Esileht Väikelaps õue unustatud sõime-ealine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: õue unustatud sõime-ealine

Postitas:

Niisiis see lugu, kus hoius unustati üks 1,5aastane laps õue.

Lugesin artiklit, kus osad õpetajad ikka õigustasid olukorda jutuga, kui raske töö on.

Kuidas tunnete, kas inimlik eksitus või lubamatu lohakus?

Ma ise arvan, et see viimane. Selles mõttes, et hoius oligi ette nähtud, et lapsed loetakse üle alles siis, kui hakatakse sööma ehk vabalt mingi 15-20 minutit hiljem. Kui raske on 2 õpetajaga lugeda lapsi üle kohe uksest sisenedes – kui üks juhendab lapsi sisenemisel ja teise siis seisab ukse peala ja loeb või võtab neid koridoris vastu ja loeb. Kui raske on enne ukse sulgemist visata pilk mänguväljakule? Minuarust oli isegi veider juhataj kommentaar, et nüdü hakkame kohe tuppa jõudes üle lugema – üle tuleb lugeda ikak enne välisukse sulgemist.

Jah, nõustun, et lastega juhtub ka aias õnnetusi, õpetajad ei saa koguaeg käia ja neid turnimispuu all kinni püüda, joosta vahele, kui kaks last mänguhoos kokku põrkavad jne, aga mitte veenduda, et kõik lapsed said tuppa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 14:53; 06.04 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka 1,5 aastane laps. Ja no tõesti, minu arust juba see on lubamatu, et nii väike laps on kasvatajate vaateväljast väljas, rääkimata siis lapse õue unustamisest. Enda lapse võtaksin lihtsalt sellest hoiust ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, et lastega juhtub. Ära ei saa hoida kõiki sinikaid, luumurde, ka ilmselt küünistamisi-hammustamisi jmt aga lapse õue unustamine PEAB olema välditav! Seda ei tohi juhtuda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kàisin lasteaeda vaatamas enne kui tegin otsuse siis vôtsin kohe teema ûlesse, et kuidas on lood aedadega jne kui lapsed ôues, kas on ikka koguaeg kinni jne. Lisaks kuna minu poiss tûkkis mujale ka uurima minema pandi temale kohe ka vest selga, et see hulkuv lapseke kergelt märgatav oleks, seda oli vaja vaid esimesel paaril päeval ja edasipidi ta enam ei hulkunud ka. Ôue minnakse siis ei ole nii, et kôik jooksevad seitsme tuule poole ja ôpetajad làhevad nurka jutustama, lapsed reastuvad ôpetaja seljataha uksejuures kohe ja nii viiakse nad oma mánguplatsile, kedagi uitama maja taha ei lubata. Kuidas sa saad olla rahus tööl vôi mujal kui pead muretsema, et vb laps on ôue unustatud vôi ôpetaja ei pane tàhele, et laps aiast vàljub ja enne sööki lapsi lugedes on laps juba ammu autoall voi jumal teab kus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna kõndisid koduõyest ära kaks last. Delfis uudis. Politseiga otsiti taga.
Inimlik eksimus? Kuritegelik hooletus vanemate poolt? Vaid kaks last ja ikka ei suudeta silma peal hoida.Seda ei tohiks juhtuda. Vanemad vangi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna kõndisid koduõyest ära kaks last. Delfis uudis. Politseiga otsiti taga.
Inimlik eksimus? Kuritegelik hooletus vanemate poolt? Vaid kaks last ja ikka ei suudeta silma peal hoida.Seda ei tohiks juhtuda. Vanemad vangi.

Vanemaid on igasuguseid, narkomaane, joodikuid ja muidu asotsiaale.

Litsenseeritud lasteasutuses ja õppinud ning teadmistega pedagoogide juuresolekul ja vastutuse ajal nii väike laps õue UNUSTADA, on ilma igasuguse vabanduseta käitumine. Kui laps on 1,5a, siis on tegemist sõimerühmaga, mis on alati veelgi väiksem kui teised. Seega, ei ole õigustust, see on ikka tööalane lohakus selle kõige silmapaistvamas vormis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleks võinud hullemini minna, hea et laps üldse alles oli.
Juubee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Litsenseeritud lasteasutuses ja õppinud ning teadmistega pedagoogide juuresolekul ja vastutuse ajal nii väike laps õue UNUSTADA, on ilma igasuguse vabanduseta käitumine. Kui laps on 1,5a, siis on tegemist sõimerühmaga, mis on alati veelgi väiksem kui teised.

Mitte et see midagi õigustaks
aga
täpsustan (v-o vanemad ei teagi, mis vahe on hoiul ja aial),
et
lapsehoidjana töötamiseks ei ole vaja kutsetunnistust ega läbida koolitust (enam mitte, mõni aasta tagasi oli) vaid peab omama vähemalt kesk- või kutseharidust, töökogemust lastega ja sobivaid isikuomadusi, mida hindab tööandja;

ja
antud lastehoiul on luba hoida kuni 20 last, hetkel oli kohal 12.
Lisan veel, et lastehoiule ei kehti riiklik õppekava ja tegelikult ei pea seal olema mingit muusika-, kunsti- jm õppetegevust.
Kuna olen läbinud lapsehoidja koolituse 2a tagasi(siis oli veel kutsetunnistuse nõue), siis tean ja paljud asjad panid ja panevad siiani mõtlema lastehoiu kui sellise üle.

Jah, lasteaia sõimerühmas peavad õpetajad (2) olema kutsetunnistusega ning kõrgharidusega ja alla 3a lapsi tohib rühmas olla 14.Tööl on siis 2 õpetajat+õpetaja abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna kõndisid koduõyest ära kaks last. Delfis uudis. Politseiga otsiti taga.
Inimlik eksimus? Kuritegelik hooletus vanemate poolt? Vaid kaks last ja ikka ei suudeta silma peal hoida.Seda ei tohiks juhtuda. Vanemad vangi.

Aga kas oled kindel, et seepeale ei järgne sotsiaaltöötaja visiit? Ongi ju hooletus, kui kas aeda pole või on aed/väravad sellised, et lapsed saavad ise välja. Oma 3aastasele koguaeg tuletan meelde, et ta ei tohi üksi väravast välja minna, kuigi ta isegi ei saa seda lahti. Kui ta liigub hoovis sinnapoole maja, kus väravad, liigungi kaasa. Nii et jah, hooletus.

Kas see, et ema on hooletuv vabandab hoidjat? Ma ju lausa maksan hoidjale tema töö eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 14:53; 06.04 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei üldista, aga minul ka halvad kogemused ühe Tartus asuva erahoiuga, kus mu laps 1,9aastasena sai käia täpselt 2 nädalat, sest pärast ühte päris ränka õnnetust ma teda enam sinna ei viinud. Nimelt oli mu laps kukkunud nii halvasti silmaga mingi terava nurga vastu ja kui talle lõuna ajal järele läksin sain šoki, kuna see silm lapsel oli poolenisti kinni paistetanud ja täiesti punane ja laps nuttis hoidja süles liivakasti ääres. Küsimise peale, et miks mulle sellest õnnetusest ei teatatud üteldi, et arvuti jooksis kokku ja ei pääsenud ema andmetele ligi, vot. Isegi külmakotti ei olevat nad saanud hästi peal hoida, kuna laps oli väga hüsteeriliselt nutnud ja nad jätsid ta nö rahule. Ja üleüldse olevat tegelt ju kõik ok, väike turse kõigest. See oli väga jube kogemus mulle ja ka lapsele. Nüüd on mul kaks last munitsipaallasteaias ja olen ülirahul, mulle antakse koguaeg aru, kui miskit on juhtunud ja õpetajad on tõesti hoolivad ja hoolsad. Aga nagu mainisin, siis see on kogemus ühe hoiuga ja kindlasti on väga häid hoide ja hoolivaid lapsehoidjaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda lapse võtaksin lihtsalt sellest hoiust ära.

Miks? Võib kihla vadada, et nüüd loetakse seal lapsi iga veerand tunni tagant üle.
Mäletan, kui oma lapseõue sõimerühma juurde harjutama viisin, siis õpetaja, lugeski vahepeal lapsi üle. Neil polnud aeda ümber ja lapsed kippusid suuremate alale minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et laps üldse niiviisi õue jäi, näitab, et oli juba enne tuppaminekut kasvatajate vaateväljast väljas. Vbla juba tund või rohkem järelevalveta. Endal 1a9k laps ja isegi koduaias ei lase teda hetkekski silmist. Kasvõi juba sellepärast, et nii väikesel on kombeks lund süüa ja porilombivett juua. Rääkimata igale poole ronimisest või vahele pugemisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ajab inimene, kes asja suure kella külge pani, odavat populaarsust taga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei üldista, aga minul ka halvad kogemused ühe Tartus asuva erahoiuga, kus mu laps 1,9aastasena sai käia täpselt 2 nädalat, sest pärast ühte päris ränka õnnetust ma teda enam sinna ei viinud.

Kus hoius see oli? Äkki ütled vähemalt, kuskandis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munitsipaallasteaedades töötab ka käpardeid. Täitsa imestama paneb, miks mõned nn kasvatajad töötavad lastega, kui omal mõte mujal uitab ja tööl on nii raske jne. Lapsed ei vaja käpardeid, vaid normaalseid kasvatajaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ajab inimene, kes asja suure kella külge pani, odavat populaarsust taga.

Minu arvates ka, no saab see tädi ka oma 15 minutit kuulsust, aga see ei muuda fakti, et ei ole ok unustada pooleteiseaastane üksinda õue.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps õue unustatud sõime-ealine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.