Esileht Koolilaps Otsin toitumishäirega lapsele psühholoogi

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Otsin toitumishäirega lapsele psühholoogi

Postitas:

Tere, mure on suur ja ise enam sellest jagu ei saa. Tütar 12 ja ei söö enam mitte ühtegi \”kasulikku\” asja, vaid kommid ja saiatooted. Ei aita taskurahast ilmajätmine, mitte rämpsu koju ostmine – siis lihtsalt ei söö MITTE MIDAGI, päevade kaupa. Lapsel puudub näljatunne, tekib hoopis minestus ja nõrkus. Iseloom on kange: tema probleemi ei tunnista ja koostööd ei ole nõus tegema mitte mingis vormis. Vajan psühholoogi või toitumisnõustajat appi.
Teoorias olen ise ka tugev (kõrgem ped. haridusega, tõsiselt sporti teinud, ise toitunud alati tervislikult). Peres veel lapsed, kõigil ühised vanemad, teised rõõsad ja roosad, hea isuga ja söövad kõike. Probleem on seega konkreetses lapses. Palun soovitage, kuhu peaksin pöörduma. Võib olla ka tasuline teenus. Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu Ülikooli Meestekliiniku tallinna filiaalis vana teenindusmaja juures (mujal ka) võtab vastu Kristel Ehala- Aleksejev, väga meeldiv ja asjatundlik naisterahvas, toitumisnõustaja. Äkki tema saab aidata? Kontaktid siin:

http://www.kergemaks.ee/public/31605.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mitte psühholoogilt ei pea sa abi otsima, vaid psühhiaatrilt! Psühholoog tegeleb selliste kergemate asjadega, nagu pereteraapia, värviteraapia, jne. Psühholoogi juurde läheb inimene, kes soovib rääkida ja et teda kuulatakse.
See, millest sina kirjutad, on väga tõsine psühhiaatriline probleem ja see on eluohtlik seisund sinu lapsele. Paldiski mnt on lastepsühhiaater Dr. Irja Ivarinen, kes on väga hea arst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu arvates pole vahet, kas alustad psühhiaatrist või psühholoogist. Ma ei välistaks psühholoogi, sest vaja on leida ka sellise käitumise põhjused (mis tulenevad tavaliselt psüühikast, uskumustest, varjatud tähelepanu ja kontakti otsimisest, ootustest oma välimusele jne)

Teraapia ja abi on vajalik igal juhul ja võimalikult kiiresti, sest see mida kirjeldad on piisavalt trastiline.(loe:http://www.ut.ee/tervis/opetajatele/Toit_haired.html

Kontaktid, kes tegelevad toitumishäire raviga:

Tallinna Psühhiaatriakliinikus, psühhiaatrid Ülle Võhma ja Petra Poolamets, tel 697 4423
• Tallinna Ülikooli terviseuuringute laboris, tel 662 3741
• Tartu Psühhiaatriakliinikus, psühhiaatrid Anu Järv ja Anneli Sell, tel 731 9100

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliiniline psühholoog Kai Teeäär kesklinna lastepolikliinikus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Piret Visnapuu-Bernadt,
väga soovitan,
töötas aastaid Tallinna lastehaiglas, aga nüüd võtab vastu siin:

http://www.mppk.ee/index.php/tegijad/9-arstid/7-piret-visnapuu-bernadt

Minu teada tegeleb palju just teismelistega (kas just täpselt ka toitumishäiretega, seda ma ei tea, aga igasuguste probleemidega on temalt tõhusat abi saadud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.ambromed.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tublid vastajad. keegi ei hakanud ema maha tegema, et miks vaid saiakesi ja kommi siis lapsele ostetakse.
Kiitus minu poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel sama seis, samuti üks lõputu nälgimine. Aga meie saame ravi Psühhoneuroloogakliinikus Paldiski maanteel. Kohe haiglas sees. Aga tegelikult mingit erilist tulemust ei ole kahjuks siiani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli tütrega sama mure täpselt aasta tagasi, siis oli ta 11. Ükski toit ei sobinud, võileiba ise ei teinud sest kartis nuga, ei tahtnud vorstigi puutuda. Samuti ainult magus ja krõpsud. Minestas mitu korda koolis ja mullegi tundus, et laps ei saa aru, et tal on kõht tühi. Ühesõnaga tekkis õud ja sain aru, et on vist psühholoogiline probleem. Alustasin aga sellest, et saime ühe toreda lastearsti juurde, kes võttis kõik vereproovid ja kontrollis tema üldist seisundit ning ta pidi 3-kuud täitma toitumispäevikut. See aitas tal endalgi natuke mõista mida ta tegelikult sööb. Sügisest sain ta suunata kohaliku noortekeskuse kokaklubisse, et puutuks rohkem toidu ja ka selle tegemisega kokku. Seal talle väga meeldib. Nüüdseks on läinud söömine ikka palju paremaks ja isegi kogu perele paar korda pastarooga valmistanud 🙂 Seekord psühholoogini ei jõudnud aga kunagi ei tea ta ju alles 12.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minul laps ei ole söönud 3a peale ei vorsti tooteid ei piimatooteid ei liha,põhiline joogijogurt,friikartul,saiakesed,maasikad,puuviljad mõned,küpsised jne.kaal on normis,pikkust venib,veri korras,tervis hea,ise sõin kui väike olin ainult iiris kommi ja ka teatud sööke ja ei ole ka tervise üle kurtnud.arvan,et laps tuleks rahule jätta ja osta seda mida ta sööb,laps ei jäta ennast kunagi nälga,kui muudkui õiendada siis tekib lapsel ka tunne,et temast ei hoolita nii nagu tema tahaks,tean laste psüühikat,ei ole vaja last küll kuskile psühholoogi juurde viia,las laps olla rahus,kui tekivad pidevad tervise häired siis teine lugu.[/tsitaat]
loe korralikult, laps minestab koolis, see pole ju normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tartus, Lunini tn Lastehaiglas Külli Muug, kylli.muug@kliinikum, 731 9576

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Otsin toitumishäirega lapsele psühholoogi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.