Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õudne …

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 142 )

Teema: Õudne …

Postitas:
Kägu

Ise te kirute Soome ja Skandinaavia lastekaitset. Kohe viivad lapsed minema kui viinapudel laual. Meil võib vanem mida iganes lapsega teha ja ei viida last ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tundub kuidagi kahtlane-kaks last surnud lämbumise tagajärjel.

Kui oli generaliseerunud hoogudega epilepsia lapsel, siis ei ole siin midagi kahtlast. Lämbumine sellisel juhul kahjuks üsna levinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes ütleb, et teisel lapsel ka epilepsiat polnud

oled peretuttav?

jah, surnu ei räägi ja surnu on ise süüdi. ükskõik kuidas või mis seal ei juhtunud, ilmselt on surnu süüdi. nagu meil ikka juhtub olema.

Rahune maha. Ei ole peretuttav. Oletada võib igasuguseid asju. Võib ka olla, et lapsed mürasid või kiusasid ja selle käigus juhtus selline asi. Tegelikult ei taha midagi eeldada ja oletada, politsei uurib selle välja.

Sellepärast juhtus et polnud vanemlikku järelvalvet.

6 aastasel, kes on kodus oma toas oma voodis? Kuidas sa lapsi kooli saadad, valvad kõrval?

Jah valvan kui lapsel mure oma turvalisuse pärast. Sina ei valvaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes ütleb, et teisel lapsel ka epilepsiat polnud

oled peretuttav?

jah, surnu ei räägi ja surnu on ise süüdi. ükskõik kuidas või mis seal ei juhtunud, ilmselt on surnu süüdi. nagu meil ikka juhtub olema.

Rahune maha. Ei ole peretuttav. Oletada võib igasuguseid asju. Võib ka olla, et lapsed mürasid või kiusasid ja selle käigus juhtus selline asi. Tegelikult ei taha midagi eeldada ja oletada, politsei uurib selle välja.

Sellepärast juhtus et polnud vanemlikku järelvalvet.

6 aastasel, kes on kodus oma toas oma voodis? Kuidas sa lapsi kooli saadad, valvad kõrval?

Jah valvan kui lapsel mure oma turvalisuse pärast. Sina ei valvaks?

No ma ei laseks kiusatagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Fb-s Postimehe lehel kommentaarides üks naisterahvas valgustab väheke, et sel isal oli omal palju luukeresid kapis ja ema pole joodik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on räigelt meeles see lugu, kui vanavanemad võitlesid, et saaks lapselapse välismaale läinud vanematelt kätte – tegu oli jälle mingi kasuisaga. Loomulikult nad ei saanud. Ka see juhtum lõppes lapse surmaga. Aga mis need vanavanemad, kes nendega ikka arvestab. Noored on ju niivõrd edumeelsed ja õiged, teavad ise, teevad ise ja on ise. Vastavalt teevad igasugu “kaitsjad” otsuseid.

Kus sellest juttu oli?
Mäletan küll üht lugu kus lapse ema ja lapse vanavanemad lapse pärast kisklesid aga lapse surmast pole midagi kuulnud.
Linki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise te kirute Soome ja Skandinaavia lastekaitset. Kohe viivad lapsed minema kui viinapudel laual. Meil võib vanem mida iganes lapsega teha ja ei viida last ära.

Ma ei saa midagi teha, aga nii kui Soome imesüsteemi kiidetakse, tuleb esimesena meelde see lugu:
https://fi.wikipedia.org/wiki/8-vuotiaan_Eerikan_surma

Ja see ei ole ei esimene ega viimane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

FB Postimehe, Õhtulehe ja Delfi ühe proua räuskavate kommentaaride põhjal ei ole raske järeldada, et tegemist on selle nn. kasuisa emaga (või muudmoodi sugulasega). Ka teised kommentaarid stiilis “isa on ise valetaja ja ema suurepärane” on ema sõbrannade-tuttavate poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oli generaliseerunud hoogudega epilepsia lapsel, siis ei ole siin midagi kahtlast. Lämbumine sellisel juhul kahjuks üsna levinud.

Vabandust, kas sa oled neuroloog? Või vähemalt omad sellist diagnoosi kas ise või mõni sinu pereliige? Kui ei, siis palun ära räägi kaasa.

Epilepsiahaige lapse kõrvalt ei ole mingit joomist, tähelepanuta või valveta jätmist! Ongi 24h tundi järelvalve ja kellaajaline ravimite manustamine. Kui laps on hoo ajal järelvalveta, siis on tegemist räige lapsevanema poolse hooletusega ja see peaks olema raskelt karistatav! Eriti, kui on oht, et laps hakkab oksendama jne. Enamasti on selle juhtumise tõenäosus väikene, kuid hooletussejätmise korral täiesti tõenäoline.

Epilepsiahaige lapse vanem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja jälle mängus mingi kasuisa ja kärgpere …

Traditsiooniline pere, SAPTK-i arvates parem ikka kui homopere. Peretraditsiooni kaitsjate arvates on vägivaldne traditsiooniline pere lastele parem kui ükskõik milline homopere.

Kohe tulevad siia kaagutama, et homoperedes pekstakse ja kuritarvitatakse poisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fb-s Postimehe lehel kommentaarides üks naisterahvas valgustab väheke, et sel isal oli omal palju luukeresid kapis ja ema pole joodik.

Mhmh ja terve küla valetab et see ema ON joodik ja töötu laaberdaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui laps on hoo ajal järelvalveta, siis on tegemist räige lapsevanema poolse hooletusega ja see peaks olema raskelt karistatav! Eriti, kui on oht, et laps hakkab oksendama jne.

Mul endal kokkupuuded epilepsiahaigega pole, aga kui hoog tuleb öösel? Kas vanemad siis samal ajal ei magagi vaid kordamööda valvavad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa midagi teha, aga nii kui Soome imesüsteemi kiidetakse, tuleb esimesena meelde see lugu:

https://fi.wikipedia.org/wiki/8-vuotiaan_Eerikan_surma

Ja see ei ole ei esimene ega viimane.

Ükski süsteem ei suuda sada protsenti ennetada julmusi laste kallal, aga siiski on neil lapsed paremini valvatud kui meil, kus terve küla sageli teab, mis jube olukord on kodus, aga sotsiaatöötajad sügavad tagumikku – kõik on hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, kas sa oled neuroloog? Või vähemalt omad sellist diagnoosi kas ise või mõni sinu pereliige? Kui ei, siis palun ära räägi kaasa.

Epilepsiahaige lapse kõrvalt ei ole mingit joomist, tähelepanuta või valveta jätmist! Ongi 24h tundi järelvalve ja kellaajaline ravimite manustamine. Kui laps on hoo ajal järelvalveta, siis on tegemist räige lapsevanema poolse hooletusega ja see peaks olema raskelt karistatav! Eriti, kui on oht, et laps hakkab oksendama jne. Enamasti on selle juhtumise tõenäosus väikene, kuid hooletussejätmise korral täiesti tõenäoline.

Mina tean üht ema, kelle lapsel juba pisikesest peale epilepsia. Ei olnud ikka nii, et 24 h-d muudkui kullipilguga jälgis ja valvas. See ei ole puht füüsiliselt reaalnegi. Laps käis ka lasteaias, kus ka teda kullipilguga koguaeg ei jälgitud. Ma pole küll spetsialist, aga vist on nii ,et mõnel epileptikul on hoogusid tihedamini kui teisel? Mõnel on päris harva? Mina tean last ,kel neid hoogusid ei olnud tihti, et peaks koguaeg hirmuga valvama. Seda aga see ema rääkis küll, et mis ta siis teeb ,kui lapsel hoog peale tuleb. Ta oli lapse haigusest vägagi teadlik ja pädev, suhtles pidevalt ka arstidega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on räigelt meeles see lugu, kui vanavanemad võitlesid, et saaks lapselapse välismaale läinud vanematelt kätte – tegu oli jälle mingi kasuisaga. Loomulikult nad ei saanud. Ka see juhtum lõppes lapse surmaga. Aga mis need vanavanemad, kes nendega ikka arvestab. Noored on ju niivõrd edumeelsed ja õiged, teavad ise, teevad ise ja on ise. Vastavalt teevad igasugu “kaitsjad” otsuseid.

Kus sellest juttu oli?

Mäletan küll üht lugu kus lapse ema ja lapse vanavanemad lapse pärast kisklesid aga lapse surmast pole midagi kuulnud.

Linki?

Ma ootaks ka linki. Pole kuulnudki sellisest juhtumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laps on hoo ajal järelvalveta, siis on tegemist räige lapsevanema poolse hooletusega ja see peaks olema raskelt karistatav! Eriti, kui on oht, et laps hakkab oksendama jne.

Mul endal kokkupuuded epilepsiahaigega pole, aga kui hoog tuleb öösel? Kas vanemad siis samal ajal ei magagi vaid kordamööda valvavad?

Mina olen epilepsiahaige tüdruku ema. Laps on 9 aastane, hoogusid pole paar aastat olnud, öösiti üldse pole olnud, aga ma magan siiani tema kõrval. Selleks ei pea öösiti üleval olema, sa tunned kohe, kui midagi viltu on. Raske seletada, aga epilepsiahaigete laste vanemad mõistavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, põen ise epilepsiat sünnist saadik ehk siis 36 aastat, samuti põeb seda kahjuks üks minu lastest. Minu isa lämbus epilepsiahoo ajal. Kõikidel meil on just generaliseerunud hoogudega vorm st see, mida epilepsiast rääkides endale tavaliselt ette kujutatakse (teadvusetus, krambid). Arvan, et mul on piisavalt kogemusi, et selle haiguse teemal sõna võtta. Ilmselt rohkem kui ükski inimene sooviks et tal oleks.

Epileptikul võib hoog tulla iga kell ja foorumis targutada, et tuleb 24/7 valves olla on üks asi, aga teine asi on reaalne elu. Inimesed käivad tööl, koolis, poes ja kasvõi tualetis või pesemas. Magada tahaks vahel ka. Teadupoolest pole puudega lapse hooldamisel abi kusagilt mujalt võtta, oledki üksi. Lämbumine võib olla paari minuti küsimus, just nagu oli minu isal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust kah imelik oleks praegu hakata raakima kes- mis- kus- milleks kui see lugu on alles nii varske.
Igaljuhul on vaikemehest kahju ning loodan, et tema hingekene on kuskil paremas kohas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas epilepsiat tänapäeval mitte rohtudega kontrolli all ei hoita? Mul on kahel lähedasel epilepsia ja mõlemad elavad tavalist elu ja hooge pole peale ravi peale saamist enam olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen epilepsiahaige tüdruku ema. Laps on 9 aastane, hoogusid pole paar aastat olnud, öösiti üldse pole olnud, aga ma magan siiani tema kõrval. Selleks ei pea öösiti üleval olema, sa tunned kohe, kui midagi viltu on. Raske seletada, aga epilepsiahaigete laste vanemad mõistavad.

Seletan ise. Oskan seletada vaid generaliseerunud hoogudega vormi. Epilepsiahooga kaasnevad hääled ja liigutused, mis ajavad ka kõige sügavamast unest üles. Jõud, millega krambitatakse, on niivõrd tugev, et kui pihta saad, on seal sinikas ja inimese suust kõlavad ka häälitsused, mis pole eriti ilusad. Youtube’s on videod ka, ise ei suuda otsida, mul tuleb nende peale endal hooeelne tunne peale. “Epileptic seizure” näiteks otsingusse ja peaks leidma. Enne hoogu on paljudel inimestel nö “eelhood”, kus ta natukene kaotab kontrolli enda üle, aga teadvus on alles. Epileptiku enda jaoks on see kõige hullem hetk ja mina näiteks alati selle ajal ootan, et teadvus võimalikult kiirelt kaoks ja hoog peale tuleks, et saaks sellega ühele poole. Peale hoogu on sügav uni, kuna ajule on see väga koormav. Samuti tugev peavalu. Kui lõpuks üles ärkad (loodetavasti on lastud lõpuni magada), siis loed “sõjahaavad” üle. Ma alustan tavaliselt keelega suus kompides, kuna see on seest päris katki hammustatud (aga paraneb kähku), sealt edasi muud asjad, mida turvalise keskkonna puhul väga ei ole. Ainult see jube peavalu.

9-aastast veel võtad enda kõrvale, aga näiteks 15-aastast enam mitte. Ma mõtleks mingite tehnoloogiliste lahenduste peale, mis vanemale häire annavad, et lapsel midagi viga. Pole ise jõudnud väga süvitsi uurida, kuna minu epileptikust laps on veel liiga väike, aga tänapäeval on sellised asjad juba olemas.

https://www.epilepsyalarms.co.uk/

https://medicalxpress.com/news/2018-10-epilepsy-device-thousands.html

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas epilepsiat tänapäeval mitte rohtudega kontrolli all ei hoita? Mul on kahel lähedasel epilepsia ja mõlemad elavad tavalist elu ja hooge pole peale ravi peale saamist enam olnud.

Enamasti küll, mul on ka ammu kontrolli all. Aga on vorme, mis ei allu hästi või läheb aega, et raviplaan paika timmida. Vahel tuleb seda ka vanuse ja hormoonide muutudes veel sättida jne. Kui on sobiv ja toimiv raviplaan ja ravimeid võetakse enam-vähem korralikult, siis on kõik hästi ja hoogusid pole. Kellaajaliselt pole mina kunagi ravimeid võtnud, enam-vähem hommikul (vahel on see pärastlõunal ka) ja õhtul (vahel kell 3-4 öösel). Lapsele annan ka nii, et ärgates ja enne ööund.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Epilepsia ravimeid tuleb siiski täpselt kellaajaliselt võtta, et rohu toime organismist ei kaoks vahepeal. Meie neuroloog vähemalt ütles nii ja mina teen nii ja monu süda on siis rahul.
Õige rohu leidmine võib aega võtta, kui õige leitud, saab hood ja haiguse kontrolli alla küll. Meil on nüüd kaks pool aastat krambitamisest möödas ja pea krambikolletest puhas. Laps kasvab haigusest välja õnneks. Rohtu annan siiski edasi, seda vähehaaval hakatakse vähendama lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tsitaat artiklist: “Sotsiaaltöötajad aga laiutavad käsi, sest ei olevat põhjust hooldusõigust mulle anda, ema olevat igati korralik. Ema minevat kohe-kohe tööle ja nii edasi. Tegelikult ta ei käi tööl. ”

Kas see peaks olema Tanel Kiige rida nüüd seda edasi ajada?

Tundub sümpaatne ja mõistlik mees olevat.

Sotsiaaltöötajad said tõenäoliselt aru, et ema ei taha mitte lapsi oma juures hoida vaid isa käest elatist saada.

Et seda maha juua.

Aga ju siis mingi seadusepunkt ei lase neil tegutseda.

Seda oleks nagu raske uskuda, et see “sotsiaaltöötaja” tõepoolest ei saanud millestki aru. Ja kui ei saanudki, siis – tingimisi vangi ja sellelt töölt kõrvaldada.

Uskumatu, et usutakse kõike, mida ajakirjanik ette söödab! Ma ei tunne seda perekonda, aga ei teeks ühe külamuti ja šokis isa jutu põhjal kohe järeldusi. Guugeldage nimesid, lugege kohtulahendeid, siis saab pildike vähe selgemaks. Ma ei kaitse siin ema. Olen kõrvalt näinud palju lahku läinud peresid, kus käib alusetu pori loopimine üksteise pihta hooldusõiguse nimel.
Ootaks ikka uurimistulemused ära. Politsei kogub tõendeid, ootab lahangutulemused, mitte ei tee järeldusi külajuttude põhjal (loodetavasti).

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.ohtuleht.ee/666793/lapse-peksmises-suudistatav-lukkasin-last-kogemata-sest-ta-ei-tahtnud-muramist-lopetada

mulle tuli see lugu meelde, millele terve Eesti kaasa elas. Ei tea kuidas tal läheb. Hakkas elama vist koos pärisisaga, kes teda väga hoidis. Kas see kasuisa on veel vangis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.ohtuleht.ee/666793/lapse-peksmises-suudistatav-lukkasin-last-kogemata-sest-ta-ei-tahtnud-muramist-lopetada

mulle tuli see lugu meelde, millele terve Eesti kaasa elas. Ei tea kuidas tal läheb. Hakkas elama vist koos pärisisaga, kes teda väga hoidis. Kas see kasuisa on veel vangis?

Minul tuli täpselt sama juhtum meelde kahjuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milliseid inimesi meie maapind kannab …

https://virumaateataja.postimees.ee/6726313/tragoodia-haljalas-kuueaastane-poiss-on-surnud-politsei-viis-ara-ema-ja-kasuisa

Keda sa silmas pead? Perekooli käod on ju lausa uhked oma “kultuurse” tipsutamine üle – miks siis just need inimesed sinu arvates nii õudsed on? Või on sul tegelikku infot kogu loo (ja süüdlaste kohta)? Sel juhul täida kodanikukohust ja teavita enne politseid, mitte Perekooli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lihtsalt joodikud kes ainult juua tahavad, selle nimel tapavad oma lapsi, elajad. Ja kohtusüsteem õigustab ka veel.

Kas oli kusagil kirjas, kes tappis?
Kurat, nii need klatšijutud tekivadki 😣
Joodik joodikuks, aga isegi joodik pole nii loll, et oma “tööriista” maha mängida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võiks ükskord aru saada, et asjad on väga keerulised, ei ole kunagi nii, kuidas üks pool räägib, eks ole.

Aga just täpselt! Kust sina või meie teame, et see isa ingel on? Ok, pidutsemist kinnitasid külajutud (aga need kinnitaks mida tahes, et vaid meediasse pääseda!), aga selliseid joodikuid, kes ennast hellitavalt tipsutajateks kutsuvad, on kõik kohad täis. See pole veel aluseks rattale tõmmata. Miks peaks isa juttu uskuma? Teda mõnitati? No tule taevas appi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, mis sellest väikesest Emilyst saanud on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuulge, mille üle te siin pläägutate, sellest artiklist ei selgu absoluutselt mitte midagi. Et arvame, kes mida tegi ja lööme aga risti??

Aga nii ongi! Keskmine kägu on üsna rumal, lisaks agressiivne ja õel. Ta tahab kallutatud artikli põhjal kellegi maha lasta. Kui seda ei õnnestu, siis kisab siin. Kuidagi peab ju tekkinud viha maandama. Aga vihane ta on, sest ei suuda raamidest välja mõelda. Tahaks hammustada: mitte küll otse ja avalikult, sest no nii igaks juhuks – äkki polegi nii nagu ta oma pisikeses peas mõtles?, vaid eemalt, internetist, oma teisest kodust. Agressiivsus, rumalus ja õelus teevad temast ta enda arvates õigusemõistja. Faktid – milleks? Leht kirjutas, andis niidiotsa kätte, ülejäänu mõtleb ise välja ja – tuld!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 142 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õudne …