus jätta minule!”

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: “Ostueelisõigus jätta minule!”

Postitas:
Kägu

Kuna sain lapse, liitusin esimest korda elus erinevate FB ostu-müügigruppidega. Mis praktika see selline on, et mõni tõepoolest arvab, et kõik peaksid talle avalikult oma korralikku kaupa pakkuma ning keegi teine ei tohigi huvi tunda ja osta? Pakkuge aga 50 erinevat kandekotti või kombekat ja keegi ei tohi enne maha müüa, kuni püha teemaalgataja on endale sobiva välja valinud 😀 Ja siis on seal teised kobaras kommenteerimas “sooviksin, kui teemaalgataja pole huvitatud” (milleks seda üldse eraldi välja tuua?)
Naljakas 😀

+12
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

???
“Kuna sain lapse” ütleb vist kõik sellise veidra teema kohta…😁

+24
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

On küll naljakas. Aga las nad mängivad oma mänge seal, tegelik elu läheb nii nagu läheb.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõik inimesed ei istu 24/7 internetis ja kui panen ostusoovi, siis väikse lapse/laste kõrvalt võib olla ongi aega õhtul sellega tegeleda ja suht nõme on, et kui hakkad õhtul neid vaatama ja siis tuleb välja, et pooled asjad on juba maha müüdud. Seega mõistan seda süsteemi, et kui see, kes postitas ei soovi saavad teised õiguse osta, aga esmane võik ikka olla sellel, kes esimesena küsis (igalühel on õigus ju ise oma ostusoov panna, pole ilus teise eest ära võtta).

+20
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole nendes gruppides, aga esimese hooga ütleks, et elementaarne viisakus; kes soovi püstitas, see võiks ju saada ka valida nende asjade vahel, mida talle pakutakse. See elementaarne viisakus ei kehti minu arvates ainult siis, kui pakutakse küsija kriteeriumitele mittevastavaid asju.

Kui tegu on hoopis müügipostitusega, siis vaba maa ja müüja otsustab, kellele müüb, mitte ei jää nn eelisõigus esimesele reageerijale.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on pigem see nõme, et keegi avaldab soovi mingi ese osta ja siis keegi teine tuleb ja napsab selle esimesena ära. See on ju pmt sama hea kui poes üks küsib endale mingit eset vaatamiseks ja teine ütleb kõrval kohe, et pakkige sisse, ostan ära!

Muidugi võiks niisuguses olukorras pakkumisi teha privaatselt, aga kui on sinnasamasse teema alla kirjutatud, siis ootad rahulikult oma korda, mitte ei rüsele ette. Kui tahad ise sama asja, teed ka postituse, vaata kui tore sul siis on, kui hiljem näed, et sul on ikka tühjad pihud.

Ma räägin seda kõrvalseisjana, ise ei kasuta selliseid gruppe.

+20
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on ju pmt sama hea kui poes üks küsib endale mingit eset vaatamiseks ja teine ütleb kõrval kohe, et pakkige sisse, ostan ära!

Ei ole pädev võrdlus 😀
Kui ma ise teen samasuguse teema, siis mis kasu sellel teisel on tema “eelisõigusest”. Müüjad tahavad siiski oma kaubast lahti saada, neid ei huvita kellegi eelisõigus 😀

+3
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Müüjad tahavad siiski oma kaubast lahti saada, neid ei huvita kellegi eelisõigus

ma ei räägi siin müüjast, vaid sellest, et need ostjad, kes vahele trügivad, on tropid.

Kui müüjal on kange valu mingist esemest ruttu lahti saada, siis ta teeb ise müügipostituse, mitte ei jää ootama seda, et äkki ühel päeval ilmub keegi välja ja kirjutab midagi ja vaat siis hoopis müüb kellelegi teisele. Pole normaalne.

+18
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna sain lapse, liitusin esimest korda elus erinevate FB ostu-müügigruppidega. Mis praktika see selline on, et mõni tõepoolest arvab, et kõik peaksid talle avalikult oma korralikku kaupa pakkuma ning keegi teine ei tohigi huvi tunda ja osta? Pakkuge aga 50 erinevat kandekotti või kombekat ja keegi ei tohi enne maha müüa, kuni püha teemaalgataja on endale sobiva välja valinud 😀 Ja siis on seal teised kobaras kommenteerimas “sooviksin, kui teemaalgataja pole huvitatud” (milleks seda üldse eraldi välja tuua?)

Naljakas 😀

Mis siin naljakat on? Tahad midagi osta, siis pane ise oma kuulutus üles.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis siin naljakat on? Tahad midagi osta, siis pane ise oma kuulutus üles.

Naljakas on see teemaalgatajate ülbus (broneerige kõik 50 eset mulle teadmata ajaks) ja teiste ostuhuviliste alandlikkus 😁

Panengi kuulutuse, kui peaks vajalikuks osutuma ning ei solvu, kui keegi saab oma kauba maha müüdud enne, kui mina seda näha suvatsen 😁 Ja kui FB ostlemisega ei viitsi jännata, lähen poodi.

+3
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on nõme see broneerimine. Kui mul on raha näpu vahel ja kohe ostaks ära, siis broneeritakse mitmeks päevaks kellegile, kes vaid üks nõks eespool soovi avaldas. Mis krdi broneerimine. Kohe osta ära või kui kohe raha pole, siis ilma. Siis tuleb ise hiljem otsida.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik inimesed ei istu 24/7 internetis ja kui panen ostusoovi, siis väikse lapse/laste kõrvalt võib olla ongi aega õhtul sellega tegeleda ja suht nõme on, et kui hakkad õhtul neid vaatama ja siis tuleb välja, et pooled asjad on juba maha müüdud. Seega mõistan seda süsteemi, et kui see, kes postitas ei soovi saavad teised õiguse osta, aga esmane võik ikka olla sellel, kes esimesena küsis (igalühel on õigus ju ise oma ostusoov panna, pole ilus teise eest ära võtta).

Mina müüjana küll ei viitsi jälgida, kes kuulutuse pani või kaua ta mõelda ja valida suvatseb. Võib- olla ootab kaks nädalat pakkumisi ja siis hakkab valima. Inimene soovib osta, mul on pakkuda, see, kes esimesena kirjutab ja ülekande teeb, saab omale. Müüjat see “ostueesõigus” küll ei pea huvitama.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole nendes gruppides, aga esimese hooga ütleks, et elementaarne viisakus; kes soovi püstitas, see võiks ju saada ka valida nende asjade vahel, mida talle pakutakse. See elementaarne viisakus ei kehti minu arvates ainult siis, kui pakutakse küsija kriteeriumitele mittevastavaid asju.

Viisakus viisakuseks. Viisakas olla ei keela keegi – naljakas on eesõiguse nõudmine sellises olukorras.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viisakus viisakuseks. Viisakas olla ei keela keegi – naljakas on eesõiguse nõudmine sellises olukorras.

Mis asi naljakas on, see et teema ja ostusoovi postitanud inimene, soovib ostueesõigust?
Naljakas on hoopis see, kui täiskasvanud? inimene ei saa aru elementaarsest viisakusest. Puudulik haridus ja lastetuba vist, ole kena pane oma lapse puhul vähemalt rõhku empaatia kasvatamisele hilpude hankimise asemel.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis asi naljakas on, see et teema ja ostusoovi postitanud inimene, soovib ostueesõigust?

Naljakas on hoopis see, kui täiskasvanud? inimene ei saad aru elementaarsest viisakusest. Puudulik haridus ja lastetuba vist, ole kena (koma vaja) pane oma lapse puhul vähemalt rõhku empaatiale kasvatamisele hilpude hankimise asemel.

Kõige naljakam on tegelikult suure hulga kirjavigade tegemine ühes postituses.
Või noh, ei ole ikka. Millegi ostmise soovis eesõiguse nõudmine on ikka palju naljakam. Ja haledam. Ja hilpude hankimisega tegelete ikka teie seal grupis, mitte mina, kes ma sellistesse gruppidesse kuuluda ei soovi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naljakas on hoopis see, kui täiskasvanud? inimene ei saad aru elementaarsest viisakusest. Puudulik haridus ja lastetuba vist, ole kena (koma vaja) pane oma lapse puhul vähemalt rõhku empaatiale kasvatamisele hilpude hankimise asemel.

Kõige naljakam on tegelikult suure hulga kirjavigade tegemine ühes postituses.

Või noh, ei ole ikka. Millegi ostmise soovis eesõiguse nõudmine on ikka palju naljakam. Ja haledam. Ja hilpude hankimisega tegelete ikka teie seal grupis, mitte mina, kes ma sellistesse gruppidesse kuuluda ei soovi.

guugelda: kretinism

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

guugelda: kretinism

Googelda või vaata otse ÕSist: tobe

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hiljuti just soovisin osta lapsele käru. Panin ostusoovi kuulutuse üles ja ca tunni jooksul tulid mõned pakkumised. Üks kohe ka meeldis ja tahtsin osta. Kirjutasin kohe müüjale (ca tund aega pärast kuulutuse lisamist) ja siis ta teatas et keegi avaldas huvi ja broneeris ära. Ma oleks kohe läinud ja ära ostnud, kuna mul oli kiiresti vaja. Ajas ikka vihale küll.

Teine huvitav grupp müüjaid on need, kes ütlevad et kes esimesena jõuab, see saab. Hakkan ehku peale teisest linna otsast või linnast sõitma? Lõpuks neid tahtjaid mitu ukse taga.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teine huvitav grupp müüjaid on need, kes ütlevad et kes esimesena jõuab, see saab. Hakkan ehku peale teisest linna otsast või linnast sõitma? Lõpuks neid tahtjaid mitu ukse taga.

Küllap siis oli tegu millegi sellise müügiga, millele nõudlus suur. Ei, sina ei pea sõitma teisest linna otsast, küllap ka lähemalt leidub huvilisi. Teil on väga ostjakeskne mõtlemine, aga müüjal on savi, kes ostab ja kas keegi selle ostmise käigus ka solvub või mitte.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahe otsaga asi.
Olen ka ostu-müügi-gruppides ja näinud igasuguseid olukordi.
Kord tegi osta sooviv isik postituse, et ostab x-asja. Tehti palju pakkumisi, ostja aga andis mõista, et ootab veel pakkumisi (seni aga tohtinud pakkujad pakutavaid esemeid ära müüa). Ootas siis mitu nädalat ja lõpuks teatas, et ei tahagi midagi osta. Ju olid kõik pakkumised nii viletsad. Kaks kuud hiljem oli sama kasutaja poolt samasugune kuulutus – aga keegi enam pakkumisi ei teinudki.
Mind paneb hoopis imestama sageli selline kuulutuse juurde pandav lisainfo, et ‘ostu sooritan 8.kuupäeval’ – mis imeline kuupäev see on? Kui müüjal pole võimalik 8.kp-l müüa (sõidab reisile, on tööl jms) – jääb ost sooritamata?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind paneb hoopis imestama sageli selline kuulutuse juurde pandav lisainfo, et ‘ostu sooritan 8.kuupäeval’ – mis imeline kuupäev see on? Kui müüjal pole võimalik 8.kp-l müüa (sõidab reisile, on tööl jms) – jääb ost sooritamata?

Palgapäev, noh.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palgapäev, noh.

Vanemahüvitist ja lasteraha makstakse ka sellel kuupäeval. Palgapäev tavaliselt kas kuu viimasel päeval, 1. 5. Või 10ndal kuupäeval (raamatupidaja kogemuse põhjal)

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanemahüvitist ja lasteraha makstakse ka sellel kuupäeval. Palgapäev tavaliselt kas kuu viimasel päeval, 1. 5. Või 10ndal kuupäeval (raamatupidaja kogemuse põhjal)

Mind paneb imestama, et mõni ei tea seda ja imestab.

Mind paneb hoopis imestama sageli selline kuulutuse juurde pandav lisainfo, et ‘ostu sooritan 8.kuupäeval’ – mis imeline kuupäev see on?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palgapäev tavaliselt kas kuu viimasel päeval, 1. 5. Või 10ndal kuupäeval (raamatupidaja kogemuse põhjal)

Kuu viimasel päeval saab palgapäev olla küll vaid tibatillukeses ettevõttes. Ja mingit vahet pole, mis “tavaliselt” on, igasuguseid variante on ja ju sellel inimesel tuli raha 8. kp, vahet pole kas palk, pension või muu toetus.

0
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Ostueelisõigus jätta minule!”