Esileht Väikelaps õues käimine?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: õues käimine?

Postitas:

milliste külmakraadidega enam ei lähe? minu laps on 1,5 a. ja akna taga -13. Iga päev oleme ikka käinud, kuid nüüd mõtlen, et vist ei ole hea minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hea on ikka, mõned inimesed elavadki seal, kus veel palju külmem on. Kas su 1,5a muidu jalutab ise seal? Mu lapsel on po.p eraldi paksude fliisidega komplekt, ta on väga soe. Käime 2 korda päevas+ ta magab 3h päevaund ka hoovis. Loomulikult on magamiseks tal spetsiaalne varustus ja vankrisuu on kinni kaetud ja vankris termomeeter, aga see selleks.

Õues võik ikka käia, kui laps just ise ei keeldu ja külmas nutma ei hakka või sina külmumisohus nö. pole. muidu võib ka -20 korraks õue minna. Aga riietus!
seega pead ise otsustama enda ja lapse järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 12:04; 01.02 15:48; 01.02 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin 1x päevas 30 min (täna -16 + tuul), siis hakkab minu näol valus, aga päris ilma värske õhuta ei saa, rohkem kordi ei viitsi ausalt öeldes last riidesse toppida. Suurem käib lasteaias,tema ei saa küll rohkem õue kui lasteaeda minnes ja koju tulles. Kodune laps 1a11k.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 12:11; 01.02 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külma puhul pole ainult tähtis riietus, vaid esmatähtis on KATMATA KEHAOSAD ja sissehingatav külm õhk. Vankrilaps võib alajahtuda ka vankris, millel ava on kaetud ja laps võib olla mähitud viie teki sisse. Kahjuks on alati vanemaid, kes püüavad üksteist nende külmakraadide ja laste õues viibimisega üle trumbata ja ajavad oma saamatuse lastega tegelemisel selle kaela, et laps ei maga, kui õue ei saa jne. No mis jutt????? Sellise külmaga õues viibimine üle 10 minuti nõueb juba spetsriietust, ka näomaske jne. Kui te ei ole näinud külmakahjustusega inimesi, sealhulgas lapsi, siis soovitan kasvõi netist vaadata, millised võivad olla teie lolluse ja tegude tagajärjed. ja lapse elu ja väljanägemise rikkumisest piisab ainult 5 minutist!!! Võtke mõistus ometigi pähe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 12:19; 01.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Külma puhul pole ainult tähtis riietus, vaid esmatähtis on KATMATA KEHAOSAD ja sissehingatav külm õhk. Vankrilaps võib alajahtuda ka vankris, millel ava on kaetud ja laps võib olla mähitud viie teki sisse. Kahjuks on alati vanemaid, kes püüavad üksteist nende külmakraadide ja laste õues viibimisega üle trumbata ja ajavad oma saamatuse lastega tegelemisel selle kaela, et laps ei maga, kui õue ei saa jne. No mis jutt????? Sellise külmaga õues viibimine üle 10 minuti nõueb juba spetsriietust, ka näomaske jne. Kui te ei ole näinud külmakahjustusega inimesi, sealhulgas lapsi, siis soovitan kasvõi netist vaadata, millised võivad olla teie lolluse ja tegude tagajärjed. ja lapse elu ja väljanägemise rikkumisest piisab ainult 5 minutist!!! Võtke mõistus ometigi pähe![/tsitaat]

täitsa segi 😀

Aga sulle infoks, et nii alaksal, lapimaal, kui siberis elab inimesi ja on ka suisa lapsi ja usu mind, käiakse õues, käiakse ka -40C-ga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapis on mitu kuud temperatuur alla -20. Ega seepärast koole-lasteaedu kinni panda. Aga ettevaatlik peab küllolemaja mingi 2h järjest ikka ei maksa õues punnitada. Küll magas eelmisel talvellaps vankris, ka kõige käredama pakasega oli kinnikaetud vankris max -8.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 12:11; 01.02 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1a3k käime õues aktiivsemalt kuni -12 kraadiga. kui on veel külmem, siis õue mängima ei lähe ja käime korraks käruga väikese tiiru kuni ta uinub (kuni 10 minutit) ja siis toon ta jahedamasse siseruumi magama lahtise akna lähedale, kus magab nii 3h. ja võrdlus mingite eskimo-lastega ei ole minu meelest päris adekvaatne, sest need inimesed on pidevalt kohastunud jahedate temperatuuridega, meil on sellist krõbedat külma vaid loetud päevad. ise ei tahaks siiski ka praegu välja telkima minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult käin õues! Meil lasteaias MAGAVAD ka õues vankris iga päev, rühmas pole voodeidki ;). ja lapsed on märgatavalt tervemad kui Eesti lasteaedades. Eile oli miinus 10 ja olin lastega 2 tundi õues. Vanemaga kelgutasime- mängisime mänguväljakul, pisike 8 kuune tudus mõnusasti vankris ja hiljem uudistas meie tegemisi. Kõige alus on õige riietus! Kui lapsel pole külm ja ta õues liigutab, siis ei näe küll põhjust miks tuulevaikse ilmaga mitte õue minna. Külmakreem näole ka muidugi. Tuul on iseasi, siis loomuikult nii kaua õues ei ole, vast 30-45 min. Vankris on mul spetsiaalne paks magamiskott, kus ka lambanahk veel sees. Tital paistab nägu ainult välja. See on nii soe, et pole peale vilase aluskombe tale siiani miskit muud olnud vaja sinna sisse selga panna. Mingist alajahtumisest või külmakahjustustest ei saa juttugi olla!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil siin on tuulevaikne, -15 ja päike paistab. Käisime eile kelgumäel ja täna on laps koos isaga väljas (ka vist kelgumäel, üsna kauaks jäänud juba).

Mida külmem ilm, seda vähem lihtsalt õues oleme. Minu tüdrukul on lihtsalt vaja õue, kasvõi 10-ks minutiks. Tubased päevad muudavad ta uskumatult pahuraks. Kui päris õue minna ei kannata – liiga kuum, vihmane, tuisune vm, siis mängime lihtsalt rõdul (enamasti on seal tuulevaikne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]trolliplika kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loomulikult käin õues! Meil lasteaias MAGAVAD ka õues vankris iga päev, rühmas pole voodeidki ;). ja lapsed on märgatavalt tervemad kui Eesti lasteaedades. Eile oli miinus 10 ja olin lastega 2 tundi õues. Vanemaga kelgutasime- mängisime mänguväljakul, pisike 8 kuune tudus mõnusasti vankris ja hiljem uudistas meie tegemisi. Kõige alus on õige riietus! Kui lapsel pole külm ja ta õues liigutab, siis ei näe küll põhjust miks tuulevaikse ilmaga mitte õue minna. Külmakreem näole ka muidugi. Tuul on iseasi, siis loomuikult nii kaua õues ei ole, vast 30-45 min. Vankris on mul spetsiaalne paks magamiskott, kus ka lambanahk veel sees. Tital paistab nägu ainult välja. See on nii soe, et pole peale vilase aluskombe tale siiani miskit muud olnud vaja sinna sisse selga panna. Mingist alajahtumisest või külmakahjustustest ei saa juttugi olla! [/tsitaat]
Lihtsalt uudishimust – mis riigis on selline lasteaed, et lasteaias pole isegi mitte voodeid? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt Tallinnas on täna küll väg mõnus ilm. Tegin just vankrilapsega 2 tunnise jalutuskäigu ja laps oli vankrist välja võttes münusalt soe. Asi pole mitte teiste ületrumpamises, vaid et ei saa ju lapsi vati sees kasvatada. Natuke külmem või tuulisem ilm, siis välja ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisime ikka, olime tund aega. pool aega vankris, teise poole tatsasime metsa vahel. endalgi inimese moodi olemine pärast väljaskäiku!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie oleme ka ikka iga päev väljas käinud. Kasvõi ainult pool tundi, aga oleme läinud. Kaua sa ikka toas istud. Meil hakkaks toas nii igav:) Käime isegi jala/bussiga võimlemas, beebikoolis, ujumas. Täna oli nii külm, et panin lapsele buffi näo katteks. Silmad ainult paistsid välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas oli täna päeval -13, päikeseline ja tuulevaikne. Sellise ilmaga ei näinud küll mingit põhjust lapsega (1a 4k) õue minemata jätta. Käisime 45 min jalutamas ja kelgutamas ning laps oli igati rahul. Kuna ise olen u sama paksult riides kui laps ja omal ka nägu katmata, siis vaatan enda järgi, et kui endal natuke ebamugav hakkab või külm hakkab nägu kipitama panema, siis läheme ära tuppa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna on ju väga tore ilm. Päikese käes päeval pole sugugi külm, tuultki ei ole. Mõnikord sügisel on palju jubedam ilm olnud, aga siis ei tehta sellest väljagi, sest on ju sügis. Kui minu laps hakkas käima lastehoius, kus tõepoolest minnakse alati õue, sellest ajast peale on laps olnud täiesti terve. Varem ka ikka arvasin, et täna ei lähe, sest on vihm, tuul, külm, ise väsinud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

täitsa segi 😀

Aga sulle infoks, et nii alaksal, lapimaal, kui siberis elab inimesi ja on ka suisa lapsi ja usu mind, käiakse õues, käiakse ka -40C-ga.[/tsitaat]

Esiteks on lapimaa külm hoopis teistsugune ja seda veel eriti neile, kes seal aastaringselt elavad ja on külmas 5 kuud jutti. Mina olen Lapimaal olnud paljakäsi õues, kui seal oli külma -25 ja ma ei ütleks, et ma oleks käsi külmetanud. Pärast tuppa minnes näed, et on punased ja külma saanud, aga see külm on seal hoopis teistmoodi tajutav. Siberi inimesed on oma -40-se pakasega kohanenud ja neil ei kesta see 1 nädal, see on väga suur vahe. Õpi enne ja ahri ennast, siis saad aru, mida tähendab külm meil ja mujal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 12:19; 01.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]minnukas kirjutas:[/small]
[tsitaat]milliste külmakraadidega enam ei lähe? minu laps on 1,5 a. ja akna taga -13. Iga päev oleme ikka käinud, kuid nüüd mõtlen, et vist ei ole hea minna.[/tsitaat]
Kui -10 1 klassil õues tunde ei toimu, siis noh veel pisemat ammugi pikalt õue ei vii. 5-10 mintsaks ok, aga siis olgu nägu eelnevalt kreemitatud.

Ma karistaks selle kooli õpetajat, kes määrusest üle astus ja suusatunni tegi -13 ja seda siis veel televusseris reklaamis ka. Määrus on täitmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas ja lähiümbruses meil täna suurepärane ilm, nautisime lapsega (2a) täiel määral. Minule isiklikult meelidb ca -10 pakane, on õige talveilm, kus lumi on karge ja kerge, krudiseb jalge all.

Väikese lapsega väldiks ilmselt jalutama minekut ca -20 kraadiga, seda külma meie siin Tallinnas päevasel ajal ilmselt ei näe:)

Kui varasemalt on õues käidud, on laps külmaga juba harjunud ja ka -15 võib vabalt õue minna, loomulikult vastavalt riietatult ja piiratud aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elan valgamaal ja meie kraadiklaasil täna kraad -18 üles poole ei tõusnud. ja väljas ikka suht paha tuul. mina oma pisikest küll õue ei viinud.laps siis 1,6 a.ei taha isegi õue minna siis last veel vähem viia.hommikul oli -26.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ei räägita ilmast, kui väljas on -10, vaid ikka pakasest:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Külma puhul pole ainult tähtis riietus, vaid esmatähtis on KATMATA KEHAOSAD ja sissehingatav külm õhk. Vankrilaps võib alajahtuda ka vankris, millel ava on kaetud ja laps võib olla mähitud viie teki sisse. Kahjuks on alati vanemaid, kes püüavad üksteist nende külmakraadide ja laste õues viibimisega üle trumbata ja ajavad oma saamatuse lastega tegelemisel selle kaela, et laps ei maga, kui õue ei saa jne. No mis jutt????? Sellise külmaga õues viibimine üle 10 minuti nõueb juba spetsriietust, ka näomaske jne. Kui te ei ole näinud külmakahjustusega inimesi, sealhulgas lapsi, siis soovitan kasvõi netist vaadata, millised võivad olla teie lolluse ja tegude tagajärjed. ja lapse elu ja väljanägemise rikkumisest piisab ainult 5 minutist!!! Võtke mõistus ometigi pähe![/tsitaat]

kuule, terve norra lapsed magavad õues juba mõnda aega, sest seal on see kombeks(vb varem polnud) ma pole kuulnud küll alajahtumisest. Isegi lasteaias magavad vankrilapsed õues.
ja vastuseks ühele küsijale. seal küll voodeid ei ole. Seal on terve LA peale üks tuba vooditega, et oleks võimalus ka voodit kasutada, kui leidub soovija. Aga minu teada, käivad seal hoopis suuremad lapsed nö. puhkamas(kindlasti vajadusel ka magab mõni)
sa natuke liialdad ka ikka oma jutuga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 12:04; 01.02 15:48; 01.02 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]minnukas kirjutas:[/small]

Ma karistaks selle kooli õpetajat, kes määrusest üle astus ja suusatunni tegi -13 ja seda siis veel televusseris reklaamis ka. Määrus on täitmiseks.[/tsitaat]

selles on sul küll õigus, et määrus on määrus ja sellest tuleb kinni pidada, muidu võiks näljaga vargile ka minna

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 12:04; 01.02 15:48; 01.02 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu kesklinnas näitas täna keskpäeval -18 kraadi, tuult oli ka natuke. Kaheaastasele panin külmakreemi näole, mõlemal soojad kihid seljas ja läksime ikka poodi (20 min sinna ja tagasi). Natuke minul nägu näpistas, kuid ei midagi hullu. Tõsi, ühtegi teist last me oma teekonnal ei kohanud küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan ennem õueminekut kasutada Veleda tuule-ja külmakreemi. Lapsel on siis palju parem olemine ja nii kiiresti külm ei hakka. Villased riided ikka kombe all ka. Natuke peaks ikka värsekt õhku saama, kui lausa 25 kraadi külma pole.
Täna vist pool tundi oleks paras olnud ( meil oli hommikul 26 kraadi külma, päeval nii 14).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt uudishimust – mis riigis on selline lasteaed, et lasteaias pole isegi mitte voodeid? :D[/tsitaat]

Tegu on Norraga. Siin pole enamuses lasteaedadest voodeid, mõnes on madratsid, mis siis magamiseks laiali laotatakse. Meie lasteaias on rühmas väike diivan, kus tavaliselt raamatut loetakse, aga kui mõni suurem mitte-magaja päeva jooksul ära väsib, puhkab seal. Meie lasteaias lapsed söövad ka õues, kui ilm on soe ja päikeseline (kevad-suvi-sügis), set sellist ilma on lihtsalt nii vähe ja tuleb ära kasutada. Matkadel korra nädalas söövad muidugi alati õues lõkke ääres.
Meil on ka lastehoid, mis avatud 5 t päevas ja millel pole siseruume. Lapsed on kogu aeg ja iga ilmaga (tegu väga vihmase maanurgaga) õues, söövad ka seal.Kui eriti jubedalt kallab, siis istuvad ja söövad varjualuses, mis neil territooriumil olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]trolliplika kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Lihtsalt uudishimust – mis riigis on selline lasteaed, et lasteaias pole isegi mitte voodeid? 😀
Tegu on Norraga. Siin pole enamuses lasteaedadest voodeid, mõnes on madratsid, mis siis magamiseks laiali laotatakse. Meie lasteaias on rühmas väike diivan, kus tavaliselt raamatut loetakse, aga kui mõni suurem mitte-magaja päeva jooksul ära väsib, puhkab seal. Meie lasteaias lapsed söövad ka õues, kui ilm on soe ja päikeseline (kevad-suvi-sügis), set sellist ilma on lihtsalt nii vähe ja tuleb ära kasutada. Matkadel korra nädalas söövad muidugi alati õues lõkke ääres.
Meil on ka lastehoid, mis avatud 5 t päevas ja millel pole siseruume. Lapsed on kogu aeg ja iga ilmaga (tegu väga vihmase maanurgaga) õues, söövad ka seal.Kui eriti jubedalt kallab, siis istuvad ja söövad varjualuses, mis neil territooriumil olemas. [/tsitaat]

Mitte paha pärast, lihtsalt uudishimust küsin- milleks siis üldsegi inimkond majad on leiutanud? Kas ka sina tõstad oma laua ning arvuti õue, paned jope selga ja istud ning tipid Perekooli kirju lumehanges istudes? Mis kole koll seal toas siis elab, et laps isegi sööma ega magama ei või sinna minna? V-o Norras on nii tublid kasvatajad, et viitsivad tuua kogu tavaari õue ning siis lumehanges istudes lugeda lapsele raamatuid ette ning joonistada, otsides taga lumme ära kaduvaid pliiatseid ja kuivatades lumest märgi raamatulehti jne, aga sorry, ma lihtsalt ei saa sellise asja mõttest hästi aru:)

Aga teemale vastates: käin oma lastega õues iga päev. Väljas on ilus, ere peaaegu-kevadine päike sirab ja tirtsudel on põnev end lumes veeretada. No miski 1,5 tundi möödub vabalt, enne kui igavust tundma ning tuppa soovima hakatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 00:16; 02.02 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esaarik, nüüd sain aru nii, et ega teil seal Bergenis siis tegelikult nii väga palju õues ju ei oldagi, kuna ilmad pole selleks sobivad. Põhiline elu käib teil järelikult ikkagi toas. Imestasingi juba, et mismoodi küll väikelapsed söövad iga päev lõunat õues ümber laua, lausvihma käes või lumehanges:D Selge pilt- nüüd sain pihta, et ilus ilm on seal midagi nii haruldast, mille puhul tuleb erandkorras õue minna. Eks meil Eestis ole ju tegelikult täpselt samamoodi. Kui ikka tükk aega on vihma kallanud ja ilmad külmad, siis tervitatakse ilusat ilma ka Eestis õues. Ka minu laste rühmas (Tallinnas) on ilusa ilmaga söödud mõnikord õues, peetud piknikku.

Oma 3 aastast ma igatahes -25 kraadiga viieks tunniks õue ei jäta ja vaevalt kusagil Alaskalgi seda tehakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 00:16; 02.02 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Bergenis ollakse õues IGASUGUSE ilmaga, kehtib ütlus: pole halba ilma, vaid halb riietus!Vihm on täiesti tavaline nähtus, millega ollakse õues samamoodi kui ilusa ilmaga, ainult terve päeva asemel vast 3 tundi. Mida rohkem kallab, seda vahvam lastele, kes saavad teha nõudepesuvahendiga vahujõgesid, veerennist vett püüda jne. Jah, sellise ilmaga nad söövad õues vaid kord nädalas, matkal olles, aga värskes õhus viibivad kordi rohkem kui eesti lasteaialapsed. Talvel lumehanges vorste grillida armastavad aga väga paljud norrakad ;), aga loomulikult mitte miinus 25 kraadiga (see on siiski ekstreemne ja erandlik temperatuur, eksole).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps õues käimine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.