Esileht Ilu ja tervis Otsin uut perearsti Maarjamõisas

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Otsin uut perearsti Maarjamõisas

Postitas:
Kägu

Olen uue otsingul kuna oma vana arsti juurde ei pääse ja need lapsarstid kes tal nüüd vastuvõtus on, tahavad vist mind ära tappa. Või siis ootavad kuni ma ise vast ära suren. Isu täis kuna nad ravi ei määra, uuringuid ei tee, mis siis et kiirabi kodus käinud. Kui soovin pihiisa tean kuhu minna. Soov siis leida arst kellel jaguks minusugusele aega. Miudugi juba 2 aastat tagasi soovitati see samm ettevõtta kuna kiirabis öeldi lausa näkku et nad tapavad teid ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja kaks aastat hiljem oled ikka elus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja kaks aastat hiljem oled ikka elus.

Näe kiirabis määrati õiged rohud. Tegelikult pole mõtet irvitada, asi ikka tõsine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiirabi ei määra ühtegi rohtu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiirabi ei määra ühtegi rohtu.

määrab ikka küll ja mina sain sealt õiged rohud. Kus juures veel arst kohapeal imestas selle üle mida noor arst oli kirjutanud. Muidugi äkki siis oli lihtsalt õige arst seal kui ma pool päeva vedelesin. Tegemist kõrge vererõhuga. Perearst käskis kaalust alla võtta, kuid mure oli et halb ja pea käib ringi. Kiirabisse jõudes oli vererõhk 140/195 mis on vägagi eluohtlik. On veel midagi selle noore algaja perearsti kasuks öelda. Kuna sellise näidu saanud kiirabis, pandi mind kohe pikali, rohud sisse ja aparaadid külge. Minu meelest ei ole see ju naljakas ega mõnitamist väärt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, vaesed Maarjamõisa perearstid. Hoidke alt, üks tore patsient on otsingutel!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiirabis töötavad üldiselt ikkagi õed ja nemad retsepte püsiraviks ei kirjuta, vaid annavad ühekordse ravimiannuse.
Kõrgvererõhu tõbe ei ravita ravimi ühekordse võtmisega vaid IGAPÄEVASE ravimi võtmisega. Ravi juurde kuuluvad veel elustiili muutused haige enda poolt, nagu seda on liigse ülekaalu langetamine.
Kui sa käid Tartu ülikooliga koostööd tegevates perearstikeskustes siis pead arvestama, et seal tegeletakse ka õppetööga. Niiet vastuvõttudel osalevad nii tudengid kui arst-residendid. Kui sulle noored ei meeldi, otsi perearstikeskus mis ei tee koostööd ülikooliga.

140/195 mmHg vererõhk pole inimlikult võimalik saavutada. Süstoolne rõhk (ehk esimene number) ON ALATI kõrgem kui diastoolne rõhk (teine number).

Võta oma ravimeid nii nagu sulle ette kirjutatud on. Kui mõni ravim ei sobi, sest põhjustab näiteks kõrvaltoimeid- räägi sellest oma arstiga ja ravi muudetakse. Vererõhu ravimeid on väga palju ja ühele inimesele kõige sobivama ravimite kombinatsiooni leidmine võibki aega võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

võta siis kaalust alla ometi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oot mis te nüüd kaalu kallal vingute, te ju ei tea palju inimene kaalub. Ja tõesti kirjutas kiirabiarst ravimid mida ma siiani söön ja nad mõjuvad. Kirjutasin ju et vedelesin seal pool päeva. Probleem on milleski muus.Palun ettepanekuid arsti osas. Ma pole öelnud et ma oma perearstiga rahul pole, lihtsalt pole võimalik tema vastuvõtule saada. Sellest ka teema püstitus.
Meenub nõukaaegne kool kus velsker soovitas iga asja peale värskat juua, ei olnud tal vahet kas kõht lahti või üle 40 palavik. Samas ega mõlema puhul on tegu vedeliku kaotusega ja tal oli ju õigus, kuid mõnel lõppes palavik kopsupõletikuga. Ehk pikk jutt, aga kui on probleem ja minule jäänud mulje, et noored ei tee analüüse ja ei kirjuta rohtu mida oma arst teeks. Sellest ka viide pihiisa kohta, hädaldada võin ma kodus mehele. Ei ole nii et iga asjaga jookseks arstile, aega pole, tööl olen koguaeg(ka nädalavahetustel).

Please wait...
Postitas:
Kägu

tõesti kirjutas kiirabiarst ravimid mida ma siiani söön ja nad mõjuvad.

Ja kust sa neid siiamaani saanud oled, kas mitte perearst ei aidanud?
Iga inimene võib terviserikke tõttu kiirabi abi vajada, see ei tähenda, et perearst väljavahetamist vajab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tõesti kirjutas kiirabiarst ravimid mida ma siiani söön ja nad mõjuvad.

Ja kust sa neid siiamaani saanud oled, kas mitte perearst ei aidanud?

Iga inimene võib terviserikke tõttu kiirabi abi vajada, see ei tähenda, et perearst väljavahetamist vajab.

Oh, jumal sa tõesti ei loe. Määras kiirabiarst, oma oli kuskil ära. Otse läksin noore arsti juurest kiirabisse kuna tema ei aidanud. Vajasin kohe abi mitte heietamist, olin kokkukukkumas. Kas on see siis normaalne, palud abi, halb on olla ja saadetakse minema? See ei ole üldse naljakas, loodan et siinsed kommenteerijad ei pea sellist olukorda kunagi üleelama.
Pikendab retsepti ju pereõde, mis mul siis arstile asja. Väike kõne pereõele ja asi jälle aetud. Küsimus on selles et kui mingi uus jama tekkib, jääd või lihtsalt grippi. Lootusetu tunne, ära panemine on siin vaid moes, mitte teiste aitamine.
Tegelikult kaalun oma lapse perearst juba paluda ennast ka nimistusse võtta, hetkel vaid häiriv see et liiga kaugel. Lapsel võib arst olla kaugemal, pole probleemi autosse tõsta ja arstile uhada, katsu ise näiteks 40se palavikuga mööda linna kihutada.
Kordan, probleem on arsti kättesaadavuse taga. Pole vastu et noored õpivad, päris arsti kõrval istugu või 10 tükki. Pole meeldiv kui lähed ja jälle uus nägu, oma teab kõiki mu haigusi ja oskab minuga ka hakkama saada. Lihtsalt teda pole enam kunagi kohal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegemist kõrge vererõhuga. Perearst käskis kaalust alla võtta, kuid mure oli et halb ja pea käib ringi.

Halb oli olla ja pea käis ringi kõrgest vererõhust. Võta oma rohtusid nagu ette nähtud, hangi omale vererõhumõõtja ja pea päevikut. Ning võta ometi kaalust alla. Ka 5-10 kg annab tihti juba märgatava efekti. Mu mees, kes pole visuaalselt üldse paks (no pisike punu on), võttis 5 kg alla ja keskmiselt niipalju langes ka nii diastoolne kui süstoolne rõhk.
Lisaks tarbi vähem kohvi, kui kohvijooja oled, ja ära ülemäära stressa, puhka rohkem, käi jalutamas, rattaga sõitmas, maga oma unetunnid täis. Kui esineb uneapnoe, tuleks ka sellega tegeleda. Kui suitsetad, siis vähenda seda või loobu üldse.

Hüpertoonia on päriliku eelsoodumusega ja suures osas elustiilihaigus, mida on võimalik elustiili muutes ja kaalu langetades tihti oluliselt leevendada. Kui aga parasjagu on ikkagi rõhk kõrge, tuleb rohtusid niikaua tarbida, kuni vajadus kaob. Mu vanaisa näiteks võttis arsti ettekirjutusel rohtu vastavalt vajadusele peale vererõhu mõõtmist. Mõõtis iga päev, kindlasti hommikul, aga vastavalt enesetundele ka hiljem lisaks. Elas 85 aastat vanaks ja lõpuks viis ta hauda ilmselt luuvähk hoopis.

Maarjamõisas on kõik kogenud ja head perearstid juba ülekoormatud, kui lapse perearst sulle sobib, siis mine tema juurde. Minu pere perearst on 30 km kaugusel ja saame ka kenasti hakkama juba kümmekond aastat. 40 palavikuga, kui on tõesti vaja arsti juurde minna, tuleks kiirabi kutsuda (kui keegi sind EMOsse viia ei saa), aga niisama viirushaiguses palavikus olles pole vaja perearsti juurde minna. Nakkusi levitama? Või perearst ei usu, et haige oled ja ei väljasta töövõimetuslehte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pikendab retsepti ju pereõde, mis mul siis arstile asja.

Ja mitte keegi ei arst ega pereõde tundnud huvi selle kiirabijuhtumi vastu, kui pöördusid retsepti pikendamiseks? Keegi ei küsinud midagi ega kommenteerinud, lihtsalt uhatakse retsepti välja siiamaani?
Olgem nüüd ausad, siin kirjutatu põhjal: perearsti soovituste mitte järgimise tõttu tekkisid tõsisemad terviseprobleemid, mille pärast jõudsid kiirabisse. Said neid leevendavad rohud, aga probleemi ja põhjustega pole sa ise edasi tegelenud, eluviise tervislikumaks muutnud, et ilma ravimita hakkama saada.
Mis võlukunsti uus perearst sinuga ette võtta saaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga segane jutt.
Eestis sa ei saa kiirabisse kohale minna ja pool päeva seal istuda. Kiirabibrigaad sõidab autoga kohale ja vajadusel viib haiglasse, kus haiglaarstid sinuga edasi tegelevad. Omal jalal saad kohale minna ikkagi haiglasse erakorralise meditsiini osakonda (EMO). EMO-s tõesti arstid väljastavad retsepte, kiirabiõed seda ei tee.

Ja arusaamatuks jääb see, et esimeses postituses kirjutasid, et oled pahane kuna perearst ravi ei määra, aga hiljem kirjutad et EMO arsti poolt 2 aastat tagasi kirjutatud ravim siiani sobib? Kui vana ravim sobib ja vererõhk sellega kontrolli all, siis miks peab perearst praegu uue ravimi määrama?

Ja mis uuringuid ja analüüse arst tegemata jätnud on? Kõrgvererõhu tõve jälgimiseks on eestis olemas isegi ravijuhend, sellest lähtuvalt ravivad sind nii tudengid kui kogenud arstid. Seal on täpselt kirjas, et korra aastas tuleb EKG korrata ja vereanalüüsid võtta, kus vaadatakse veresuhkrud, neerunäitajad jne. Kui eelnevad asjad on korras ja uusi kaebusi lisandunud ei ole, siis ei hakka ükski arst sulle niisama põhjendamatult uuringuid juurde tegema. Muidugi keegi ei tule sind kodust tikutulega taga otsima, et neid analüüse teha- ise pead kohale minema selleks.

Kui põhiline ärritumise põhjus on siiski see, et sa ei taha et sind residendid või abiarstid ravivad siis jätkuvalt on lihtne lahendus – vali perearstikeskus, mis ei tee koostööd ülikooliga ja perearst kes ei võta ka koormuse jagamiseks abiarste tööle. PS: pead arvestama, et arstidel on ka puhkused ja ka siis võid asendaja otsa sattuda.
Tõenäoliselt keegi siin perekoolist ei tea peast millised Tartu perearstid ülikooliga koostööd ei tee. Võta lahti Tartu linna koduleht. Seal perearstiabi all on toodud ära kõik tartus töötavad perearstid, nende kontaktanmed ja nende koduleheküljed (kellel on). Vaata need läbi ja helista ja küsi.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ilu ja tervis Otsin uut perearsti Maarjamõisas