Esileht Pereelu ja suhted Otsime “maavanaema”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Otsime “maavanaema”

Postitas:

Tere,
Kas keegi teab kuskil Eestimaal maakohas mõnda üksikut inimest, kes sooviks väikese lapse seltskonda? Kelle juures saaks linnalaps näha lehma ja kanasid? Kelle juures saaks koos lapsega suvel mõne korra ööbida? Loomulikult abistaksime kodutöödes ja toiduostmisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll kindel, aga maal elava ja maainimesi tundva inimesena on siin üks vastuolu. Nimelt jah, maal on üksikuid vanainimesi küll, aga neil ei ole ei kanu ega veel vähem lehma. Nad lihtsalt ei saa nende pidamisega hakkama…. Kui maal elaval üksikul inimesel on lehm ja kanad, siis ei ole ta selles mõttes nii üksik, et tal on linnas ka lapsed ja lapselapsed ja muud sugulased-mugulased. Seega selline looma- ja aiapidamisega hõivatud inimene ei ole huvitatud sellisest pakkumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellised maavanaemad on kahjuks jah välja surnud, 1-2 lehma omamine praegusel ajal on kulukas hobi mida üksikud pensionärid endale enam lubada ei saa.
70-datel olid ka minul sellised vanaemad ja naabrilastel aga täna arvestades seda et piimakombinaat väikelehmapidajailt piima kokku ei osta, et lehmaga seotud kulud , lisaks toidule loomaarst, on nii suured , siis peab sellisele tegevusele peale maksma. Mu oma ema kangekaelselt ka pidas lehmi kuni surmani, peamiselt teraapia pärast, et oleks põhjust hommikul lauta minna ja üles tõusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas võib seal külas sellel \”maavanaema\” naabritel olla nii lehmi kui kanu, nii et näha saaks ikka. Algatus iseenesest on huvitav, aga aidata ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen sama, ei pea ju tal endal tingimata lehma olema, paljudel aastakümneid maal elanutel ju naabritega kauaaegsed suhted. Ikka peaasi, et memm oleks tragi ja energiline, et laps teda ära ei väsitaks. Küll siis ka lehmad ja kanad leiab:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Päriselt mõtledki, et leidub niisugune vanainimene, kellel kedagi ei ole ja kes tahab võõraid enda juurde? Ja et tema elamises on kõik nii puhas ja ilus, et te lapsega soovite seal ööbida? Utoopia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei arva, et sellist vanainimest üldse ei leidu. Olemasolevad sugulased pole ka niivõrd takistuseks. Lõuna-Eesti on täis vanainimesi, kelle lapsed elavad kaugel pealinnas ja neid käiakse vaatamas heal juhul korra kuus.
Ja puhtaid vanainimesi leidub küll ja küll.
Ainus takistus ongi see usalduse võitmine. Eesti inimene, eriti vanainimene kardab võõraid. Keegi tuttav peaks teid ikkagi soovitama. Vabalt võib leiduda mõni Perekooli lugeja, kellel süda kripeldab kuna ta teab, et maavanaema elab kaugel ja üksi ja aega pole teda vaatamas käia. Samas jälle memmel tohutu suhtlemisvaegus. Ma mäletan kui me ülikooli ajal maakohtades uurimusi käisime tegemas. Mõni vanainimene olekski tundide viisi ainult rääkinud, kui ainult keegi kuulaks ainult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum&action=post&post=6751048&x=1
Olen siit kägu 00:15. Meil on endiselt hea suhe. Lehma enam pole, aga vanaema ja laps eelmisel kevadel ehitasid koos jänesepuuri ning praegu on jänesepoegi oodata. Laps juba koolilaps, ei jõua vaheaega ära oodata, kavatseb sinna kolida, minust kama kaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikut vanainimest, kes pärast äkki oma maja teie nimele kirjutab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

leidsin aastaid tagasi siit perekoolist koolilapsele \”maavanaema\”. see oli nagu suure lapse hoid väga toredas keskkonnas. maksin selle eest ja laps sai positiivsed kogemused maaelust kogu eluks. olen sellele maaperele siiani tänulik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõm kuulda, et on olnud positiivseid näiteid samal teemal! Tore, et siin ikka leidub neid, kes minust aru saavad. Soovin ju seda ainult heas mõttes, mõlemale poolele heas mõttes. Saaksid vanainimesed seltsi ja jutukaaslast ning saaks ka laps kogeda midagi uut, hingata värsket õhku ja oskaks suhelda vanemate inimestega. Hiljem elus oleks tal toredaid mälestusi ja võib-olla sõber aastateks/aastakümneteks. Meil endil on esimese lapse hoidjatädi olnud nagu kolmas vanaema (linnavanaema küll). Suhtleme, käime külas, abistame kui vaja. Sain hea idee panna kuulutus mõnda pensionäride ajalehte või siis ka mõne kultuurimaja või poe kuulutuste tahvlile. Kahju, et alati on kibestunud kahtlustajaid ja halvastiütlejaid… Ei ole ma mingi omakasu peal väljas. Maja on meil endal olemas, teiste oma pole vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eks inimesi on mitmesuguseid ja mina olen see, kes imestab selliste asjade toimimise üle. Sõna võin ikka võtta ju. Kui \”selle eest makstakse vanemale inimesele\” , siis kuidas need suhted ikka päris saavad olla, mõtlen mina. Tasu eest. See on nagu teenus/kauba ost ja müük. Kustmaalt see tõeline tunne siis algab?
Mismoodi see suhtlemine välja näeks – kas vanemate valvsa pilgu all või viiakse laps kohale ja lastakse vanainimesel olla tema ise. Et elab ja toimetab oma asju samamoodi edasi või peab olema nagu giid ja tegevusjuhendaja, kes täidab ette antud programmi? Kas laps peab tema sõna kuulama või millised reeglid kehtivad. Kas süüakse seda, mida tema teeb või antakse käsk kätte, mida võib süüa. Milline vanem inimene oleks selline, kes sobib loomult ja kelle elustiil ka sobib? Või kästakse tal muutuda.[/tsitaat]

Minu arust olekski parem nagu hoidjat otsida, muidu see suhe on kummaline, ei teata täpselt, mis ootused kellelgi on ja mis rolli keegi peab mängima. Mul on olnud mitu toredat vanemaealist hoidjat, kes ongi ajapikku nagu vanaema eest. Kui inimene on tore ja hoolib lastest, siis ta käitub ka palgalisena väga toredasti. Vanaema otsimine tekitab kõhklusi ja kahtlusi nagu siitki välja tuleb. Ega käsu peale mingeid tundeid ju ei teki nagunii, et otsime nüüd sellise vanainimese, kes hakkab mu last armastama nagu vanaema. See kõik kujuneb suhtlemise käigus, aga alguses peab olema selge, mida mina sellest saan. Kui otsid hoidjat, siis on asi selge, vanainimene saab teenida lisaraha, sina saad lapse sinna jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et adopteerime vanainimese?:)

Mõte on ju ilus aga küsimus just selles usalduses. Ehk alustaks asja nii, et pakuks abi maatööde tegemisega? Ja kindlasti ei tohiks eeldada, et vanainimene hakkab nüüd last hoidma. Mina ei julgekski niimoodi vana inimese juurde oma last jätta. Kui mõelda ise, mida meie maal vanavanemate juures oma eakaaslastega korda saatsime…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on kohutavalt palju selliseid vanainimesi, kellel ei ole mitte kedagi, kes neid aeg-ajalt vaatamas käiks, vaatamata sellele, et vbl isegi bioloogilised lapsed ja lapselapsed on olemas. Iseküsimus on see, kas neil koduloomad on, aga see ilmselst pole ka kõige olulisem. Õnnetus on see, et perekooli kaudu selliste vanainimeste olemasolust kohe kindlasti teada ei saa. Samas eeldada, et sellised suhted luuakse ainult suveks, on nende vanainimeste suhtes äärmiselt ülekohtune ja egoistlik – kui nad kedagi üldse nn kasulapseks/lapselapseks tahavad, siis nad loodavad, et nendega suheldakse aastaringselt ja eriti just sellel talvisel pimedal ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen maainimene ja ei tea mitte ühtegi ühe lehma pidajat. Neid lihtsalt pole enam.
Möödunud aastal sai TÜ tudengite suvisel hääletamisvõistlusel üksiku lehma leidmise (ja sellest pildi tegemise) eest lisapunkte. Mitte keegi ei leidnud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 17:33; 29.05 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta oma kontakt e-mail või midagi 🙂
Me elame ja töötame maal,siin on talu paljude lehmadega jne. Naabritek kana ja kuked . Mul mees uurib,võibolla siin on mõni vanainimene kes seltsi soovib:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minust võiks näiteks tulevikus vabalt selline maavanaema saada. Mul on küll ka omad lapsed ja lapselapsed, aga seda enam mahuks neid veel. Ja mahuks ka siis, kui ma oleksin üksi, ja ei ole nii, et siis tahan kohe, et minuga aasta ringi tegeldaks. Palgaline suhe ka ei häiriks, ega palga eest tegelikult rohkem ei tehta kui ilma palgata – ma mõtlen suhete poole pealt. Töötan praegu lastega palga eest, teen seda hea meelega ja teeksin ka edaspidi. Sest et meeldib.
Ja vanainimesena peaksin vabalt väikse kopika või ka abi eest suvel mõnd noort seltsilist, kellega kas saaksin suureks sõbraks või jääks me suhe nö tööalaseks, kuid mitte halvaks. Suurt armastust ja ääretut ohverdust ei nõua ega paku. Kui see tuleb, siis tuleb, kui ei tule, siis pole kah keegi kellelegi võlgu.
Minu meelest tore idee ja halvustajaid ja kahtlustajaid ära pane lihtsalt tähele, teemaalgataja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen juba paar aastat lastega niisugust vanaema otsinud. Eks see üks suur õnneasi ole, kas leiame 🙂
Ma olen ise lapsena kõik suved maal vanaema juures elanud. Väga kahju, et minu lastel ainult linnaelu on. Aitaks rohida, muru niita, tooks poest toidu, apteegist ravimid… Kuulaks tema lugusid (enamasti on vanemate inimeste meenutused väga huvitavad).
Vanaema saab kirjutada meile pintsliga (at) hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks see peab just vanainimene olema, kelle juurde sa oma lapse viid? miks ei võiks olla \”maatädi ja \”maaonu\”? minu arust oleks loogiline otsida (samaealiste) lastega peret, kes maal elab. nii on sinu lapsel seltsim olla ja julgem last nende inimeste hoolde jätta. praegu peavadki maal loomi nooremad inimesed. noorematel inimestel on ka rohkem energiat ja tahtmist ühe lisalapsega tegeleda. sellise pere võid leida isegi siit Perekoolist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 09:27; 25.05 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks see peab just vanainimene olema, kelle juurde sa oma lapse viid? miks ei võiks olla \”maatädi ja \”maaonu\”? minu arust oleks loogiline otsida (samaealiste) lastega peret, kes maal elab. nii on sinu lapsel seltsim olla ja julgem last nende inimeste hoolde jätta. praegu peavadki maal loomi nooremad inimesed. noorematel inimestel on ka rohkem energiat ja tahtmist ühe lisalapsega tegeleda. sellise pere võid leida isegi siit Perekoolist.[/tsitaat]

Kuna töötan sellisel erialal siis tean öelda,et eestis on väga palju üksikuid vanainimesi,kes n jäeud üksi ja üsna paljudel sugulased lapsed ära kolinud!Vot minul jääb küll suu lahti ,e mis kuradima sugulased need on kes kolivad ära ja memmeke jääakse üksi kuskile metsatukka!Kas siis tõesti ei suudeta oma lihast ema /vanaema kaasa võtta!Samuti tuleb eil lihtsal leida see õige inimene üles!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuna töötan sellisel erialal siis tean öelda,et eestis on väga palju üksikuid vanainimesi,kes n jäeud üksi ja üsna paljudel sugulased lapsed ära kolinud!Vot minul jääb küll suu lahti ,e mis kuradima sugulased need on kes kolivad ära ja memmeke jääakse üksi kuskile metsatukka!Kas siis tõesti ei suudeta oma lihast ema /vanaema kaasa võtta!Samuti tuleb eil lihtsal leida see õige inimene üles![/tsitaat] kui sa selliste inimestega igapäevaselt tegeled, siis äkki vahendad siinsetele maavanaema otsijatele kontakte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 09:27; 25.05 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka täpselt üks maavanaema puudu. Olen suviti maal vanaema juures kasvanud laps, kel enam maakodu ei ole. Lapsi hoida ei jätaks, käiks külas koos lastega. Peenra rohimise vastu ei ole ja näpud teeks hea meelega mullaseks 🙂
Minu meiliaardess on annike.annike@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuna töötan sellisel erialal siis tean öelda,et eestis on väga palju üksikuid vanainimesi,kes n jäeud üksi ja üsna paljudel sugulased lapsed ära kolinud!Vot minul jääb küll suu lahti ,e mis kuradima sugulased need on kes kolivad ära ja memmeke jääakse üksi kuskile metsatukka!Kas siis tõesti ei suudeta oma lihast ema /vanaema kaasa võtta!Samuti tuleb eil lihtsal leida see õige inimene üles![/tsitaat]
reeglina vanad memmekesed ei taha uude kohta minna elama.
minu oma vanaema tundis ka ennast hästi vaid oma kodus. kui pidi haiglas või meil olema, oli tervis kehvem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin. Kui siis kellelgi mingit infot maavanaema või miks ka mitte mõne lastega pere kohta, kes maal ja nõus võtma lisalapse. Käiks seal heameelega muidugi ise ka koos lapsega. Palun kirjutage siia kris.palu@mail.ee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistan ausalt, et mina küll ei julgeks jätta kõige kallimat varandust – oma last- kusagile metsa sisse kellegi võõra vanainimese hoole alla. Ei ole ikka nii, et iga täiskasvanud inimene suudaks vastutada teise elu eest. Eriti, kui ta pole väikelastega harjunud ja eriti veel, kui tal on suur aed ning kanad, lehmad, sead ja hobused. Nii mõnegi eelmise sajandi inimese jaoks on normaalne, et väikelaps saadetakse hommikul õue ja korjatakse õhtuhämaruses kusagilt küla pealt kokku (kui veel on, keda korjata).

Ning kui te lapsega koos sinna külla lähete, siis ilmselt rõõmustab vanainimene rohkem kui teie;) Ikkagi tore ju, et keegi vaatama tuleb ning vanake saab endale kannatliku kuulaja (aga kes sel jutustamise ajal su lapsega tegeleb ja teda valvab, on iseasi). Mis aiatöödesse puutub, siis linnainimene kujutab muidugi ette, et tuleb nii kord kuus üheks päevaks ja teeb näpud natuke mullaseks. Te ei kujuta ettegi, kui kiirelt teine inimene sellise abistajaga ära harjub ning kui palju maal tegelikult tööd on. Meie käisime üksvahe ühel maal elaval vanainimesel (ei ole meie sugulane) tasuta abiks, ja kogu aeg jäi mulje, et me teeme ikka liiga vähe, lõpuks läksime sel teemal juba lausa tülli. Meil omad lapsed pisikesed alles, ja tõesti ei jõudnud kõikidel nädalalõppudel sinna maale talle appi sõita. Et siis, idee on hea, aga enne tasuks sellised nüansid läbi mõelda ja selgeks rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on nt sellised vanaema ja vanaisa. Neil on küll suur korter linnas, aga ka maaelamine, kus käiakse aastas peaaegu iga päev ja suvel ollakse püsivalt. Lehma enam pole, on lambad, sead ja kanad-kuked. Kuigi neil on elamine väga korras ja puhas, ei kujuta ma ette, et nad võtaksid täiesti suvalise ema oma lapsega endale paariks päevaks katuse alla. Kuigi tuleb tunnistada, et lapsed lausa fännavad maaelu, eriti kanade söötmist. Meie lapsed ei lase seda kunagi kellelgi teisel teha, vaid ikka ise igaüks oma ämbriga viib terakesi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kes siin väidavad, et üksiku lehma pidajaid enam Eestimaal ei leidu. Minu naabril Saaremaal on justnimelt üks lehm ja kanad-kuked. Koer ja kass ka. Tõsi, tegu on üksiku meesterahvaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki tasub maaomavalitsustest (teile sobivas piirkonnas) küsimas käia. Kui ei ole tegemist just Tallinna külje all olevate väga rahvarohkete valdadega, siis vallavalitsustes ikka üldiselt teatakse oma rahvast ja üksinda elavaid vanainimesi, kellega siis edasi juttu ajama minna.

Samas peaksite mõtlema ette ka sellele, et kui sellist suhtlust alustate, siis ka teie võtate ju selle vanainimese ees kasvõi mingi moraalse kohustuse. Temaga suhelda, teda aidata, häda korral kiiresti appi tulla – võib-olla ajal, kui te pole planeerinud või lihtsalt tahate midagi muud teha. Sest kui te suhtlema hakkate, siis tekivad temalgi teie suhtes teatud ootused. Sellega peab arvestama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin oma lapsele hoidjad 60+. Mõlemad olid maakohast. Ööbisid nädala sees minu juures. Nii meil tekkis usaldus. Mõlemad kutsuvad lapsi suveks enda juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin pakutakse head võimalust, ainult vanaema ennast ei ole (kuigi see polegi ju peamine siinkohal)
http://sepamahetalu.wordpress.com/2013/05/28/wwoofijad/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 17:33; 29.05 23:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Otsime “maavanaema”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.