Esileht Tööelu, raha ja seadused. oü ja maksuvõlg 6000 eur?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: oü ja maksuvõlg 6000 eur?

Postitas:

tere,

ei tea, kas teie ka vaatate ettevõtete maksuvõlgasid, aga mina üldjuhul viskan pilgu peale. nüüd oleks vaja ühe oü teenust kasutada, aga sellel on ca 6000 eur maksuvõlg (+intressidelt 500). nüüd kardan ja kõhklen, muidu midagi neg. pole leida selle oü kohta. kas riskiksite?

kui keegi midagi oskab kommenteerida, olen tänulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa ütleksid palju selle OÜ kuu käive on, siis saaks ka vastata. Kui ajatamist ei ole tehtud, siis on asi kahtlane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 13:51; 13.04 18:01; 13.04 21:09; 14.04 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6000 ei ole minu arust eriti suur maksuvõlg, oleneb muidugi, kui suur firma on. eile oli TSD esitamise ja tasumise kuupäev, võib-olla lihtsalt ei ole kohe raha ja maksavad viivitusega oma makse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ikka päris suur raha, mina isiklikult ei telli ettemaksuga mitte ühestki ettevõttest, kus kasvõi 1 euro võlga on. see näitab suhtumist.
Alles mu naaber tellis nurgadiivani, maksis veel kogu raha ette, firma läks pankrotti , rahast ilma diivanit ka ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub kui suur osakapital on aga miinimumi puhul on ju osakapital miinuses, mis tähendab, et ettevõte on sisuliselt pankrotis. see, et lisandunudd on intressid 500 eur näitab, et võlgnevus on pikemaajaline ja pole tegemist lihtsalt paaripäevase \”unustamisega\”. minuteada arestib maksuamet konto kui võlgnevus on pikaajalisem kui üks kuu ehk siis sinu ettemaks läheb teise firma võlgade katteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 14:48; 15.04 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju oleneb sellest, miks on tekkinud maksuvõlg.
Üsna tõenäoline on, et firmale ollekse omakorda võlgu toote/teenuse tarbijate poolt.
Oletame, et firma maksab töötajatele palgad välja kuid nende pealt tuleb ju veel tasuda maksuametile + firma nt. tasub elektriarved, telefoniarved, kui töö nõuab auto kasutust, siis ka bensiin, kui on rendipind, siis rent ja muidugi talvekuudel on küttearve, mis võib väga kõvasti pigistada ja nii võibki tekkida olukord, et maksuameti ees jäädakse maksuvõlglaseks. Need võlad tasutakse muidugi siis ära, kui toote/teenuse tarbijatelt raha kätte saadakse ja suveperioodil on kergem olukord nt. küttearvete tasumisel.

Kui vaadata võlainfo registrit, siis väga suured firmad on maksuvõlglased ja ikka ülisuurtes summades; ometi kasutatakse nende firmade poolt pakutavaid teenuseid või tooteid igapäevaselt.

Teemaalgataja, oleneb muidugi mis teenust kasutada soovid; kui on põhjust karta, et jääd pakutavast teenusest ilma, siis ei kasutaks. Oletame, et soovid tellida köögimööblit ja osa raha (50%) nõutakse ette. Kui aga kasutad teenust, mille puhul ei nõuta ettemaksu või töö teostatakse koheselt ja siis alles tasud teostatud töö eest , siis ei ole põhjust karta seda firma maksuvõlga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osakapital pole mingi näitaja, enamasti on see nö \”kassas\” ehk seda polegi olemas. risk kehvaks tööks või üldse ületõmbamiseks on liialt suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uskumatu, minu isiklik arvamus teemal, et maksuvõlaga firmast MINA midagi ei telliks, on teeninud miinused.

Ma ei saa nüüd aru, kas siis miinustajad on ise maksuvõlgadega firma omanikud ja tahaksid endale kliente või on tegemist hoopistükkis sellega, et kangesti tahetakse, et kellegi halvasti läheb?

Arvatavasti ei hakka siin üldse enam sõna võtma, mis neist pärileist ikka sigade ette loopida 😀
Ma ei näe mingit motivatsiooni nõuandeid rohkem jagada. Ja rahus võite või sada miinust juurde anda. Minul täiesti ükskõik, kui te endale oma valikutega halba teete, minu elu ju teie valed valikud ei mõjuta, tegemist on teie enda eluga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kat78 kirjutas:[/small]
[tsitaat]uskumatu, minu isiklik arvamus teemal, et maksuvõlaga firmast MINA midagi ei telliks, on teeninud miinused.

Ma ei saa nüüd aru, kas siis miinustajad on ise maksuvõlgadega firma omanikud ja tahaksid endale kliente või on tegemist hoopistükkis sellega, et kangesti tahetakse, et kellegi halvasti läheb?

Arvatavasti ei hakka siin üldse enam sõna võtma, mis neist pärileist ikka sigade ette loopida 😀
Ma ei näe mingit motivatsiooni nõuandeid rohkem jagada. Ja rahus võite või sada miinust juurde anda. Minul täiesti ükskõik, kui te endale oma valikutega halba teete, minu elu ju teie valed valikud ei mõjuta, tegemist on teie enda eluga.
[/tsitaat]

Kuna sinu \”nõuannetest\” on kaugele näha, et sa ei taipa maksudest, maksuvõlgadest ega ärist üldiselt halligi, siis ei nuta keegi sinu rumalaid nõuandeid taga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 13:51; 13.04 18:01; 13.04 21:09; 14.04 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kat78 kirjutas:[/small]

Kuna sinu \”nõuannetest\” on kugele näha, et sa ei taipa maksudest, maksuvõlgadest ega ärist üldiselt halligi, siis ei nuta keegi sinu rumalaid nõuandeid taga. [/tsitaat]

Sina \”kugele\” ei oska eriti vist lugeda…
kui teemaalgatust lugeda, siis paluti inimeste arvamust ja teemaalgataja oli mures ning kõhkles kas osta maksuvõlga firmast midagi või mitte.
Minu meelest ei palunud teemaalgataja finatsanalüüsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sina \”kugele\” ei oska eriti vist lugeda…
kui teemaalgatust lugeda, siis paluti inimeste arvamust ja teemaalgataja oli mures ning kõhkles kas osta maksuvõlga firmast midagi või mitte.
Minu meelest ei palunud teemaalgataja finatsanalüüsi.
[/tsitaat]

Ja mille põhjal seda arvamust siis avaldama oleks pidanud??? Firma nime kauniduse alusel või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 13:51; 13.04 18:01; 13.04 21:09; 14.04 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ma nägin ka suht hiljuti,
et maksuvõlad ja omaniku ausus on kenasti pöördvõrdelises sõltuvuses: mida suurem on ettevõtte maksuvõlg, seda suurema tõenäosusega langed selle omanikega suheldes mõne petturi ohvriks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Põhimõtteliselt ei ole suur maksuvõlg kui on keskmise suurusega ettevõte ja töötajaid ca 20 või rohkem. Ma deklareerin iga kord 5-6x suuremad maksud deklaratsioonidega. Kui tegemist on väikse firmaga, siis on suur maksuvõlg, millest nad välja ei pruugi rabeleda. Analüüsides intressi 0,06% päevas, siis oleks pidanud korraga deklareeritav summa olema üpris suur ja vastama 200-300 töölisega tootmis ettevõttele. Seega on intress kogunenud ikkagi pikema aja vältel ja pole loogiline ainult viimane TSD. Esmalt ma vaataks krediidiinfost kas deklaratsioonid esitatud. Edasi vaatan alati krediidiinfo alt kuidas RIK-is lood. Kui ka sealt poolt trahve, siis tekitab kahtlust. Muidugi jälgin ka seda kas osakapital muudetud eurideks ja millal. Maksuvõlg võib tekkida ka sellest, et nüüd majandusaasta aruannet kokku pannes selgusid näiteks eelmise aasta apsakad või oli raamatupidaja vahetus kes tegi eelmise aasta üle ja kõrvaldas eelkäia vead. See ei tähenda momentaalselt, et ettevõte halvas seisus. Võimalus on ka, et ettevõte on just läbinud maksuameti kontrolli ja saivad maksud juurde eelnevate aastate eest. Mina jälgiks mis toimub peale 20 kuupäeva, st kas maksusumma suureneb või väheneb või jääb samaks. Kõige kahtlasem on see kui summa jääb samaks ja ainult intress tõuseb Samuti vaataksin http://www.inforegister.ee , kas antud ettevõtte juhil on veel seotud ettevõtteid ja kuidas seal maksuvõlgadega. Kui nendest punktidest kahtlusi ei leia, siis rik.ee bilanss ja vaadata kuidas ettevõte end majandab. Üks ühest arvamust on siin raske öelda. Kui on normaalselt toimiv ettevõte, siis võib nädala pärast summa olla tasutud ja oli ainult hetkeline viivitus. [/tsitaat]

Mida võiks näidata osakapitali muutmine/mittemuutmine eurodeks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitaval kombel meie firmal on jäänud raha saamata (ok, sendihaaval pärast pankroti lõppu ikka tilgub) just sellistelt firmadelt kellel maksuametile mingit võlga ei olnud. Paistab, et ongi kahte liiki võlgnikke: ühed jätavad maksuametile maksmata ja teised teistele firmadele. Maksuameti võlaga ei saa riigihangetel osaleda, lihtsam on teistele firmadele külma teha. Näiteks tuntud Facio nimelistel petisfirmadel ei olnud kunagi maksuameti ees võlga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 13:51; 13.04 18:01; 13.04 21:09; 14.04 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Praegu näiteks analüüsides erinevate ettevõtete võlglasi audiitori jaoks on paljudel mitte maksusuutlikel osakapital veel muutmata. See annab mulle väikse vihje, et asjad ei jookse nii kui peavad ja uurin edasi. Osadel võlglastel nägin ära ka osakapitali muutmistel olid kordus toimingud peal ja äriregistris aastaaruande trahvid. See kui viimasel hekel muudeti osakapitali jälle ei ole oluline, sest meil kõigil on kiire. Kuid eks see sama väljalugemine ongi paras hiromantlik tegevus ja sp jälgingi mitmete kuude vältel liikumisi eriti peale deklaratsioone ja trükin välja. Osadel väga problemaatiistel nt ei näita üldse maksuvõlga ja ausal ettevõttel võib mingi hetk jälle olla maksuvõlg. Kui aus ettevõtte avastab paari aastataguse apsaka, siis see kohe hirmust deklareeritakse tagant järgi õigesse perioodi. Ebaaus ei pruugi seda teha vanadesse perioodidesse, et mitte intressi kaela saada. Nii võibki tekkida olukord, et ebaausal näib puhas leht, kõik ostavalt talt ja samas aus maksab ausalt maksud ja on häbipostis. Kuid praegu tasub olla igal juhul ettevaatlik, pettureid ja võlglasi on suht palju. Ise hoidsin ka just hinge kinni kuna müüsin kauba maksuvõlglasele, kuna analüüsides sain aru, et pole suurt riski. Kuid hingasin ikkagi kergendatult kui ta maksis enne maksetähtaega. [/tsitaat]

osakapitali muutmine või mittemuutmine eurodeks küll maksusuutlikust (või mitte) ei näita. paljud ettevõtted sh ka suured on jätnud osakapitali muutmata kuna see on oluline vaid ettevõtte müügi puhul. samas saab seda igal ajal teha, kui peaks selline vajadus tekkima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 14:48; 15.04 08:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. oü ja maksuvõlg 6000 eur?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.