Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsioon ja kõhuvalu?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Ovulatsioon ja kõhuvalu?

Postitas:

Minu teema ei puuduta küll rasestumist, kuid arvan, et siin foorumis siiski teema aktuaalne.

Viimasel ~5 kuul on ovulatsiooni kandis alakõhuvalud (eelmisel kuul ei olnud erandina).

Olen sünnitanud kaks last, kellest noorima 2a tagasi. Teadaolevalt ei ole ov ajal kunagi kõht valutanud. Ja nüüd siis järsku nii. Valutab terve alakõht, mitte ainult üks pool ja valu võib olla mitu päeva järjest.
Umbes kuu agasi käisin naistearstil, kes väga põhjalikult mind ei uurinud (uh ei teinud) ja teema üle pigem sõbralikult naljatades mind terveks tunnistas. Seal kuulsin ka esmakordselt, et mul on tahapoole emakas (see on normaalne, aga sellega võib kaasneda mõningaid eripärasid), see selleks.

Nt eile tundsin, et kõht õrnalt valutab. Paigal olles see tunda ei andnud, küll aga kui ringi liikusin. Täna valutab alakõht üpris tuntavalt, vahepeal hirmutavalt valusalt (st arvestades, et kui olen terve inimene (kui kõik on ikka korras), siis on imelik diivanil pikali valutada). Seoses alakõhu valuga, on ka wc’s valus tõsisemat häda ajada.
Taolist asja on ka paaril eelneval kuul olnud, küll aga mitte nii valusalt.

Kas see on normaalne, et selline valu ilmneb ov kandis, kui seda varem pole olnud ja et see veel nii tuntav ja mitu päeva on?
Kas peaks uuesti teise arsti juurde minema? See oli tegelikult võõras arst, lihtsalt sinna sain kõige kiirema aja.

Lisaks kõigele sellele olen viimastel kuudel tundnud pea igapäevast õrna iiveldust ja väsimust, mis meenutab väga viimast rasedust. Sellega seoses olen käinud perearstil, kõhu uh tegemas-va naiste asjad, uuritud on vitamiinide taset jms siiani probleeme pole leitud. Olen teinud rasedustesti ja menses toimib tavapäraselt. Rasestumistastaseid vahendeid ei tarbi.
Ma ei tea kas see millegiga seotud on, kuid siiski mainisin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 21:33; 07.12 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ov peale pillide lõpetamist jube valus.iga kuu oli sellel ajal alakõht ikka mitu head päeva jube valus.vahekorras oli ka suht valus.kui pille võtsin siis polnud midagi.kui kõik teevad siin ov teste rasestumiseks siis minul seda muret polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesest ei tundu midagi valesti olevat, mul on samamoodi, pärast laste sündi on ov ajal kõht hell ja valus. Mul on veel eriti täpselt ov paiku (uhga ka vaadatud), et päev paar on niisama tunda, paar tundi on päris hell, üks hetk on tugev kõhuvalu (ikka nii et hinge võtab kinni korraks) ja edasi pole midagi. On see nüüd täpselt ov hetk, seda ei teagi, aga nii on. Ja järgmiseks päevaks on rinnad valusad. Krt, oleks mul laste planeerimise ajal ka nii hästi tunda olnud kui nüüd, mil kolm last niigi olemas ja rohkem ei taha 🙂 enne kas ei osanud nii täpselt jälgida, aga ei mäleta, et oleks olnud nii.
See ov valu on kuidagi selline “munade peal kõndimise” tunne, et ei taha põrutada ega kõvasti astuda jne, kõht oleks nagu seestpoolt õrn. Teistmoodi kui tavaline kõhuvalu.
Ega sa u pool aastat tagasi mingeid rasestumisvastaseid vahendeid ei vahetanud vms?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 15:51; 06.12 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidulisandeid võtma hakanud pole? (eriti naisteasju- mungapipart, kuningakepiõli, isegi omega3, kortslehte jne)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 15:51; 06.12 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul terve elu kõht valutanud kui ov aeg. Viimased 2 aastat, kui last olen saada üritanud veel eriti märgatav, kuna tean millal ov on. Vahepeal isegi terves kõhus selline tunne, nagu keegi oleks jalaga kõhtu löönud. Muidu kõik korras ja arst terveks tunnistanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen teile ääretult tänulik vastuste eest! See rahustab, et kõik ikka ehk korras.
Teise naistearsti juurde soovin ikka minna, aga võtan rahulikult nüüd.
Ov aegne valulik seks on ka mulle tuttav ja vahest on ka istuda valus (isegi kui kõht ei valuta).

Ma ei ole rasestumisvastaseid vahendeid muutnud hiljuti. Peale noorema lapse sündi (2a) võtsin umbes pool aastat- max aasta (aga pigem siiski vähem) minipille, millest lõpuks loobusin sest see pidev määrimine tüütas ära (nüüd meenutades võis olla selline asi, et ov ajal määris + päevad, igaljuhul tundus pidevalt et mingi jama ja loobusin). Peale seda ei ole midagi kasutanud.

Mingi aeg hakkasin kalamaksaõli võtma, aga seda oli kokku vaid vist paar nädalat, seega sellega seostada pigem ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 21:33; 07.12 14:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsioon ja kõhuvalu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.