Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni ajal tehtud vaktsiinid – kas põhjust muretsemiseks?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ovulatsiooni ajal tehtud vaktsiinid – kas põhjust muretsemiseks?

Postitas:

Vaktsineerisin ennast gripi ning A- ja B-hepatiidi vastu. Vaktsineerimispäeval ning ka järgneval päeval oli vahekord ning nüüd on triibud testil. Kõigi arvutuste kohaselt oli vaktsiineerimise ajal parim aeg viljastumiseks. Tegemist on küll inaktiveeritud vaktsiinidega, mis peaks siis olema rasedatele lubatud, kuid sisimas ikka mõtled igati üle, seda enam, et A/B hepatiidi ravimiinfos on kirjas, et rasedatel pole seda eriti uuritud ning soovitav on vaktsiin teha ainult juhul, kui on tõenäoline ema kokkupuude viirusekandjaga. Kirungi nüüd ennast, et oleks piisanud gripivaktsiinist, et miks mul seda A- ja B-hepatiiti oli vaja lasta veel teha. A/B vaktsiin koosneb 3 doosist (0 kuud, 1 kuud ja 6 kuud) ja nüüd mõtlengi, et jätan asja katki ja neid teisi vaktsiinidoose ära ei tee, kuigi arsti väidete kohaselt pole rasedus vastunäidustuseks. Kuidas teie talitaksite, oma sisetunde järgi või usaldaksite arsti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaktsineeri ja ei kavatse seda teha ka tulevikus.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usaldaks pigem arsti. Siit perekoolist küll seisukohta ei küsiks. Me ei ole targemad, kui arstid. Kui kõhkled, küsi mõne teise arsti seisukohta pigem. Ma ka rase, pole ennast ise vaktsineerinud aastaid, aga olen mõelnud uurida ja üle käia. Kui beebi väike ja mingil hetkel pole vaktsiine saanud ta veel, ei tahaks ise talle kuidagi ohtlik olla ja plaanin uuesti endale teha, kui vaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.12 13:32; 02.01 08:30; 02.01 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende vaktsiinidega kogemust pole, aga minule tehti täpselt viljastumise päeval punetiste vaktsiin. Perearst teadis, et soovin rasestuda ning kuna töötan lastega, soovitas ära teha, sest punetised raseduse ajal on väga ohtlikud.

Paraku unustasin seda naistearstile mainida rasedusega arvele võttes ja neil oli seal ikka pool päeva paanika olnud, kui mu punetiste vereproov (vaktsiini pärast) positiivsena tagasi tuli ja nad mind kätte ei saanud. Vaktsiini kohta ütles arst, et “see pole põhjus raseduse katkestamiseks”. See vastust mind ei rahustanud ja meelerahu sain tagasi pärast seda, kui olin ise erinevaid uurimistöid ja teaduslikke artikleid lugenud selle vaktsiini ja raseduskomplikatsioonide seoste kohta. Hetkel 37. nädal ja lapse ja minuga on siiani kõik parimas korras olnud. 🙂

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud ei teagi, kuna või mis see ov on, joovad ja suitsetavad vms.
Mina olin detsembris OV ajal haige ( ainukesena peres peavalu ja pikali suutsin vaid olla, ei tea mis see oli või äkki viljastumisest), no nii ei saa üldse elada, kuigi olen ka Paanika Jaanika:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

u 6-8 päeva pärast ov pole embrüo üldse ema vereringega seotud, kuni pesastumiseni, seega vahetult vaktsiinidoosidest ei saanud loode kuidagi mõjutatatud. Ja kuigi immuunvastuse tekkimine võtab kauem aega, arvan mittearstina, et esialgu paanikaks ple põhjust, liiati inaktiveeritud vaktsiini puhul (ehk oleks teine asi nt gripi elusvaktsiin vms). aruta asja kindlasti arsti/ämmaemandaga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

u 6-8 päeva pärast ov pole embrüo üldse ema vereringega seotud, kuni pesastumiseni, seega vahetult vaktsiinidoosidest ei saanud loode kuidagi mõjutatatud. Ja kuigi immuunvastuse tekkimine võtab kauem aega, arvan mittearstina, et esialgu paanikaks ple põhjust, liiati inaktiveeritud vaktsiini puhul (ehk oleks teine asi nt gripi elusvaktsiin vms). aruta asja kindlasti arsti/ämmaemandaga

jah, seda küll. mulle tuli rasedus suure üllatusena ja olin ka veini joonud sel perioodil, kui toimus pesastumine. Põdesin natuke. samas lugesin, et kahjustatud loode ei arene edasi ja rasedus ise katkeb. Ma arvaks, et see on ka muudest ajaoludest tekkinud kahjustusega. Kui rasedus areneb edasi, siis suure tõenäosusega kõik hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.12 13:32; 02.01 08:30; 02.01 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rasedus areneb edasi, siis suure tõenäosusega kõik hästi.

Ometi kõik need kaasasündinud haiguste ja sügava puudega lapsed on ju ka lõpuni arenenud rasedustest, aga nendega ei ole “kõik hästi”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rasedus areneb edasi, siis suure tõenäosusega kõik hästi.

Ometi kõik need kaasasündinud haiguste ja sügava puudega lapsed on ju ka lõpuni arenenud rasedustest, aga nendega ei ole “kõik hästi”.

haigeid lapsi sünnib jaa, geneetiliste ja kromosomaalsete häiretega. Need ei ole see, et jõid mõne klaasi veini raseduse algul. Ja ma arvan, et ei ole ka see, et ema lasi endale vaktsiini teha OV ajal. varases staadiumis kahjustatud loode üldiselt katkeb. Eks seoseid võib alati otsida, kui tahta. ITKs näiteks öeldi, et möödunud aastal ei sündinud ühtegi haiget last, kes oleks saanud oscar uuringust läbi. seega, ei saa öelda, et need kes sündisid, mingeid märke ei olnud juba rasedust kandes. Pigem vanemate otsus lõpuni minna. Geneetilisi haigusi niisama igal ühel ei uurita, mida saaks küll biopsiat tehes uurida, aga need ei ole ju veinist või vaktsiinist tekkinud häired.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.12 13:32; 02.01 08:30; 02.01 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle arst ‘soovitas’ hep b vaktsiini teha ja ütles et siis ei tohiks rasestuda järgmise 3 kuu jooksul. Aga ma ei vakrsineeri end igasuguse jama vastu nagunii, eriti veel gripi vastu- oled ikka uurinud, et sellega seoses on katkemise oht ei mäleta hetkel 300 või 400x suurem? Pole kunagi sellest aru saanud, äkki pigem tugevdaks oma immuunsüsteemi mürkide sisse süstimise asemel?
Olin hiljuti rase ja ei lasknud ka siis mitte üht vaktsiini teha ei endale ega lapsele.. aga igaühele oma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni ajal tehtud vaktsiinid – kas põhjust muretsemiseks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.