Esileht Koolilaps Otsin õpetajat

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Otsin õpetajat

Postitas:

Otsin õpetajat, kes õpetaks lapse lugema. Laps veerib, aga oleks vaja spetsialisti, kes suudaks sellest veerimise faasist lapse edasi aidata. Olen ise proovinud õpetada, aga tunnen, et mind juba kõik see jant ärritab ja ilmselt tunneb seda kaudselt ka laps.
Kas keegi teab soovitada kedagi või on keegi ise spetsialist? Õpetajat otsin Tallinnas Kristiine linnaosas ja soovitavalt kohe.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 12:42; 15.08 14:01; 26.08 15:22; 26.08 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära lase tal veerida vaid las ütleb tähti libamisi, siis tuleb kiiremini ja saab sõna paremini kokku, veerides lähevad esimesed tähed juba meelest kui sõna viimased tähed veeritud saab.
Järgmine etapp e lugemine tulebki ainult kogemusega, iga päev vaja natuke lugeda. Ega siin teisel isikul polegi eriti midagi teha, katsuge lugeda iga päev väike jutuke u 0,5h. Ühte jutukest võib lugeda paar korda, rohkem pole eriti mõtet kuna tal jääb see pähe ja siis hakkab seda peast ütlema.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:55; 15.08 15:48; 15.08 15:56; 15.08 15:59; 15.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei tule see libamisi kohe mitte kuidagi. Ütlen ka, et loe silbikaupa. Praegu olemegi iga päev ühe väikese jutu lugenud, aga no see käib üle kivideja kändude ja lõpuks oleme mõlemad nii kurjad, kuna laps ei oska ja ma ei oska teda aidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.08 12:42; 15.08 14:01; 26.08 15:22; 26.08 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul pole mitte õpetajat vaja, vaid kannatust. lapsega ei ole midagi valesti, et ta abi vajaks. võtke rahulikult.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupoes on põnevaid lugemismänge. Lause korraga. Proovige neid 😉 Ja närvi ei tasu minna, see viib igasuguse isu ja tekitab viha lugemise vastu. Edu teile! Küll see lugemine tuleb kui järjepidev olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei tule see libamisi kohe mitte kuidagi. Ütlen ka, et loe silbikaupa. Praegu olemegi iga päev ühe väikese jutu lugenud, aga no see käib üle kivideja kändude ja lõpuks oleme mõlemad nii kurjad, kuna laps ei oska ja ma ei oska teda aidata.

Mitte silbikaupa vaid tähti libamisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:55; 15.08 15:48; 15.08 15:56; 15.08 15:59; 15.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lasteaiaõpetaja.
Võin sulle mailile kirjutada, millised emakeele eeloskused peavad lapsel selged olema, et üldse lugema hakata. Üldiselt kõik tuleb järjekorras ja ühestki osaoskusest üle hüpata ei saa. Lastel võivad need oskused kinnistuda erineva kiirusega- ühel tuleb juhtkui möödaminnes, teine peab tükk aega harjutama.
Saad kodus teda veidi testida, kus seisak hetkel on. Siis saab sealt juba edasi minna.

Ma arvan, et sul ka lihtsam rahulikuks jäädaa, kui saad aru, milline harjutus last hetkel aitaks.Lihtsalt teksti häälimine ei pruugi olla lahenduseks.

NB! Kõik lapsed ei õpigi kooliks lugema. Ei maksa sellest väga suurt pingeallikat teha. Aitab vaid järjepidev heatahtlik toetus ja harjutamine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama mure. hakkasin ka õpetajat otsima…aga laps teatas, et tema ei taha õpetajat… nii ma siis loodangi, et äkki hakkab ise lugema 🙂
tal kusjuures see veerimine nii käpas, et lausetest saab ilusasti aru, talvel sai kolme katsetega kooli sisse ja ühes neist alustab ka õpinguid… nii hästi luges, et ülesande sisust sai aru ning lahedas enamasti õigesti… aga sinna see jäi ja paranenud pole, pigem halvenenud, kuna suvel ei tahtnud teda sundida ka…praegu veeribki…nii aeglaselt, et mul endal valus kuulata 🙁

otsin ka uusi nippe ja trikke, mis lapse sellest seisut üle aitaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupoes on põnevaid lugemismänge. Lause korraga. Proovige neid ???? Ja närvi ei tasu minna, see viib igasuguse isu ja tekitab viha lugemise vastu. Edu teile! Küll see lugemine tuleb kui järjepidev olla.

Lause kaupa pole mõtet, siis talle jääb see pähe, kellele paremini, kellele aeglasemalt ja siis hakkab luuletama/ära arvama peast sõnu, see ei aita lugemisele ju kaasa. Lugemiseks peab olema pisike tekstike ja seda saab paar korda korrata niikaua kui näed et hakkab ära arvamine.
Ma ei ole õpetaja, aga olen lugema saanud kõik oma lapsed.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:55; 15.08 15:48; 15.08 15:56; 15.08 15:59; 15.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama mure. hakkasin ka õpetajat otsima…aga laps teatas, et tema ei taha õpetajat… nii ma siis loodangi, et äkki hakkab ise lugema ????

tal kusjuures see veerimine nii käpas, et lausetest saab ilusasti aru, talvel sai kolme katsetega kooli sisse ja ühes neist alustab ka õpinguid… nii hästi luges, et ülesande sisust sai aru ning lahedas enamasti õigesti… aga sinna see jäi ja paranenud pole, pigem halvenenud, kuna suvel ei tahtnud teda sundida ka…praegu veeribki…nii aeglaselt, et mul endal valus kuulata ????

otsin ka uusi nippe ja trikke, mis lapse sellest seisut üle aitaks.

nipp ongi see, et lugege iga päev ja tuleb lugemine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:55; 15.08 15:48; 15.08 15:56; 15.08 15:59; 15.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 7-aastane ka ei taha lugeda. Vastumeelselt kõik. Loeb küll, aga aeglaselt ja väsib ja tüdineb ära.

Seda ärge järgi tehke, sest ilmselt nii ei ole õige, aga mina teen nii et peidan vahel tema asju, või peidan kommid kuhugi ja kirjutan paberile asukoha. Aga mitte nii, et “lillepoti taga”, aga ikka pikalt laialt, “ühes ilusas ja suures, 3 aknaga, valge seinaga jne toas, ühe hästi heleda ja minu meelest väga suure lillepoti taga”. Vahutan korralikult. Laps on vihane küll aga loeb kui kommivalu suur või lemmik LPS peidetud. Jaa, olen kohutav ema…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 7-aastane ka ei taha lugeda. Vastumeelselt kõik. Loeb küll, aga aeglaselt ja väsib ja tüdineb ära.

Seda ärge järgi tehke, sest ilmselt nii ei ole õige, aga mina teen nii et peidan vahel tema asju, või peidan kommid kuhugi ja kirjutan paberile asukoha. Aga mitte nii, et “lillepoti taga”, aga ikka pikalt laialt, “ühes ilusas ja suures, 3 aknaga, valge seinaga jne toas, ühe hästi heleda ja minu meelest väga suure lillepoti taga”. Vahutan korralikult. Laps on vihane küll aga loeb kui kommivalu suur või lemmik LPS peidetud. Jaa, olen kohutav ema…

Seda mängu mängisin ka mina lastega, antud mäng õpetab hästi tekstist aru saama

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 13:55; 15.08 15:48; 15.08 15:56; 15.08 15:59; 15.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugemiskiiruse tõstmine on ülilihtne. Olen düsgraafidki normaalse kiirusega lugema õpetanud.
Aga praegu oma abi pakkuda ei viitsi. Esiteks on niigi mul eraõpilasi piisavalt ja teiseks: lapsevanemad on meil ju nii targad! Muudkui õpetavad õpetajaid koolis, kuidas õpetada. Vot nüüd õpetagegi ise oma lapsed lugema!

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 17:06; 15.08 22:46; 16.08 12:00; 16.08 13:51; 16.08 16:42; 17.08 00:12; 17.08 09:11; 26.08 17:27; 26.08 17:34; 27.08 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugemiskiiruse tõstmine on ülilihtne. Olen düsgraafidki normaalse kiirusega lugema õpetanud.

Aga praegu oma abi pakkuda ei viitsi. Esiteks on niigi mul eraõpilasi piisavalt ja teiseks: lapsevanemad on meil ju nii targad! Muudkui õpetavad õpetajaid koolis, kuidas õpetada. Vot nüüd õpetagegi ise oma lapsed lugema!

Trolli, trolli, pole sa mingi õpetaja!
See sõna on muuseas düsleksia, mitte düsgraafia. Tõsi, sageli esinevad need koos.
Lugemiskiiruse tõstmine vastupidi ongi keeruline ja mulle tundub, et teemaalgataja lapsel on lugemistehnika olemas, vaja on ainult treenida ja treenida. Samas peaks see käima läbi mängu ja meelituste, sundimine teeb asja vastikuks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta igaõhtusest ettelugemisest. Valige koos lapsega talle põnevaid raamatuid ja loe neid. Teda ennast ära lugema sunni. Aruta temaga niisama raamatust loetu üle.

Päeva jooksul ava teile mõlemal sobival hetkel (kiiret pole, kõht on mõlemal täis ning meeleolu normaalne) tekstitöötlusprogramm. Reguleeri kirja suurus suuremaks. Kasuta väikest kirja, mitte suuri trükitähti. Kui tal on mõlemad selged, siis on muidugi ükskõik. Kirjuta ükshaaval kõik tähestiku tähed, et veenduda, et neid mõistab ja ütleb ta ilma mõtlemata. Lase tal enda etteütlemise järgi tähti kirjutada.

Siis kirjuta silpe (sa, ma, la, he jne) ja palu tal endale neid ette lugeda. Kui loeb ilma mõtlemata, kirjuta nii, et tähe pikkused on erinevad, nt maa/ma, tee/te või et ühes silbis on tugev, teises nõrk täht, nt ba/pa, ga/ka. Veendu, et ta saab erinevustest aru ja et ta saab sõnade tähendusest aru. Kui ei saa, otsi lugemismänge (guugelda “lugemismängud”) ja mängige neid. Või siis mängige silpidega.

Kui eelmine etapp kulgeb ludinal, kirjuta ühesilbilisi sõnu (tass, kass, tool, laud jne). Vaata, kas ta suudab hõlpsalt lugeda ja kiiresti öelda, mida kirjutatu tähendab. Kui ei suuda, peab siin peatuma ja taas mõnda aega, nädal või nii, ühesilbiliste sõnadega mängima. Mängimise all pean silmas nt seda, et palud lapsel endal täht haaval öelda, kuidas kirjutatakse *tass*. Kui ta kirjutab tas, siis hääldagi nii, nagu kirjas on. Ja kirjuta ise kohe: daas ja häälda see välja. No umbes nii. Väänake neid sõnu ja silpe nii, et mõlemal on lõbus. Võib võtta ka mõne toreda pika sõna, nt elevant, et seda siis igal võimalikul moel väänata. (eelevand, ellevand, elevaant jne)

Seejärel proovi, kas ta suudab ruttu kokku lugeda ja samas ka aru saada kahesilbilistest lihtsa tähendusega sõnadest.

Kui eelmine etapp on selge, hakka kirjutama lühikesi lauseid, milles on ühe, maksimaalselt kahesilbilised konkreetse ja lihtsa tähendusega sõnad. Kui ta suudab need ilma igasuguse vaevata kokku lugeda, on aeg võtta väikeste trükitähtedega ilusate piltide ja vähese tekstiga raamatud. Sellised kolme-neljastele mõeldud lihtsa ja konkreetse, aga veidi humoorika sisuga raamatud on head. Ühtlasi jätkake pikemate üksiksõnade kirjutamist ja lugemist ning nende tähendusest aru saamise harjutamist. Sealt edasi peaks oskused hakkama arenema veidi rutem ja ilma piinadeta. Aga jällegi, esialgu lase lapsel lugeda ikka väga lihtsa sõnavara ja vähekujundliku keelega raamatuid.

Samas, nii kurb kui see ka pole, mõned lapsed sünnivad lugemisraskustega. Kui sa märkad mingis etapis, et umbes kahe kuu jooksul toimunud igapäevane umbes 15 min pikkune LÕBUS ja KIIDUSÕNADEROHKE harjutamine ei too mingitki arengut, siis vii laps logopeedi juurde.

Ja guugelda. Lugemismänge on igasuguseid välja mõeldud. Need on vist kõige toredamad ja tõhusamad. Lisaks pabermängudele on ka nt Tartu Hiie Kooli leheküljel häid keskkondi, kus saab lugemist harjutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugemiskiiruse tõstmine on ülilihtne. Olen düsgraafidki normaalse kiirusega lugema õpetanud.

Aga praegu oma abi pakkuda ei viitsi. Esiteks on niigi mul eraõpilasi piisavalt ja teiseks: lapsevanemad on meil ju nii targad! Muudkui õpetavad õpetajaid koolis, kuidas õpetada. Vot nüüd õpetagegi ise oma lapsed lugema!

Trolli, trolli, pole sa mingi õpetaja!

See sõna on muuseas düsleksia, mitte düsgraafia. Tõsi, sageli esinevad need koos.

Lugemiskiiruse tõstmine vastupidi ongi keeruline ja mulle tundub, et teemaalgataja lapsel on lugemistehnika olemas, vaja on ainult treenida ja treenida. Samas peaks see käima läbi mängu ja meelituste, sundimine teeb asja vastikuks.

Ei ol troll, ütlen vaid vanematele välja selle, mida neist arvan.
Pidasin silmas düsgraafikut, kelle viimasena mõned aastad tagasi normaalse kiirusega lugema õpetasin. Olen sama teinud ka düslektikuga ja see on tõesti imelihtne.

Aga teie seal muudkui meelitage (suhkrutükiga? – iccc või millega iganes) ja muudkui treenige ja treenige. Vahelduseks võite ka koos peaga vastu seina joosta – teeb sama välja.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 17:06; 15.08 22:46; 16.08 12:00; 16.08 13:51; 16.08 16:42; 17.08 00:12; 17.08 09:11; 26.08 17:27; 26.08 17:34; 27.08 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et last motiveerib lugema õige raamat pluss järjepidevus.
Õhtuti lugesime mehega vaheldumisi ette alates juba kolmandast eluaastast.
Mina alustasin lugema harjutamist siis, kui laps viieseks sai. Olin algul veidi kannatamatu, sest tundus, et lugemine ei läinud õiges tempos. Umbes poole aasta pärast läks laps lahti. Sattusid õiged raamatud kätte, mis motiveerisid. Sellel sügisel läheb laps kooli ning terve Harry Potteri sari on tal juba läbi loetud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õpetasin aastaid tagasi ühe tuttava lapselapse lugema. Vanaemal ei jagunud lapselapse jaoks närvi. Abiks võtsin Mõmmi aabitsa. Sealsed nõuanded olid päris head. Aega läks umbes kaks kuud ja lapselaps luges.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps õppis sõnu kokku veerima enne kolmest sünnipäeva. peaaegu viieseks saamiseni polnud praktiliselt mingit edasiminekut ehk et peaaegu kaks aastat veeris (erilist huvi polnud ka). just enne viieseks saamist hakkas lihtsalt järsku soravalt lugema ja siis tekkis ka suur huvi lugeda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ye saate ikka aru, et teemaalgataja tahab õpetajat, mitte ise õpetada? Milleks siis need õpetused?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 10:53; 16.08 13:38; 16.08 16:21; 17.08 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ye saate ikka aru, et teemaalgataja tahab õpetajat, mitte ise õpetada? Milleks siis need õpetused?

Sa saad ikka aru, et keegi et viitsi selle ema eest tema tööd lapsevanemana ära teha?
Sünnitasid lapse, õpeta ta ka lugema.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 17:06; 15.08 22:46; 16.08 12:00; 16.08 13:51; 16.08 16:42; 17.08 00:12; 17.08 09:11; 26.08 17:27; 26.08 17:34; 27.08 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitte? Tavaline palgatöö, tudengile taskuraha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 10:53; 16.08 13:38; 16.08 16:21; 17.08 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitte? Tavaline palgatöö, tudengile taskuraha

Tudeng selle tööga küll hakkama ei saa. See on kogenud filoloogi või logopeedi töö. Ja neil jagub tööd niigi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 17:06; 15.08 22:46; 16.08 12:00; 16.08 13:51; 16.08 16:42; 17.08 00:12; 17.08 09:11; 26.08 17:27; 26.08 17:34; 27.08 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Js suurem osa vanemaid on siis kogenud filoloogid või logopeedid?
Teemaalgataja küsib õpetajaid. Mis on sinu asi arvsta, kas nad võtaks veel ühe töö vastu või ei?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 10:53; 16.08 13:38; 16.08 16:21; 17.08 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Js suurem osa vanemaid on siis kogenud filoloogid või logopeedid?

Teemaalgataja küsib õpetajaid. Mis on sinu asi arvsta, kas nad võtaks veel ühe töö vastu või ei?

Ma mitte ei arva, vaid järeldan. huvilisi ju ei ole, nagu näha.
Üldiselt on eesti emad juba sadu aastaid järjest oma lapsi ise suutnud lugema õpetada. Kui see ei õnnestu, on tegemist 2 variandiga. 1) laps on diagnoosiga või 2) ema on saamatu. Mina panustan sellele viimasele variandile.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 17:06; 15.08 22:46; 16.08 12:00; 16.08 13:51; 16.08 16:42; 17.08 00:12; 17.08 09:11; 26.08 17:27; 26.08 17:34; 27.08 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on eesti emad juba sadu aastaid järjest oma lapsi ise suutnud lugema õpetada. Kui see ei õnnestu, on tegemist 2 variandiga. 1) laps on diagnoosiga või 2) ema on saamatu.

üldiselt on emad sadu aastaid ka näiteks oma laste juukseid lõiganud ja neile riideid õmmelnud, isad on perele maju ehitanud ja toiduks vilja kasvatanud. Aga kusagil pole öeldud, et seda tööd ei võiks nende eest ära teha mõni teine inimene, eriti kui vanem ise leiab, et see tal hästi ei suju ja ta teeks samal ajal meelsamini midagi muud. Oluline on ju kokkuvõttes see, et laps lugema õpiks, see, kes teda õpetab, pole tähtis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on eesti emad juba sadu aastaid järjest oma lapsi ise suutnud lugema õpetada. Kui see ei õnnestu, on tegemist 2 variandiga. 1) laps on diagnoosiga või 2) ema on saamatu.

üldiselt on emad sadu aastaid ka näiteks oma laste juukseid lõiganud ja neile riideid õmmelnud, isad on perele maju ehitanud ja toiduks vilja kasvatanud. Aga kusagil pole öeldud, et seda tööd ei võiks nende eest ära teha mõni teine inimene, eriti kui vanem ise leiab, et see tal hästi ei suju ja ta teeks samal ajal meelsamini midagi muud. Oluline on ju kokkuvõttes see, et laps lugema õpiks, see, kes teda õpetab, pole tähtis.

Nagu näed, puudub üldiselt huvi lapsevanematele sellise teenuse osutamiseks. Kui tunnihind oleks sama kõrge kui ehitajal või juuksuril, siis ilmselt leiduks ka abilisi.

Ja teine lahendus on anda laps ära lastekodusse, kus spetsialistidel tuleb laste kasvatamine ja nende arendamine paremini välja kui lapsevanemal, kelle töö peale lapse ilmaletoomist näibki tehtud olevat.

Nii et abilised ei ole Eestist tõesti otsa saanud. Tuleb kas 1) maksta motiveerivat tunnitasu või 2) anda laps ära riikliku järelvalve alla.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 17:06; 15.08 22:46; 16.08 12:00; 16.08 13:51; 16.08 16:42; 17.08 00:12; 17.08 09:11; 26.08 17:27; 26.08 17:34; 27.08 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Js suurem osa vanemaid on siis kogenud filoloogid või logopeedid?

Teemaalgataja küsib õpetajaid. Mis on sinu asi arvsta, kas nad võtaks veel ühe töö vastu või ei?

Ma mitte ei arva, vaid järeldan. huvilisi ju ei ole, nagu näha.

Üldiselt on eesti emad juba sadu aastaid järjest oma lapsi ise suutnud lugema õpetada. Kui see ei õnnestu, on tegemist 2 variandiga. 1) laps on diagnoosiga või 2) ema on saamatu. Mina panustan sellele viimasele variandile.

Teemaalgataja ei küsinud, kas siinsed lapsevanemad teenust osutaks, vaid õpetaja nime.
Millest sa IKKA aru ei saa? Muudkui paugutab edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 10:53; 16.08 13:38; 16.08 16:21; 17.08 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Js suurem osa vanemaid on siis kogenud filoloogid või logopeedid?

Teemaalgataja küsib õpetajaid. Mis on sinu asi arvsta, kas nad võtaks veel ühe töö vastu või ei?

Ma mitte ei arva, vaid järeldan. huvilisi ju ei ole, nagu näha.

Üldiselt on eesti emad juba sadu aastaid järjest oma lapsi ise suutnud lugema õpetada. Kui see ei õnnestu, on tegemist 2 variandiga. 1) laps on diagnoosiga või 2) ema on saamatu. Mina panustan sellele viimasele variandile.

Teemaalgataja ei küsinud, kas siinsed lapsevanemad teenust osutaks, vaid õpetaja nime.

Millest sa IKKA aru ei saa? Muudkui paugutab edasi.

Ise ka usud enda valesid? Lase aga käia, jõuadki kiiremini sohu oma valedega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 17:06; 15.08 22:46; 16.08 12:00; 16.08 13:51; 16.08 16:42; 17.08 00:12; 17.08 09:11; 26.08 17:27; 26.08 17:34; 27.08 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 7-aastane ka ei taha lugeda. Vastumeelselt kõik. Loeb küll, aga aeglaselt ja väsib ja tüdineb ära.

Seda ärge järgi tehke, sest ilmselt nii ei ole õige, aga mina teen nii et peidan vahel tema asju, või peidan kommid kuhugi ja kirjutan paberile asukoha. Aga mitte nii, et “lillepoti taga”, aga ikka pikalt laialt, “ühes ilusas ja suures, 3 aknaga, valge seinaga jne toas, ühe hästi heleda ja minu meelest väga suure lillepoti taga”. Vahutan korralikult. Laps on vihane küll aga loeb kui kommivalu suur või lemmik LPS peidetud. Jaa, olen kohutav ema…

See on väga hea moodus ju 🙂 Olen lasteaiaõpetaja ja tahtsin just seda soovitada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Otsin õpetajat

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.