Esileht Tööelu, raha ja seadused. OÜ-le kohvimasina ostmine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: OÜ-le kohvimasina ostmine

Postitas:

Kas on mingi hinnapiir, millest üle läheb kohvimasin arvele põhivarana?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 22:08; 12.12 21:19; 15.12 18:53; 17.12 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil on eeskirjad ja seal kirjas, mis summast on põhivara. Meil nt al 5000.- Aga see oleneb, mis sinna kirja olete pannud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 22:21; 13.12 19:09;
To report this post you need to login first.

see on tõesti puhtalt firma oma otsustada. Ühel 100 eurot, teisel 10000. Ja võib muuta ka kui vajadus tekib.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 08:51; 16.12 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole mingeid eeskirju. Kus need peaksid olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 22:08; 12.12 21:19; 15.12 18:53; 17.12 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole mingeid eeskirju. Kus need peaksid olema?

Igal firmal peavad olema raamatupidamise eeskirjad, mida just sellistes küsimustes järgida 🙂
Kui pole, siis peab raamatupidaja need koostama (koostöös juhtkonnaga).
Guugeldades leiad palju infot, mis ja kuidas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.12 00:10; 13.12 19:49; 15.12 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mikroettevõtjad ei pea enam koostama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vale jutt on see, et mikroettevõtjal neid olema ei pea! Kuidas sa siis raamatupidamist teed?

Reaalselt see muidugi bürokraatia aga peab. Üks lihtsamaid viise, raamatupoodides nende koostamiseks raamat olemas, seal ka cd, kus näidis – copy see ja vajalikud muudatused tee. Sh määra, mis summast algab põhivara

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 22:21; 13.12 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Netis on ka piisavalt näidiseid, ainult vaja natuke kohendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.12 00:10; 13.12 19:49; 15.12 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õigusaktide alusel. Alustades rmtp seadusest

§ 11. Raamatupidamise sise-eeskiri
(1) Raamatupidamiskohustuslane, välja arvatud mikroettevõtja, on kohustatud koostama raamatupidamise sise-eeskirja, mis kehtestab kontoplaani koos kontode sisu kirjeldusega ning reguleerib muu hulgas majandustehingute dokumenteerimist ja kirjendamist, algdokumentide käivet ja säilitamist, raamatupidamisregistrite pidamist, tulude ja kulude kajastamist kasumiaruande kirjetel, varade ja kohustiste inventeerimist, raamatupidamiskohustuslase kasutatavaid arvestuspõhimõtteid ja informatsiooni esitusviisi, aruannete koostamise korda, arvutitarkvara kasutamist raamatupidamises ning raamatupidamise korraldamisega ja sellega kaasnevate sisekontrolli meetmete rakendamisega seotud asjaolusid.
[RT I, 27.12.2016, 1 – jõust. 01.01.2017]

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja pane veel tähele. Kohvimasina võid osta, aga kohvi ostmine töötajate tarvis on erisoodustus…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Netis on ka piisavalt näidiseid, ainult vaja natuke kohendada.

Palun soovitage linke, kust saaks algmaterjali, mida mikroettevõttele kohendada.
Kas on ka praktilisi nõuandeid, mis summast ostusid põhivaraks panna. Kui mul on väike oü, mis osutab ainult teenust ja suurima varana ongi kohvimasin, siis kas 1000 eurost panna juba põhivaraks ja mis see mulle annab, kui ma ei pane? Mulle endale tundub, et ma ei tahaks sellele oü-le üldse põhivara panna, kas nii saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 22:08; 12.12 21:19; 15.12 18:53; 17.12 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Netis on ka piisavalt näidiseid, ainult vaja natuke kohendada.

Palun soovitage linke, kust saaks algmaterjali, mida mikroettevõttele kohendada.

Kas on ka praktilisi nõuandeid, mis summast ostusid põhivaraks panna. Kui mul on väike oü, mis osutab ainult teenust ja suurima varana ongi kohvimasin, siis kas 1000 eurost panna juba põhivaraks ja mis see mulle annab, kui ma ei pane? Mulle endale tundub, et ma ei tahaks sellele oü-le üldse põhivara panna, kas nii saab?

kõik sõltub ju sinu ettevõtte eripärast.
mina ostsin 1.tegevusaastal päris palju tehnikat. (teeme it-koolitusi)
põhivaraks lugesingi tehnikavidinad, mis on vajalikud ettevõtte põhitegevuse läbiviimisel.
nt ostsin kuhja tahvelarvuteid, mille ühe tk hind jäi lausa alla 100€, aga võtsin põhivarana arvele – kasutame iganädalaselt klientidele koolituste läbiviimisel – sest muidu oleks ettevõte hoolimata sellest, et tuba oli soetatud it-tehnikat täis, maksuameti ja äriregistri silmis puupaljas nagu püksinööp ja sügavas kahjumis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on ka praktilisi nõuandeid, mis summast ostusid põhivaraks panna. Kui mul on väike oü, mis osutab ainult teenust ja suurima varana ongi kohvimasin, siis kas 1000 eurost panna juba põhivaraks ja mis see mulle annab, kui ma ei pane? Mulle endale tundub, et ma ei tahaks sellele oü-le üldse põhivara panna, kas nii saab?

Ikka saab. Loe läbi RTJ 5.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1201/2201/8011/RM_17122018_m55Lisa5.pdf#

Põhivara oluline kriteerium on, et firma kasutab seda majanustegevuses üle ühe aasta.
Kas see kohvimasin on sul mõeldud klientidele kohvi pakkumiseks või töötajatele kasutamiseks?

Millisest maksumusest PV hind algab, sõltub nii firma käibest kui ka kasumist. Põhivarana kajastamine võib olla väikefirmale üsna kasulik, et mitte kulusid lakke ajada. Samas, kui kasum on hea ja pole hirmu omakapitali miinusesse langemisega, siis tee, mis ise tahad.

Kasulik lugemine:
https://pilvebyroo.ee/pohivara/

Loe mõttega, aga kui midagi jäi segaseks, küsi edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.12 00:10; 13.12 19:49; 15.12 22:43;
To report this post you need to login first.

Oleneb, kas tahad oma kulusid sel aastal näidata pigem suuremana või väiksemana. Kui kohvimasin panna põhivarasse, võid teda amortiseerida x aastate jooksul, ise otsustad. Kui vahet pole ja tahaks kohe asjaga ühele poole saada, võis ka kulusse panna kohe.

Raamatupidamiseeskirjad on pigem selline asi, mida enamikul ettevõtetel pole. Olen ise tekitanud (audiitori soovil) need kahele, kuuel pole olemas ega tunne puudust ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 08:51; 16.12 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kas tahad oma kulusid sel aastal näidata pigem suuremana või väiksemana. Kui kohvimasin panna põhivarasse, võid teda amortiseerida x aastate jooksul, ise otsustad. Kui vahet pole ja tahaks kohe asjaga ühele poole saada, võis ka kulusse panna kohe.

Aitäh! Nii teengi. Panen kuludesse ja loodan, et 2000€-ne on ok sinna panna mikroettevõttel, kel pole raamatupidamiseeskirju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 22:08; 12.12 21:19; 15.12 18:53; 17.12 20:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. OÜ-le kohvimasina ostmine