Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsioon liiga ruttu?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ovulatsioon liiga ruttu?

Postitas:
Kägu

Hei, püüame suvest saati triipe ja läksime FLO äpi järgi ajastamisest üle ovulatsiooni testidele. Üllatuslikult OV testil kõige tugevamalt kaks triipu u 9-10 CD (ehk 9-10 päeva alates päevade algusest ning 6 päeva pärast päevade lõppu).

Netist loen et tavaliselt on OV u 14 päeva paiku aga siis oli testi triip juba väga hele.

Kas kellelgi on varasema ovulatsiooniga kogemusi – võib see raskendada rasestumist?
Kas seda peaks ja saab kuidagi nö normaliseerida? Või millised teie kogemused? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oluline on aeg ovulatsioonist uute päevadeni. See peaks olema 12-16? päeva. Sul on ilmselt tsükkel veidi lühem ja sellisel juhul küll probleemi pole.
See 14 päeva on üleüldine number, mis on mõeldud 28 päevase tsükli korral.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea video antud teemal: https://www.youtube.com/watch?v=_B3miAZ6EC0

Please wait...
Postitas:
Kägu

See 14 päeva on tõesti “õpiku” järgi ehk et oleks millegi põhjal orienteeruda info jagamises. OV võib teoreetiliselt toimuda ka vahetult peale päevi ehk siis ka päevade ajal toimunud vahekorrast võib rasedaks jääda, eriti kui päevad kestavadki näiteks nädal. Tõsi on ka see, et kui tsükkel on liiga lühike, võib tõesti see rasestumist mõjutada, kuid täiesti normaalseks tsüklipikkuseks loetakse 21-35 päeva, seeg kui Sinu tsükkel mahub sellesse vahemikku, on Sul kõik korras).

Nagu eelnev Kägu mainis, siis suurem tähtsus on luteaalfaasil ehk vahemikul Ovist päevadeni, mis peaks ka “õpiku” ideaali järgi olema 14 päeva, kuid reaalsuses on normaal pikkus tõesti 12-16 päeva, kuid ka siis tasuks muretsema hakata alles siis, kui see vahemik on 10 või vähem (ehk siis 11 päeva on selline piiripealne). Ümardatult võidki OV aega arvestada pigem tagurpidi ehk päevade algusest lahutad 14 päeva ja vaatad, kuna ligikaudselt OV toimuda võiks. Nüüd testimistega teadki alustada juba veidi varem, et mitte õiget aega maha magada.

Äpid ju teevad matemaatilisi tehteid OVi ja päevade ennustamiseks ja iga väiksematki kõikumist ei oska äpp ette ennustada ja tagant järgi nende sisse märkimine võib edaspidist arvestust samamoodi mõjutada omajagu. Üleüldse on nii testimised kui ka äpid pigem toetavaks faktoriks, kuid millest ei tohiks 100% lähtuda. Kõige kindlam ikka mehega ülepäeva (äärmisel juhul üle 2 päeva) vahekorras olla, et mitte õiget aega maha magada 😉

Please wait...
Postitas:
Anra

Mul ka ov umbes kuuendal päeval peale päevade lõppu, aga ikkagi 14 päeva enne uusi päevi, tsükkel 25 päeva. Just sünnitasin kolmanda poja. Esimese pojaga läks küll väga kaua aega, aga teised tulid juba kiiremini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli ka ov 9-ndal päeval peale päevade hakkamist, laps sündis samuti ligi nädal aega varem, kuna tähtaeg oli määrtud 28. päevase tsükli järgi. Kui ma poleks sellel konkreetsel tsüklil rasestunud siis oleks ka päevad hakanud varem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui pikad su tsüklid tavaliselt on?
Kui arvestada, et ov on positiivse testi saamisest alates 24-36t hiljem, siis ov 11.-13. päeval pole ju midagi enam ebatavalist. ov enda toimumise ajaks ongi test juba ammu hele, test näitab ov tekitavat LH hormooni tõusu, nn lh voog, mis tekitab positiivse testi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tsükkel u 32-35 päeva ehk päris pikk. Aga teie kõigi ja eriti viimane vastus rahustav, tänud 🙂

Naljakas kombel nö munavalge voolus (ei teadnud enne seda spets märgata) oli ikka u 14 päeva paiku aga OV ehk LH test Ikka negatiivne siis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsioon liiga ruttu?