Esileht Ajaviite- ja muud jutud Otsast alata ehk uue elu otsingutel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Otsast alata ehk uue elu otsingutel

Postitas:
Kägu

Olen kohe kohe saamas 45. Lapsi pole. Elan Tallinnas. Enamuse ajast vegeteerinud niisama ja töötanud ettekandjana erinevates kohtades.
Nüüd enam ei jaksa, vanust ka juba piisavalt ja kuidagi imelik teismelisega kandik käes mööda saali joosta. Jalad, selg, käed ka annavad tihti tunda. Tervis peab ehk vastu aga vaim on väsinud ja tulevik on tume.
Hobisid mul pole, millegi vastu huvi ei tunne.
Kuidas see võimalik on, et üks inimene nii tühi saab olla. Samas nii tahaks oma elu muuta ja millegi uuega alustada. Kuidas? Kus? Kellega? Meest ja oma korterit mul ka pole. Kas on võimalik, et minus on varjatuid külgi mida pole ei ise ega keegi tähele pannud. Kui pealiskaudne võib üks inimene olla? Millest ma peaksin alustama?! 😥

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kuidagi imelik teismelisega kandik käes mööda saali joosta.

Kui sa oled 45-selt veel teimeline, siis aega küll elu muuta.
Aga nali naljaks! Kui sa pole rahul kandikuga ringijooksmisest, siis ehk võiks välja mõelda, mida sa selle asemel teha tahaks. Pole veel hilja midagi uut õppida. Kui sul pole peret, lapsi, siis on ju aega laialt. Pühendu end millelegi uuele ja mine tea, mis sealt tulla võib. Uued oskused, uus töö ja uued tutvused nagunii.
Mul on tuttav, 39-aastane naine, kes ei õpi, ei tööta, lapsi pole, on elukaaslane, kellega elatakse koos ainult parema puudumisel. Vaat ei mõista sellist elu. Elu raiskamine. Parimas eas inimesed, võtke end käsile, kui pole eluga rahul, pärast võib juba hilja olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esialgu läheksin ma sinu asemel kuskile õhtukursustele. Lapsi sul pole, siis aega tundub olevat.
Tundub, et söögivärk sulle meeldib, siis läheksingi kokakursustele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina läheks ehk hoopis välismaale. Kuskile soojemasse kohta. Midagi ju siin kinni ei hoia. Isegi keeleoskuse saaks üsna kiiresti kätte, töötaks mingi aja isegi veel ettekandjana.

Keskkonnavahetus võib mõjuda väga hästi, õpid end uute nurkade alt tundma, uute raskustega silmitsi seisma ja saab selgemaks, mida sa siis ikkagi tahad või just mida üldse ei taha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See probleem ongi, et mis see uus peaks olema kui mul puudub igasugune tõmme mingi ameti poole. Aga samas tahaks nii väga leida seda miskit, mis mind elu muutma lükkaks…

kuidagi imelik teismelisega kandik käes mööda saali joosta.

Kui sa oled 45-selt veel teimeline, siis aega küll elu muuta.

Aga nali naljaks! Kui sa pole rahul kandikuga ringijooksmisest, siis ehk võiks välja mõelda, mida sa selle asemel teha tahaks. Pole veel hilja midagi uut õppida. Kui sul pole peret, lapsi, siis on ju aega laialt. Pühendu end millelegi uuele ja mine tea, mis sealt tulla võib. Uued oskused, uus töö ja uued tutvused nagunii.

Mul on tuttav, 39-aastane naine, kes ei õpi, ei tööta, lapsi pole, on elukaaslane, kellega elatakse koos ainult parema puudumisel. Vaat ei mõista sellist elu. Elu raiskamine. Parimas eas inimesed, võtke end käsile, kui pole eluga rahul, pärast võib juba hilja olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Ei ole liba! No arvutid ikka mingil määral oskan. Nii rumal ma pole. Minu probleem ongi pigem, et ma ei leia seda õiget ametit, mida tahaks õppida, milles tahaksin areneda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned ideed:
Administraator mõnes muuseumis? Saad liikuva töö pealt istuva töö peale… Inimestega suhtlemist jääb vähemaks ja see on spetsiifilisem.
Või hoopis spordiklubis, kui oled sportlik. Hakkad peale tööd ise ka jõusaalis käima ja leiad uue harrastuse.
Samas ma ei leia, et 40aastane ettekandja oleks midagi väga imelikku, lihtsalt – aastaid ja aastaid sama asja teha on tõesti natuke tüütu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Ei ole liba! No arvutid ikka mingil määral oskan. Nii rumal ma pole. Minu probleem ongi pigem, et ma ei leia seda õiget ametit, mida tahaks õppida, milles tahaksin areneda.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esialgu läheksin ma sinu asemel kuskile õhtukursustele. Lapsi sul pole, siis aega tundub olevat.

Tundub, et söögivärk sulle meeldib, siis läheksingi kokakursustele.

Ei, kokandus mulle ei istu. Olen näinud seda köögi poolt küll ja küll ja see selline kiiruga kokku käkerdamine raha nimel minus väga entusiasmi ei tekita. Võimalik, et tipprestoranides aga sinna küündida sellises vanuses…Ehk olen liialt pessimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned ideed:

Administraator mõnes muuseumis? Saad liikuva töö pealt istuva töö peale… Inimestega suhtlemist jääb vähemaks ja see on spetsiifilisem.

Või hoopis spordiklubis, kui oled sportlik. Hakkad peale tööd ise ka jõusaalis käima ja leiad uue harrastuse.

Samas ma ei leia, et 40aastane ettekandja oleks midagi väga imelikku, lihtsalt – aastaid ja aastaid sama asja teha on tõesti natuke tüütu.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püüa veel saada laps! Saad elule mõtte!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned ideed:

Kommentaar eemaldatud.

Aitäh, et juhtisid tähelepanu. Näed, isegi kirjutada ma ei oska. Ei ironiseeri. Aga masendus tuli veel rohkem peale seda lugedes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No aga mida sa vabal ajal teed? Tuled töölt koju ja edasi? Vabadel päevadel?

Millegi vastu sul ikka huvi on. See ei ole ju võimalik, et mitte miski ei huvita. Või noh, on võimalik küll, aga sellisel juhul on tegemist sügava depressiooniga ja tuleks alustada selle välja ravimisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellises olukorras läheks reisile. Ma ei tea kas sul raha on, aga alustuseks mu meelest 2000 eurot piisab, jätkuks ka 500 reservi kui mingi jama juhtub ning tagasi koju peab pöörduma. Kui raha pole, müüks seisvat kraami maha ja koguks, teeks paar kuud siin tööampse. Siis võtaks ühe otsa pileti ja vaataks lihtsalt mis juhtub. Kui nagunii millegi vastu huvi ei tunne, siis vb selline üksi reisimine pakub adrenaliini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sul keskharidus on olemas või oled põhiharidusega?

Kui sa oled keskharidusega 45-aastane siis on su valikud väga piiratud kuskile inspireerivamale palgatööle saamisel. Ainus variant oleks ise ettevõtjaks hakata, pea ees tundmatus kohas vette. Esialgu palgatöö kõrvalt. Mida või mis, seda pead sa küll ise teadma. Kasvõi avad omaenda mingi toiduputka, kuna selles valdkonnas oled olnud.

Mina olin 40 aastaselt samuti keskharidusega, ametlikult. Omal ajal jäi ülikool pooleli. Mida vanem oled, seda narrim on olla vähese haridusega. Mina läksin uuesti ülikooli, õhtuõppesse. Nüüd mõned punktid veel ja on see kool ka lõpetatud. Ja mina tegutsengi ettevõtjana, valdkonnas, mida varemgi tegin. Hetkel olen täiesti rahul. Palk jääb mul umbes 1000 ringi kuus, aga samas ma ei pea selle nimel hullult rabelema, kellegi pilli järgi tantsima, hommikuti vara ärkama jms.

Sinu vanuses inimesi, kes uuesti ülikooli või kutsekooli lähevad, on päris palju. Haridusministeerium pakub ka võimalust osaleda tasuta kursustel, just sellised keskealised sihitud ongi sihtgrupiks. Osad kursused just nüüd veebruaris-märtsis algavad, aga ehk praegu on sellega liiga hilja liituda, sügishooajaks saaksid midagi leida, kuhu end regada ja mille läbi teha. No teed näiteks läbi alustava ettevõtja baaskursuse või õpid pottsepatööd… Need kursused toimuvad erinevatel aegadel ja neid pakuvad koolid üle Eesti. Arvestatud on sellega, et inimesed käivad seal üppimas töö kõrvalt, st et kool toimub näiteks nädalavahetuseti. Ettekandjana on sul kindlasti mingi graafik, saaksid klapitada küll.

Vaata siit: https://www.hm.ee/et/kursused

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sul keskharidus on olemas või oled põhiharidusega?

Kui sa oled keskharidusega 45-aastane siis on su valikud väga piiratud kuskile inspireerivamale palgatööle saamisel. Ainus variant oleks ise ettevõtjaks hakata, pea ees tundmatus kohas vette. Esialgu palgatöö kõrvalt. Mida või mis, seda pead sa küll ise teadma. Kasvõi avad omaenda mingi toiduputka, kuna selles valdkonnas oled olnud.

Mina olin 40 aastaselt samuti keskharidusega, ametlikult. Omal ajal jäi ülikool pooleli. Mida vanem oled, seda narrim on olla vähese haridusega. Mina läksin uuesti ülikooli, õhtuõppesse. Nüüd mõned punktid veel ja on see kool ka lõpetatud. Ja mina tegutsengi ettevõtjana, valdkonnas, mida varemgi tegin. Hetkel olen täiesti rahul. Palk jääb mul umbes 1000 ringi kuus, aga samas ma ei pea selle nimel hullult rabelema, kellegi pilli järgi tantsima, hommikuti vara ärkama jms.

Sinu vanuses inimesi, kes uuesti ülikooli või kutsekooli lähevad, on päris palju. Haridusministeerium pakub ka võimalust osaleda tasuta kursustel, just sellised keskealised sihitud ongi sihtgrupiks. Osad kursused just nüüd veebruaris-märtsis algavad, aga ehk praegu on sellega liiga hilja liituda, sügishooajaks saaksid midagi leida, kuhu end regada ja mille läbi teha. No teed näiteks läbi alustava ettevõtja baaskursuse või õpid pottsepatööd… Need kursused toimuvad erinevatel aegadel ja neid pakuvad koolid üle Eesti. Arvestatud on sellega, et inimesed käivad seal üppimas töö kõrvalt, st et kool toimub näiteks nädalavahetuseti. Ettekandjana on sul kindlasti mingi graafik, saaksid klapitada küll.

Vaata siit: https://www.hm.ee/et/kursused

Oeh, inimene ütles ju otse välja, et tal puudub igasugune huvi. Ta oleks ammu õppima läinud, kui huvi oleks olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu probleem ongi pigem, et ma ei leia seda õiget ametit, mida tahaks õppida, milles tahaksin areneda.

ega sa ei leiagi, kui siiani pole leidnud. töö on töö ja see tuleb hästi ära teha. enamik inimesi teeb eluaeg lihtsalt tööd, ilma et see oleks nende jaoks mingi hingesügavune kutsumus. sellist asja on väga vähestele antud ja need on ka muudes valdkondades nö kirglikud inimesed. sina seda ju ei ole, nii et ära parem sellele looda.
see ei tähenda muidugi, et sa ei võiks oma elu muuta ja seda nautima hakata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hakka juutuuberiks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakka juutuuberiks 🙂

Sellel ettepanekul võiks isegi jumet olla – “Oblomov” kujunes omal ajal üllatavalt populaarseks teoseks. Ma vist isegi vaataks/loeks. Irw

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, koduperenaised on isegi raamatuid kirjutama hakanud selles vanuses ja saanud maailmakuulsaks, terve fännide armee ja teemapargidki välja arendatud ühe sellise naise raamatute järgi. Kui kohustusi (lapsi ja ülalpeetavaid vanemaid) pole, on ju kõik võimalused teha mida iganes. Võta kätte ja mine näiteks aastaks kuhugi Aafrikasse või Kambodžasse vabatahtlikuks. Need saavad prii ülalpidamise, nii et ise rentima eluaset ka ei pea, süüa saavad, ainult palka mitte. Usu mind, saad elule mõtte ja saad ka aru, mis õnn on siin Eestis elada ja kasvõi ettekandja olla. Kindlasti muudaks see su maailmapilti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kutsekooli või ülikooli võiksid minna küll. Sirvi võimalused läbi ja vali meeldivaimad erialad välja, siis hakka juba täpsemalt vaatama, et kuhu päriselt sobiksid, mis on sisseastumise tingimused ja kui suur on võimalus sisse saada jne.

Minu esimese ülikooli eriala kursusel oli ka gümnaasiumijärgsete õppijate hulgas nii mõnigi keskealine, kes esimest korda ülikoolis. Erialaks eripedagoogika (neid on ikka vaja ja töövõimalused on päris laiad).

Soovitan sul lugeda ka Seligmani raamatut “Ehe õnn”. See aitab sul välja selgitada enda tugevad küljed ja räägib ka sellest, kuidas saab mitte n-ö tõelisel kutsumusel (sest paljudel seda pole!), vaid ka n-ö juhuslikul töökohal väga õnnelik olla, kui enda tugevaid külgi kasutada saab. Väga asjalik lugemine!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Karjäärinõustajast alustada? Peaks muidugi ennem soovitusi ja tausta kontrollima, et kuhugi soolapuhuja juurde ei satuks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kle irw, puhka jalga, kedagi ei koti su „tarkus“ ja paranoia.

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

ja miks ei või olla? mis selles enneolematut oleks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Ma saaks aru, kui sa imestaks, et 75a lihtne inimene arvutit kasutab, aga 45aastased kasutavad kindlasti 99% kõik arvutit.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Otsast alata ehk uue elu otsingutel