Esileht Ajaviite- ja muud jutud õuduste aasta 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 143 )

Teema: õuduste aasta 2020

Postitas:
Kägu

Tartu on üli-chill – ilus linn, sõbralikud inimesed, meeldiv atmosfäär, põnevad üritused, eriti kui üliõpilane oled. Head söögikohad, vahvad peokohad. Mul läheb iga kord tuju heaks kui üle Tartu linna piiri sõidan.

Kui ekstravert oled, kellele meeldib üritustel ja pidudel käia, kus samad inimesed pidevalt on. Kõik tunnevad kõiki. Siis on ideaalne tõesti.

Aga kui oled introvert, keda see kõik-tunnevad-kõiki-mentaliteet esimesest päevast kägistama hakkab, siis hakkad esimesest päevast armastama Tallinnat.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 58 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et asi pole Tartus vaid su enda ja su lapse suhtumises. Olen mõlemas linnas elanud ja Tartu on ikka oluliselt sõbralikum linn. Snoobe on vähem, selles ilmselt pettunud oledki.

Ei, Tallinnas pole snoobe. Aga Tallinnas on KVALITEET hinnas. Tööd tehakse kvaliteetselt, süüa tehakse kvaliteetselt.

Ma olen Tartus selle 3,5 kuu jooksul nii palju tigedust ja ussitamist kohanud, et seda ei tule mu 25 Tallinnas elatud aasta peale ka nii palju kokku. Tartus on kõik virild ja nähvavad, ka klienditeenindajad suvalises supermarketis.

See Tartu tigedus ja depressiivsus on mu täiesti tühjaks tõmmanud. sama seis on ka mu lapsega.

See Tartu sõbralikkus on üks suur müüt ja vale. Tallinnas on ükskõiksus, kuid see on jumalik Tartu tigeduse kõrval.

Mida sa sinna Tartusse siis ronid? Ei lubanud oma täiskasvanud last üksi teise linna?

Peas pole sul küll kõik korras, paniköörist kanaema.

Eks laps ronis sinna selle suure TÜ reklaami peale, kus väidetavalt antakse kvaliteetset haridust. Vigadest õpitakse. Õnneks on sealt linnast kerge TÜ-sse üle tulla.

Laps läheb TÜ-st üle TÜ-sse?

Küll sa oled nobe vastama. Juba minut hiljem sai viga kommentaaris parandatud.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

TTÜ tegi mitu müügikõnet sel sügisel, et mu laps nende juurde õppima tuleks. Riigieksamite tulemused olid selleks väga muljetavaldavad. TÜ ei oska neid Eesti targimaid lapsi, kes neile imidži ja reklaami pärast õppima tulevad, vääriliselt hinnata. Hariduse kvaliteet on kohati ikka väga vilets.

Mis sellest tarkusest kasu, kui elementaarsed elus hakkamasaamise oskused puuduvad? Laps on autist?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt südamest loodan, et 2021 tuleb parem. Et vaktsiin paneb sellele jubedale koroonale piduri peale, sest ma olen surmväsinud sellest, kuidas tööl iga 2 kuu tagant koroona pärast jälle kõik pea peale pööratakse.

Et mu laps kolib Tartu Ülikoolist ümber Tehnikaülikooli, sest see Tartu on meid mõlemaid tühjaks tõmmanud: rahaliselt, emotsionaalselt. Probleemi ei ole õppimisega hakkama saamisega, probleem on Tartu inimestes (õppejõududes, tartlastest kursakaaslastes, Tartu olematus toidukultuuris, jubedas infrastruktuuris, lõputus ussitamises, pidevas depressioonis, mis sulle esimesest sealviibimise päevast külge kleepub ja su endasse imeb nagu limukas.

Ma loodan, et laps tuleb sellest mülkast ära hiljemalt sügiseks. Tahaks jälle millegigi üle siin ilmas rõõmustada. Kas või selle üle, et kuskil keegi teeb professionaalsel tasemel süüa või müüb korralikust, südamega tehtud toorainest toitu.

Sel aastal paiskas ühe pereliikme surm mu elu pea peale. Tasakaalu pole veel saabunud, kuid ehk 2021. aasta lõpuks on ka see probleem, hambad ristis, lahenduse saanud.

Tartlastel pole vaja hakata sappi pilduma. Leppige sellega, et on inimesi, kellele teie linn mõjub laastavalt. Tahaks lihtsalt tasakaalu oma ellu tagasi ja see tasakaal saabub sellest linnast lahkumisega.

hahahaa naljanurga teema 🙂 Noo kui laps Tartus hakkama ei saa, siis Tallinnas ootab teda hullumaja 🙂 Ja sellise mürgise kirja peale ütleks, et sulle paku või tükk kulda , sinu jaoks on see põlgustekitavalt kahtlane värk, sest ….. Edasi lõpeta lause ise. Aga kes Tartus hakkama ei saa, sellele tulevikku pole. Parimat linna liiklemiseks polegi. Igale poole saab jala 30 minutiga kesklinnast. Teised linnad on kõik õudukad selle liikumise suhtes. Aga kui oma lapse oled autodega vedamise mõttes rikkunud, siis tõesti 10 minutit jala käimist vajab arstlikku järelvalvet.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas su lapsel juba elukaaslane on? Kas võin ennast pakkuda?

Sul on mingi isiksuse lõhenemine või?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tartu on üli-chill – ilus linn, sõbralikud inimesed, meeldiv atmosfäär, põnevad üritused, eriti kui üliõpilane oled. Head söögikohad, vahvad peokohad. Mul läheb iga kord tuju heaks kui üle Tartu linna piiri sõidan.

Sa ilmselt ei tea, mis on hea toit või pidu. Ainus söögikoht, kust ma Tartust pettumusega ei ole väljunud, on Werneri kohvik.

Ja ilusaks ma neid pudeneva krohviga nukraid maju ka ei saa kuidagi pidada. Tallinnas Nõmmel jalutades saad arhitektuurilise elamuse. Tartus neid pilbasaedu ja räämas hoovikesi vaadeldes tuleb depressioon peale.

“Tallinnas Nõmmel jalutades saad arhitektuurilise elamuse” – no see lause ütleb sinu “hea maitse” kohta küll kõik…

Sa kahtled Nõmme arhtektuurilises väärtuses ja võrdled seda Tartu 90. ehitatud nüüdseks kulunud välimusega tondilossidega äärelinnas?

Sellise inimesega pole küll mõtet millestki rääkida.

+2
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa ilmselt ei tea, mis on hea toit või pidu. Ainus söögikoht, kust ma Tartust pettumusega ei ole väljunud, on Werneri kohvik.

Ja ilusaks ma neid pudeneva krohviga nukraid maju ka ei saa kuidagi pidada. Tallinnas Nõmmel jalutades saad arhitektuurilise elamuse. Tartus neid pilbasaedu ja räämas hoovikesi vaadeldes tuleb depressioon peale.

“Tallinnas Nõmmel jalutades saad arhitektuurilise elamuse” – no see lause ütleb sinu “hea maitse” kohta küll kõik…

Sa kahtled Nõmme arhtektuurilises väärtuses ja võrdled seda Tartu 90. ehitatud nüüdseks kulunud välimusega tondilossidega äärelinnas?

Tartus on sinu meelest majad ainult äärelinnas või? Sellisel juhul on Tallinnas hooned ainult Lasnamäel 😀

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul on mingi isiksuste lõhenemine või?

Ei. I wish.

A tundub, et ikka on, sest sa oled sama konto alt postitanud juba kolme erineva inimesena teksti – 1. teemalgataja 2. mingi vend, kes tahab su lapsega kokku kolida 3. mingi inimene, kes on introvert ja kellel lapsi pole 😀 päris igav peab olema sul

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt südamest loodan, et 2021 tuleb parem. Et vaktsiin paneb sellele jubedale koroonale piduri peale, sest ma olen surmväsinud sellest, kuidas tööl iga 2 kuu tagant koroona pärast jälle kõik pea peale pööratakse.

Et mu laps kolib Tartu Ülikoolist ümber Tehnikaülikooli, sest see Tartu on meid mõlemaid tühjaks tõmmanud: rahaliselt, emotsionaalselt. Probleemi ei ole õppimisega hakkama saamisega, probleem on Tartu inimestes (õppejõududes, tartlastest kursakaaslastes, Tartu olematus toidukultuuris, jubedas infrastruktuuris, lõputus ussitamises, pidevas depressioonis, mis sulle esimesest sealviibimise päevast külge kleepub ja su endasse imeb nagu limukas.

Ma loodan, et laps tuleb sellest mülkast ära hiljemalt sügiseks. Tahaks jälle millegigi üle siin ilmas rõõmustada. Kas või selle üle, et kuskil keegi teeb professionaalsel tasemel süüa või müüb korralikust, südamega tehtud toorainest toitu.

Sel aastal paiskas ühe pereliikme surm mu elu pea peale. Tasakaalu pole veel saabunud, kuid ehk 2021. aasta lõpuks on ka see probleem, hambad ristis, lahenduse saanud.

Tartlastel pole vaja hakata sappi pilduma. Leppige sellega, et on inimesi, kellele teie linn mõjub laastavalt. Tahaks lihtsalt tasakaalu oma ellu tagasi ja see tasakaal saabub sellest linnast lahkumisega.

hahahaa naljanurga teema 🙂 Noo kui laps Tartus hakkama ei saa, siis Tallinnas ootab teda hullumaja 🙂 Ja sellise mürgise kirja peale ütleks, et sulle paku või tükk kulda , sinu jaoks on see põlgustekitavalt kahtlane värk, sest ….. Edasi lõpeta lause ise. Aga kes Tartus hakkama ei saa, sellele tulevikku pole. Parimat linna liiklemiseks polegi. Igale poole saab jala 30 minutiga kesklinnast. Teised linnad on kõik õudukad selle liikumise suhtes. Aga kui oma lapse oled autodega vedamise mõttes rikkunud, siis tõesti 10 minutit jala käimist vajab arstlikku järelvalvet.

Mu laps on Tallinnas sündinud, seega ootab teda Tallinnas ees kodu, mitte hullumaja. Peale Tartu kogemust on ta Tallinna ikka väga hindama hakanud.

Need 30 minutit jalutamist Tartus on minu jaoks hullumaja!:) Halvemat linna liiklemiseks pole ma mitte kuskil mujal maailmas näinud.

+1
-15
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas võib su lapse deidile viia või on ta juba ammu kõrgkooli lõpetanud?

Minu laps otsustab ise, kuhu minna, keegi teda kuskile ei vii.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks ma noorem, ma kandideeriks ka miniaks. Pole vaja kinos ja teatris käiagi, elamus tuleb ämma näol koju kätte…

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

A tundub, sest sa oled sama konto alt postitanud juba kolme erineva inimesena teksti – 1. teemalgataja 2. mingi vend, kes tahab su lapsega kokku kolida 3. mingi inimene, kes on introvert ja kellel lapsi pole 😀 päris igav peab olema sul

Aga mul ongi hetkel igav. Muu kohta ütlen, et selleks pead mind tundma, et minu ajusse pääseda.

0 teemat teinud siia, aga usu, mida tahad. Idgaf.

Edit: ja nüüd kustutasid ära selle kommentaari? 😀 norm

Nüüd vist õige hetk öelda see kuulus lause, et ära enam peale võta.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartus on sinu meelest majad ainult äärelinnas või? Sellisel juhul on Tallinnas hooned ainult Lasnamäel 😀

Ja mis seal kesklinnas siis on? Paar Põhjasõja-järgset majakest vanalinnas, hulk viletal tasemel mittemidagiütlevat klaasi ja betooni Tasku ümbruses… Veel midagi? See kummaline ERM kuskil teises linna servas….muud polegi.

+2
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps otsustab ise, kuhu minna, keegi teda kuskile ei vii.

Aga ämm mulle meeldib, siis võib ju lapsuke ka meeldida ja mina meeldin sulle miniana.

Aga mulle perekoolikad ei meeldi. Nii et lepi sellega.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks ma noorem, ma kandideeriks ka miniaks. Pole vaja kinos ja teatris käiagi, elamus tuleb ämma näol koju kätte…

Elamustevaeses Tartus on ilmselt ämmgi meelelahutus. Tallinnas pole seis kaugeltki nii vilets.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa polnud siis elus enne Tartus käinud või miks sa siis ometi oma lapsukesel sellesse hirmsasse, maitsetusse, kurja ja depressiivsesse pilpakülla kolida lasid? No hea nali tõesti…

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu laps on Tallinnas sündinud, seega ootab teda Tallinnas ees kodu, mitte hullumaja. Peale Tartu kogemust on ta Tallinna ikka väga hindama hakanud.

Need 30 minutit jalutamist Tartus on minu jaoks hullumaja!:) Halvemat linna liiklemiseks pole ma mitte kuskil mujal maailmas näinud.

Siis ma soovitan sul minna Kesk-Itaaliasse. Pärast saad pasundada siin Perekoolis, mis kõik kehvasti oli.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mulle perekoolikad ei meeldi. Nii et lepi sellega.

Ma ei usu sind, sest siis sa ei teeks siia provoteemat. Ma nii lootsin sinu lapsukesega (ma ei tea isegi sugu) saiad ühte sahtlisse panna.

Sina pead seda provoteemaks. See on sinu probleem.

Mina mõtlesin hetkeks, et inimesed hakkavad kirjutama oma halbadest elamustest sellel aastal, kuid ikka takerdusime me Püha Lehma nimega Tartu linn.

Mul isiklikult pole sel Tartu-teemal midagi enam ammu lisada. Loodan lihtsalt, et aastal 2021 saab sellest linnast mu jaoks lihtsalt üks halb unenägu.

0
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis ma soovitan sul minna Kesk-Itaaliasse. Pärast saad pasundada siin Perekoolis, mis kõik kehvasti oli.

Milleks mulle Itaalia? Mul on Nõmmel täielik paradiis.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma veel ülikoolis käisin, tegid tudengid valdavalt endale ise süüa (nt makaronid hakklihaga v michi nuudlid või praekartulid) ja keerasid kokku midagi sellest, mis nädalavahetusel kodust kaasa pakitud. Eredad mälestused on peojärgsetest varahommikutest Toidutorni juures. Parim vastik burger üldse. 🙂

Tänapäeval tullakse koolist ära põhjusel, et pole piisavalt tasemel restorane?

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sina pead seda provoteemaks. See on sinu probleem.

Mina mõtlesin hetkeks, et inimesed hakkavad kirjutama oma halbadest elamustest sellel aastal, kuid ikka takerdusime me Püha Lehma nimega Tartu linn.

Mul isiklikult pole sel Tartu-teemal midagi enam ammu lisada. Loodan lihtsalt, et aastal 2021 saab sellest linnast mu jaoks lihtsalt üks halb unenägu.

Aga siis tuleb ise sellest rääkimine lõpetada? Või mis sa arvad?

Ma mainisin ka muid teemasid, kuid lõke läks ikka põlema vaid Tartu mainimisest.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma veel ülikoolis käisin, tegid tudengid valdavalt endale ise süüa (nt makaronid hakklihaga v michi nuudlid või praekartulid) ja keerasid kokku midagi sellest, mis nädalavahetusel kodust kaasa pakitud. Tänapäeval tullakse koolist ära põhjusel, et pole piisavalt tasemel restorane?

Ma ka nälgisin 90. aastatel ülikooli ühikas. Ega hea sõnaga neid aegu küll ei meenuta.

Ülikoolist peaks ära tulema, sest õppe kvaliteet ei õigusta ennast ja et pole mõtet raha raisata võõras linnas õppimise peale, kui sama või ehk paremagi tulemuse saab kuus sadu eurosid säästes kätte kodulinnast.

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mainisin ka muid teemasid, kuid lõke läks ikka põlema vaid Tartu mainimisest.

Aga kas sulle Itaalia armastuslood ei meeldi?

Ei. Mulle on pereväärtused tähtsad.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa polnud siis elus enne Tartus käinud või miks sa siis ometi oma lapsukesel sellesse hirmsasse, maitsetusse, kurja ja depressiivsesse pilpakülla kolida lasid? No hea nali tõesti…

Olen käinud varem, kuid elanud ma seal varem pole.

Laps teeb ise oma otsuseid ja laps jäi uskuma TÜ kvaliteetse õppe müüti.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka nälgisin 90. aastatel ülikooli ühikas. Ega hea sõnaga neid aegu küll ei meenuta.

Ülikoolist peaks ära tulema, sest õppe kvaliteet ei õigusta ennast ja et pole mõtet raha raisata võõras linnas õppimise peale, kui sama või ehk paremagi tulemuse saab kuus sadu eurosid säästes kätte kodulinnast.

Sellepärast sa kaitsedki oma lapsekest, et sul endal olid nigelad tingimused.

Jah. Kas teen midagi valesti või?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas sulle Itaalia armastuslood ei meeldi?

Ei. Mulle on pereväärtused tähtsad.

Kas sa arvad, et perega ei saagi Itaaliasse minna?

Seoses Nõmmega, siis võin öelda, et sul on küll üsna madalad nõudmised. Ma seda teab mis paradiisiks küll ei nimetaks.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma tartlasena küll ainult rõõmustan seda teemat lugedes. Nii hea, et sellised kohutavad inimesed siit igaveseks lahkuda soovivad 😀. Meil on siin sõbralik ja mõnus keskkond ja selliseid vihakotte tõesti vaja pole.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

TTÜ tegi mitu müügikõnet sel sügisel, et mu laps nende juurde õppima tuleks. Riigieksamite tulemused olid selleks väga muljetavaldavad. TÜ ei oska neid Eesti targimaid lapsi, kes neile imidži ja reklaami pärast õppima tulevad, vääriliselt hinnata. Hariduse kvaliteet on kohati ikka väga vilets.

Mis sellest tarkusest kasu, kui elementaarsed elus hakkamasaamise oskused puuduvad? Laps on autist?

Mis need elementaarsed oskused sinu meelest on? Ussitamis- ja sisisemisoskus, mis Tartus on kõrgelt arenenud? Tallinnas sellega kaugele ei purjeta.

Või on su meelest autist see, kes ussipesas susistamist ei naudi?

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah. Kas teen midagi valesti või?

Miks sa seda ründamisena võtad? Õigesti teed. Kui talle ka ei meeldi, siis on ju idekas. Aga kui sina tema eest otsustad, siis on halvasti.

Ei otsusta. Kui oleks minu otsustada, oleks ta ammu juba TalTechis.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aidake nüüd palun lolli ja seletage mulle ära.

Miks sa Tartut vihkad, kui ise Nõmmel elad? Okei ma saan aru, et laps õpib Tartus aga mis sa kolisid kaasa temaga või mis sul sellest, kus linnas ta hetkel pesitseb? Sellest saaksin veel aru, kui laps linna ei salli aga mis sul selle linnaga pistmist?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 143 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud õuduste aasta 2020