Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ostukorv palgapäeval:)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Ostukorv palgapäeval:)

Postitas:

Tabasin end täna mõtlemas – mida ma endale siis palgapäeval nö. \”head\” luban. Kindlasti leiab minu ostukorvist palgapäeval (või mõnel muul rahasüstipäeval):
*krevette
*oliive
*küpseid avokaadosid
*mangot
*lõhe
*ksülitooli (ökopoest)
*mõni hea ja orgaaniline vitamiinikompleks

Mida lubate teie endale nendel päevadel, mil poes tavapärasest veidi enam raisata saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:11; 10.02 22:26; 11.02 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist rumal, aga mitte ei mõista, mida \”head\” on ksülitoli söömises? Saad mingi naudingu selle söömisest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kulutan ühtlaselt, palgapäeva puhul erilisi oste ei tee, aga jooksvalt püüan kulutada nii vähe kui võimalik ja see-eest omale midagi head lubada alati kui isu on.

See \”midagi head\” on minu puhul goji marjad (terve paki söön korraga, ei suuda midagi alles jätta), Lays oven baked krõpsud, soolalõhe (just see värskelt tehtud, mitte pakist) saiaga söömiseks, hurmaa, viinamarjad. Samas ei osta ma neist asjadest tavaliselt kunagi üle ühe-kahe korraga, siis pole nii suurt mõnu enam 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 20:44; 11.02 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiendan palgapäeva puhul nende toiduainete varu, mida iga päev vaja ei ole, aga on otsa saanud. Näiteks maitseained, kuivained, supifondid, õlid, äädikad jm määrded. Täna just läks toidupoes 90 eur koos nende täiendustega ja 5 päeva ettemõeldud menüü perele.
Laps võib saada mõne mänguasja (saigi puzzle täna), raamatuid ostsin eile (40 eur) ja arved maksan ära. Ongi palgapäev tähistatud ja võib tavalise elu poole pöörduda.

Loetletutest lõhet ostan ka siis, kui ei ole palgapäev. Teised asjad jätavad külmaks. Enda maitsemeelte hellitamiseks ostan endale aeg-ajalt päikesekuivatatud tomateid, mehele vinnutatud vorsti, valgehallitusjuustu ja aprikoosimoosi:) Aga neid ostan siis, kui isu, mitte siis kui palgapäev ja täna ei tulnud need üldse meelde!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 22:04; 10.02 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palgapäev ei pane mind ostma. Kui, siis saab laps paki mahla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Ksülitool on naturaalne kasesuhkur. Selline kallimat sorti suhkruasendaja, mis ei ole kunstlik, seega pole kahjulik ning tal on mustmiljon head raviomadust, alates hammaste tervisest. (guugeldage!).Poolekilone purk maksab ökopoodides sinna 12 euri juurde. Muid suhkruid ei tarvita. NB see ei tõsta ka veresuhkrut. st. ei tee paksuks:)

Aga muus osas – ega ma ei pidanudki silmas seda, et palgapäeval ostan head ja paremat ja ülejäänud kuu söön kiirnuudleid. ohei! Lihtsalt on mõned sellised päevad kuus, kus raha arve peal rohkem (kui kuu lõpus) ja siis märkamatult rändab ostukorvi ka midagi \”hingele\”. tahtsin lihtsalt teada, mis teistele inimestele erilisteks maiuspaladeks on, mida iga päev ei osta, kuid võimaluse korral küll. Sorry, kui selle võimaluse sidusin palgapäevaga. Teistel ilmselt on raha rohkem ja superkalkuleerijad suudavad kuu läbi end hellitada:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:11; 10.02 22:26; 11.02 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka millegipärast ostan just palgapäeval midagi head- kooki või pudeli head veini või head tumedat shokolaadi, ciabattat ja kallimat hallitusjuustu vms
muudel päevadel ka, kui isu on, aga palgapäeval kindlasti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellele, kes goji marju terve paki ära õgis, teadmiseks, et neid marju võib süüa päevas kuni 30 tükki ehk siis pisike peotäis. ERITI lastel söömist piirata. Sa vaata ikka paki peale ka, mis sa endale sisse sööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noooo..palgapäev on üks tore päev:) Ja kuhu ma siis kulutan? Räägin sulle

Elektri eest maksan ja talvel kohe mõnuga!
Vee eest maksan ja ka mõnuga kuna naudin pesemist!
Auto bensiini eest maksan…mulle meeldib sõita!
Võlad maksan ka alati kuna nendeta palgapäevani ei vea:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina kulutan ühtlaselt, palgapäeva puhul erilisi oste ei tee, aga jooksvalt püüan kulutada nii vähe kui võimalik ja see-eest omale midagi head lubada alati kui isu on.

See \”midagi head\” on minu puhul goji marjad (terve paki söön korraga, ei suuda midagi alles jätta), Lays oven baked krõpsud, soolalõhe (just see värskelt tehtud, mitte pakist) saiaga söömiseks, hurmaa, viinamarjad. Samas ei osta ma neist asjadest tavaliselt kunagi üle ühe-kahe korraga, siis pole nii suurt mõnu enam 🙂

[/tsitaat]

Ma teen ise soolalõhet. Saab kordi parem, kui poes see niinimetatud värske ning odavam. Seega saab seda endale lubada tihemini, kui palgapäeval;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 22:04; 10.02 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noooo..palgapäev on üks tore päev:) Ja kuhu ma siis kulutan? Räägin sulle

Elektri eest maksan ja talvel kohe mõnuga!
Vee eest maksan ja ka mõnuga kuna naudin pesemist!
Auto bensiini eest maksan…mulle meeldib sõita!
Võlad maksan ka alati kuna nendeta palgapäevani ei vea:D[/tsitaat]

eks ma ka ikka pean arved maksma. Aga toidu jaoks jääb ka miskit ikka alles. Eks poole kuu pealt pean ikka mehe rahakotti piiluma hakkama. Midagi peab endale ka lubama ju. Kuigi see tundub väga julm, siis paraku enamus inimesi käibki (orja-) tööl, päevast-päeva ja endale isiklikult enda teenitud palga eest midagi lubada ei saa. Kui just vee, elektri jms kulusid enda isiklikuks hobiks pidada saab. Kurb on see seis siin Eesti riigis. hea, kui on palk, millest üldse midagi peale arvete maksmist alles jääb. kurvem lugu neil, kes võlgu elavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:11; 10.02 22:26; 11.02 00:08;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palgapäev on päev nagu iga teine. Kui aus olla, siis ma ei teagi, mis kuupäeval palk yle tuleb. Pigem uban midagi paremat nädalavahetusel…küpsetan kooki või ostan suitsukala :)[/tsitaat]

sama siin. paremat kraami ostan pühadeks ja sünnipäevadeks … erilisemaid puuvilju, punast kala (soolamiseks ja/või küpsetamiseks), ¨okolaadikoogi materjali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kita Ever kirjutas:[/small]
[tsitaat]sellele, kes goji marju terve paki ära õgis, teadmiseks, et neid marju võib süüa päevas kuni 30 tükki ehk siis pisike peotäis. [/tsitaat]

Palun mulle linki, mis juhtub, kui söön neid päevas rohkem kui 30. Minu teada ei juhtu muud midagi, kui et üleliigsed vitamiinid tulevad uriiniga lihtsalt välja.

http://www.goji.ee

\”Kui palju kuivatatud Goji marju on soovitatav päevas süüa?
Soovituslik Goji marjade kogus on kuskil 10-30 grammi päevas. Kuigi pole kindlaks määratud maksimum kogust. Peotäis marju on võrdne umbes 10 grammiga. Igapäevaselt goji marju kasvatavad inimesed on harjunud neid sööma tavalisel peotäis päevas\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 20:44; 11.02 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul pole mingit palgapäeva või puhkuserahade liike olemas. ses mõttes, et palk pole küll suur, aga häid asju ostan endale vastavalt isudele. ja neid isusid pole nii tihti, et peaks ajastama need just palgapäevale 🙂 .

mulle sobib nii. ei teki sellist \”elan palgapäevast palgapäevani\” tunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olegi sellist palgapäeva \”head\” või kommet, et ootan, kuni palk arvele kukub, siis ostan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 10:48; 12.02 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleks see alles masendav elu kui peaks pikisilmi palgapäeva ootama, et midagi paremat osta.
Teemaalgataja nimekirjast ei tarbi ma muud kui lõhet ja seda ikka siis kui isu on. Vitamiine saan toidust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin lastega väljas rämpsu söömas. Või ostame rohkem maiustusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 12:00; 11.02 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin lastega väljas rämpsu söömas. Või ostame rohkem maiustusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 12:00; 11.02 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üldse ei imesta, et eestlastel on hambad nii katki, kui nad praegu on. Keegi ei tea, mis on ksülitol. Veel pikk tee areneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma palgapäeva puhul küll midagi erilisemat ostma ei hakka. Head asjad lähevad ostukorvi ikka nädalavahetuse või tähtpäevade puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ksülitool on ju nätsu sees, mõtlesin, et huvitav, näts maksab ju nii vähe, kas selleks peab siis palgapäeva ootama. Huvitav, et keegi veel ei küsi, mis asi see näts on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sry, aga sellest nimekirjast eitekita ükski asi ahvatlust 🙂 kui, siis ainult krevetid (röstsaiaga). ja ksülitooli pole kunagi proovinud, ei oska hinnata.
oliive, avokaadot ja mangot ei söö üldse, lõhet ostan mõne sooduka ajal ning panen sügavkülma \”näljaajaks\”, kui poodi ei viitsi minna, aga süüa midagi vaja, varuks.
ma muidu ka selline, et kuigi palk väike, üritan jagada seda ühtlaselt terve kuu peale, et kogu aeg saaks normaalset sööki. varasemast ka ei mäleta, et ostaks just palgapäeval endale midagi erilist, mida muidu ei osta[/tsitaat]

Sa oled niiiii tubli!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 06:43; 12.02 06:50; 12.02 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen teemaalgataja.
Ksülitool on naturaalne kasesuhkur. Selline kallimat sorti suhkruasendaja, mis ei ole kunstlik, seega pole kahjulik ning tal on mustmiljon head raviomadust, alates hammaste tervisest. (guugeldage!).Poolekilone purk maksab ökopoodides sinna 12 euri juurde. Muid suhkruid ei tarvita. NB see ei tõsta ka veresuhkrut. st. ei tee paksuks:)

Aga muus osas – ega ma ei pidanudki silmas seda, et palgapäeval ostan head ja paremat ja ülejäänud kuu söön kiirnuudleid. ohei! Lihtsalt on mõned sellised päevad kuus, kus raha arve peal rohkem (kui kuu lõpus) ja siis märkamatult rändab ostukorvi ka midagi \”hingele\”. tahtsin lihtsalt teada, mis teistele inimestele erilisteks maiuspaladeks on, mida iga päev ei osta, kuid võimaluse korral küll. Sorry, kui selle võimaluse sidusin palgapäevaga. Teistel ilmselt on raha rohkem ja superkalkuleerijad suudavad kuu läbi end hellitada:)
[/tsitaat]

Teema on lahe aga see on tõesti imeline, kuidas kanad selle asemel, et oma palgapäeva harjumusi kommenteerida, hakkavad sinu menüüd halvustama ja kritiseerima. Oehh!

Mina olen ka palgapäeval \”nõrk\” ja tuhlan poes korralikult: viinamarjad, valgehallitus, punane kala v kalamari, singirull vms valmis toit, et ise saaks teleka ees lösutades vüi sõprade seltsis väljateenitut nautida 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 06:43; 12.02 06:50; 12.02 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

süüa midagi erilist ei osta.Arved maksan esimesena ja see kuu ostsin mehele aluspesu ja sokke.nii,et iga kuu poodi tormi jooksen ei ole,pole vajadust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ostuharjumisi palgapäev ei mõjuta. Lubame häid ning kalleid asju ja delikatesse enne sünnipäevi ning pühasid. Ei ela peost suhu, piisav rahavaru on pidevalt olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tähistan ka palgapäeva toiduvarude täiendamisega :P. St Lähen turule ja ostan palju erinevat liha ja juurvilju. Samuti olen endale väljavalinud juba mõne praktilise käsiraamatu, mida tahaksin väga lugeda ja et see oleks mul alati käepärast riiulil olemas 🙂

Ahjaa… siiski vahel tekib meeletu isu lõhemarja järele, siis luban mõne soodukaajal seda perele 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kita Ever kirjutas:[/small]
[tsitaat]sellele, kes goji marju terve paki ära õgis, teadmiseks, et neid marju võib süüa päevas kuni 30 tükki ehk siis pisike peotäis. ERITI lastel söömist piirata. Sa vaata ikka paki peale ka, mis sa endale sisse sööd. [/tsitaat]

Korra kuus on jumala ükskõik organismile, kui neid korraga terve pakk süüa. Kommi asemel näiteks. Samas: hüsteeriline tervislikkus pole kellegile veel head teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 06:43; 12.02 06:50; 12.02 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma üldse ei imesta, et eestlastel on hambad nii katki, kui nad praegu on. Keegi ei tea, mis on ksülitol. Veel pikk tee areneda.[/tsitaat]

Hammaste tervis on ikka pärilikkuse ja esmase suuhügieeni küsimus. Tarvitan toitude sees tavalist suhkurt, söön kommi ja ¨okolaadi, kui mõnikord isu tuleb. Vanust 35 ja seni mitte ühtegi plommi või katkist hammast. Mu vanaema oli suur maiasmokk, tal olid veel 60selt kõik oma hambad suus, täiesti terved. Nii et ksülitool vaevalt kellegi hambaid päästab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 10:48; 12.02 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks ei pane ostudele piiri mitte rahakott ega palgapäev (ausalt öelda ei teagi seda kuupäeva peast) vaid minu \”kandevõime\”, kuna autot mittejuhtiva kodanikuna sõltub see, mida \”head\” osta saan eelkõige sellest, kui palju kotte mul juba käes on, kas koduses külmkapis on juba piisavalt tavakraami ja mis kell on (kas ma saan veel töökohale lähimast toidupoest koju bussiga (lõpetab mõnel päeval 18.30st) või pean jalgsi terve km teise bussi lähima peatuseni kõmpima.

kui on vaja käe otsas piima-leiba-saia tassida, siis ma üldjuhul nt puuvilju ei osta, pigem sefiiri (kergem). kui aga tean, et nö tavalise laari ostsime eelmisel päeval, siis võin tõesti ka raskemaid impulssoste lubada – ananass, melon, mangod, hurmaa, mingi ahjuvorm, grillkana vmt kraami

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pärast ksülitooli söömist peeretad nagu kole
(Eesti Loodus 11/2001)
Ksülitool söödud – mis edasi?

Kuigi ksülitooli leidub ka looduslikes toiduainetes, on tema osakaal inimtoidus tegelikult väike. Ekstra selle polüalkoholi imendumissüsteeme meie organismis pole.

Kuna ksülitooli imendub seedekulglast aeglaselt, siis suurte koguste korral jõuab paratamatult osa polüalkoholi ka jämesoolde. Soole mikrofloora on aga hoopis teistsuguse koosseisuga kui suuõõne mikrofloora: talle on ksülitool nii energia- kui ka süsinikuallikas. Järelikult soodustab suur kogus ksülitooli soolestiku mikroorganismide kiiret paljunemist, millega kaasneb aktiivne käärimine, gaaside eraldumine, samuti muutused seedekulgla veere¸iimis ning mitme ärritava ainevahetusprodukti eritumine, mis võivad põhjustada kõhulahtisust.

Seega ei soovita ksülitoolinätsu neile, kes kannatavad sagedase tugeva kõhulahtisuse all.
Liialdamise tagajärjed

Ülisuurtes kogustes ksülitooli söömine võib lisaks kõhulahtisusele tekitada teisigi probleeme.

Esiteks: ksülitool mõjutab mitme suus leiduva ensüümi aktiivsust. Nii häirub ksülitooli liia mõjul sülje amülaasi normaalne tase. Sülje ensüümid on aga esmased bioloogilised kaitsebarjäärid.

Teiseks: ksülitool toimib suus bakteritele valikuliselt – ellu jäävad esialgu kaariest vähem soodustavad bakterid. Siin peitub aga oht: mikroobimaailmas on hästi tuntud tõde, et bakterid kohastuvad kiiresti kõikvõimalike, ka neile ebasoodsate keemiliste ühenditega. Arvatavasti pole ksülitoolgi mingi erand. Nii pole välistatud, et inimesed võivad tulevikus seista silmitsi ebameeldiva tõega: osa kaariest tekitavaid baktereid on ksülitooli suhtes täiesti tundetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ostukorv palgapäeval:)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.