Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni ei toimu. On see normaalne? (ovulatsioonitestid ja basaal)

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ovulatsiooni ei toimu. On see normaalne? (ovulatsioonitestid ja basaal)

Postitas:

3 nädalat tagasi tehti mulle peetunud raseduse tõttu tablettidega medikamentoosne abort. Päevi pole siiani alanud ja see olevat normaalne, et hakkavad alles 4-6 nädala pärast. Muidugi mõtlen uuele rasedusele ka, sest esimene beebi oli perre väga oodatud ja kindlasti tahaks uuesti proovida. Hetkel aga annaks oma organismile aega taastumiseks. Vaatamata sellele tunnen muret, et äkki ovulatsioon ei hakka käima. Ma ei tea miks, aga väike hirm on. Ostsin ka ovulatsiooniteste, et kontrollida. Esimese testi tegin 11.10, triip oli tume aga testtriibust natukene heledam (internetist lugesin, et mõnel ei lähegi triip sama tumedaks nagu testtriip). Järgmise testi tegin 12.10 ja selle triip oli juba heledam aga siiski märgatav. Järgmised testid 13.10, 14.10 ja 17.10 olid aga täiesti läbi ja lõhki negatiivsed, mitte mingisugust triipu ei olnud. Järeldada ei oska ka midagi, sest kõik on nagu pudru ja kapsad. Hakkasin mõõtma ka basaaltemperatuuri aga seda alles 6.10. Basaal on aga väga madal, kõigest 36,1C. Ma saan aru, et keha on veel šokis ja äkki see on ok, et ta hetkel selline on. Üldine seis ongi selline, et basaal on kas 36,1C või 36,2C. Küll aga tõusis 12.10 temperatuur 36,4C-ni aga järgmine päev hakkas juba langema ja oli 36,3C. Lugesin internetist, et tase peaks jääma vähemalt kolmeks päevaks kõrgemaks. Mõõdan hommikuti ühel ja samal ajal ning suu kaudu. Samas arvan, et ega seda basaali ei saa vist hetkel väga usaldada, sest stressi ja muretsemist on palju, lisaks kimbutab öösiti unetus. Kas seeon normaalne kui näiteks esimesel kuul peale puhastust ei toimugi ovulatsiooni? Ja kas see on ok, et basaal on nii meeletult madal (36,1C)? Internetist vaadates jääb mulje nagu see oleks üks väärakas värk, teistel on ikka 36,4C ja siis tõuseb lausa 37C-ni. Minul kõigest 36,1 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 11:19; 17.10 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on väga kahju, et sa sellise kurva sündmuse pidid läbi elama. Kirjutasid ise ka väga õigesti – anna oma kehale aega taastuda. Esimene tsükkel pärast peetumist on selline imelik. Mõnel hästi vererohke, mõnel pigem kerge määrimine. Kahjuks sa ei kirjutanud, mitmendal nädalal sul peetunud oli ja mitmendal puhastus tehti. Mida hiljem, seda pikem kipub olema ka organismi taastumisaeg. Kas sul pärast peetumist on ka n.ö. “järelkontrolli” minek, et teada saada, kas kõik puhastus kenasti ära ja mis seisus sul munasarjad/emakas on, kas on uus folliikel küpsemas jne?

Basaali osas suust mõõtes ongi temp madalam 0.2-0.4 kraadi) ja võib ka kõikuda sõltuvalt sellest, kas magasid sel öösel äkki suu lahti vms. Unetus mõjutab ka basaali (langetab). Tupest mõõtes on ses osas täpsem, kuigi unepuuduse mõju on siis samasugune. Minul on samuti tsükli esimeses pooles 0.2 kraadiseid kõikumisi, aga ov tõus joonistub väga konkreetselt välja. Seda korraks 36.4 peale tõusmist ma ovulatsiooniga ei seostaks. Oota, mõõda veel. Kindlasti mõõda sellise kraadiklaasiga, millel on 2 komakohta, ehk siis 36.43 mitte lihtsalt 36.4 peale ümmardatud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 17:40; 17.10 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on väga kahju, et sa sellise kurva sündmuse pidid läbi elama. Kirjutasid ise ka väga õigesti – anna oma kehale aega taastuda. Esimene tsükkel pärast peetumist on selline imelik. Mõnel hästi vererohke, mõnel pigem kerge määrimine. Kahjuks sa ei kirjutanud, mitmendal nädalal sul peetunud oli ja mitmendal puhastus tehti. Mida hiljem, seda pikem kipub olema ka organismi taastumisaeg. Kas sul pärast peetumist on ka n.ö. “järelkontrolli” minek, et teada saada, kas kõik puhastus kenasti ära ja mis seisus sul munasarjad/emakas on, kas on uus folliikel küpsemas jne?

Basaali osas suust mõõtes ongi temp madalam 0.2-0.4 kraadi) ja võib ka kõikuda sõltuvalt sellest, kas magasid sel öösel äkki suu lahti vms. Unetus mõjutab ka basaali (langetab). Tupest mõõtes on ses osas täpsem, kuigi unepuuduse mõju on siis samasugune. Minul on samuti tsükli esimeses pooles 0.2 kraadiseid kõikumisi, aga ov tõus joonistub väga konkreetselt välja. Seda korraks 36.4 peale tõusmist ma ovulatsiooniga ei seostaks. Oota, mõõda veel. Kindlasti mõõda sellise kraadiklaasiga, millel on 2 komakohta, ehk siis 36.43 mitte lihtsalt 36.4 peale ümmardatud

Peetunud rasedus avastati 6+2 aga pidi olema tegelikult 9+5. Puhastus tehti kohe järgmine nädal ehk 10+3. Iseenesest katkes rasedus juba peale esimese tableti manustamist järgmisel ööl. Aga tegin kuuri haiglas lõpuni nagu pidin, verd ja klimpe tuli väga palju, lausa šokeerivalt palju. Kontroll on alles 1 november. Määris veel umbes 4 päeva ja oligi kõik. Kuna enne rasedust olid tsüklid pikad (49 päeva), siis kardan, et hakkabki varsti üks jama nende ovulatsioonidega. Samas tahaks need enne uue raseduse planeerimist paika saada. Positiivne on see, et vähemalt jäin rasedaks. Aga ikka tekib hirm, et mis siis kui ovulatsioone lihtsalt ei teki pika tsükli tõttu 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 11:19; 17.10 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli pärast peetumist tsükkel mõnda aega korrapärasem kui varem. Peetumine oli 6+3 või hiljem, avastati 12ndal. Korrapärane tähendas minu puhul standardse pikkusega 28p ja ovulatsiooni kuupäev ning luteaalfaas nagu õpikus. Nüüdseks on 10 tsüklit möödas ja tsükkel on muutnud samasuguseks nagu ta enne rasestumist oli – 24-29p, suurte kõikumistega mõlemas pooles. Aga igaühe tsükkel on täiesti individuaalne, seega milliseks ta sul pärast peetumist muutub, ei tea keegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 17:40; 17.10 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli aasta tagasi täpselt sama lugu, isegi peetumise ja puhastumise ajad sobivad. Katkema hakkas pärast esimest tabletti ja kuna verd tuli paari tunniga nii palju, et pidin vanemast lapsest alles jäänud mähkmeid sidemetena kasutama, läksin samal õhtul valvegünekoloogile kontrolli.
Kõik oli ilusti ära puhastunud. Kuna mul on tsüklid alati pikavõitu ja pigem ebaregulaarsed, jäin ise ka ärevusega päevi ootama. 6 nädalat pärast puhastuse verejooksu oli aga ovulatsioon ning uusi päevi ei tulnudki. Tuli hoopis beebi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ALLES oli peetumine ja Su emakas elas meeletu šoki läbi. Lase tal taastuda palun, sellest on möödas KOLM nädalat, OV taastumiseni võib minna kuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõõda basaali tupest, suust ei ole nii usaldusväärne.
http://www.ovulatsioonitestid.ee/p/basaalist-ja-basaaltermomeetri-kasutamisest
Vaata see 36,1 ei ole madal midagi, see oleneb individuaalselt inimesest. Oluline on tõus.
Jõudu sulle 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikk tsükkel ei pruugi olla eriline probleem rasestumisel. Muidugi on siis rasestumisvõimalusi palju harvem ja seetõttu võib kauem aega minna, aga kui sa korra ikkagi rasestusid, siis järelikult sul ovulatsioonid toimuvad. Peale peetumist nüüd on vaja kannatust ja kosumist. Kui tsükkel on nii pikk, siis basaalimõõtmine ning ovulatsioonitestid on üsna mõttetud, sest hormoonid ei käitu päris tavapäraselt ning tulemusi on raske lugeda. Seksimisest on rohkem kasu. 🙂

Mina olen praegu kolmanda lapse ootel. Esimest last planeerides oli mul aasta jooksul täpselt üks ovulatsioon ja jäingi rasedaks. Viljatusraviga ei jõudnud õnneks alustada. Teist last planeerides olid tsüklid kuni kuus kuud pikad ja pöördusin kohe lapsesaamissooviga arsti poole – seekord aidati stimuleerimisega ovulatsiooni tekkele kaasa ning kohe esimese ovulatsiooniga õnnestuski. See rasedus katkes kahjuks varakult, kuid järgmise ovulatsiooniga õnnestus kohe jälle rasestuda. Kolmas laps tuli juba ise – tsükkel oli jällegi kuni 2 kuud pikk, aga rasestusin täiesti loomulikul teel ning aega võttis see 9-10 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni ei toimu. On see normaalne? (ovulatsioonitestid ja basaal)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.