Esileht Kodunurk Otsin maakodu jaoks krunti

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Otsin maakodu jaoks krunti

Postitas:

Põhiline siis pealkirjas 🙂

Ikka selline ilus unistus, oma maalapike metsa sees mere ääres, ilusa liivaranna lähedal ja asfaltteid pidi ligipääsetav. Saartele ei kipu ja väga kaugele Tallinnast ka mitte, sest paraku muidu läheks kogu vaba aeg kohalejõudmisele ja maalt tagasitulekule.

Kas kellelgi kogemusi, mida krundi puhul vaadata, mis peaks kindlasti olema või puuduma? Olen maalaps tegelikult, kuid viimased aastad linnas elanud ja töö tõttu reisin väga palju, nüüd elan enamus ajast Eestist väljaspool. Maakodu saab olema selline, et vast 5-6 korda aastas saab külastada ja suvel 1-2 kuud veeta, kui internetiühendus piisavalt hea, et tööd saab ka teha. Lapsed armastavad samuti kogu vaba aja looduses veeta, isegi aiatöid aitavad mul teha. Seda ma suuremat küll ei plaani, pigem kasutaks maal vaba aega puhkamiseks.
Ise eeldan, et vee- ja elektrivõimalus peab olema, hea oleks ka kanalisatsioon olemas, aga see võibolla võib ka nö lokaalne olla, palju neid metsas asuvaid \”tsiviliseeritud\” piirkondi ikka leidub… Krundi ruutmeetreid 5000 kanti – kas see pakub juba piisavalt privaatsust naabritest? Ehitised võiks puududa 🙂

Kas kellelgi oleks lausa midagi pakkuda, näiteks Läänemaale kuhugi? Kinnisvaraportaale kammin ja on jäänud ka silma ühtteist, aga äkki saab ilma maaklerita.

Rääkige häid ja halbu kogemusi ka muidugi, kiitke ja laitke 😉 Aitab ehk suuremaid vigu vältida..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 23:18; 01.07 23:54; 02.07 08:42; 02.07 10:02; 02.07 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil läheb üks pooltele neile tingimustele vastav koht varsti müügiks.
Mis ei vasta – asukoht (asub Pärnu lähedal), ei ole mere ääres, (aga mereni on ca 500m), krundil on vanad lagunenud taluhooned, uus kaev tuleb teha.
Miks müügiks läheb? – ei jõua enam seal niitmas käia. Nii et arvestama peaksid ka niitmisteenusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 23:35; 02.07 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, ma ise eeldan ikka pigem metsast või \”kõrghaljastusega\” krunti, tuleohutuna hoidmiseks pole mu meelest rohkem vaja kui 3-4 korda suve jooksul niita? Või on asi nii hull? Muru tõesti ei plaani teha. 🙂

Ma ise arvestasin muidugi ka, et kindlam on, kui krunt merest vähemalt 0,5-2,5km kaugusel, siis ei pea taluma seda, et iga mereäärde kippuja krundilt läbi tatsuda tahab või lausa lagastama tuleb. Samas jah, ligipääsu randa tahaks ju isegi, sõbralike naabrite juurest kasvõi.. Iseasi, kas neid sõbralikke leidub niiväga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 23:18; 01.07 23:54; 02.07 08:42; 02.07 10:02; 02.07 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see koht on metsa ääres, ülimalt privaatne, ühtegi naabrit näha ei ole. ja kuna on vana talukoht, siis kõrghaljastusest puudu ei ole (k.a. vana viljapuuaed).
Aga niitmisest on sul küll naiivne ettekujutus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 23:35; 02.07 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niita tuleb hooviala vähemalt ikka vähemalt 2 nädala tagant, mitte 3-4x suve jooksul, kohal elades hea kasvu perioodil ikka iga nädal. Kui seda ise teha ei saa, siis maksta natuke naabrile või tellida teenus (saab ka koos hekipügamisega vms, firmad täitsa olemas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 08:04; 02.07 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Niita tuleb hooviala vähemalt ikka vähemalt 2 nädala tagant, mitte 3-4x suve jooksul, kohal elades hea kasvu perioodil ikka iga nädal. Kui seda ise teha ei saa, siis maksta natuke naabrile või tellida teenus (saab ka koos hekipügamisega vms, firmad täitsa olemas).[/tsitaat]
Miks? Ma niitsin nii tihti küll oma krunti, kui elasin alevis, kus kõigil 4cm kõrgune muru.
Aga nüüd plaanin osta kadakase ja/või männimetsase krundi metsa mereäärde. Seal ei kasvagi ju midagi, mustikaid hakkan niitma?
Ja see jutt, et iga nädal tuleb niita on küll täielik jama, olen maalaps ja teeme iga suvi heina, ausalt – mitte keegi ka naabritest ei niida iga nädal oma maad üle 🙂 Ei ole ma ainuke..
Ja hekki meil metsas ka kellelgi ei kasva.. Loomulikult tean ma teenusest, maalapsed pakuvad seda tihti, ka naabritele. 😉 Aga mitte siiski metsas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 23:18; 01.07 23:54; 02.07 08:42; 02.07 10:02; 02.07 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heinamaa ja hooviala on ikka täitsa erinevad asjad (niidetud heinamaal sa ilmselt ka paljajalu kõia ei taha ega maha istuda, oma hoovis vist ikka tahaks, ilma kõva kõrreta ja vastava faunata). Männimetsa all pole sul suvi otsa vaja midagi niita, aga kui on ikka niitmisvajadusega hooviala, siis, et sellest ei saaks heinamaa, vajab see 2x kuus niitmist siiski, mitte 3-4x suv jooksul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 08:04; 02.07 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Heinamaa ja hooviala on ikka täitsa erinevad asjad (niidetud heinamaal sa ilmselt ka paljajalu kõia ei taha ega maha istuda, oma hoovis vist ikka tahaks, ilma kõva kõrreta ja vastava faunata). Männimetsa all pole sul suvi otsa vaja midagi niita, aga kui on ikka niitmisvajadusega hooviala, siis, et sellest ei saaks heinamaa, vajab see 2x kuus niitmist siiski, mitte 3-4x suv jooksul.[/tsitaat]

Nojah, meie maakohas tekib kõva kõrs küll pigem ainult viljapõllul peale vilja võtmist 🙂 Heinamaad on ristikused ja kõva kõrt ei teki ka peale heinategu. Õueala niidame tõesti kord paari nädala jooksul, tihemini ei ole vaja, ei ole selline \”linnamaja õu\”.
Aga Läänemaal krunte vaadates jääb silma, et suures enamuses on tegu liivapinnasega, mis mingi niidetava hooviala saamiseks eeldaks ka mullaga katmist kõigepealt. Seega jääb muru, hooviala ja pidev niitmine jääb meil siiski tulevikumuusikaks, kui mul pensionipõlves midagi muud teha pole 😀
Hetkel aga plaan ikkagi lihtsalt metsane krunt hankida, kus elekter/vesi olemas ja võimalik oma autokaravani mõneks nädalaks/kuuks parkida ja ehk ka väike kämping/kuur püsti panna, kus tsuvel trimmerit ja talvel päevitustooli hoiustada 🙂
Arvan siiski, et sellisel puhul on täitsa talutav käia maal metsa sees lihtsalt närvi puhkamas, lebotamas ja grillimas, ilma iganädalase niitmiseta. Ehkki, kant kuhu krunti vaatan, on ka selle poolest kuulus, et suurem enamus majapidamisi ongi kaugelt tulijate suvitamiskohad, kohalikke on käputäis ja neil omavahel tehtud kokkulepe, et tasu eest hoitakse ka suvitajate krundid korras. Kuna oma tuttav on see \”niitja\”, siis tänu sellele teangi, kui harva nad seal tegelikult põhjalikult niitma peavad.
Aga jah, krundi valik on tõesti üsna huvitav kogemus, Pärnumaa krundid tunduvad liiga \”viljakad\”, eeldavad tõesti pidevat hooldamist ja korrashoida. Meil ka Raplamaal maatükk, ja isegi siin on piisavalt paepealne pinnas, et PRIA niitmisnõuetele vastavana hoidmiseks piisab ainult korra-kaks suve jooksul niitmisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 23:18; 01.07 23:54; 02.07 08:42; 02.07 10:02; 02.07 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müün Karepal 2ha kinnistut. 3km Karepa beachist lõuna poole. Metsa/võsa sees, privaatne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müün Läänemaal, kuulutus kv-s üleval. Otse omanikult, merest 300m.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!
Saada mulle infot selle müüki mineva krundi kohta, palun (nt kirsimoos@yahoo.com). Otsin üsna aktiiselt hetkel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Müün Läänemaal, kuulutus kv-s üleval. Otse omanikult, merest 300m.[/tsitaat]

Kui see on see kuulutus, kus ei olnud täielikku KÜ numbrit, siis tahtsin küsida, et kas sealkandis mõni liivasem supluskoht ka on? Lapsed meil sellised liivakasti east vaevu väljas, rannas käimise kriteeriumiks on ikka veel liiva või kiviklibu olemasolu :))

Aga muidu, kui kellelgi pakkumisi, siis muidugi oleksin väga tänulik ka kõigist otse pakkumistest, meiliaadressil lillelapsed@gmail.com
Huvi on tõsine, ja eelistaks muidugi elamumaa otstarbega, vee, elektri ja kõvakattega teedega krunti, aga eks neid asjaajamisi saab vajadusel ka ise ajada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.07 23:18; 01.07 23:54; 02.07 08:42; 02.07 10:02; 02.07 16:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Otsin maakodu jaoks krunti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.