Esileht Beebi ja mitmikud õues lutiga magama

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: õues lutiga magama

Postitas:

Tere!

Tean, et külmade ilmadega ei soovitata lapsel väljas lutti imeda, sest tekib nn külmakoridor ja ta hingab külma õhku sisse. Minu laps (hetkel 2,5 kuud) on suure imemisvajadusega ja toas magab tihtipeale lutiga. Vastasel juhul on ta uni rahutu, sipleb, ärkab üles…
Mis ilmaga ja mis kraadidest alates võiks lasta tal ka õues lutiga magada?
Palun nõu nendelt emadelt, kel ka laps \”lutisõltlane on\”?
Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 10:26; 01.03 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust sa sellist asja kuulsid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul laps magab samuti õues lutiga (1,5k vana), olen just vastupidi kuulnud, et lutiga õues on parem magada, kuna ei ole seda ohtu et kui hakkab karjuma siis ei ahmi külma õhku…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kuulnud seda, kuid mis teha kui ilma ei maga, nii et magas ka -15ga õues lutiga. Terve kui purikas. Minu loogika ütleb ka et pigem lutiga kui näiteks suu lahti ja külm õhk otse kurku läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ma ei teagi siis, kumba pidi see õige on… Esitasin küsimuse ka spetsialistile, ootan, mis tema kirjutab selle kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 10:26; 01.03 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 7 kuune on alates 4st elukuust maganud õues lutiga.Iga ilmaga. Enne seda kahjuks lutti ei tunnistanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil nii perearst kui lastearst keelas miinuskraadidega lapsel õues lutti hoida…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinuskraadidega võiks laps lutita olla. Mul ka laps magades tahab lutti. Õues teen nii, et lasen tal rahus lutti lutsutada, kohe kui magama on jäämas (mitte et magab juba vaid, et on n-ö viimasel piiril) võtan luti ära. Laps üldse ei protesteeri, ilusti on nõus. Kodus lasen aga rahus tal kõik uned lutt suus magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tibu kah selline, et ilma lutita magama ei jää:)Lapseke kohe kohe viie kuune ja siiani oleme ikka iga ilmaga ksvõi natukenegi õues käinud, ja alguses panengi lutiga vankrisse, kui juba tuttu hakkab jääma, silmakesed kinni vajuvad siis võtan luti ära ja kärutan edasi. Kui ülesse ärkab siis lutt suhu ja jälle sama trall:) aga lutt ise on küll jah selline asi, et külmakoridoriks muidu.Meil nii et natuke aega magab õues ja siis lükan koridorri, seal meil ikka pluss kraadid, ja kui seal ärkab siis panen küll luti suhu kui kussutamise peale ei jää, las tõmbab kui tahab:)
olen seisukohal, et see lutt pole küll nüüd suurim patt mida oma laspe vastu teha:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti ekspressis oli hiljuti lastelisa ja seal ka lastearst seletas, et õues külmaga lutti ei soovita. Nii pidi laps palju rohkem külma õhku sisse hingama ja tõenäosus saada hingamisteede haguseid suureneb. Soovitas luti peale uinumist suust ära võtta, kui see tõesti magama jäämiseks oluline on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab selgitada, mis see külmakoridor on, kuidas see tekib? Ma ei ole kuulnudki sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lutisõltlane magas kärus ka külmaga lutiga (-15 siis oli käul kate väikse avatava aknaga ,et ei tekkiks õhu puudust).Ja kuni 3.5.a on väga terve ning see on täielik loll jutt ,et kurk jääb haigeks .Palju hullem on kui kui laps hingab läbi avatud suu sisse külma õhku .
Kõige tähtsam on ,et laps puhkaks välja ja oleks rahul ning rõõmus. alati saab panna kärule mingi katte ette ,et külma liiga palju ei tuleks või kile ette kus oleks avatav väike aken vähemalt.
Saage juba üle sellest mida keegi kuskil rääkis ja mõelge ise mis lapsele hea on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud õues lutiga magama

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.