Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ov ja päevad ?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Ov ja päevad ?

Postitas:

Saan aru,et neid teemasi on mega palju, aga tehke selgeks siis mismoodi kas ja kuidas miks jne ?

Viimased päaevad olid 8.07 kuna planeerime last jälgisime ov-d tegin teste ov positiivse testi sain 27ndal , päevad oleks oidanud hakkama flo äppi jârgi 13ndal . Aga tänaseks ei ole ei kippu ega kôppu päevadest. Olen teinud mitu erifirma teste. Paaril nagu justkui vôiks oletada, aga kardan et kujutan ise ette.

Ma olen lugenud et peale ov-d peaks 14 pâeva hiljem hakkama pâevad. Siinkohal mainin ära et mul on ka ebaregulaarne tsükkel, eelmine kuu sai ka arstil kâidud leidis tsüsti,aga kôik muu pidi olema korras,et saaks rasestuda.

Mulle jääbki selgusetuks kas siis peale ov-d võivad päevad siiski hilineda nii et pole rasedust ? Vôi miks neid pole ? Kas ma panen ise millegiga puusse ? Peale ov-d peaks ju ikkagi hakkama ? Oeh mul selline segadus.. ma ei tahaks end rasedaka ka mõelda. Ehk keegi seletab mulle nyyd ilusti lahti ilma et pannakse puid alla ?

Tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:06; 16.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

13.08 oli alles nii hiljuti, rasedustest ei pruugi nii kohe näidata ka 🙂 Tee mõne päeva möödudes veel rasedustest, kuigi kõige kindalama vastuse saad, kui käid veretesti tegemas (nt Synlabis). No ja alati võib olla ka tsüklihäire, et päevad hilinevadki ja see on normaalne.
Ovulatsioonitestidega on muidugi ka see, et üldiselt need toimivad nii, et nad ennustavad ovulatsiooni toimumist ette. St, positiivse ovulatsiooni tegemisest alates toimub ovulatsioon 12-36 tunni jooksul, ehk ovulatsiooni ei toimunud sul tõenäoliselt kohe 27.07 vaid alles 28. või isegi 29.07.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ovulatsioonitestid ei kindlusta OV toimumist. See kenasti ka juhenditel kirjas. OV testid mõõdavad luteaalhormooni, mis tõuseb vahetult enne OVi ja langeb järsult peale OVi. LH ongi see, mis kutsub OVi esile. Küll aga tuleb ette olukordi, kus LH tõuseb ehk Sina saad positiivse OV-testi kätte, kuid kehal on parasjagu tegemist stressi või haigusega vms (millest Sa ise ei pruugi teadlikki olla, sest keha tegeleb selle alge tõrjumisega) ja seega lükkab keha OVi veidi edasi, kuni arvab olema võimeline tegelema OVi ja rasedusega. Sellistel juhtudel saadki pos testi kätte, kuid selgub, et õige OV toimub hoopis näiteks nädal hiljem, ilma et sellele üldse mõeldagi oskaksid (va kui tunned oma keha ja tunnused viitavad uuesti OV algusele).

See on üks variant, miks päevad hilinevad, sest ka OV lükati viimasel hetkel edasi. Teine variant on see, nagu eelpool juba mainiti. Positiivne OV testi ei tähenda, et nüüd ja kohe ongi OV, vaid see tähendab, et positiivsest testist järgneva 24h jooksul on eelduslikult OV. Mistüttu tavapäraselt loetaksegi OV päevaks positiivset testist järgmist päeva. Küll aga dasi testides võib selguda, et kuigi tänane test oli kontrolljoonega sama tume, siis homme on VEEL tumedam test ja OV võib järgneda hoopiski homsele päevale.

Kõige kindlam on testida niikaua, kuniks test tagasi negatiivne on, sest siis on teada, et eelduslikult on nüüd OV ikka toimunud. Ehk minu ühe tsükli näide: I päeva kontrolljoonega samatume testjoon, teine päev väga palju tumedam testjoon, III päev täiesti hele ehk negatiivne testjoon. Seega saan kindlalt väita, et KUI OV nüüd toimus, siis toimuski max positiivse ehk II päeva testimise ja negatiivse ehk III päeva testimise vahel u 24h jooksul. Tunnused viitasid, et munaraku vabanemine võis toimuda ligi 7h peale max pos testi tegemist ( munasarjas oli hetkeks plahvatuslik tunne, mida olen mõned korrad veel tundnud OV paiku).

Ja kolmas olukord – kui ütled, et tsüklid pole ka regulaarsed, siis võib vabalt olla selles asi, et Sul luteaalfaas (OVist päevadeni) kõigubki. Normaalseks loetakse 12-16 päeva, ideaalseks 14, kuid see ei ole kivisse raiutud. Mõnel ongi veidi lühem või veidi pikem. Muidugi kui Sinu OV oli eelduslikult 28ndal, siis on luteaalfaas tõesti veidi pikaks veninud, kuid samas jällegi, vb toimus OV hoopiski 29ndal.

Ja lõppkokkuvõttes, kui ikka testidel on mingid triibud, olgu või õrnad, siis ehk on ikka tegu rasedusega- mine veretestile ja saa kindlad vastused 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 11:41; 16.08 20:25; 16.08 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ovulatsioonitestid ei kindlusta OV toimumist. See kenasti ka juhenditel kirjas. OV testid mõõdavad luteaalhormooni, mis tõuseb vahetult enne OVi ja langeb järsult peale OVi. LH ongi see, mis kutsub OVi esile. Küll aga tuleb ette olukordi, kus LH tõuseb ehk Sina saad positiivse OV-testi kätte, kuid kehal on parasjagu tegemist stressi või haigusega vms (millest Sa ise ei pruugi teadlikki olla, sest keha tegeleb selle alge tõrjumisega) ja seega lükkab keha OVi veidi edasi, kuni arvab olema võimeline tegelema OVi ja rasedusega. Sellistel juhtudel saadki pos testi kätte, kuid selgub, et õige OV toimub hoopis näiteks nädal hiljem, ilma et sellele üldse mõeldagi oskaksid (va kui tunned oma keha ja tunnused viitavad uuesti OV algusele).

See on üks variant, miks päevad hilinevad, sest ka OV lükati viimasel hetkel edasi. Teine variant on see, nagu eelpool juba mainiti. Positiivne OV testi ei tähenda, et nüüd ja kohe ongi OV, vaid see tähendab, et positiivsest testist järgneva 24h jooksul on eelduslikult OV. Mistüttu tavapäraselt loetaksegi OV päevaks positiivset testist järgmist päeva. Küll aga dasi testides võib selguda, et kuigi tänane test oli kontrolljoonega sama tume, siis homme on VEEL tumedam test ja OV võib järgneda hoopiski homsele päevale.

Kõige kindlam on testida niikaua, kuniks test tagasi negatiivne on, sest siis on teada, et eelduslikult on nüüd OV ikka toimunud. Ehk minu ühe tsükli näide: I päeva kontrolljoonega samatume testjoon, teine päev väga palju tumedam testjoon, III päev täiesti hele ehk negatiivne testjoon. Seega saan kindlalt väita, et KUI OV nüüd toimus, siis toimuski max positiivse ehk II päeva testimise ja negatiivse ehk III päeva testimise vahel u 24h jooksul. Tunnused viitasid, et munaraku vabanemine võis toimuda ligi 7h peale max pos testi tegemist ( munasarjas oli hetkeks plahvatuslik tunne, mida olen mõned korrad veel tundnud OV paiku).

Ja kolmas olukord – kui ütled, et tsüklid pole ka regulaarsed, siis võib vabalt olla selles asi, et Sul luteaalfaas (OVist päevadeni) kõigubki. Normaalseks loetakse 12-16 päeva, ideaalseks 14, kuid see ei ole kivisse raiutud. Mõnel ongi veidi lühem või veidi pikem. Muidugi kui Sinu OV oli eelduslikult 28ndal, siis on luteaalfaas tõesti veidi pikaks veninud, kuid samas jällegi, vb toimus OV hoopiski 29ndal.

Ja lõppkokkuvõttes, kui ikka testidel on mingid triibud, olgu või õrnad, siis ehk on ikka tegu rasedusega- mine veretestile ja saa kindlad vastused ????

Natuke abiks oli, ma ise ka kaalunud seda et ehk läheks veretestile,kuid kas ma saan vastuse täna ? Vôi kas seda analüüsi vastust näeb täna ? Aga samas kas rasedustest tänaseks ei peaks juba näitama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:06; 16.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi näidata. Kui OV toimus hiljem + pesastumine võib ka toimuda DPO 4-10 umbes ehk Sinul näiteks võib-olla toimuski see u DPO 10, siis võib pos testiga aega minna. Tasub meeles pidada, et uriin ja veri on 2 erinevat kehavedelikku ning uriinis on HCG konsentraat oluliselt nõrgem. Ehk kui Sa teed nt 25se tundlikusega testi ja see ei näita veel midagi, samas veretest näitab nt 65, siis see on täiesti OK. Uriinis on vb alles HCG 20 ja see näit sõltub väga tugevalt sellest, kuna viimati vetsus käisid või viimati jõid/sõid jne. Veretest on vähem kõigutatav selliste igapäevaste asjadega ja seega ka igati täpsem.

Veretesti tulemuste kohta öeldakse praktiliselt igal pool, et kuni 2 päeva jooksul saad vastused, kuid reaaluses võid digiloost leida enamik juhtudel vastused juba sama päeva lõunaks (veretesti tehakse tavaliselt hommikuti esimese asjana – enne söömist/joomist). Kui tulemuseks ongi mingisugune kõrgem rasedusele viitav HCG, siis tasub 48 h pärast ehk “ülehomme” uus test teha ja vaadata HCG tõusu – ideaalis võiks olla number kahekordistunud enam-vähem. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 11:41; 16.08 20:25; 16.08 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks mõnel ongi uriin selline, et rasedus ilmutab ennast kodustel testidel väga hilja, kuigi veres juba HCG üsna kõrge ning lisaks ei lähegi testid korralikult tumedaks. See on kehade eripärast tingitud ja juu siis on mõne inimese uriini konsentraat veidi teistsugune, et ei reageeri nii hästi kodustes uriinitestides olevatele ainetele, et tekiks korralik triip.

Sellegi poolest ei tasu ennast üles kütta, sest tõin välja kõik võimalused, mis võiksid võimalikku raseduse olemasolu pigem toetada. Välistada ei saa siiski seda, et päevad hilinevad siiski omaette, OVist sõltumata ja peagi on siiski päevad kohal. See pole kaugeltki mitte välistatud võimalus, mistõttu soovitaksin igaks juhuks mitte ootusi liiga kõrgeks ajada. Loodan parimat, kuid tean kui valus võib kukkumine olla… Katsu säilitada kainet meelt ja tõesti – veretest annab kõige kiiremini teada, mis olukord Sul hetkel on.

Parimat!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 11:41; 16.08 20:25; 16.08 20:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ov ja päevad ?