Esileht Tööelu, raha ja seadused. Otsin nõu ja jõudu ja toetust

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Otsin nõu ja jõudu ja toetust

Postitas:

Mis siin salata beebi sünd pani meile julma põntsu. Kõik nagu oli ok ja laps oli oodatud aga asjad läksid ikka julmalt käest ära. Esiteks ei saanud ma rasedana töötada kuna oli nn riski rasedus.tegin küll siin seal lisatöid aga siiski kaotasin sissetulekuga pea poole. Mees oli Soomes tööl kuid töö sai otsa talvel.saime siiski kuidagi hakkama. Mees ei saanud aga tööle enne kui laps sündis. Maksime asju nii palju kui saime ja asjad ostsime lapsele kasutatuna. Minul puudus sissetulek 6 kuud peale dekreeti mis pani eriti hea põntsu.Nüüd küll käib mees jälle tööl ja ka mina saan emapalka aga mõned asjad karjuvad appi. Üürivõlg on jäänud ja see vajab kiiremas korras maksmist. Maksame pea kõik oma sissetulekud oma tekkinud olukorra katteks kuid et jalgu alla saada läheb veel aega. Siit küsimus suurele ringile kuidas saaksin teenida lisaraha kodus olles. (ei ole raamatupidamise oskusi). Tõesti ei taha et jääksime beebiga tänavale kuna sattusime elus komistus kivide otsa. Ma ei otsi lihtsat raha, kuigi ei ütle sellele ka praegu ära aga kui keegi on nõus mind aitama siis oleksin kõige eest tänulik ja teeksin ka vastu head. Palun pakkuge variante mida ma saaks teha et saaksin kokku summa et vähemalt üürulepingut ei lõpetataks.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 20:27; 26.08 21:30; 26.08 22:28; 27.08 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepite üürileandjaga kokku maksegraafiku, kuidas võlgnevust likvideerida. Kui mees nüüd jälle tööl käib ja ka vanemahüvitis on, siis võtab aega, aga peaksite ju välja tulema sellest olukorrast.

Võib-olla tuleks mõelda ka odavama üürika otsimise peale, kui üürikulu püsivalt ikkagi üle jõu käib.

Miks mees talvel, kui Soomes töö otsa sai, teist töökohta ei otsinud? Osaliselt on teie olukorras ju ka süüdi selline peost-suhu elustiil, et pole olnud sääste, kui töö otsas, siis pole ka kiiresti uut otsitud. Oma järeldused tuleks tulevikust ka sellest teha, et võlad jälle kogunema ei hakkaks.

Kas mees käib praegu ka Soomes tööl? Elate kahes kohas korraga? Tema Soomes, sina lapsega Eestis üürikas? Juba selle kahes kohas elamise muutmisega saaksite kulud kontrolli alla, kui üüriksite koos Soomes, või töötaks tema Eestis ja oleks siin ühe elukoha kulud.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteriomanikuga kahjuks saime kokkuleppele nii et 5ndaks peab olema võlg likvideeritud. Selleks on 450 eurot. Jh teame et oleme süüdi et sääste polnud ja et mees kohe tööle ei saanud. Ootas kuu et ehk hakkab jälle ikka Soomes edasi tegutsema aga kuna pole täis kogemustega ehitaja siis kahjuks talle tööd juurde ei tulnud.Läks ühte kohta tööle märtsis kus viivitati töölepinguga (jh jälle ise oleme süüdi, oleks pidanud läbi nägema) ja sai lõpuks kuu aja eest palka vaid 550 eurot. Selleks ajaks juba said minu dekreedirahad otsa ja maksimegi ära veel üüri ja mees jälle otsingutel.Tegi juhutöid ja saime nii vähemalt toidu lauale ja nii aga kahjuks selleks et mees tõelise ja ausa koha sai läks tõesti aega.vahest lihtsalt hakkavad asjad rappa kiskuma kui juba läheb siis täiega.Kodu ei käi just üle jõu kui asjad jooksma saaksime.läheb isegi kulukamaks et saada uue korteri jaoks tagatis ja ettemaksu raha (mida enamus siiski nõuavad) pluss kolimiskulud. Oleme mõelnud muidugi et ehk leiaks midagi uut. Hetkel aga ei tuleks see kasulik vaid tekitaks suurema augu.
Hetkel mees töötab eestis. Palk jäi veidi väiksemaks kui Soomes aga saab olla koos lapsega. Loodame leida võimaluse et saaksin varsti ka ise poolekohaga tööle minna aga hetkel vajan lahendust mis aitaks selle olukorra korda saada. Ehk siis nn imet et saaksin nn 2 nädalaga selle raha kokku.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 20:27; 26.08 21:30; 26.08 22:28; 27.08 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas emmal-kummal vanemaid pole, kelle juures saaks ajutiselt peatuda?
Vaata tõele näkku – hetkel ei ole asi paari nädalaga jalgade alla ja võlgade sirgeks saamises – iga päevaga elate järjest rohkem võlgu. Peate võla kogunemisele tõmbama järsu kriipsu ja proovima algusest alata (eelnevalt võlad likvideerida)

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 21:51; 27.08 13:49; 27.08 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida iganes te teete, hoidke eemale kiirlaenudest.

Soovitan siiski võtta ühendust omanikuga ja pakkuda välja kasvõi kolme kuu peale see maksegraafik. Kui on reaalne graafik pakkuda, mis on mõistlik (mitte selline 50 euri kuus diil), siis mõistev inimene võib aru saada. Aga soovitan soojalt teil kõik oma kulutused üle vaadata ja pidada näiteks kuu jooksul kirjalikku eelarvetabelit jooksvate kulude kohta, et leida säästmiseks kohti.
Samuti on halb märk “kodu ei käi just üle jõu” lause. See on märk sellest, et tegelikult ikka veidi käib.
Ma olen normaalselt keskmist palka teeniv inimene ja ma ei pea mingil viisil märkimisväärseks seda, et asju ostetakse järelturult. Lasteasjad on igati normaalne osta järelturult ja ka siis tasub mõelda, et mida osta. Väga lihtne on sattuda eufooriasse sellest, et kus sain nüüd alles kalli kombe poole hinnaga. Seda kõike ei ole vaja. Beebit ei huvita mis riided tal seljas on, peaasi, et külm ei ole.

Auto on? Tasub ehk mõelda müümisele. Enamasti on auto mugavusese milleta elamine on küll esialgu ebamugav, kuid tehtav. Uuesti soetamisele tasub mõelda, kui rahavaru piisavalt.

GoWorkABit on läbi vaadatud? Tugisüsteemi on?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Goworkabit konto täitsa olemas kahjuks meie kandis töid vähe. 1 olen kunagi isegi käinud. Kulude tabeli mõte väga hea. Riideid ei osta eufooriaga ostsin kuu tagasi 50 euro eest ühelt pakkujalt umbes nn poole aasta varu kokku. Suuruse 68kuni 74riideid.ei häbene üldse seda et nii ostan. Mainisin lihtsalt esmapostituses ära selle et kõik teaksid et pole ala eputrilla kellel kallist kraami vaja läheb mida osta ei kannata praegu. Selles suhtes ongi kõik suht ok.Kellegi kommentaar et vanemate juurde minna on kahjuks välistatud. Mehe vanemad peavad üleval ka isa ema ja seal pole kahjuks ruumi rohkem. Minu vanemad lahus ja Eesti teistes otsades. Kolimine hetkel mujale ei tuleks kasulik. Teiseks ka nemad vaid üürivad ja väikseid kortereid. Mõelnud oleme küll jh teise pinna peale aga kuna mul ka teine laps kes käib koolis juba ei sooviks kiiret otsust teha et kaugemale kolida. Kiirlaenude peale ei mõtle hetkel üldse vast ei saaks ka. Mehe nimi veel maksehäires kunagiste trahvide pärast ja minul juba on laen mida maksame. Auto oma nimelt kuna mehel vaja et tööl käia. Ilma hetkel kahjuks ei saa. Üritan veel omaniku moosida aga kuna pole just kergemate killast siis ei usu asja väga. Muidugi siis peame lihtsalt kolima aga tõesti hetkel kokku saada veel suurem summa et tasuda mingeid ettemaks tundub veel ulmelisem kui see üürivõlg. Aga tõesti kas ei ole mingit tööd mida saaks kodus teha beebi kõrvalt?

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 20:27; 26.08 21:30; 26.08 22:28; 27.08 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida sa oskad teha? Igasuguseid töid on, mida saab beebi kõrvalt teha, näiteks tõlkida, toimetada, käsitööd teha jne. Aga kõgepealt peaksid ikka oma oskustest lähtuma. Ja see, kellel on võimalik suurem sissetulek koju tuua, peaks töötama, teine istub lapsega kodus. Kulud viite miinimumini, ei mingeid pühapäevaõllesid, suitsu ega pooltooteid.

Muide, praegusel ajal võiks ehitajatel (isegi eriliste oskusteta) olla tööd jalaga segada. Vähemalt FB gruppides pakutakse palju. Kas mees ikka otsib aktiivselt või loodab, et hiir jookseb suhu teleka vaatamise ajal?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 23:41; 27.08 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mees ikka otsib aktiivselt või loodab, et hiir jookseb suhu teleka vaatamise ajal?

Teemaalgataja kirjutas ju mitu korda, et mees käib praegu tööl.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tõesti kas ei ole mingit tööd mida saaks kodus teha beebi kõrvalt?

No millist tööd sa ette kujutad, mida saaks teha beebi kõrvalt?! Isegi teisi lapsi ei saaks nii väikse kõrvalt hoida,ammugi mingit muud, süvenemist nõudvat tööd teha. Kas tõesti vanemad ka kahe peale ei saa seda 450 laenata? Kõik sõbrad samasugused hädavaresed? Siis tuleb ikka üürileandjat paluda, ega muud ju üle ei jää.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 08:29; 27.08 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No millist tööd sa ette kujutad, mida saaks teha beebi kõrvalt?! Isegi teisi lapsi ei saaks nii väikse kõrvalt hoida,ammugi mingit muud, süvenemist nõudvat tööd teha.

– Minu meelest saaks beebi kõrvalt just lapsi hoida. Riputa kohaliku FB grupi seinale või kuulutuste tahvlile, et hoiad last lapse kodus. Näiteks haiguste ajal kui laps ei saa lasteaeda minna. Oled valmis ka lapsi lasteaiast ära tooma ja hoidma õhtuti kui vanemad tahavad välja minna. Laps on kas mehega kodus (õhtusel ajal) või sinuga kaasas.
– Õhtuti (kui mees kodus) saab ka koristamas käia (kui sobiva koha leiad).
– Ise olen töötanud Expressposti lehekandjana. Töö kestis hommikul 4.15-6.30. Sel ajal on mees veel kodus ja saab koos lapsega magada. Mina tegin seda tööd mõned aastad tagasi ja teenisin kuus veidi üle 100 euro.
– Samuti võib kohalikus grupis kuulutada, et abistad vanainimesi toidu koju toomisel, puude tuppa toomisel, koristamisel, majapidamistöödes jne. Mul on tuttav, kelle ema elab linnas, kus ükski pood toidu kojutoomise teenust ei paku. Igal nädalavahetusel sõidab ta üle 100 km kaugusele ja tagasi, et emale poest süüa tuua. Iga kell maksaks ta paar korda kuus pigem 10-20 euri võõrale teenuse eest.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 09:04; 27.08 09:47; 27.08 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No millist tööd sa ette kujutad, mida saaks teha beebi kõrvalt?! Isegi teisi lapsi ei saaks nii väikse kõrvalt hoida,ammugi mingit muud, süvenemist nõudvat tööd teha.

– Minu meelest saaks beebi kõrvalt just lapsi hoida. Riputa kohaliku FB grupi seinale või kuulutuste tahvlile, et hoiad last lapse kodus. Näiteks haiguste ajal kui laps ei saa lasteaeda minna. Oled valmis ka lapsi lasteaiast ära tooma ja hoidma õhtuti kui vanemad tahavad välja minna. Laps on kas mehega kodus (õhtusel ajal) või sinuga kaasas.

– Õhtuti (kui mees kodus) saab ka koristamas käia (kui sobiva koha leiad).

– Ise olen töötanud Expressposti lehekandjana. Töö kestis hommikul 4.15-6.30. Sel ajal on mees veel kodus ja saab koos lapsega magada. Mina tegin seda tööd mõned aastad tagasi ja teenisin kuus veidi üle 100 euro.

– Samuti võib kohalikus grupis kuulutada, et abistad vanainimesi toidu koju toomisel, puude tuppa toomisel, koristamisel, majapidamistöödes jne. Mul on tuttav, kelle ema elab linnas, kus ükski pood toidu kojutoomise teenust ei paku. Igal nädalavahetusel sõidab ta üle 100 km kaugusele ja tagasi, et emale poest süüa tuua. Iga kell maksaks ta paar korda kuus pigem 10-20 euri võõrale teenuse eest.

Haiguste ajal vaatab oma lapse kõrvalt võõrast haiget titte?! Et oma laps ka ikka haigeks jääks või? Ja kuidas sa kujutad ette, et teemaalgataja, titt kaenlas, see 100 km maha sõidab, et vanainimestele toidukott kätte viia?! Mees on ju autoga tööl. Mõtle ka enne, kui sa kirjutad!

+9
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 08:29; 27.08 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tõesti kas ei ole mingit tööd mida saaks kodus teha beebi kõrvalt?

Tõlkimine, telefonimüük, käsitöö. Ehkki pakun, et esimese jaoks ei ole sul oskusi ja teise kahega paari nädala jooksul seda summat välja ei teeni.

Kas midagi maha müüa ei ole? Loomulikult mitte arvutit ja telefoni, aga nt ehteid, mingeid vanemaid nõusid vms, mis kollektsionääridele huvi pakuvad. Osta.ee-s võib tavainimese mõttes prahi eest üsna normaalset hinda saada.

Ja muidugi on variandiks ka laenamine, nagu keegi siin välja pakkus. Ehk saavad teie vanemad siiski pisut aidata? Ja ma ei mõtle nende juurde kolimist, vaid raha laenamist.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munarakudoonorlus?
Nova Vitas makstakse 500 eurot, Elites 640 eurot.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 09:40; 29.08 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguste ajal vaatab oma lapse kõrvalt võõrast haiget titte?! Et oma laps ka ikka haigeks jääks või? Ja kuidas sa kujutad ette, et teemaalgataja, titt kaenlas, see 100 km maha sõidab, et vanainimestele toidukott kätte viia?! Mees on ju autoga tööl. Mõtle ka enne, kui sa kirjutad!

Mõtlesingi ja üsna hoolikalt.
Minu 2 last käisid väikelastena enne lasteaeda minemist hoiul ühe suure pere koduse ema juures. Perel olid ka endal lapsed, mõnikord olid need lapsed ka haiged. Mõnikord need haigused nakkasid minu lastele. Enamasti mitte. Kui lapsed lasteaeda läksid, siis polnud nad pea kunagi haiged, sest olid pisikutega juba enne kokku puutunud.
Mis puudutab vanainimestele toidu viimist, siis ma mõtlesin ikka KOHALIKKE vanainimesi, kes elavad jalutuskäigu kaugusel teemaalgatajaga samas asulas. Oma 5-liikmelisele perele olen käru korviga toidu toodud saanud. Käru korv + seljakott mahutab päris palju ja jätab käed vabaks.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 09:04; 27.08 09:47; 27.08 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees käis Soomes tööl ja teil pole isegi 450€ maksta üüri jaoks? Mille jaoks te seda kahte korterit siis erinevas riigis üleval pidasite kui selliseid sandikopikaid seal teenis?

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 09:58; 27.08 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölepinguga riskirasedal ei kao pool sissetulekut. Samuti kuidas saab vanemahüvitis hakata “pool aastat pärast dekreeti”?
Esimese lapse isalt on ikka elatis välja mõistetud?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mees ikka otsib aktiivselt või loodab, et hiir jookseb suhu teleka vaatamise ajal?

Teemaalgataja kirjutas ju mitu korda, et mees käib praegu tööl.

Kui käib ametlikult tööl, siis on ehk võimalus avanssi küsida. See pole küll enam väga tavapärane, aga kui on kohusetundlik ja hea töötaja, siis äkki tullakse vastu.

Muide, praegu on marja- ja seeneaeg, mine nädalavahetusel metsa pohli ja seeni korjama. Neid ostetakse ikka kui hind õige on.
Koristajaid otsitakse ka tihti, ise panustaks just sellele. Teed kas õhtul või nädalavahetusel. Maja koristuse eest saab julgelt 50 eurot küsida.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 23:41; 27.08 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölepinguga riskirasedal ei kao pool sissetulekut. Samuti kuidas saab vanemahüvitis hakata “pool aastat pärast dekreeti”?

Lisaks sellele saab peale lapse sündi veel ka riigi ja linna/vallapoolse sünnitoetuse. Miks selle eest võlga ära ei maksnud?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 09:58; 27.08 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hakka eraldi kõigile vastama aga infoks siis esiteks mees ei üürinud Soomes eraldi korterit vaid see oli tööandja poolt. Töötas seal umbes aasta koos tuttavaga aga kuna keelt ei osanud ja ehitus oli alles õppimisel siis ei teeninud ka seal pudrumägesid. Teiseks kuna jäin eelmine aasta raseduse 8nda nädala pealt haiguslehele siis kahjuks ma ei tea mille järgi haiguslehte makstakse aga sain ikka tõesti poole vähem kui töötades.Kolmandaks ei olnud ka dekreedi rahad miljonid vaid alla 2000. Selle raha sain jaanuaris. Laps sündis märtsis lõpus. Jah aprillis sain riigi poolt 320 eurot ja valla poolt vähem. Ma ei olegi õelnud et oleme ulmeliste võlgades. Ma tahaks uskuda et 450 võlgu olla on suht väike asi võrreldes osade perekondadega. Palun ärge mõistke kohe inimesi hukka ja ärge salvake. Kindlasti ei tunne ennast hädavaresena. Täna väga soovituste eest töö suhtes.mingeid abitöid või vanemate inimeste abistame vast tuleks täitsa kõne alla. Proovida võin ja panen ka kuulutuse üles.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 20:27; 26.08 21:30; 26.08 22:28; 27.08 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesingi ja üsna hoolikalt.
Minu 2 last käisid väikelastena enne lasteaeda minemist hoiul ühe suure pere koduse ema juures. Perel olid ka endal lapsed, mõnikord olid need lapsed ka haiged. Mõnikord need haigused nakkasid minu lastele. Enamasti mitte. Kui lapsed lasteaeda läksid, siis polnud nad pea kunagi haiged, sest olid pisikutega juba enne kokku puutunud.

Kurb küll, kui isegi hoolikalt mõtlemine nii viletsasti sul välja kukub.

– Minu meelest saaks beebi kõrvalt just lapsi hoida. Riputa kohaliku FB grupi seinale või kuulutuste tahvlile, et hoiad last lapse kodus. Näiteks haiguste ajal kui laps ei saa lasteaeda minna. Oled valmis ka lapsi lasteaiast ära tooma ja hoidma õhtuti kui vanemad tahavad välja minna. Laps on kas mehega kodus (õhtusel ajal) või sinuga kaasas.

Paistab, et sa ei suuda vahet teha lastel, kes on mõnikord haiged, ja neil, kes on kogu aeg haiged – soovitus hoida lapsi haiguste ajal on just see teine variant. Lisaks, ma oletan, et su lapsed ei olnud ehk siiski beebid sel ajal, kui nad väikelapsed olid?

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 11:24; 27.08 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munarakudoonorlus?

Nova Vitas makstakse 500 eurot, Elites 640 eurot.

Seal peab ka vastama sajale tingimusele. Nt eeldatakse kõrgharidust

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölepinguga riskirasedal ei kao pool sissetulekut. Samuti kuidas saab vanemahüvitis hakata “pool aastat pärast dekreeti”?

Esimese lapse isalt on ikka elatis välja mõistetud?

Mina olin ka töölepinguga terve raseduse riskigrupiga ja nagu pommi otsas kodus voodis ja sain vaid haiguslehe rahasid. Õnneks mees töötas välismaal ja sellest elasimegi. Mis rahasid su meelest saama peaks, kui päevagi ei saa tööl käia? Esimese rasedusega jäin koduseks 4-ndal raseduskuul, sest oli raske füüsiline töö ja kergemat pakkuda polnud. Samamoodi sain sandikopikaid haigusraha.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab, et sa ei suuda vahet teha lastel, kes on mõnikord haiged, ja neil, kes on kogu aeg haiged – soovitus hoida lapsi haiguste ajal on just see teine variant. Lisaks, ma oletan, et su lapsed ei olnud ehk siiski beebid sel ajal, kui nad väikelapsed olid?

Üks lastest alustas hoidja juures käimist 9 kuu vanuselt, teine 1a6k vanuselt. Hoidja enda noorimad lapsed olid sel ajal koolieelikud. Minu lapsed said hoidja laste käest mõne korra nohu, aga kuna hoidja võttis neid ka nohusena enda juurde, siis minul vahet polnud. Hiljem lasteaias olid lapsed oma rühmakaaslastest tervemad, sest nende immuunsus oli välja kujunenud. Mis oli mulle suur pluss, sest pidin harvemini hoolduslehte võtma.
Loo mõte oli teemaalgatajat julgustada, et haige lapse hoida võtmine ei pruugi tema oma lapsele kuidagi halvasti mõjuda. Oma kodukoha FB grupis näen iga paari nädala tagant kuulutusi, kus otsitakse lasteaialapsele hoidjat haiguste ajaks. Ilmselgelt ei anta hoida 39 palavikuga või oksendavat last. Pigem ikka neid, kellel nina aia jaoks liiga nohune vms. Samuti olen näinud kuulutust, kus otsiti inimest, kes võtaks paar korda nädalas lapse aiast ja hoiaks kella 20-ni. Kuna nõudlust sellise mitte-põhikohaga lapsehoiu järgi tundub olevat, siis oleks see reaalne viis raha teenida.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 09:04; 27.08 09:47; 27.08 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sotsiaaltoetused ei oleks antud juhul abiks? Kohalikust omavalitsusest toimetuleku toetuse võimalused on üle vaadatud?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 21:51; 27.08 13:49; 27.08 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab, et sa ei suuda vahet teha lastel, kes on mõnikord haiged, ja neil, kes on kogu aeg haiged – soovitus hoida lapsi haiguste ajal on just see teine variant.

Miks sa nii arvad? Minu meelest on just sinu loogika siin vildakas.
Kogu aeg haigetel (kuigi see kõlab juba üsna krooniliselt) on tavaliselt hoidmine korraldatud. Võimalus leida nö juhutööna lapsehoidmise otsa on suurem just nende laste puhul, kes on mõni kord haiged ja ei oma nn püsihoidjat.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 21:51; 27.08 13:49; 27.08 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja ei leia kergemat tööd või rase ei leia mujalt pisutki kerget tööd või rase ole võimeline tegema mingit tööd – ongi kodus haiguslehel ja saab 70% oma eelmise aasta keskmisest – tulumaks 20% st poole vähem kui tööl käies.
Kui eelmisel aastal ei töötanudki või keskmine väike, alla miinimumpalga, siis 70% miinimumpalgast -tulumaks.

Seega kui vähegi võimalik, leitakse kergem töö (kas või paar tundi kuus)-kui pisutki palka saad, maksab Haigekassa juurde nii, et kokku saad 100% eelmise aasta keskmisest.
Tagantjärele tarkus, et kui just 100% voodirežiimil polnud vaid lihtsalt põhitöökoha töö oli keelatud (kiiritus, vibra, mürgid, füüsiline, sundasend vms) siis tasunuks mujal iga kuu kas või paar päeva kerget tööd leida ja olukord olnuks parem.

Ja I VH tuleb siiski max 100p pärast lapse sündi, sest kuigi riskirase läheb varakult dekreeti (70p enne tähtaega) siis dekreet kestab tal ju vaid 70p pärast sünnitust, siis algab Vh…ok, VH saad kätte jrgmise kuu algul…kulubki 100p aga mitte pool aastat sünnist.

Või mõtled, et dekreedirahast I VH-ni? See vahe on tõesti 140p+30p= 170p max e pea 6k…aga ega siis dekreediraha pole ette nähtud korraga kulutamiseks, ikka 5k peale jaotada…ei jäänud sentigi üüriks? Said ju min 500/kuus + lapsetoetus I lapsele 60, II sünni järel talle ka 60…

Soovitan tugevasti arvet pidada ja kulutusi kokku tõmmata (saad loobuda äkki telepaketist? telefonipakett odavama vastu vahetada+ toitu planeerida, impulsostud välistada?) ja muidugi juurde teenida, edu!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab, et sa ei suuda vahet teha lastel, kes on mõnikord haiged, ja neil, kes on kogu aeg haiged – soovitus hoida lapsi haiguste ajal on just see teine variant.

Miks sa nii arvad? Minu meelest on just sinu loogika siin vildakas.

Kogu aeg haigetel (kuigi see kõlab juba üsna krooniliselt) on tavaliselt hoidmine korraldatud. Võimalus leida nö juhutööna lapsehoidmise otsa on suurem just nende laste puhul, kes on mõni kord haiged ja ei oma nn püsihoidjat.

Mitte lapsed, keda toodaks tema juurde, oleks kogu aeg haiged, vaid tema juurde toodaks kogu aeg ainult haigeid lapsi – tervena viiakse need ju lasteaeda. Lisaks ei saa siis teemaalgataja kogu aeg raha, ainult siis, kui keegi haige on.

No ütleme, et on neli perekonda, kelle lapsed on nädal aega igas kuus haiged (kordamööda 😛 ) – lapsed ise on haiged mõnikord, aga teemaalgataja juures oleksid kogu aeg mingid haiged lapsed, terveid ta ei hoiakski. Suur rõõm beebi kõrvalt, eksole?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 11:24; 27.08 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul ikkagi on see summa vaja nii lühikese ajaga kokku saada, siis nendest juhutöödest sa kokku seda küll ei saa.

Reaalselt aitab sind mõne asja müümine. Keegi soovitas nänni müüa, eih, sellega sa sööd omi närve. Just tuleb müüa näiteks telekas või arvuti, enda ratas. Neid asju pole sulle eluks vaja ja saad poole aasta pärast uued osta.

Lisaks võta fb lahti juhutööde grupid, kus pakutakse muruniitmiat, liivatassimist -sellised sobiks mehele, mida ta saab teha peale tööd, kui ka nv. Selle natukese aja elab üle, kui peab 7 päeva töötama. Ma ei räägi, et ta nüüd peabki nii hakkama töötama.

Saate selle 450 kokku ja edasi saate vaikselt jalad alla.

Raske on jah, kui on varasemad võlad ja kogu saadud palk läheb kohtutäiturile. See on karm. Aga see ei kesta igaveati.

Need juhuotsad töötamiseks on ka muidugi hea soovitus. Kodusena saadki vaikselt neid teha ja selle raha näiteks kõrvale panna. Või teha neid otsi ainult selleks, et maksta vanu võlgu, mitte vaadata, et oh, sain lapsehoidmise eest 20 eurot, ma ostan parem jäätist. Pane omale kindlad eesmärgid.

Teie perel on vaja saada ka teistest laenudest lahi, sest need ongi need mis auku viivad. Tuleb palk ja enamuse maksad ära.

Ma noorena ka ikka võtsin siit ja sealt reisimiseks, autoostuks jne. Jube ikkagi, nüüdseks 35 aastaseks kõik laenud ära maksnud just sellise kogumise eesmärgistamisega. Ja ohooo, kogu palk jääb kätte ja kuu lõpus seda ikka pool alles ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vanematelt laenata ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 18:25; 28.08 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis krdi mees see küll on, kes ei suuda leida lisatööd, kasvõi mustalt? Kui muud ei suuda, siis kojamehi/koristajaid otsitakse pidevalt. Woltid/Boltid kui just Kapa-Kohilas ei ela. Nädalavahetuseks kuhugi maale talusse tööle. Väikse lapsega naine peab muretsema ja rabelema.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Otsin nõu ja jõudu ja toetust