Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õudne …

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 142 )

Teema: Õudne …

Postitas:
Kägu

a need kinnitaks mida tahes, et vaid meediasse pääseda!), aga selliseid joodikuid, kes ennast hellitavalt tipsutajateks kutsuvad, on kõik kohad täis. See pole veel aluseks rattale tõmmata. Miks peaks isa juttu uskuma? Teda mõnitati? No tule taevas appi!

Kuna üks väike laps on surnud, siis ütlen otse, et olen jah vihane. Kõigi ja kõige peale, kelle võimuses oleks olnud see ära hoida. Krt, mis isa sa oled, kui laps ütleb, et teda lämmatatakse ja sa ei tee MIDAGI! Minu mees oleks kasvõi politseiga ukse taga olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, mille üle te siin pläägutate, sellest artiklist ei selgu absoluutselt mitte midagi. Et arvame, kes mida tegi ja lööme aga risti??

Aga nii ongi! Keskmine kägu on üsna rumal, lisaks agressiivne ja õel. Ta tahab kallutatud artikli põhjal kellegi maha lasta. Kui seda ei õnnestu, siis kisab siin. Kuidagi peab ju tekkinud viha maandama. Aga vihane ta on, sest ei suuda raamidest välja mõelda. Tahaks hammustada: mitte küll otse ja avalikult, sest no nii igaks juhuks – äkki polegi nii nagu ta oma pisikeses peas mõtles?, vaid eemalt, internetist, oma teisest kodust. Agressiivsus, rumalus ja õelus teevad temast ta enda arvates õigusemõistja. Faktid – milleks? Leht kirjutas, andis niidiotsa kätte, ülejäänu mõtleb ise välja ja – tuld!

Sinu sõnavõtu põhjal saab otsustada, et sina oledki see perekooli keskmine kägu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

a need kinnitaks mida tahes, et vaid meediasse pääseda!), aga selliseid joodikuid, kes ennast hellitavalt tipsutajateks kutsuvad, on kõik kohad täis. See pole veel aluseks rattale tõmmata. Miks peaks isa juttu uskuma? Teda mõnitati? No tule taevas appi!

Kuna üks väike laps on surnud, siis ütlen otse, et olen jah vihane. Kõigi ja kõige peale, kelle võimuses oleks olnud see ära hoida. Krt, mis isa sa oled, kui laps ütleb, et teda lämmatatakse ja sa ei tee MIDAGI! Minu mees oleks kasvõi politseiga ukse taga olnud.

No aga ma ütlengi, et kust võtab käoparv õiguse enne lahendut üks osa süüdi mõista ja teist ingliks pidada? Seda kõike sellesama “ingli” jutu põhjal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuulge, mille üle te siin pläägutate, sellest artiklist ei selgu absoluutselt mitte midagi. Et arvame, kes mida tegi ja lööme aga risti??

Aga nii ongi! Keskmine kägu on üsna rumal, lisaks agressiivne ja õel. Ta tahab kallutatud artikli põhjal kellegi maha lasta. Kui seda ei õnnestu, siis kisab siin. Kuidagi peab ju tekkinud viha maandama. Aga vihane ta on, sest ei suuda raamidest välja mõelda. Tahaks hammustada: mitte küll otse ja avalikult, sest no nii igaks juhuks – äkki polegi nii nagu ta oma pisikeses peas mõtles?, vaid eemalt, internetist, oma teisest kodust. Agressiivsus, rumalus ja õelus teevad temast ta enda arvates õigusemõistja. Faktid – milleks? Leht kirjutas, andis niidiotsa kätte, ülejäänu mõtleb ise välja ja – tuld!

Sinu sõnavõtu põhjal saab otsustada, et sina oledki see perekooli keskmine kägu.

Palun mulle ka lahenduskäiku kirjeldada. Mina katsun neutraalsel positsioonil olla, enne juurdluse lõppu kedagi võlla ei tõmba, pimesi meedia mulinat ei usu. Erinevalt kägudest, kes on siin ema ja kasuisa TAPMISE eest süüdi mõistnud ja muretsevad, miks sotsiaaltöötajad midagi ette ei võtnud (last isale ei andnud). Seda kõike siis ajaleheartikli najal. Vabandust, Delfi ja Õhtulehe najal ikka.

Nüüd siis palun sinupoolne järelduse lahend, et mina kuulun sinna keskmisse rumalate kägude gruppi. Ja palun selgelt kirjeldada, ma ei saa tavaliselt vihaselt meelestatud ja loogikavaestest segastest sõnavõttudest aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga ma ütlengi, et kust võtab käoparv õiguse enne lahendut üks osa süüdi mõista ja teist ingliks pidada? Seda kõike sellesama “ingli” jutu põhjal.

Ma arvan, et selle põhjal, et üks laps juba suri (lämbus) ja nüüd on teine laps ka surnud (lämbunud). Sinna juurde siis jah see isa jutt, et laps veel kaebas, et kasuisa teda lämmatab. Kahju jah, et see jutt nüüd niimoodi tagantjärele tuli, huvitav, miks kasuisa sotsiaaltöötajale või politseile sellest kaebusest ei teatanud? (Või kui teatas, mida ette võeti?)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võiks ükskord aru saada, et asjad on väga keerulised, ei ole kunagi nii, kuidas üks pool räägib, eks ole.

Aga just täpselt! Kust sina või meie teame, et see isa ingel on? Ok, pidutsemist kinnitasid külajutud (aga need kinnitaks mida tahes, et vaid meediasse pääseda!), aga selliseid joodikuid, kes ennast hellitavalt tipsutajateks kutsuvad, on kõik kohad täis. See pole veel aluseks rattale tõmmata. Miks peaks isa juttu uskuma? Teda mõnitati? No tule taevas appi!

Ei pruukinud need külajutud ka midagi kinnitada, varemgi ajakirjanik ise selliseid asju luuletanud et draamat luua.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üks tädi oli ju vaid öelnud, et kuulis maja eest tulevat müra. Ma ei oska seda küll pidutsemiseks pidada. Ei ole ka loogiline, et sots töötaja nüüd valetab, külamutt ja ka isa, kes ise üldse enamasti teises riigis on, ei luiska.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ootaks ikka uurimistulemused ära. Politsei kogub tõendeid, ootab lahangutulemused, mitte ei tee järeldusi külajuttude põhjal (loodetavasti).

Aga palun, logi end perekoolist välja ja mine hakka ootama. Keegi ei keela sul seda teha.

Ja kas see on külajutt, et arst käis kohal, arvas midagi, mille peale vanemad viidi politsei poolt kaasa?

Perekooli kohus ei pane kedagi vangi ega mõista kedagi õigeks, siin lihtsalt avaldatakse arvamust. Ja keegi pole süüdi, et sina kuidagi asjaga seotud oled ja ootamine sinu arust asja parandaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt samad mõtted tekkisid ka minul. Kui isa jutt on tõsi, siis tekib 2 küsimust:
1) Miks isa midagi ette ei võtnud – tõesti kasvõi politseiga ukse taha ei läinud? Hea, kurja või kavalusega – kuidagi oleks ta lapsed ikka enda juurde saanud, kui väga tahtis.
2) Kuidas töötab Eesti kohtu- ja sotsiaalsüsteem? Kui asi on tõesti nii nagu isa räägib: “Alates oktoobrist taotlen kohtu teel laste hooldusõigust,” rääkis ta. “Põhjus: ema ei käi tööl, armastab napsu võtta, peab lihtsalt pidu.”
Kas pärast sellise teemaga kohtusse minemist kohalikule sotsiaaltöötajale ei anta märku, et selline hagi on tulnud ja ei küsita arvamust pere kohta? Pere ei võeta jälgimise alla? Süsteemid ei suhtle omavahel üldse?
Kui kohtusse minemise hetkel oli mõlemal vanemal hooldusõigus, siis miks lapsed kohtuni isaga ei võinud elada?
Või kui ohus on laste turvalisus, siis kasvõi turvakodus. Seal oleks vähemalt elus hoitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.ohtuleht.ee/666793/lapse-peksmises-suudistatav-lukkasin-last-kogemata-sest-ta-ei-tahtnud-muramist-lopetada

mulle tuli see lugu meelde, millele terve Eesti kaasa elas. Ei tea kuidas tal läheb. Hakkas elama vist koos pärisisaga, kes teda väga hoidis. Kas see kasuisa on veel vangis?

Jah, mis sellest väikesest Emilyst saanud on?

Elab koos isaga Soomes. Õnneks läheb tal väga hästi ja nüüdseks on tal ka vend.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

https://www.ohtuleht.ee/666793/lapse-peksmises-suudistatav-lukkasin-last-kogemata-sest-ta-ei-tahtnud-muramist-lopetada

mulle tuli see lugu meelde, millele terve Eesti kaasa elas. Ei tea kuidas tal läheb. Hakkas elama vist koos pärisisaga, kes teda väga hoidis. Kas see kasuisa on veel vangis?

On paranenud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see isa valetab…siis on ta tõeline psühhopaat. Isana ta küll eriti väärt ei ole, kui laps ütleb isale, et teda lämmatatakse- siis tõeline isa võtab midagi ette ja kohe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On paranenud?

Täielikult ilmselt kahjuks ei parane ta kunagi aga on tunduvalt paremas seisus, kui aastaid tagasi. Soomes on õnneks sellistele lastele palju paremad võimalused igapäevaseks teraapiaks ja elukvaliteedi parandamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On paranenud?

Täielikult ilmselt kahjuks ei parane ta kunagi aga on tunduvalt paremas seisus, kui aastaid tagasi. Soomes on õnneks sellistele lastele palju paremad võimalused igapäevaseks teraapiaks ja elukvaliteedi parandamiseks.

Kohutav, et ema sandistas omaenese lapse .. Parem oleks, kui laps seda kunagi teada ei saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaline väike inimene ei oska neid asju ajada ega julge kedagi tähtsat nina tülitada. Nii nagu see õnnetu ema, kes kohtus lolliks tehi ja tema tütre mõrtsukas karistusest pääses. Ta ei teadnud, kes teda peaks kaitsema ja kuhu pöörduda ja mil moel on võimalik vastu hakata ühele ülbele kaitsjale, kelle taktika on väike inimene laiaks litsuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kohtus on hooldusõiguse avaldus, siis on kohe ka kaasatud kohalik omavalitsus. Seega pidi KOV teadma probleemi. Teiseks – politsei oleks sekkunud, kui oleks vahetu vägivald. Isa oleks pidanud minema vallavalitsusesse ja läbi nende kaasatakse politsei, kes toob lapse ära, kui see osutub vajalikuks. Ma ise arvan, et ka isa ei võtnud kahjuks lapse juttu tõsiselt, see saigi saatuslikuks. Oleks lapsel olnud sinikad vms. siis oleks kohe ka politsei sekkunud.
Kahjuks ei ole kuskilt lugeda, kas peeti ema/kasuisa ka kinni, kuigi see kaasaviimine seda peaks tähendama. 48 tundi saab kinni pidada niisama, siis edaspidiseks annab kohus loa – selleks ajab peab olema ikka juba teada, et surm oli vägivaldne ja selles on kinnipeetav ka ilmselt süüdi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Perekooli kohus ei pane kedagi vangi ega mõista kedagi õigeks, siin lihtsalt avaldatakse arvamust.

Sellise “lihtsalt arvamisega” on väga, kohe väga palju kurja tehtud inimestele. Paljude lugude puhul polegi avalikkusele lõpplahendust teada (kas peakski?), aga see kaka, mis siin üles keerutatakse teadmata tagamaid, on täiesti tarbetu ja liigategev. Mine, kurat, arva omaette metsa all, mitte foorumis, kus ajakirjanikud nagu hüäänid raipeid otsivad ja Pille ning Malle kuskil hiljem ning kõigi juuresolekul “olid midagi kuulnud”. Ütlesin enne ja ütlen ka praegu – nii need külamuttide jutud tulevad.
Mäletate seda koledat lugu eelmisel sügisel, kui kolm last gaasimürgistusse surid? Ka siis oli “tarkade klubi” koos, kahtlustati, oletati, fantaseeriti. Mis sest sai? Väga hea, et rohkem infot enam ei jagatud. Minu meelest peaks Perekool üleüldse teatud teemadel kommenteerimise keelustama, sest ilma faktideta oletamine on laim. Laim teatavasti karistatav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

o aga ma ütlengi, et kust võtab käoparv õiguse enne lahendut üks osa süüdi mõista ja teist ingliks pidada? Seda kõike sellesama “ingli” jutu põhjal.

Isegi kui isa on varas, vägistaja, mõrvar ja AIDSihaige ja ema inglitiibadega Ema Teresa, ei muuda see fakti, et laps suri, olles ema juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

o aga ma ütlengi, et kust võtab käoparv õiguse enne lahendut üks osa süüdi mõista ja teist ingliks pidada? Seda kõike sellesama “ingli” jutu põhjal.

Isegi kui isa on varas, vägistaja, mõrvar ja AIDSihaige ja ema inglitiibadega Ema Teresa, ei muuda see fakti, et laps suri, olles ema juures.

Ja kui lämbumise tõttu sureb juba teine laps peres…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No hetkel on ema ja kasuisa üle kuulatud tunnistajatena. See muidugi ei tähenda, et nad hiljem siiski kahtlusaluseks ja süüdistatavaks ei muutu, aga hetkel siiski neid süüdi mõista ja kividega surnuks loopida ei tasu.

https://virumaateataja.postimees.ee/6727157/omavalitsused-lubavad-toetada-surnud-lapse-molemat-vanemat?_ga=2.248393344.64081479.1562696232-1649633778.1549740872

Samuti ei ole hetkel veel lapse surma põhjus selge. Kui ma ei eksi, siis see lämbumise väide tuli lapse isalt (mingis artiklis väitis seda vähemalt lapse isa), aga ametlikud allikad seda kinnitanud ei ole. Ka ses minu lingitud artiklis öeldakse, et surma põhjus ei ole veel kindel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uudistes igatahes öeldi et ei välistata siiani tapmist.
Punastas ja keerutas see uurija, aga midagi kahtlast seal on, iseasi kas meie seda kunagi teada saame.
Aga kui on lihtsalt äkksurm öeldakse seda kohe, mitte veel teisel päeval ei tea keegi midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis pagana ettevaatamatus? see on sihilik tapmine.

huvitav, kas on alust arvata, et esimene laps ka tapeti? no kui peres kaks last lämbuvad… see ei saa olla juhus. õudne. õudne.

Mõne jaoks on juba mõrvar sellepärast, et 2 last surnud. Nagu neid peresid vähe oleks, kus mitu last on surnud. Välismaa omast näiteks Jon Benet Ramsey isal 2 tütart surnud. Ühel oli liiklusõnnetus ja teine tapeti. Automaatselt nüüd ongi isa süüdi ja mõrvar, sest, et temal ju 2 last surnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui öeldakse sotsiaaltöötaja poolt, et kodune olukord oli kontrolli all… siis mida see tähendab? kelle kontrolli all? sotsiaaltöötaja kontrolli all? kas väikses kohas on kõigi elud koha väiksuse tõttu ja oma inimeste tundmise tõttu kontrolli all? või on kontrolli all seepärast et on hädas või probleemne pere.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välismaa omast näiteks Jon Benet Ramsey isal 2 tütart surnud. Ühel oli liiklusõnnetus ja teine tapeti.

Sa ei saa võrrelda liiklusõnnetust ja tapmist sellega, et samal emal on omaenda kodus kaks last surnud.

Mine tea, kas see esimenegi tegelikult suri mingi epilepsia tagajärjel, võib-olla samamoodi lämmatati ja lämmatajaks võis olla hoopis ema ise. See pole kuigi haruldane, et ema oma väikelapse lämmatab. 6-aastase puhul on see muidugi juba kahtlasem, kui ema lapse tapab, siis harilikult sünnitusjärgse depressiooniga ja siis on laps ikka palju noorem.

Kindlasti ei tohiks eos välistada võimalust, et tegemist oli tapmisega. Seejuures võivad teo toimepanijaks olla kõik need, kes tol ööl/hommikul korteris viibisid.

See, et sotsiaaltöötaja väidab, et kõik on peres korras, ei näita sugugi seda, et polnud mingeid varjatud psüühilisi probleeme. Ka täiesti karsked ja pealtnäha toredad inimesed võivad toime panna koletuid tegusid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei tohiks eos välistada võimalust, et tegemist oli tapmisega. Seejuures võivad teo toimepanijaks olla kõik need, kes tol ööl/hommikul korteris viibisid.

Loomulikult ei välista politsei seda. Aga meie siin ei tegele uurimisega, nii et pole mõtet kedagi tapmises süüdistada enne, kui selle kohta rohkem infot tuleb. Kui uurimine tuvastab, et oli tapmine ja kes seda tegi (st kumb, kas ema või võõasisa), siis vastavalt ka karistatakse. Kui tuvastab, et oli lapse hooletusse jätmisest tingitud, siis saavad ka vastava karistuse. Meie siin ei tuvasta paari ajalehe artikli põhjal midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi veel luges Delfist selle uudise päris esimest versiooni? Mina lugesin Delfist ja seejärel Postimehest. Viimases oli isa jutt, et laps kaebas, et kasuisa lämmatab. Aga Delfis oli päris algul kirjas, et isa rääkis, et laps oli ka varem kaevanud, et ema pigistab kaelast. Pärast läksin uuesti lugema, aga uudis oli juba ära muudetud, isa jutt emast oli kadunud.
Ma mõtlesin juba siis, et mida nad seal sokivad, kõik pereliikmed muudkui kägistaks last justkui. Ei tea, kes soga ajas, kas traumeeritud isa või ajakirjanikud esimese hooga. Nüüd igatahes on kõik täis hoopis juttu, et ema ei tasu süüdistada.
Nii see pall veereb ja info levib, lõpuks ei tea keegi enam algust ega otsa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lapsel oleksid kaelal kägistusjäljed – siis ei kuulata enam kedagi üle tunnistajatena, vaid kahtlustatavatena. Järelikult välised vägivalla tundemärgid puuduvad – homme tuleb ekspertiisist vastus – siis saab selgust, mis selle lapsega juhtus. Praegu on vara veel kedagi ristilüüa. Kui aga selgub, et lapse surmale aidati kaasa, siis põlgu süüdlane põrgus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi veel luges Delfist selle uudise päris esimest versiooni? Mina lugesin Delfist ja seejärel Postimehest. Viimases oli isa jutt, et laps kaebas, et kasuisa lämmatab. Aga Delfis oli päris algul kirjas, et isa rääkis, et laps oli ka varem kaevanud, et ema pigistab kaelast. Pärast läksin uuesti lugema, aga uudis oli juba ära muudetud, isa jutt emast oli kadunud.

Ma mõtlesin juba siis, et mida nad seal sokivad, kõik pereliikmed muudkui kägistaks last justkui. Ei tea, kes soga ajas, kas traumeeritud isa või ajakirjanikud esimese hooga. Nüüd igatahes on kõik täis hoopis juttu, et ema ei tasu süüdistada.

Nii see pall veereb ja info levib, lõpuks ei tea keegi enam algust ega otsa.

Päris algselt oli ju kirjas, et laps helistas isale, et pere teised lapsed kiusavad ja kägistavad. Isa soovitas selle peale emaga rääkida. Kuna meedias kajastatud vasturääkivusi on nii palju, siis ongi äärmiselt ebaõiglane seda teemat siin lasta kommenteerida (ae, Perekool!) ja kägudel vägesid koondada. On ju ilmselge, et tahetakse süüd näha lapse perel ja eriti emal. Siis saab jälle ühe issand-kui-õudne! -teema teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris algselt oli ju kirjas, et laps helistas isale, et pere teised lapsed kiusavad ja kägistavad. Isa soovitas selle peale emaga rääkida. Kuna meedias kajastatud vasturääkivusi on nii palju, siis ongi äärmiselt ebaõiglane seda teemat siin lasta kommenteerida (ae, Perekool!) ja kägudel vägesid koondada. On ju ilmselge, et tahetakse süüd näha lapse perel ja eriti emal. Siis saab jälle ühe issand-kui-õudne! -teema teha.

Kellel sina siis süüd näed, kui laps kodus suri?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellel sina siis süüd näed, kui laps kodus suri?

Et kui laps sureb koolis, siis on õpetajad süüdi? Kui tänaval, kes siis süüdi on? Täitsa ime kohe, et lapsed on kodus. Lapsed ongi enamasti ju kodus.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 142 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Õudne …